Μετάβαση σε περιεχόμενο

από 988 χοριακή σε 570...το έχασα...


Recommended Posts

Δυστυχώς κορίτσια μάλλον το έχασα το μωρό..τι μάλλον δηλαδή..

την Πέμπτη η χοριακή 988 εγώ όλο χαρά ετοίμαζα έκπληξη στον αντρούλη μου για να του το ανακοινώσω. Χθες λίγο πριν έρθει σπίτι είδα αιμορραγία. Πήρα έντρομη τον γιατρό και μου είπε να μείνω στο κρεβάτι ως την Δευτέρα και να πάω να με δει. Από χθες μέχρι σήμερα είχα μονο καφέ σταγόνες..μου είπε πως είναι πολύ θετικό και πως είναι φυσιολογικό.

Πήγα το μεσημέρι για χοριακή και ήταν 570..αυτό σημαίνει πως απέβαλλα. Νιώθω μπερδεμένη καθώς δεν πρόλαβα να χαρώ ούτε ένα 24ωρο με την σκέψη ότι θα αποκτήσουμε μωρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΙΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?

ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ?

ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΕ...ΕΜΕΝΑ Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΜΟΛΙΣ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ..ΠΑΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...:S

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ..ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΗ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ....:huh:

ΦΙΛΙΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika mou agapi mou...

Lupame poli...

Den kserw ti na pw...

eilikrina den kserw...

Pigenne kai ston giatro sou wmos re agapi mou...

To pio suntomotero...

Ax re agapi mou...

sugnwmi...

Sou euxwme mia kaliteri sunexeia...

Kai o theos mazi sou...

Sou euxwme na katafereis na kaneis allo mwraki suntoma...

Wmos mila me ton giatro sou...

Prepei na se sumvoulepsei sto ti na kaneis apo do kai mpros...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσι μου ειναι σιγουρο αυτο? μηπως να παρεις τον γιατρο σου ενα τηλεφωνο? σε παρακαλω παρε και ενημερωσε μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι σίγουρο Silika μου πως σου συνέβη αυτό? Με τον γιατρό σου δεν ξαναμίλησες? Αφού σου σταμάτησε η αιμοραγία... μείνε πάντως ξαπλωμένη και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι και μελαγχολείς... κι όσο για τον αντρούλη σου, να του το πεις καλή μου, να σε προσέξει κι εκείνος. Κι αν... όντως έτσι είναι τα πράγματα, μην το αφήσετε να σας πάρει από κάτω... συνεχίστε τις προσπάθειες, εντάξει? Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika μου γλυκια....νιωθω τον πονο σου κοριτσακι μου γιατι αυτο θα μπορουσε να συμβει σε οποιαδηποτε κοπελα....ειλικρινα δεν ξερω πως να σε παρηγορησω καλο μου κοριτσακι....ευχομαι ολοψυχα οσο γρηγορα εφυγε(αν εφυγε γιατι εχω και μια αμφιβολια γιατι δεν γνωριζω απο τις τιμουλες)τοσο γρηγορα να ερθει παλι στην ζωη σου η ευλογια αυτη και μετα να μην παει πουθενα!!!!!!Ο Θεος μας ο καλος θα σε βοηθησει μην ανησυχεις....ολα θα πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιλικα μου πηγενε βρε στο γιατρο μπορει να υπαρχει ελπιδα..οχι ρε π....η τωρα εγινα κομματια... μη μου στενοχωριεσαι ολη η ζωη ειναι μπροστα σου κουκλα μου. πηγενε στο γιατρο σε παρακαλω και πες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika Πηγαινε να σε δει ο γιατρος

Ειναι στεναχωρο αλλα τι να γινει συμβαινει κοριτσι μου

Εσυ να εισαι καλα και ολα τ αλλα θα ερθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SILIKA ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑΣ ΓΑΛΑΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ.

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να ήταν πολυδδυμη η κυηση και να απεβαλες ενα απο αυτα η να συμβαινει κατι αλλο. να πας στο γιατρο σου οπωσδήποτε. φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΣΑΙ,ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ?ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΝ Κ ΠΕΣ ΜΑΣ Κ ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΔΥΟ...ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ...

ΦΙΛΙΑ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika, Φανταζομαι πως θα νιωθεις...Θα συμφωνησω ομως με τα κοριτσια να μιλησεις πρωτα με τον γιατρο σου. Καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικά. Ισως να μην εχει συμβει αποβολη... Ευχομαι ολα να ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να ενημερώσεις τον γιατρό σου και να ελπίζεις και να προσεύχεσαι!!

Η Παναγίτσα να βάλει το χεράκι της να έγινε κάποιο λάθος και στην κοιλιά σου να ζει και να βασιλεύει το σποράκι σου!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ λυπηρό :(

Ελπίζω να μην συμβαίνει κάτι κακό...

Μακάρι να είναι ενα τεράστιο λάθος και να είναι μιά χαρά το μωράκι σου...

Ενημέρωσε μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου θα συμφωνησω και εγω με τα κοριτσια .Καταρχιν πρεπει να ηρεμησεις και να μην κανεις βεβιασμενες κινησεις .Η αιμοραγια ειναι κατι που συνηθιζετε σε μια εγκυμοσυνη μπορει να ειναι μια αποκολληση του πλακουντα μερικη το ειχα παθει 2 φορες στο γιο μου .Ειναι και αυτο που σε ρωτησε μια κοπελα εκανες την χοριακη και τις 2 φορες στο ιδιο εργαστηριο γιατι πρεπι να ξερεις οτι το καθενα εχει άλλες μετρησεις .Πρωτη κινηση ειναι να πας στο γιατρο σου και να κανεις ενα υπερηχο και οτι αλλο σου πει .Επισης ποσο αιμα ειχες ; αν ηταν αποβολη θα ειχες παρα πολλη αιμοραγια , σου ειπα πηγαινε να το κοιταξεις καιμην βγαζεις μονη σου συμπερασματα .Ευχομαι ολα να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου ελπίζω να μην πρόκειται για αποβολή, αλλά για ένα τεράστιο λάθος...Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πας το συντομότερο δυνατό στο γιατρό σου..Ωστόσο, αν πρόκειται για αυτό που υποψιάζεσαι, να μην απογοητεύεσαι..Έχε πίστη στο Θεό και σύντομα θα αποκτήσεις κι εσύ ένα μωράκι...Ό,τι χρειαστείς, εμείς είμαστε εδώ να σου συμπαρασταθούμε...

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!Φιλιά πολλά!

Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου!! Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβαίνει! Είναι ο μόνος που θα σου πει τι πραγματικά έγινε ή θα γίνει! Καλή επιτυχία εύχομαι και να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika μου το καλλιτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στο γιατρο σου!!Μονο αυτος θα σου πει με σιγουρια τι εχει γινει αν εχει γινει κατι!!Μη στεναχωριεσαι ...οτι και να εγινε ειναι για καλο ...σκεψου θετικα ...σου ευχομαι τα καλλιτερα.Φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...