Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ "ΜΗΤΕΡΑ"


Recommended Posts

:) ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΠΡΙΝ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΔΩΜΑΤΙΩΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ!

4ΚΛΙΝΟ 3ΚΛΙΝΟ 2ΚΛΙΝΟ 1ΚΛΙΝΟ

Φ.Τ.: 1600 2400 3550 4900

Κ.Τ.: 2000 2600 3850 5450

+ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ:

- 425 495 590

ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΤΡΑ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΤΕ ΕΞΤΡΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΠ'Ο,ΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΠΑΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ.Ο ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΑΜΕΙΟΥ!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Ροζυ!Φανταζομαι θα βοηθας πολλα κοριτσια,εγω ειμαι Θεσ/νικη δε μ'αφορα αλλα......

Ειναι δυνατον βρε κοριτσια???Τι τιμες ειναι αυτες????Δλδ αν θες μονοκλινο θα δωσεις 5χιλιακρκα??:S :S :S Ειναι τρελλοι αυτοι????Διαμαντια πουλανε??????Απαραδεκτες τιμες.Κι αν ειναι να εισαι σε 4κλινο-που καπως τρωγεται η τιμη-

γιατι να μην πας σε νοσοκομειο να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο????

Αληθεια σας λεω πρεπει να κανουμε εμπαρκο σε τετοια μαιευτηρια-κλινικες.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια τι τιμες ειναι αυτες?εγω πριν απο 3 χρονια στην γενικη κλινικη της θεσσαλονικης πληρωσα για καισαρικη με ενα καρο φαρμακα λογω πιεσης σε 2κλινο 3000,μαζι με την θερμοκυτιδα που ειχαν το μωρο για 5 μερες και αλλη μια μερα στη φωτοθεραπεια.εχω μεινει τοσο πισω?μηπως να το ξανασκεφτω για δευτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ!ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΛΠ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΤΕΣΣΑΡΙ..

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΑΛΛΑ 2 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ....

ΟΥΦ..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΜΩΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ,ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα καλημέρα

ξέρω πως δεν είναι για γέλια, αλλά μου βγήκε...

στο hilton φθηνότερα βγαίνει.

συγγνώμη κορίτσια, δεν υπάρχει κάποιος να κάνει μια καταγγελία?

τι τιμές είναι αυτές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο,ΤΙ Κ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ.ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ...ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΤΡΕΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΤΙ ΑΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Κ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΨΩΝΙΟ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ.ΒΛΕΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΠΑΡΑΔΙΑΖΕΤΑΙ!!!!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια !!

Και φανταστείτε ότι η αμοιβή του γιατρού αρκετές φορές ξεπερνάει την τιμή του δωματίου αν και από ό,τι έχω καταλαβει προσαρμόζεται ανάλογα!!

Είναι πράγματι πολύ υψηλές οι τιμές αλλά τουλάχιστον να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις μας!!

Πληρώνεις αλλά τουλάχιστον πρέπει να είσαι σίγουρος ότι το παραμικρό θα αντιμετωπιστεί χωρίς πρόβλημα!

Εγώ που είμαι από επαρχία δεν είχα πολλές επιλογές γιατί και ο γιατρός μου έιναι στο Ιασώ -- δε γινόταν να πάω σε άλλον γιατί του έχω την απόλυτη εμπιστοσύνη -- και εδώ δεν έμενα!! Τιμές δεν έχουμε ρωτησει ακόμα.. το αποφευγουμε δεόντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγχωρειτε μαιευτηριο δεν ειναι το Μητερα???Τι εννοειτε λοιπον "το κεφαλι μας ησυχο"????Υπαρχουν αλλες ειδικοτητες γιατρων????Υπαρχει μοναδα νεογνων για παν ενδεχομενο?Στα "δυσκολα"(χτυπαω ξυλο κ μακρια απο μας) θα σας στειλουν ή οχι στο νοσοκομειο κ εσας και τα μωρακια??????

Στα ιδιωτικα μαιευτηρια της Θεσσαλονικης ετσι ειναι τα πραγματα.Δλδ οκ σαν ξενοδοχειακη εξυπηρετηση ειναι καλα πχ στο Γεννεσις, αλλα σε οποιαδηποτε επιπλοκη τρεχεις με τα ασθενοφορα στο νοσοκομειο.Και αντε να τρεχεις εσυ,το βρεφακι σου??????????Το ρισκαρεις ετσι απλα???Δεν ξερω.....Εγω υπολογιζω ακομα κ τις αποστασεις.Να γεννησω μεν σε ιδιωτικη κλινικη γιατι θελω την ανεση κ πολυτελεια (Με ολες τις ειδικοτητες κ μοναδες) αλλα να ειναι και σχετικα κοντα σε κρατικο νοσοκομειο για την χειροτερη(φτου-φτου) εκδοχη.....

Και κατι τελευταιο.Η γιατρος μου ειναι πολυυυυ ενταξει ατομο.Ξεγενναει στο Διαβαλκανικο κ την γεν κλινικη(Προσεξτε!Τα 2 αυτα ΕΧΟΥΝ 24ωρες το 24ωρο ολες τις ειδικοτητες γιατρων οποτε με "καλυπτουν").Εγω ομως εχω θεια-προισταμενη μαια σε μια μικροτερη σε μεγεθος και πρεστιζ ιδ.πολυκλινικη.Οποτε θελω να παω εκει για να ειναι κ αυτη παρουσα!

Περιμενα πως θα εχω προβλημα με τη γιατρο μου αλλα ξερετε τι μου απαντησε οταν της το ζητησα???

"Φυσικα Αναστασια!Η κλινικη που θελεις εχει καταπληκτικα χειρουργια,γιατρους και μοναδα νεογνων.Εμενα το προβλημα μου θα ηταν μονο αν θα ειχα την ιδια περιοδο πολλους τοκετους στα αλλα 2."

Η αποσταση για να βλεπει τις εγκυους μονο θα την ενοχλουσε!!!!!Και αυτο ειναι κ το λογικο!!!

Για να παιρνει ο κλινικαρχης 2-3 χιλιαρικα δε θα κανουνε κωλοτουμπες οι γιατροι.Και κανονικα δεν πρεπει να δυσαρεστουν τις εγκυουλες για τις μιζες τους!Αφηστε οοοοοολα τα αλλα>Που πληρωνεις τα ντεπον χρυσαφι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι όπως τα γράφεις είναι Rozi. Εγώ γεννάω μέχρι την πρωτομαγιά στο ΜΗΤΕΡΑ κι ετοιμάζω από τώρα το πακετάκι.. 4.900 το δωμάτιο (για να 'χω το μωρό μαζί μου), 650 η επισκληρίδιος, 3,000 ο γιατρός μου και 350 η μαία.. Το συνολάκι ανέρχεται στα 8,900, αν φυσικά πάω για φυσιολογικό τοκετό και όχι για κ.τ. Δεν ήξερα δεν ρώταγα.. Αν άλλαζα γιατρό θα μπορούσα να γεννήσω στο Έλενα με υποδεκαπλάσιο κόστος αλλά τώρα είναι αργά.. Στό δεύτερο όμως, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά.. Καλό τοκετό σε όσες πλησιάζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MammaToBe ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ 24ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ ΘΕΛΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ Η ΜΑΜΑ ΘΑ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠ'ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ...ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω φοβερες τιμες!Εγω γεννησα το γιο μου στη Θεσσαλονικη στη Γενικη κ ειχα μονοκλινο γιατι κοιμοταν κι αντρουλης μου εκει!

Τωρα θα γεννησω στην Αθηνα στο Μητερα ή στο Λητω..Οι τιμες ειναι φοβερες..και δεν με πειραζει μονο αυτο..Στην Αθηνα οι περισσοτεροι γιατροι πληρωνονται αναλογως το δωματιο που θα κλεισεις!!!Αν ειναι δυνατον!Τι σχεση εχει αυτο με το γιατρο?Η ιδια δουλεια δεν θα γινει?Οπως κ με την επισκληριδιο..γιατι να την πληρωνεις πιο φθηνα στο τρικλινο?Θα την μοιραστουν κι οι τρεις κοπελες?:huh:

ειναι υπερβολικα τα ποσα..αλλα ξερουν που θα χτυπησουν..στο σημειο που ποναει..

Κ μετα μιλαμε για υπογεννητικοτητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi σε ευχαριστώ. Το ίδιο και σε ΄σενα! Με ένα πόνο σου εύχομαι και χωρίς επισκληρίδιο ;) Την τιμή της επισκληρίδιου την ανέφερα γιατί δεν ξέρω αν θα αντέξω, και όχι επειδή τη θεωρώ απολύτως απαραίτητη. Την ώρα εκείνη κρίνεις αν μπορείς ή όχι να αντέξεις.. Όσο για το μωρό στο δωμάτιο, σε αυτό είμαστε κάθετοι και εγώ και ο άντρας μου. Το ότι θα το έχουμε στο δωμάτιο δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούμε να καλέσουμε τη μαία ή το γιατρό αν -μακριά από μας- συμβεί κάτι. Θέλω να ακολουθήσουμε αποκλειστικό θηλασμό από την αρχή και, σε περίπτωση που δεν έχεις ενημερωθεί, σε μαιευτήρια όπως το ΜΗΤΕΡΑ, σου το φέρνουν το παιδί όποτε θέλουν είτε έχεις δηλώσει είτε δεν έχεις δηλώσει ΑΜΘ. Άλλες υποστηρίζουν πως αξίζουν πολλά εκείνες οι πρώτες ώρες ύπνου που κερδίζεις με το να μην έχεις το παιδί στο δωμάτιο.. Εγώ διαφωνώ και θέλω να τον έχω μαζί μου συνέχεια.. Η καθεμιά από μας έχει την άποψη και την προτίμησή της.. Σεβαστά όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕΒΑΣΤΗ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 10ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΚΤΟΤΕ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑΝ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΝΗΣΤΙΚΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΗ ΜΟΥ ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΤΟΝ ΤΑΙΖΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ν ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Τ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα αν με το καλο γεννησεις πανω ..τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα!!αλεξανδρουπολη?

αν κατεβεις κατα κατω ..την εβαψες!!Ειχα διλημμα κ γω τι να κανω..Ο παλιος γιατρος μου ειναι πανω κ τον εμπιστευομαι..απλα το σπιτι μου ειναι αθηνα τωρα..Οταν γεννησω δεν ειναι οτι καλυτερο να ταξιδευω..οποτε με βλεπω να....ξηλωνομαι!!:P

κ δεν με πειραζει το ξηλωμα οσο με πειραζει η εκμεταλευση!!:angry:

mammatobe τα πονακια πως πανε? δυναμωνουν? αντε με το καλο!!περιμενω εντυπωσεις απο γεννα,μαιευτηριο κ απ ολα!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λέτε τώρα; Τα χρήματα αυτά δεν τα έχετε ανάγκη; Δεν θα θέλατε να τα ξοδέψετε κάπου που να πιάσουν τόπο;;;

Και τι σημαίνει υπογράφεις για να έχεις κοντά σου το μωρό;;;; Εκεί δεν υπάρχουν νοσοκόμες να σε βοηθήσουν; Η ανάγκη του μωρού είναι να είναι συνέχεια με τη μητέρα του. Έχει περάσει το σοκ της γέννησης και μόνο το στήθος της μαμάς του ικανοποιεί τις ανάγκες του. Τι περισσότερο μπορούν να του προσφέρουν οι νοσοκόμες βάζοντάς το σε ένα δωμάτιο με άλλα μωρά που κλαίνε; Βέβαια αν προτιμάει η μαμα να κοιμηθεί...

Έλεος... Κρίμα τα χρήματά σας και το χειρότερο κρίμα που εκμεταλλεύονται την άγνοια και τον φόβο της νέας μητέρας.

Ο τοκετός σίγουρα πονάει πολύ. Όποια δεν το έχει ζήσει δεν μπορεί καν να το φανταστεί. Αλλά είναι όλα μέσα στο μυαλό μας. Μόνες σας θα το περάσετε. Εσείς θα δώσετε δύναμη στον εαυτό σας για να τα καταφέρει. Μόνο εσείς μπορείτε να συγκετρωθείτε στις αναπνοές όταν όλο το σώμα σας θα υποφέρει. Ο γιατρός θα είναι εκεί να σας περιμένει για να σπρώξετε. Μόνο στην τρίτη φάση του τοκετού η παρουσία του είναι αναγκαία. Τη υπόλοιπη ώρα απλά η μαία παρακολουθεί τους παλμούς του παιδιού και συντονίζει τη μαμά με τις αναπνοές.

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας αλλά μη ξεχνάτε ότι όλα αρχίζουν μετά τη γέννα. Το μαιευτήριο είναι μόνο 3-4 μέρες. Αξίζουν τόσα χρήματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω εγω πως το σκεφτομαι.... πρόκειται να γεννησω και γω στο μητερα... οταν πηγα να επισκεφτω μια φιλη μου λεχωνα την περιοδο των φωτων σε 4κλινο δωματιο ειχε ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΦΑΣΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΒΟΥΡΑ που φρικαρα!!!! επίσης η κατάσταση της τουαλέτας δεν ήταν και ότι καλύτερο με σκασμένα ντουβαρια κλπ.

Πηγα λοιπον μια μέρα μόνη μου να δω και τα 3κλινα και τα 2κλινα - εννοειται οτι το 2κλινο είναι η μερα με τη νύχτα απο άποψη "ξενοδοχειακής όψης" με το μπάνιο να είναι ολοκαίνουργιο και να λάμπει.

ειμαι λοιπον σε δίλλημα γιατι ναι μεν η διαφορα μεταξυ 3κλινου και 2κλινου ειναι €1150 - το 4κλινο έχει αποκλειστεί με την 1η - και πρόκειται όντως για 4 μερες που θα περάσουν και θα φύγουν, αλλα από την άλλη σκέφτομαι ότι σίγουρα θα θέλω και την ησυχία μου και βεβαίως να χρησιμοποιώ και μια τουαλέτα που δε θα φρίττω οταν μπαινω μέσα...

βεβαια κανείς δε μου λεει οτι και στο 2κλινο δε θα έχω διπλα μου κάποια αναίσθητη που αυτη και οι επισκεπτες της δε θα μου παρουν το κεφαλι χειροτερα από 4κλινο!!!

ουφ! μεγαλο δίλλημα και πολλα τα λεφτα αρη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω? Γέννησα με σκάρτα 3000 ευρώ σε μαιευτήριο στην Κατερίνη, όλα μέσα!!!! (το πέταξα το πρόστυχό μου πάλι, που'σαι scarlet να το δεις... :P )

Καισαρική, αναισθησιολόγος, γυναικολόγος, παιδίατρος, δίκλινο μόνη μου με φαγητό και για το συνοδό μου, αιματολογικές εξετάσεις δικές μου και του μωρού. Α! Και το μωρό αν ήθελα όλη μέρα το είχα στο δωμάτιο... που ήθελα εννοείται, μετά τις 48 ώρες που συνήλθα εντελώς από την καισαρική και έβγαλα και καθετήρα.

Οι τιμές της ΑΘήνας μου φαίνονται εξωφρενικές!

Σίγουρα δε θα μπορούσα να διαθέσω 8900 για μονόκλινο στο ΜΗΤΕΡΑ, γιατρό κτλ κτλ. Θα έμπαινα σε 4κλινο, θα ήξερα ότι ταίζουν το μωρό με ξένο γάλα (όσο και να φώναζα και μάλωνα δε θα άλλαζε κάτι, το σύστημά του είναι αυτό), θα αισθανόμουν άβολα με άγνωστες γυναίκες στο ίδιο δωμάτιο και κάθε λογής επισκέπτη τους, θα φρίκαρα κάθε φορά που πήγαινα στο μπάνιο και θα έκανα τουμπεκί μέχρι να πάω σπίτι μου, να κάνω το μπανάκι μου σαν άνθρωπος, να ταίσω το μωράκι μου το γαλατάκι μου και να ησυχάσω με τον άντρα μου και το παιδί μου!

Καλά όλα αυτά βρε κορίτσια, αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως διαμορφώνεται η τιμή της επισκληριδίου ανάλογα με τον τύπο του δωματίου. Γιατί στο 4κλινο να είναι πιο φθηνή από το μονόκλινο? Επειδή αυτός που έχει 4κλινο τα έχει και μπορεί να πληρώσει όσο όσο για την επισκληρίδιο? ΕΛΕΟΣ! Έκτός κι αν συμβαίνει κάτι άλλο λογικό, που εγώ η παράλογη δεν μπορώ να σκεφτώ! Τι να πω?

MamaToBe με το καλόοοοοοοοοοοοοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι σίγουρα η μεγαλύτερη εκμετάλλευση, ever.. Αλλά από τη στιγμή που μπαίνεις στο χορό.. Είπαμε, στο δεύτερο θα ξέρουμε καλύτερα. Υπάρχουν εξαιρετικοί γιατροί που ξεγεννούν στο Έλενα, με πολύ λιγότερα από 1000 ευρώ, σε μονόκλινο, και έχεις και το παιδάκι σου δίπλα σου, την ησυχία σου και έχεις και τις μαίες που -κατα κοινή ομολογία- προσπαθούν να σου δείξουν όσα περισσότερα γίνεται σε σχέση με το θηλασμό. Ας μη δηλητηριάζουμε τις καρδιές μας με το να σκεφτόμαστε και να στεναχωριόμαστε πράγματα που δεν πρόκειται να αλλάξουν. Εγώ το πήρα απόφαση και εύχομαι μόνο το παιδάκι μου να είναι καλά κι ας πάνε όλα χαλάλι. Με το καλό κοριτσάκια μου!!! Φιλιά πολλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω ρε κορίτσια...εγώ όχι μόνο δεν θα τα έδινα αλλά δεν τα έδωσα. Οταν έμεινα εγκυος ήθελα τα λούσα μου κ σκεφτόμουν οπωσδήποτε την καινουρια ιδιωτική κλινική που έφτιαξαν στη Ρόδο. Στην πορεία όμως άλλαξα γνώμη.Πέφτει πολύ εμπόριο εκεί μέσα κ έχω ακούσει τα πάντα. Για παράδειγμα αν υπάρχει σοβαρός κίνδυνος σε πάνε στ γενικό νοσοκομείο!!!! Το χειρότρο από όλα!!!! Για να μην πω για τα υπόλοιπα που αντε πες είναι λιγότερης σημασίας!¨Εχω ακούσει πως κάνουν επισκληρήδιο ακόμη κ αν πρόκειται να γεννήσεις στο μισάωρο (που για να πιάσει η επισκληρίδιος θέλει μια ώρα!!) και τελικά η κοπέλα ένιωσε όλους τους πόνους κ ας την χρυσοπλήρωσε!!! Επίσης ότι σου ταίζουν το μωρό με ξένο γάλα, ακόμη κ αν έχεις ζητήσει να το θηλάσεις...και άλλα πολλά που με έχουν κάνει να βγάζω τη γλώσσα μου στα ιδιωτικά νοσοκομεία!!! Γέννησα τελικά στο γενικό νοσοκομείο και μπορώ να πω πως ήταν καλύτερα κ απο το καλύτερο ιδιωτικό της Ελλάδας.Με έβαλαν σε μονοκλινο χωρίς καν να το ζητήσω, όποτε ζητούσα μαία ήταν δίπλα μου , οι κοπέλες ευγενέστατες...ο γιατρός και όλοι όσοι έπρεπε να δουν το μωρό ήταν αξιοπρεπέστατοι! Δεν τα παρουσιαζω υπερβολικά...όπως τα έζησα ακριβώς! Με χίλια λοιπόν ξανά στο δημόσιο νοσοκομείο!!Κ ας προτιμούν οι υπόλοιπες ροδιτισσες να τα σκάνε..μονο κ μόνο για το λούσο!! Βέβαια δεν ισχύει το ίδιο κ για την Αθήνα όπου στα δημόσια νοσοκομεία γίνεται της κακομοιρας. Εχετε τα δικια σας να πηγαίνετε στα ιδιωτικά αλλά στην επαρχία..το ιδιωτικό υπάρχει μονο κ μονο για το λουσο!!!(γνώμη μου!!χωρίς παρεξήγηση!!!)Α και για να τα πούμε όλα, ναι έδωσα φακελάκι αλλά...το ευχαριστήθηκα!!δε μου βγήκε ξινό αλλά όυτε κ το απαίτησε κανένας(έχω ακούσει κ για κάτι τέτοια στα ιδιωτικά!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΑΤΟΒΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!ΜΗΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΣΕ ΓΔΕΡΝΕΙ??????????/ΠΟΛΛΑ 3000 ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ,ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕς ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ 1800 ΖΗΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΕΛΙΚΑ 1500 ΠΗΡΕ Κ 2600 ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΜΕ ΚΤ.Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΤΟΣΑ!!

ΦΙΛΙΑ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ολα ειναι σχετικα .καταρχιν σημασια εχει ποσο εμπιστοσυνη εχεις το γιατρο σου και ακομα τι σχεση εχει ο γιατρος με το μαιευτηριο που θα γεννησεις .Τωρα πια ολα τα μαιευτηρια εχουν ολους τους γιατρους όλων των ειδικοτητων και ακομα τη θερμοκοιτιδα και καποια αλλα πραγματα για το μωρο τα καλυπτει κατα ενα μερος η ασφαλεια αυτο ισχυει εδω και 2 χρονια περιπου .Απο την αλλη σαφως η καθαριοτηταειναι μεγαλυτερη .Εγω προσωπιακ ειμαι υπερ στο να ειναι το μωρο στο χωρο που ειναι όλα τα μωρα μαζι γιατι δυστυχως στα δωματια εχει τοσους επισκεπτες που δεν ειναι οτι καλυτερο για το μωρο .Τωρα αν θελεις να εχει αποκλειστικο θηλασμο εχεις το δικαιωμα να πας στην αιθουσα του θηλασμου καινα θηλασεις οσο συχαν θελεις το μωρο σου τουλαχιστον οταν γεννησα εγω στο Ιασω η κοπελα που ηταν διπλα μου που θηλαζε πηγαινε συνεχεια οταν δεν το φερνανε στο δωματιο .Την επαιρναν τηλ. απο το θαλαμο και πηγαινε απλα το ειχε πει το ειχαν γραψει πανω στο πυρεξακι και την ειδοποιουσαν .Εγω δεν θα μπορουσα να παω να γεννησω στο Αλεξανδρα η στο κρατικο της Νικαιας η στο Θριασειο και να ειναι τα σεντονια μεσα στο αιμα να χρειαζεσε κατι και να παρακαλας να περασει νοσοκομα και να το ζητας και να σου γυρναει τη πλατη .Κια να σας πω και κατι δυστυχως τα κοριτσια που εργαζονται στα ιδιωτικα περνανε πολυ πιο ασχημα και παιρνουν πολυ λιγοτερα απο αυτες που δουλευουν στα δημοσια .Παντως καλο θα ηταν να περνατε και ενα τιμοκαταλογο απο το ιασω και το Λητω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην κάνετε τον κόπο να ρωτήσετε καν στο ΙΑΣΩ......Είναι το πιο πουλ-μουρ μαγαζί....και οι τιμες σχεδον 30% πάνω από το ΜΗΤΕΡΑ.Το ξέρω εγγυημένα από φίλο γυναικολόγο που αποφάσισε τελικά να κάνει σύμβαση μόνο με ΜΗΤΕΡΑ και ΛΗΤΩ γιατί το ΙΑΣΩ ξεφεύγει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πάιζει ρόλο και ο γιατρός..

δε σημαινει ότι καλούς γιατρούς έχουν μόνο τα ιδιωτικά!! σε καμια περίπτωση..εγω προσωπικά με παρακολουθουσε ο συγκεκριμένος γιατρός πριν μείνω έγκυος- η οικογενεια του άντρα μου έχει προσωπικές σχέσεις μαζίτου - η κουνιάδα μου γέννησε εκεί και τα δύο της παιδάκια-- τι θα μπορούσα να κάνω?αφου είναι στο Ιασώ , τον ακολουθώ-- κανω εκεί και όλες τις εξετάσεις και δεν ταλαιπωρούμαι..

Για τις γυναικες από τις μικρές επαρχιακές πολέις, όπως η Άμφισσα που ζω, πιστέψτε με τα ιδιωτικά αποτελούν μάλλον μονόδρομο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει καμμιά σας τι παίζει με τα μαιευτήρια στην Πάτρα;Από τιμές εννοώ. Σχετικά με το νοσοκομείο του Ρίου;

Νομίζω ότι η αμοιβή του γιατρού γενικά είναι ίδια με το κόστος του δωματίου, γιατί δεν μπορεί να πληρώνεις την ανεκτίμητη προσφορά του γιατρού λιγότερο από τα ντουβάρια! Το έχω ακούσει από φίλη που γέννησε στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ ΠΑΤΡΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...