Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένιωσα τον μπέμπη μου!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Επιτέλους σήμερα το νινί μου μου έδωσε το παρόν!!!!!!!!!!! Μιλούσα στο τηλέφωνο το πρωί, ξαπλωμένη και είχα το χέρι μου στην κοιλιά μου και ξαφνικά :woohoo: ένιωσα ένα χτηπηματάκι από μέσα!!!!!!!!!! Τώρα πήγα στον γιατρό μου για επίσκεψη και την ώρα του υπερήχου μου ξαναέδωσε το παρόν και το κατάλαβε και ο γιατρός!!!!!! Αχ είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια αισθηση ετσι Γιωτα μου???Η απολυτη επικοινωνια με τα μωρακια μας!Αληθεια ποσο εισαι?

Εγω το ειχα νιωσει νωρις στην 14η βδομαδα!!!!Πολλοι δε με πιστευανε,αλλα τωρα που την εχω νιωσει αρκετες φορες εμαθα να ξεχωριζω τα χτυπηματακια της!!!Σου ευχομαι πολλες πολλες κλωτσιες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή η αίσθηση ούτε περιγράφεται ούτε συγκρίνεται εύκολα!!!!

Είναι ότι ωραιότερο μου έχει συμβεί και αυτός είναι και ένας λόγος

που θα μου λείψει η κοιλίτσα μου !!!!! όταν έρθει η ώρα να βγεί η μπουμπού μου!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα για σένα και τω μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΝΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ. ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΨΑΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ. ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες???

Αναρωτιέμαι κι εγώ σε ποια εβδομάδα ακούς το μωράκι σου καλά καλά?

Εγώ ενιωσα ένα μικρό χτυπηματακι περιπου στην 15η εβδομάδα!

Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει επιτέλους αλλά δεν μπορώ να το ακούσω!Που ειναι??? Είναι φυσιολογικό? Εσείς το ακούτε πάντα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι απο τα πιο ωραια συναισθηματα που μπορει ποτε να νιωσει μια γυναικα.το πρωτο χτυπημα απο το μωρο σου και οταν μεγαλωνει που σε κλωτσαει συνεχως και εσυ γελας....εγω την ακουσα 4.5 μηνων προς 5 μηνων.αργουτσικα:unsure: απο οτι ακουω.θυμαμε ειμουν ξαπλωμενη( συνυθως οταν ξεκουραζεσε σε κλωτσαει) και ενιωσα ενα χτυπημα.μπα λεω ιδεα μου ειναι...μετα απο λιγο αλλο ενα πιο δυνατο..τρελαθηκα αρχισα να παιρνω σαν χαζη τηλεφωνα...οντως τελεια η στιγμη..ευχομε σε ολες τις γυναικες του κοσμου να το ζησουν εστω και μια φορα..:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου ειναι φοβερο αισθημα....τωρα που αρχισε θα σε τρελανει!!!!!

Ωρες ωρες μου λειπει αυτο το αισθημα.Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου καλησπέρα!Άρχισε ο μικρούλης τις κλωτσιές!:laugh: Και που είσαι ακόμα!είναι το ωραιότερο συναίσθημα και ομολογώ ότι μου λείπει πολύ!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιωτάκι.

Και εγώ εδώ και μια εβδομάδα οταν είμαι ξαπλωμένη αισθάνομαι κάποιες φορές ενα μικρό γαργαλητό μια εδώ και μια εκεί. Και κάθε φορά κάνω σαν μωρό που του φέραν δωράκι. Περιμένω πως και πως να αρχίσουν οι κλωτσιές γιατί λυπάμαι ... τον φουκαριάρη τον άνδρα μου που με ακούει που γελάω και χαίρομαι και περιμένει ποτε θα μπορεί να το καταλαβαίνει και εκείνος.

ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΒΡΙΣΚΟΜΑΙΣΤΗΝ 23 ΠΡΟΣ 24 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΩς ΕΝΟΙΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΙΣΩς ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΣΙΓΟΥΡΕΥΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΛΩΤΣΙΤΣΕΣ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΠΟΥΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΑΙ ΑΠΟ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΧΑΖΗ. ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΕΝΟΙΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ. ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΛΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΧΟΣ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ. ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΗΣΥΧΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ Η ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΧΑΖΗ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

Γιωτα μου καλησπέρα!Άρχισε ο μικρούλης τις κλωτσιές!:laugh: Και που είσαι ακόμα!είναι το ωραιότερο συναίσθημα και ομολογώ ότι μου λείπει πολύ!:kiss: :kiss: :kiss:

Αντε Δημητρουλα... κανε κι'ενα δευτερο... :P

Μπραβο Γιωτα... πολυ ωραια... απο'δω και περα θα το νιωθεις και θα κανετε ωραια παρεουλα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠ ΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΕΓΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ!ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ 8ο ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ!ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠ ΟΛΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΚΟΥΤΟΥΛΙΕΣ ΚΛΠ...

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΑΟΥΤΣ...!!!!

ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ...!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giota d έγραψε:

Επιτέλους σήμερα το νινί μου μου έδωσε το παρόν!!!!!!!!!!! Μιλούσα στο τηλέφωνο το πρωί, ξαπλωμένη και είχα το χέρι μου στην κοιλιά μου και ξαφνικά :woohoo: ένιωσα ένα χτηπηματάκι από μέσα!!!!!!!!!! Τώρα πήγα στον γιατρό μου για επίσκεψη και την ώρα του υπερήχου μου ξαναέδωσε το παρόν και το κατάλαβε και ο γιατρός!!!!!! Αχ είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!:laugh:

Μπράβο Γιώτα μου...χάρηκα...πολυ ωραιο συναισθημα....να τρως κ κανενα γλυκακι που κ που (με μετρο ε..);) ;) για να τον ακους πιο εντονα...ειναι φοβερο αυτο το πράγμα με το γλυκο...:lol: :lol:

Φιλάκια πολλά...να κανεις ζηλιες στον άντρα σου τώρα που ακομα εκεινος ισως να μην μπορει να το καταλάβει τοσο εντονα οσο εσύ΄...

φιλάκια πολλά....να προσέχεις !!!!!!!!!!:woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 18 εβδομάδων! Μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη το νιώθω... Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και εύχομαι σε όλες το καλύτερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γιώτα! Αχ βρε κορίτσια είμαι 9-10 εβδομάδων και περιμένω πώς και πώς να το νιώσω. Η κουνιάδα μου λέει ότι αυτό το συναίσθημα δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο, ακόμα και το θηλασμό. Είναι λέει σαν φτερούγισμα! Η μητέρα μου λέει ότι όταν είσαι ξαπλωμένη το καταλαβαίνεις καλύτερα, όπως λέτε κι εσείς εδώ. Αντε να δούμε πότε θα το ακούσω κι εγώ. :unsure: Γιατί παρατηρώ μεγάλη διαφορά εβδομάδων εδώ μέσα! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ...ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΩΝ Κ ΝΑ ΓΕΛΑΣ ΣΑΝ ΧΑΖΗ...ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΕΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ....Κ ΕΧΩ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ...ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ..Κ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!!!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον ένιωσα πρώτη φορά μάλλον στην 17η εβδομάδα! Δεν είμαι και πολυ σίγουρη! Το μόνο που θυμάμαι είναι σαν 3 χτυπηματάκια ελαφριά ακριβώς κάτω από τον αφαλό! Σαν παλμοί ήταν!

Τώρα έχει αρχίσει το καθημερινό πήγαινε έλα εκεί μέσα! ΕΙδικά κορίτσια αν θα φάω μακαρόνια με κιμά ή άλλη σάλτσα.. Κάνουμε party εκεί μέσα! Είναι αφασία ο μικρός! Κάθε φορά που τον νιώθω αρχίζω : "Κουτσούνι μου, κουτσούνι μου, πόσο σε λάτρευω.." και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου! Αισθάνομαι απόλυτη ευτυχία..

Yuki, και εγώ αν δεν τον νιώσω για αρκετή ώρα, παρόλο που ακόμα είναι μικράκι.. με πιάνει πολύ αγώνια και σκέφτομαι όλο βλακείες! Αλλά φρουτς.. κουνιέται και ησυχάζω! Μου φαίνεται θα γίνω πολύ χαζομαμά τελικά!! Ήδη μ'έχει τρελάνει!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΤΟ ΣΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΩ. ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, ΣΑΝ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΓΟΥΡΓΟΥΡΗΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ.

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΝΙΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ (ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ?)ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...