Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφε βρωμιες


Recommended Posts

Σήμερα είμαι 5 εβδομάδών και 5 ημερών.Την Δευέρα που μας πέρασε ήμουν άρρωστη με πυρετό 38,4 βήχα και μπούκωμα.Το απόγευμα της Δευτέρας είχα καφέ υγρα. Ο γιατρός μου έδωσε αμέσως utrogestan. Από την Δευτέρα μέχρι και σήμερα έχω μια δυο φορές την ημέρα καμια σταγόνα ( από εχθές έιναι ψιλοκίτρινες). Το πρωι έχω ραντεβού με τον γιατρό και έχω άγχος. Την προηγούμενη φορά ούτε ο σακος δεν φαινόταν γιατι ήταν πολύ νωρίς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίδυμα, μην φοβάσαι κοριτσάκι μου, όλα θα πάνε καλά! Ο γιατρός έχει δίκιο! Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να φανεί! Να φανταστείς κι εγώ όταν πήγα ήμουν στην 6η ή την 7η εβδομάδα, δεν θυμάμαι και πολύ καλά και ίσα που φάνηκε ο σάκος με μια γραμμούλα μέσα όπου μας είπε ότι είναι το μωράκι μας!!

Σου στέλνω όλες μου τις ευχές κι όλη μου την θετική ενέργεια όλα να 'ναι τέλεια!! Και μια ήρεμη εγκυμοσύνη!!!

Πολλά φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima έγραψε:

Για τις καφε βρωμιες δεν εχει κανεις να μου πει τιποτα
κοριτσακι μου μπορει να καθαριζει η μητρα σου....η να εχεις μια μικρη αποκολληση..δεν ειναι τιποτα..παιρνε τα χαπια που σου εδωσε ο γιατρος σου μην σηκωνεις βαρη οχι sex και ολα θα πανε καλα!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εγω απο αυτα που μου εχουν συμβει ξερω οτι το καφε ειναι αιμα παλιο που εχει μεινει στη μητρα..το κοκκινο αιμα ειναι το πιο επικινδυνο..

Φυσικα κ θελει ξεκουραση!

με το καλο να πανε ολα καλα!το καφε που εγινε κιτρινο ειναι καλο σημαδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΙ ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ UTROGESTAN ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.ΑΠΟΛΥΤΗ ΟΜΩΣ ΑΚΟΥΣ?ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ!

ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΣΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΝΤΟΝΟ ΑΙΜΑ.

ΝΑΙ,ΤΟ ΚΑΦΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΝΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΘΑ ΟΜΑΛΟΠΟΙΗΘΕΙ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΟΥΛΑ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΑΠΛΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΦΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΥΓΡΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΠΡΙΝ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw etsi ksekinisa kai tin defteri egumosini mou me kafe kai o giatros mou ,mou edwse utrogestan kai mou eipe twra ksapla kai apo tis 24/2 pou ekana to test mexri kai tin m.tetarti imoun sto krevvati.vevaia perasa mia aimoragia pou me ekane na paw sto iasw kai na mou poun telika oti itan ena aggeio apla kai oti den upirxe kan apokollisi.meta ton epomeno mina ksanaeida roz kai o giatros ksanasustise ksapla sto krevvati.twra mou eipe na psilosikwnomai kai na eimai imiksaplwmeni mexri tis 25/5 pou tha kanw uperixo kai tha exw sumplirwsei tin 16 evdomada opouden uparxei megalos kindunos.opote min agxonesai.perasa kai egw duskoli fasi kai anypomonw na gennisw.na simeiwsw oti einai i defteri fora pou pernaw ta idia.etsi kai ston gio mou ton prwto me tin moni diafora oti den eklaiga tote enw twra polu klama.oi ormones vlepeis....Sou euxomai na exeis mia kali egumosini kai me to kalo na erthei i wra poy tha pareis sta xeria sou to paidaki sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!και καλο μηνα!!!!!

ολες λιγο-πολυ τα ιδια συμπτωματα εχουμε.κι εγω με λιγο αιματακι παιρνω utrogestan, μαγνησιο και φιλικο οξυ. για μια μικρη αποκολλησουλα μου ειπε και μενα και φυσικα ΞΑΠΛΑ!!!!

οποτε μην ανησυχεις!!!!ολα καλα θα πανε!!!!:cheer:

φιλια!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...