Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ?


Recommended Posts

matakiaefh

εμεις την καρδούλα την ακούσαμε στις 7+5 μέρες..είναι φοβερά συγκινητικό και δε συγκρί

νεται με κανεναν άλλο υπέρηχο!!

Αυριο περιμένουμε νέα σου!! όλα θα πάνε τέλεια!!

φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς την ακούσαμε 10w+5d γιατί στο νησί που έμενα τότε, ο γυναικολόγος ήταν δυσεύρετος. Την ακούσαμε με την πρώτη επίσκεψη στο γυναικολόγο μου στην Κατερίνη.

Έφη με το καλό την Πέμπτη και θα με θυμηθείς! Θα είναι ο πιο όμορφος ήχος που έχεις ακούσει μέχρι τώρα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie έγραψε:

Κοριτσια εχετε κανενα νεο απ την Εφη;
εχει βγαλει ανακοινωση στην ενοτητα απωλεια και υποστυριξη με θεμα ονειρο ηταν και παει!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα την 6η και μου είχε πει λίγο πριν ότι είμαστε οριακά να την ακούσουμε, κι όχι μόνο δεν την ακούσαμε αλλά δεν είδαμε και τίποτα μέσα στο σάκο!Κοίταζα και ξανακοίταζα και μαύρα σκοτάδια, πουθενά φασολάκι!Και μου είπε κιόλας ότι μπορεί να είναι από το πάχος.Του λέω ''ποιο πάχος;Το δικό μου πάχος;'' Ναι μου λέει.Και μένω κάγκελο!Γιατί εντάξει ρε παιδιά είμαι υπέρβαρη αλλά δεν είμαι και φάλαινα!Και ούτε η πρώτη υπέρβαρη έγκυος είμαι ούτε η τελευταία που κάνει υπέρηχο για να δει το έμβρυο.Οπότε όπως καταλαβαίνετε φοβήθηκα πως κάτι μου κρύβει κι ενω τον ρώτησα αν του έχει ξανασυμβεί και μου είπε ''φυσικά'', επειδή με είδε αγχωμένη μου πρότεινε να κάνω χοριακή Τετάρτη-Παρασκευή ΄΄για δικό μου εφησυχασμό''.Οταν του είπα για καρδιά που δεν ακούσαμε μου είπε ''εδώ δεν το είδαμε θα ακούγαμε και την καρδια΄;΄.Είμαι και φυσικός και δεν πέρναγε σαν δικαιολογία μέσα μου το πάχος!Ο ήχος διαδίδεται, μην τρελαθούμε κιόλας.Εκανα και τη βλακεία και έψαξα στο ιντερνετ για το τι μπορεί να είναι και είδα τι εστί παλλίνδρομη κύηση και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι έχω αυτό.Αδειος σάκος και όχι χτύπος καρδιας=>παλλίνδρομη.Και να μου χει καρφωθεί στο άδειο το κεφάλι μου ότι έχω αυτό.Να είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες μέχρι να κάνω χοριακή και να βγουν τα αποτελέσματα.Με είχε βάλει και εκτάκτως να με ξαναδεί την επόμενη εβδομάδα.Ευτυχως η χοριακή τέλεια και ησύχασα!Και την επόμενη εβδομάδα, 7η δηλ., φάνηκε το φασολάκι και ακούστηκαν και οι παλμοί, 117 είχε το γλυκούλι μου!Συγγνώμη αν μακρυγόρησα, ήθελα απλώς να πω έτσι σε όλα τα κορίτσια που μπορεί να περιμένουν εναγωνιως να ακούσουν καρδούλα και δεν ακούν, να μην αγχώνονται.Δεν ακούγεται πάντα στην 6η.Και δε συμβαίνει τίποτα κακό, αν δεν ακουστεί.Περισσότερο κακό του κάνουμε αν αγχωνόμαστε και βάζουμε το κακό στο νου μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...