Μετάβαση σε περιεχόμενο

ολη μέρα αγκαλιά???


Recommended Posts

η κορη μου δεν με ταλαιπωρησε καθολου,ηταν αυτο που λεμε μαμ-κακα & νανι

ο γιος μου απο την ημερα που γεννηθηκε ειναι πολυ ζορικος & γκρινιαρης.εκλαιγε συχνα και μολις τον επαιρνα αγκαλια σταματαγε.ο ανδρας μου και καποιοι απο τον περιγυρο μου ελεγαν τον εχεις κακομαθει,τον εχεις κανει μαμακια και θελει συνεχεια αγκαλια και εγω τους απαντουσα δεν ειναι σκυλος να του πεταξω ενα πιατο φαι και να το παρατησω για να κλαει κατι εχει κατι το ενοχλει κατι θελει.

πραγματι τωρα σχεδον 3,5 μηνων δεν θελει ολη την ωρα αγκαλια θελει να κατσει και λιγο μονο του να παιξει με τα παιχνιδακια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπηκα για μια καληνυχτα..αλλα....

Συγνωμη Lala αλλα δεν σου ειπε κανεις να δεχθεις την αποψη μου!!ΚΑΙ εκτος των αλλων ειπες ..πονηρη μπορει να εισαι εσυ..

ειναι δυνατον να δεχεσαι τετοιους χαρακτηρισμους απο μια αγνωστη κ να μη στρεναχωριεσαι?

Οταν εχειςδυο αποβολες? οταν ξαπλωνεις 4 μηνες με αιμοραγιες κ δεν πας ουτε τουαλεττα?Οταν δεν εχεις κανεις ποτε διακοπες μονη με τον αντρα σου? οταν ξενυχτας ολη τη νυχτα κ το κοιτας..για να μην κανει εμετο κ πνιγει στον υπνο του?οταν το θηλαζεις κ επειδη ειναι προωρο..κανει εμετο το γαλατακι που με τοση αγαπη κ υπομονη του εδωσες?Οταν το μεγαλωνεις μονη χωρις βοηθεια μαμαδων κ γιαγιαδων?Οταν δεν δουλευεις για 12 ολοκληρα χρονια για να σαι παντα διπλα του?

Δεν χρειαζεται να πω κιαλλα ή να περιαυτολογησω..ηδη ειπα πολλα...η καθε μια εχει τη δικη της ιστορια..ειπα ενα επιθετο κ με αρπαξες απο τα μουτρα χωρις να με ξερεις...χωρις να σεβαστεις την ιδιοτητα μου σα μανα...

Η διαφορα μας ειναι μια..ποτε δεν θα χαρακτηριζα πονηρο εναν ανθρωπο που δεν ηξερα απο κατι που ειπε ..ειδικα με χαμογελοκ με καλη προθεση!!

δεν πειραζει ομως..Ας μας εχει ο Θεος ολους καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! κούκλες!

Όταν μια μητέρα γράφει αυτη την απορία σημαίνει οτι δεν είναι σίγουρη αν πρέπει να παίρνει αγκαλιά το μωρό της ή ενδεχομένως να την κουράζει και να ρωτά αν πρεπει να κάνει υπομονή..

Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια~! και εφόσον εδώ είναι φόρουμ είνει δεκτές όλες οι απόψεις!

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσω το παιδί μοια ε κλάψει ...καλά για λεχούδι Δεν το συζητω είναι πολύ σημαντική η αγκαλίτσα)αλλά απο εκεί και πέρα η κάθε μαμ΄΄αβάζει τα όρια βάσει της υποονής της...

Εγώ τις δουλειές μουτης κάνω πάντα βράδυ..είμαι απο αυτες τις μαμάδεςπου μέχρι και στην τοαλέτα πηγαιναμε μαζι...για κάποιες είναι ανόητο για εμένα ήταν το αυτονόητο....

Απο την άλλη όμως και εγώ πολλές φορές έφτασα στα όρια μου λέγοντας καλύτερα να μην ήμασατν έτσι αυτοκόλλητοι αλλά όταν ερχονταν ατες οι στιγμές σε λίγα λεπτά ειχα ξεχάσει...

Εγω απλά δεν αντέχω το κλάμμα των μωρών ....του γιου μου το εχω ακούσει μονο οταν χτυπάει ή όταν θα υψωσω τον τόνο της φωνής μου...

Σε καμια περιπτωη ομως δεν θα χαρακτηριζα μαμάδες...κρίνοντας απο το αν το αφήνουν να κλαίει και καμια φορά....ε δεν κρίνεται και όλη η αγάπη απο εκεί....και ποιος μου λεει οτι αυτο που εκανα εγω είναι καλύτερο??????:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ!

Τωρα επειδη προκειται για λεχουδι πιστευω οτι πρεπει να καλύπτεται αμεσα η ανάγκη της αγκαλιάς...αλλά .....τιποτα δεν είναι υποχρεωτικό...

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητή μου happy mom δεν θα ήθελα και γω να παει παρακάτω αυτο το θεμα . Ειπα πονηρή ΜΠΟΡΕΙ να εισαι εσυ αλλα οχι ενα μωρο . Δεν σε ειπα πονηρή αλλα αυτο που προσπαθησα να σου εξηγήσω ειναι πως ενα μωράκι ειναι τοσο αγνό και ασπιλο που δεν πρεπει να του μεταφέρουμε δικα μας χαρακτηριστικά !

Ειναι αγγελουδια τα μωρα μας και οχι οι δυνάστες μας !!!!

Σταματάω εδω και θα ήθελα να πω σε ολες τις κοπελες πως δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε . Μεταφέρουμε τις αποψεις μας ολες απλα μερικες φορες εγω παραδέχομαι πως ειμαι αρκετά αυστηρή με καποια θεματα . Δεν μπορω , δεν μου χωραει το μυαλο , δεν το αντεχω εστω και για πλακα να μιλαμε για τα μωρακια με χαρακτηρισμους που δεν τους ταιριάζουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOITAXTE LIGO NA EISTE PANW AP OLA ANTRWPOIIIIIIIIIIIIIII

EXETE TETEIO EKNEYRISMO KAI TETEIA KAKIA STON TROPO POU MILATE EDW POLLES, SE ANTROPOUS POU KAN DEN GNORIZETE. POSO MALLON SE DIKOUS SAS ANTROPOUS OPWS KAI TA PAIDIA SAS..arage eiste eseis oi"kales manes" MATHETE NA EKFRAZETE AYTO POU THELETE XWRIS KAKIES..

ta mwrakia eidika otan einai brefoi akoma, theloun aggalies kai nanourisma kai apo ola. den mporeis na ta apofygeis ayta!

xalarwnoun hremoun..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!! Τι μαλώνετε καλέ σταματήστε!

Παιδιά ο μικρός με εχει πεθάνει! Ειναι 3.5 μηνών και δεν τολμώ να τον αφήσω πουθενά.. τι γυμναστηριάκια πήρα, τι ριλάξ με δόνηση, τι κούνια με αυτόματη αιώρηση, τι μάρσιπο, τι σλινγκ.. ΤΙΠΟΤΑ!

θέλει αγκαλιά και να είναι όρθιος! Κ οχι να τον εχεις αγκαλιά και να κάθεσαι σε ενα μέρος.. να τον έχεις αηκαλιά και να τρυγιρνάς στο σπίτι να σκανάρει ολα τα δωμάτια.. Ολη μέρα αυτο έχουμε.. Μολις πάω να τον αφήσω κάτω - να πάω μια τουαλέτα βρε αδερφε - κλάμα και κακό.. πολυ κλάμα ομως.. λες και τον σφάζουνε.. Κ αντε τωρα ειναι 6.5 κιλά.. οταν θα πάει 10 κ 12 τι θα γίνει? Μου εχει πέσει η μέση, ειμαι μεστα σάλια, ειμαι κομάτια, εχω ενα σπίτι μπου%&*# (με το συμπάθιο)..

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Καλημέρααα!! Τι μαλώνετε καλέ σταματήστε!

Παιδιά ο μικρός με εχει πεθάνει! Ειναι 3.5 μηνών και δεν τολμώ να τον αφήσω πουθενά.. τι γυμναστηριάκια πήρα, τι ριλάξ με δόνηση, τι κούνια με αυτόματη αιώρηση, τι μάρσιπο, τι σλινγκ.. ΤΙΠΟΤΑ!

θέλει αγκαλιά και να είναι όρθιος! Κ οχι να τον εχεις αγκαλιά και να κάθεσαι σε ενα μέρος.. να τον έχεις αηκαλιά και να τρυγιρνάς στο σπίτι να σκανάρει ολα τα δωμάτια.. Ολη μέρα αυτο έχουμε.. Μολις πάω να τον αφήσω κάτω - να πάω μια τουαλέτα βρε αδερφε - κλάμα και κακό.. πολυ κλάμα ομως.. λες και τον σφάζουνε.. Κ αντε τωρα ειναι 6.5 κιλά.. οταν θα πάει 10 κ 12 τι θα γίνει? Μου εχει πέσει η μέση, ειμαι μεστα σάλια, ειμαι κομάτια, εχω ενα σπίτι μπου%&*# (με το συμπάθιο)..

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ :side:

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΣΙΣΑ!!!! ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΠΗΓΑΙΝΑ!!!!

ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΤΙΚΟΣ!:( :laugh: :laugh: :) :) ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΟΡΟΥΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ....:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!

Υ.Γ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ??????:huh::dry::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Καλημέρααα!! Τι μαλώνετε καλέ σταματήστε!

Παιδιά ο μικρός με εχει πεθάνει! Ειναι 3.5 μηνών και δεν τολμώ να τον αφήσω πουθενά.. τι γυμναστηριάκια πήρα, τι ριλάξ με δόνηση, τι κούνια με αυτόματη αιώρηση, τι μάρσιπο, τι σλινγκ.. ΤΙΠΟΤΑ!

θέλει αγκαλιά και να είναι όρθιος! Κ οχι να τον εχεις αγκαλιά και να κάθεσαι σε ενα μέρος.. να τον έχεις αηκαλιά και να τρυγιρνάς στο σπίτι να σκανάρει ολα τα δωμάτια.. Ολη μέρα αυτο έχουμε.. Μολις πάω να τον αφήσω κάτω - να πάω μια τουαλέτα βρε αδερφε - κλάμα και κακό.. πολυ κλάμα ομως.. λες και τον σφάζουνε.. Κ αντε τωρα ειναι 6.5 κιλά.. οταν θα πάει 10 κ 12 τι θα γίνει? Μου εχει πέσει η μέση, ειμαι μεστα σάλια, ειμαι κομάτια, εχω ενα σπίτι μπου%&*# (με το συμπάθιο)..

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ :side:

Συμπεθέρα σχεδόν μία από τα ίδια!!!:laugh: :laugh: Εμένα αν είναι φαγωμένη και την αφήσω κάτω να παίξει με τα παιχνιδάκια της θα παίξει, θα καθήσει και στο ριλάξ. Το πρόβλημά μου είναι ότι αν φύγω από το δωμάτιο και το πάρει είδηση θα βάλει ένα κλάμα τί να σου πώ!!! και ας είναι και στο δωμάτιο ο μπαμπάς της!! μόνο αν είναι ο αδελφός της κοντά δεν κλαίει!

όταν είναι η ώρα της μαγειρικής και βλέπει ότι δεν είμαι στο σαλόνι, όπου είναι εκείνη, κλαίει έτσι την βάζω στο ριλάξ και την παίρνω στην κουζίνα και μαγειρεύουμε μαζί!!!:woohoo:

Το δικό μας πρόβλημα είναι ότι δεν θέλει να κοιμάται στην κούνια της με το που την αφήνω στην κούνια κλαίει!! και τώρα τις τελευταίες 2 βραδιές κοιμάται στον καναπέ στο σαλόνι όλο το βράδυ παρακαλώ!!!:huh:

Υπομονή όταν θα είναι 10 και 12 κιλά θα είναι ενός χρονών, που σημαίνει ότι ίσως και να περπατάει, οπότε δεν θα σε έχει ανάγκη, θα πηγαίνει μόνος του όπου θέλει!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

agri mou malon me skeutese polu ....sthn eleutheria apantas oxi se mena:laugh: :laugh: :laugh:

Το ξέρω Αφροδίτη μου για αυτό έκανα και παράθεση της Ελευθερίας!!:laugh: :laugh: δεν αναφέρω το όνομά σου πουθενά η VENI σε ανέφερε αλλά και αυτή το διόρθωσε!!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν είναι η ώρα της μαγειρικής και βλέπει ότι δεν είμαι στο σαλόνι, όπου είναι εκείνη, κλαίει έτσι την βάζω στο ριλάξ και την παίρνω στην κουζίνα και μαγειρεύουμε μαζί!!!:woohoo:

Το δικό μας πρόβλημα είναι ότι δεν θέλει να κοιμάται στην κούνια της με το που την αφήνω στην κούνια κλαίει!! και τώρα τις τελευταίες 2 βραδιές κοιμάται στον καναπέ στο σαλόνι όλο το βράδυ παρακαλώ!!!:huh:

Ε, ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ? ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ....:) :) ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΛΕΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΑΤΑ!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

ΜΗΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ???:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa otan apantousa to prwto mhnima htan ths veni kai ksafnika ekei pou piga na grapsw thn apantish grafw veni kai blepv apo kato to proto onoma agri kai leo palu lathos ekana h agri htan ....xaxaxa auto paei na pei mazikes apantiseis sto thema .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

όταν είναι η ώρα της μαγειρικής και βλέπει ότι δεν είμαι στο σαλόνι, όπου είναι εκείνη, κλαίει έτσι την βάζω στο ριλάξ και την παίρνω στην κουζίνα και μαγειρεύουμε μαζί!!!:woohoo:

Το δικό μας πρόβλημα είναι ότι δεν θέλει να κοιμάται στην κούνια της με το που την αφήνω στην κούνια κλαίει!! και τώρα τις τελευταίες 2 βραδιές κοιμάται στον καναπέ στο σαλόνι όλο το βράδυ παρακαλώ!!!:huh:

Ε, ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ? ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ....:) :) ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΛΕΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΑΤΑ!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

ΜΗΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ???:laugh: :laugh: :laugh:

ναι ναι είναι πολύ προκομένη κοπέλα, τώρα κοιμάται στο κάθισμα του αυτοκινήτου στο διάδρομο!!:woohoo: :unsure: ίσως η κρεββατοκάμαρά μας εκπέμπει αρνητικά κύμματα και δεν μπορεί να κοιμηθεί εκεί!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια, τι παιχνιδια του πήρα, τι κουδουνίστρες τι μασητικά..

Δεν πιάνουν ακόμη καλά τα χερακια του.. ευελπιστώ όταν θα αρχισουν να πιάνουν παιχνιδάκια να παιζει λίγο..

Συμπεθέρα κ εγώ ετσι κάνω, αλλά σε ριλάξ δεν κάθεται.. αγκαλιά.. Εχω αναπτύξει τεχνική να κόβω το κρεμμύδι με το ενα χέρι!! χαχα!!

Τα σάλια ειναι φυσιολογικά, πολλά παιδάκια εχουν σάλια απο 3 μηνών. Αφού παιζει με το στόμα του κ όλη την ώρα εχει τα δάχτυλα εκει μεσα.. ε να μην βγάλει σάλια?

Φιλάκια πολλά.. κ θεε μου δώσε μου δύναμη χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ... ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ? ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΝΕ... ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΑΝΗΣΥΧΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ... ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ... Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ...ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ Κ ΤΣΑΚΩΜΟΙ... ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΠΑΡΑ ΜΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ... ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ...ΑΝΑΦΙΛΙΤΑ ΛΥΓΜΟΙ ΚΤΛ! ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΤΣΙ, ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ... ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ! ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ??? Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΜΕΝ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ Κ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ... ΟΚ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ Ν ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ... ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΝΕΥΡΙΚΟ Κ ΑΝΗΣΥΧΟ...ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ??? ΞΑΠΛΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Η ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ Ο ΥΠΝΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΟ ΑΥΤΟ? ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΑΘΩ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ??? ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ , ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ Κ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΗΡΕΜΟ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety μου καμμια μαννουλα δεν θελει να ακουει το μωρο της να σπαραζει στο κλαμμα!!!!οταν ομως τα μωρακια ειναι ηρεμα και καθονται στην κουνια τους,δεν υπαρχει λογος να τα εχουμε συνεχεια στην αγκαλια μας,να χαλαμε την ησυχια τους,να τα παιζουμε,να τα ιδρωνουμε και να τα κουναμε ολη την ωρα,κι αυτο μερικες φορες ειναι που τους δημιουργει υπερενταση!Σεβομαστε τους ρυθμους του βρεφους,που σε καθε ενα ειναι διαφορετικοι! Να κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου και τιποτα παραπανω,αυτο μας καθοδηγει μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβάννη μου , λεμε για τα μωρά που δεν μπορουν να καθησουν μονα τους οχι για τα μωρα που καθονται και παιζουν μονα τους . Εμενα τωρα η μικρη μου ειναι στην αλλη ακρη και τραβολογάει ενα κιβώτιο ! Αν παω να την παρω αγκαλιά το βλεπω να μου κοβει καμια δάγκωνια :woohoo:

sweety να κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου . Συνήθως δεν μιλάω με επιχειρήματα του τυπου "Η κουνιαδα της ξαδερφης του τριτομπατζανάκι" αλλα θα σου πω κατι που συμβαινει στην καρδιακή μου φιλη .

Ετσι και εκεινη την ειχε πεισει ο παιδίατρος οτι ειναι πολυ κακο να παρει το μωρο στο κρεβάτι της . Κοιμοταν οποτε και αυτη με το μικρο στον καναπέ και οταν κοιμοταν βαθιά τον πηγαινε στην κουνια . Το κακο ειναι πως αποκοιμήθηκε 2 φορες και ακομα δεν ξερει πως το μωρο βρεθηκε στο πατωμα ...

Μπορεις να διαβάσεις και στο ιντερνετ για co-sleeping , family bed αν θελεις να παρεις το μωρο σου κοντα σου αλλα "φοβασαι" . Ειμαι μεθοδος ύπνου που χρησιμοποιείται απο τα 4/5 του πλανήτη και εφαρμοζόταν και στην Ελλάδα πριν χρονια , τοτε που δεν υπήρχε η πολυτέλεια των πολλων δωματίων και που η γυναίκα δεν πηγαινε στο εργοστασιο για δουλεια .

Τελος παντων πολλα ειπα , απλα θα ηθελα να δεις και μια αλλη οπτική και να αποφασίσεις εσυ τι ειναι καλυτερο για σενα και το μωρο σου . Οι παιδιατροι δεν τα ξερουν ολα ουτε ειναι ψυχολόγοι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΒΟΝΝΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΤΛ... Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ! ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ....ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ... ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ...ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ...ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ.... ΥΠΟΜΟΝΗ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety, εμείς, από τότε που έγινε έξι μηνών κοιμόμαστε πια στο ίδιο κρεβάτι. Στην αρχή με είχαν πείσει και εμένα ότι δεν είναι 'σωστό".

Διαπίστωσα όμως ότι είναι σωστό για την οικογένειά μας καταρχήν γιατί βρήκαμε έκτοτε όλοι την ησυχία μας.:laugh: Με βοηθάει και στο θηλασμό, αλλιώς δεν θα άντεχα.. Σιγά - σιγά θα πάει και στο δικό του (προς το παρόν κάνα μεσήμερι μόνο αραιά και που το καταδέχεται).

Διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να αγχώνεσαι με τέτοια θέματα, αλλα βοηθάει να αποδέχεσαι ότι είναι φυσικό και να το απολαμβάνεις..

Δεν είναι ούτε παράξενο ούτε αφύσικο να κοιμάται ένα μωρό ή ένα νήπιο με τους γονείς του. Και πολύ μεγαλύτερα παιδάκια ξέρω που καταφεύγουν στο κρεβάτι του μπαμπά και της μαμάς αν δουν ένα άσχημο όνειρο ή είναι άρρωστα. Βοηθάει πολύ και δεν υπάρχει λόγος να απολογείται κανείς...

Για μας είναι κάτι πολύ γλυκό και τρυφερό αλλά και...σωτηρία!!!:)

Υ.Γ. Υπάρχουν βέβαια κάποια ..πρακτικά προβλήματα αλλά με λίγη καλή θέληση όλα... λύνονται;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΡΓΩ ! ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ... ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ Κ ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!

ΑΛΛΩΣΤΕ Κ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ Κ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 7-8 ΧΡΟΝΩΝ... ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΑΙΔΟΥΡΙΤΣΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΓΟΡΑΚΙ) ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΠΙΑ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ! ΧΑΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΓΚΑΛΙΑ !!!

Παρτε sling, πάρτε wrap, πάρτε mei-tai, και πάτε παντού με τα μωρά σας αγκαλιά. Οταν μεγαλώσουν θα δείτε τρομακτική διαφορά, πόσο πιο ανεξάρτητα πόσο πιο δυναμικά θα γίνουν.

τα μωράκια μέχρι 6 μήνων δεν αντιλαμβάνονται την υπάρξη τους σε σχεσή με την μαμά.Πιάνουν το χέρι σας και νομίζουν πως είναι δικό τους. Μετά τους 6 μήνες το βρέφος καταλαβαίνει πως το σώμα τη μαμάς δεν είναι το δικό τους αλλά ξεχωριστό (και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά η σύγχρονη παιδιατρική και παιδοψυχολογία)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...