Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερωτησεις κρισεως...


Recommended Posts

οταν ειμαστε στη φαση οπου μερα στη μερα προκειται να αδιαθετησουμε.. πειραζει να ερχομαστε σε επαφη;;; ή προκαλει καθυστερηση;; ή μπορει να μας δημιουργησει το προβλημα της ενδομητριωσης;; δηλ. να στειλουμε την περιοδο "προς τα μεσα" ξανα κ να μην αποβληθει το αιμα παρα να φωλιασει καπου μεσα μας κ να δημιουργηθουν κυστες;;; εχετε ακουσει τιποτα απο τους γιατρους σας;; :huh: :huh: :huh::unsure: :unsure: :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν λες απο μερα σε μερα.... ποσο πριν εννοεις?? Παντως πρωτη φορα το ακουω και μαλιστα μου εκανε τρελη εντυπωση..!!:blink:

Εγω παλι θελω να ρωτησω κατι αλλο... Αν για παραδειγμα γινει η συλληψη την 14η μερα και μετα συνεχιζονται οι επαφες με εκσπερματιση μεσα ειναι επικινδυνο για αποβολη αυτο η ειναι πολυ νωρις...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααααα!Πρωτη φορα το ακουω.Εμενα παντως οσες φορες ετυχε κατι τετοιο,να εχω δηλ επαφη τη μερα που περιμενα ή την προηγουμενη,σαν να.... ξεβουλωσα το συστημα!!!!Μου ερχοταν αμεσως μετα την επαφη που πηγαινα τουαλετα....:huh: :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsa mou kalimera...

Agapi mou na sou pw,,,

Den kserw gia auto pou rwtas...

Wmos sou euxwme na se voitheisi kapia alli fili mas...

Eilikrina emena mou eixen pei o giatros pws emeina egkuws 1 me 2 meres prin adiathetisw...

Sou euxwme oti epithimeis agapi mou...

O theoullis mazi sou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ , ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΠΡΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ! ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!

Η ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ Ο ΚΟΛΠΟΣ "ΑΝΟΙΓΕΙ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Η ... ΕΞΟΔΟΣ!

ΓΙΑΤΡΟΣ , ΛΟΙΠΟΝ , ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα έγραψε:

οταν ειμαστε στη φαση οπου μερα στη μερα προκειται να αδιαθετησουμε.. πειραζει να ερχομαστε σε επαφη;;; ή προκαλει καθυστερηση;; ή μπορει να μας δημιουργησει το προβλημα της ενδομητριωσης;; δηλ. να στειλουμε την περιοδο "προς τα μεσα" ξανα κ να μην αποβληθει το αιμα παρα να φωλιασει καπου μεσα μας κ να δημιουργηθουν κυστες;;; εχετε ακουσει τιποτα απο τους γιατρους σας;; :huh: :huh: :huh::unsure: :unsure: :S

Ισα ισα που απο προσωπικη εμπειρια δεν κανει κακο.

Η περιοδος αν ειναι να ερθει θα ερθει και μαλιστα οι συσπασεις της μητρας θα την επισπευσουν.

Δεν ειμαι γιατρος βεβαια αλλα απο μενα ξερω οτι αυτο συνεβαινε...:P

Το ειχα ρωτησει και σε αλλες κοπελες φιλες και μου το επιβεβαιωσαν.

Τωρα οσο για ενδομητριωση ξερω οτι ειναι πολλοι οι παραγοντες που την προκαλουν,σιγουρα οχι το σεξ!!!:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλίτσα μου καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια..

κ εγώ αυτό ξέρω ότι οταν κανεις σεξ πρίν την περίοδο είναι καλύτερα γιατί έρχεται κ πιο γρήγορα τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε μένα... εγώ εχω την ιδια απορία που έχει η σκάρλετ αν γίνει σύλληψη την 1η μέρα τον γόνιμων ημερών κ μετα συνεχιστεί η προσπάθεια επηρεάζει πουθενα??

φιλάκια κ πάλι καλημεραααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

simfono me oles afto pou exo na prostheso ine pos kalo tha ine na apofevgoume tis epafes giati ontos mpori na pathis endomitrios.ego pantos den epatha.tora pou ime sto krevati gia eksosomatiki apagorevonte i epafes kai ta vari.fisiologika den ksero an exi sxesi.filia se oles.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλίτσα: Απ'όσο ξέρω, όταν περιμένουμε περίοδο και ερχόμαστε σ'επαφή 1-2 μέρες πριν, συνήθως με τις συσπάσεις την επισπεύδεις όπως είπε και η Άννα!! Από προσωπική εμπειρία το αναφέρω κι εγώ!!

Scarlet: Ο γιατρός εμένα μου είπε από τον 4ο με 5ο μήνα της εγκυμοσύνης να τραβιέται ο άντρας μου και να μην τελιώνει μέσα γιατί το σπέρμα έχει κάποιες ούσιες που προκαλούν συσπάσεις και μπορεί να προκαλέσει αποβολή ή τοκετό! Όσον αφορά για μερικές μέρες από την σύληψη δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα γιατί κι εγώ μέχρι να μάθω ότι ήμουν έγκυος έκανα ελεύθερα σχεδόν μέρα παρά μέρα και τέλιωνε μέσα μου! Βέβαια από τότε που το έμαθα δεν έχει ξανατελιώσει μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) καταρχην ευχαριστω ολες που απαντησατε!!! να διευκρινησω στη scarlet οτι οταν λεω απο μερα σε μερα.. εννοω πχ 28 μερες κυκλος κ ερχεσε σε επαφη την 27... μπορει να μην σου ερθει την 28 κ λες οκ αφου δεν μου 'ρθε ειμαι free να κανω οτι θελω :P .. κι ετσι την 28-29 κανεις οτι κανεις κ υποτοθεται οτι τουλαχιστον στις 30 μερες θα σου εμφανιστει η οχι κ τοσο πολυποθητη ,αλλα αν ειναι για λογους υγειας οκ καλως να μας ερθει.... κ πανω σε αυτο ρωταω κατα ποσο την επηρρεαζουμε κτλ.. οκ μου δωσατε απαντησεις... συμπερασμα no problem αρα χαλαρααααα ;) ! thang you κοριτσια!!!:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia .....γιατρε μου ευχαριστω...:P :laugh: :laugh: :laugh:

Το ιδιο υποπτευομουν κι εγω αλλα ειχα και μια ανησυχια....

Τι σας οφειλω???:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!! Χαίρομαι να μεταφέρω αυτά που μου λένε!! Απολύτως τίποτα καλή μου!! Καλά κάνεις και ρωτάς, άλλωστε το ίδιο κάνω κι εγώ!! Όσο ρωτάς μαθαίνεις δεν λένε?? Πολλά πολλά φιλάκια και σύντομα με τα καλύτερα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...