Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννήσαμε και γεννηθήκαμε!


Recommended Posts

Γεννηθήκαμε κι εμείς!

Ναι! ναι! Είμαστε από το Σάββατο στο σπίτι και είμαστε πολύ ευτυχισμένοι!

Το ιστορικό μας πάνω-κάτω είναι αυτό που φαντάζεστε: την Τρίτη 17-03 το πρωί μπήκαμε στο Ιασώ για πρόκληση τοκετού και στις 9:00 μας σπάσανε τα νερά. Ευτυχώς δε χρειάστηκε να κάνουμε τεχνητούς πόνους, γιατί μέσα σε μισή ώρα ξεκίνησαν οι οδύνες! Ευτυχώς ο μικρός είχε κατέβει ικανοποιητικά και δε χρειαστήκαμε πολλές ώρες για πρωτότοκοι (γέννησα στις 15:50). Δυστυχώς όμως σφηνώσαμε λιγάκι και χρειάστηκε να κάνουμε περινιοτομή και να μου τον πάρουν με βεντούζα...

Δεν πειράζει όμως, όλα καλά στο τέλος και αυτό έχει σημασία! Η στιγμή που αφήνεται το μωρό στην αγκαλιά της μάνας, πιστέψτε με, δεν υπάρχει ούτε και περιγράφεται!

Ο αντρούλης μου ήταν από την αρχή ως το τέλος μαζί μου και νομίζω πως πρέπει κάθε άντρας και πατέρας να βιώνουν αυτή την εμπειρία!

...και ναι! έκανα επισκληρίδιο μετά από την επιμονή του γιατρού και της μαίας μου, γιατί οι πόνοι έρχονταν πολύ γρήγορα και δεν το μετάνιωσα γιατί στο τέλος δεν έχεις αντοχές. Δεν είναι τόσο οι πόνοι όσο η συχνότητά τους. Είμουν και μπουκωμένη (βρήκα περίοδο να κρυώσω, ετσί;) και νομίζω με δυσκόλεψε περισσότερο.

Τέλος καλό όμως, όλα καλά!

Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες σύντομα να φέρουν με υγεία τα μωράκια τους στον κόσμο, μα πιο πολύ εύχομαι σε όλες τις υπόλοιπες που προσπαθούν να μείνουν έγκυες σύντομα να μάθουν τα ευχάριστα!

Με τη βοήθεια του Θεού, πίστη, υπομονή και επιμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΗΝ 1η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM ΑΥΤΟ ΣΥΝΑΝΤΩ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΣΟΥ! ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει!! Να'ναι γερό, να'ναι ευτυχισμένο στη ζωή του και να'σαστε και εσείς καλά να το μεγαλώσετε και να το καμαρώνετε πάντα!

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!Να σας ζησει!!!!!!Μια χαρα γεννησες Καλλιοπω μου,ευτυχως στην κλινικη,γιατι εκεινο το βραδυ που ειχες τα πονακια νομισα θα σε ξεγεννουσαμε εμεις:woohoo: :laugh: χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

:woohoo: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!Να σας ζησει!!!!!!Μια χαρα γεννησες Καλλιοπω μου,ευτυχως στην κλινικη,γιατι εκεινο το βραδυ που ειχες τα πονακια νομισα θα σε ξεγεννουσαμε εμεις:woohoo: :laugh: χαχαχαχαχαχαχαχαχ

________its_a_baby_boy-2c76e49e5f6e3524174c178619303369.gif

χα!χα!

ήταν ψεύτικες οδήνες, αλλά βγήκαν σε καλό!

κατέβασαν τη μήτρα και κάναμε πιο εύκολα τα πράματα!

Ευχαριστώ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗΣ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ! Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ ΓΕΝΝΗΣΑ....ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ, ΒΕΝΤΟΥΖΑ, ΕΜΒΡΥΟΥΛΚΟ Κ ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ! ΧΑΧΑ! ΤΗΕ SAME STORY ! ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ !!! ΖΟΡΙΚΑ !!! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ !!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιοπω να σου ζήσει ο μπεμπης σου!!!να ειναι γερός κ ευτυχισμένος...Μπράβο σου ειχες καλη γεννα απ οτι μας περιγράφεις!!!Και φαντάζομαι οτι οτι κ αν περάσει καθε κοπέλα, οταν γυρίζει σπιτι μ ενα γερο μωράκι τιποτε αλλο δεν εχει σημασία!

Να τον χαιρεστε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιοπώ μου συγχαρητήρια! Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας και να είναι πάντα υγιής και ευτυχισμένος! Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες ιδιαίτερα στον τοκετό! Απόλαυσε τώρα το μωράκι σου και όποτε μπορείς βάλε μια φωτογραφία του να τον καμαρώσουμε κι εμείς!

Φιλιά πολλά και καλη λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Καλλιοπώ μου συγχαρητήρια! Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας και να είναι πάντα υγιής και ευτυχισμένος! Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες ιδιαίτερα στον τοκετό! Απόλαυσε τώρα το μωράκι σου και όποτε μπορείς βάλε μια φωτογραφία του να τον καμαρώσουμε κι εμείς!

Φιλιά πολλά και καλη λοχεία!

mpempoula μου τον έβαλα στο προφίλ μου φωτογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιοπώ μου συγχαρητηρια για τον ερχομο του παιδιου σου!!!Ευχομαι να ειναι παντα γερο κι ευτυχισμενο στην ζωουλα του!!!Κι εσεις καλα για να το χαιρεστε και να το καμαρωνετε σε καθε του βημα!!!Σας ευχομαι ολοψυχα καθε ευτυχια υγεια και αγαπη!!!

Σ ευχαριστουμε για τις ευχες σου!!Να σαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοο κοριτσάκι μου, αυτά είναι πολύ καλά νέα!! Να σου ζήσει ο παίδαρος, να έχει υγεία, ευτυχία και καλή τύχη στην ζωή του!!

Καλή λοχεία και σε σένα κουκλίτσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ jovanna μου

περινεοτομή είναι ράμματα στο περίνεο, δηλ. την περιοχή ανάμεσα στον κόλπο και τον πρωκτό: όπως το φαντάζεσαι...άβολο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει Καλλιοπώ μου...να ειναι γερό το μωράκι σου...Ξέρω οτι τωρα πέτάς σε πελάγη ευτυχίας....να ειναι καλά όλη η οικογένεια σου...προστέθηκε κ άλλος άντρας στην ζωή σου κ ειναι καταπληκτικό αυτό,γιατί ειναι το ΑΙΜΑ ΣΟΥ. !!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΆ...ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιοπώ να σου ζήσει ο γιόκας σου!!!

Να τον καμαρώνεις πάντα γερό κι ευτυχισμένο!

Καλά σαράντα σε σένα!

Να είστε πάντα τόσο χαρούμενοι όσο τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...