Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γέννησα και εγώ (natasoula)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Επιτέλους γέννησα και εγώ το Σάββατο 21/03 και εχθές επιστρέψαμε στο σπίτι με την μπεμπούλα μας. Θα σας πώ με δυο λογάκια και την δική μου ιστορία.

Την Παρασκευή 20/03 στις 21:00 είχα ραντεβού στην κλινική με τον γιατρό μου για να με δεί. Από το μεσημέρι είχα κάτι ψιλοπονάκια αλλά δεν φαντάστηκα ότι θα γεννήσω μιας και τέτοια πονάκια είχα τις τελευταίες 2 βδομάδες. Μόλις φτάσαμε με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο και είδε ότι είχα αρκετές συσπασούλες και είχα και 2 εκατοστά διαστολή. Το μωρό ήταν όμως ακόμα ψηλά και έτσι στις 22:00 μου είπε να πάω καμιά βόλτα και αν δυναμώσουν οι πόνοι να ξαναπάω. Φύγαμε με τον άντρα μου για κάμια βολτίτσα αλλά σε μισή ωρίτσα άρχισαν οι πόνοι να δυναμώνουν και να είναι ανά 3 λεπτά και στις 23:15 επιστρέψαμε στην κλινική όπου και με κράτησαν τελικά. Στις 1:00 ζήτησα επισκληρίδιο γιατί οι πόνοι άρχισαν να γίνονται αφόρητοι. Μου δώσαν όμως μικρή δόση γιατί ο αναισθιολόγος μου είπε ότι πρέπει να νιώθω τις συσπάσεις αλλά να μην πονάω και αργότερα θα μου βάλουν περισσότερη. Μέχρι τις 2:00 ήταν σχετικά καλά πονούσα αλλά ανεχτός ο πόνος μετά άρχισε να γίνεται αφόρητος και δυστυχώς η επισκληρίδιος δεν έπιανε. Με έπιασε η τρίτη δόση που μου βάλανε στις 3:00 και στις 3:15 γέννησα. Ευτυχώς πολύ γρήγορα και όλα πήγαν πολύ καλά. Η μπουμπού μου γεννήθηκε 3390 αν και ήμου 37w+3d και είναι μια κούκλα τρελάθηκα όταν την είδα. Αν και είναι το δεύτερο παιδάκι μου κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη. Δεν χορταίνω να την βλέπω. Μόλις μπορέσω θα σας βάλω και φωτογραφίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasoula

Να σας ζήσει!!!

Υγεία κι ευτυχία για τη μπέμπα και για εσάς

πολλές ευτυχισμένες οικογενειακές στιγμές!!

Πόσο συγκινούμε όταν διαβάζω τις εμπειρίες

όσων γέννησαν. Κάθε φορά το θαύμα .........

επαναλαμβάνεται.........

Και πάλι συγχαρητήρια με τις θερμότερες ευχές

μου για σένα και τη μπέμπα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου να σας ζησει η μπουμπου σας!

Καλη λοχεια να εχεις και καλη αναρωση.

Τι ομορφο πραγμα η οικογενεια...

Να σας εχει ο θεος ολους καλα, και τα παιδακια σας

να σας γεμιζουν ευτυχια καθε λεπτο που περναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα σου ευχομαι κ γω με την σειρά μου να σας ζήσει η μπεμπα σας κ να ειναι γερή κ καλότυχη!!!Πραγματικα ειχες μια καλή γεννα, οι περισσότερεςς απο μας που θα γίνουμε μανούλες για πρώτη φορά έχουμε πολυ αγωνία για την στιγμή αυτή...Να την χαίρεστε κ πάλι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΠΟΥΛΑ!!! ΓΕΡΗ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗ ΖΩΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!! ΑΑΑ! ΠΕΣ ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΗ 8 ΜΗΝΩΝ.....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!:laugh: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει νατασουλα μου να ειναι γερη και καλοτυχη η μπουμπου σου καλη λοχεια σου ευχομαι και γρηγορα να εχουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula,να σου ζησει το παιδακι σου!

Ειχες πολυ καλο τοκετο!Αφου εκανες και την βολτα σου!

Να σου πω καλυτερα ετσι!

Ευχομαι καθε υγεια και χαρα και στους δυο σας...

Με το καλο να περασουνε οι μερες και να ζησεις μονο μεγαλες και χαρουμενες στιγμες...

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula να σας ζήσει η μπουμπούκα και να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!!!!να χαίρεσαι γενικά τα παιδάκια σου και την οικογένειά σου!!!!!καλή λοχεία κοπέλα μου!!!φιλάκια πολλά και περιμένουμε τις φωτογραφίες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΑΤΑΣΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, να σου ζήσει Νατασσούλα, να είναι γερή και καλότυχη στην ζωή της.:)

Και εγώ το ίδιο έπαθα με το μπουμπουκάκι μου μόλις την είδα, αν και έκλεγε όλη την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!Να είναι γερή και ευτυχισμένη σε όλη της τη ζωή και να ομορφαίνει τον κόσμο με την παρουσία της...Είναι λογικό να σου έχει πάρει τα μυαλά! Χαίρομαι που είχες τόσο εύκολο τοκετό!Καλά σαράντα τώρα!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasoyla μου,συμπατριωτισσα,Να σας ζησει η μπεμπα σας!!!!Να ειναι γερη και ευτυχισμενη στη ζωη της!!!!!Καλη λοχεια σου ευχομαι!Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula να σας ΖΗΣΕΙ!!!

Παντα γερη και καλοτυχη στη ζωη της να ειναι.. και παντα αγαπημενα τα αδελφακια...!!!! Κι εσυ να τα καμαρωνεις και να ζεις ευτυχισμενες στιγμες μεσα απο τα παιδικα ματακια τους!!!:)

Συγκινηθηκα πολυ μ'αυτο που ειπες.... οτι ειναι σαν την πρωτη φορα.... Παντα την ειχα αυτη την απορια.... Να εισαι καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula μου γεια σου!!Να σας ζησει η μπουμπου ευχομαι να ναι παντα γερη χαρουμενη και ευτυχισμενη!!!Κι εσεις να στε καλα και να την χαιρεστε, ευχομαι καθε ευτυχια και ατελειωτες ευτυχισμενες στιγμες με τα παιδακια σου!!!

Δεν κρυβω κι εγω ποσο συγκινουμαι καθε φορα με τις υπεροχες περιγραφες απο την ευλογημενη στιγμη της γεννας...ευχομαι συντομα οσες κοντευουν να εχουν την καλυτερη εμπειρια και σε οσες περιμενουν συντομα το θαυματακι στην κοιλιτσα!!!!Φιλακια να χαιρεσαι και παλι τα αγγελουδια και την οικογενεια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasoula να σου ζήσει η μπουμπουκίτσα! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Πάντα γεροί να είστε... μια ευτυχισμένη οικογένεια!

Καλά σαράντα σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...