Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα 3 φεγγαρια...


Recommended Posts

Κοριτσια ξερει καμια απο ονειρα; Πριν λιγες μερες ειδα στον υπνο μου πως κρατουσα τον μπεμπη μου αγκαλια και του εδειχνα στον ουρανο (νυχτα) το φεγγαρι το οποιο ηταν τεραστιο και φωτεινο... εβλεπα πεντακαθαρα τους κρατηρες του και μετα απο λιγο εμφανιστηκαν αλλα 2 ιδια... ο ουρανος δεν ειχε συννεφα... εχω ψαξει τους ονεοροκριτες στο internet αλλα δεν βρισκω ακρη... πιστευω πολυ στα ονειρα και νομιζω πως αυτο δεν ηταν τυχαιο... οποια νομιζει πως μπορει να ξερει κατι ας με διαφωτησει σας παρακαλω... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μανουλα δε ξερω τι σημαινει αυτο το ονειρο που ειδες!!!και εγω πιστευω στα ονειρα....μιας και ξερεις απο ονειρα τι σημαινει να τρως μελι;;;;;:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 βρηκα αυτο...

"Αν δειτε πως τρωγατε μελι, ειναι σημαδι πως θα απολαυσετε πλουτο και αγαπη... Για τους ερωτευμενους αυτο το ονειρο προλεγει βιασυνη στις απολαυσεις του γαμου.....;)

Και ποια η μεγαλυτερη απολαυση του γαμου???? Το καλο σεξακι που εχει ΚΑΙ αποτελεσμα...ενα μωρακι....;) :laugh: :laugh: :laugh:

Μακαρι Γιωτακι μου!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy για σενα.....

"Αν ονειρευτειτε πως κοιταζατε το φεγγαρι μεσα σε ηρεμο ουρανο σημαινει επιτυχια στην αγαπη και στη δουλεια σας...

Αν μια νεα γυναικα δει ΔΥΟ φεγγαρια σημαινει πως θα χασει τον αγαπημενο της λογω της φιλοχρηματιας της...!!!:blink: "

Εσυ που ειδες.... ΤΡΙΑ..... ενα θα σου πω..... Με μετρο οι ¨καταθεσεις" στα Hondos....:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

bourique1983 βρηκα αυτο...

"Αν δειτε πως τρωγατε μελι, ειναι σημαδι πως θα απολαυσετε πλουτο και αγαπη... Για τους ερωτευμενους αυτο το ονειρο προλεγει βιασυνη στις απολαυσεις του γαμου.....;)

Και ποια η μεγαλυτερη απολαυση του γαμου???? Το καλο σεξακι που εχει ΚΑΙ αποτελεσμα...ενα μωρακι....;) :laugh: :laugh: :laugh:

Μακαρι Γιωτακι μου!!!!!:woohoo:

λες;;;;;;:woohoo: μακαρι τι να πω!!!!:woohoo: εχουμε αισιοδοξια!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομιζω να ειναι κατι,μη το περνεις τις μετρητοις.

εχω ακουσει οτι τα ονειρα της ανοιξης δε βγαινουν....αποτε μην αγχωνεσαι!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

sweetmammy για σενα.....

"Αν ονειρευτειτε πως κοιταζατε το φεγγαρι μεσα σε ηρεμο ουρανο σημαινει επιτυχια στην αγαπη και στη δουλεια σας...

Αν μια νεα γυναικα δει ΔΥΟ φεγγαρια σημαινει πως θα χασει τον αγαπημενο της λογω της φιλοχρηματιας της...!!!:blink: "

Εσυ που ειδες.... ΤΡΙΑ..... ενα θα σου πω..... Με μετρο οι ¨καταθεσεις" στα Hondos....:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

χαχαχα... λες να με χωρισει ο αντρας μου; θα βλεπω hondos και θ'αλλαζω πεζοδρομιο... χαχαχα:woohoo: :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweetmummy, πιστεύω στα όνειρα αλλά όχι στις βλακείες που γράφουν οι ονειροκρίτες! Βέβαια, αρκετά μου έχουν βγει!!! Έχω κάποια παραδείγματα να σου πω, τα οποία μεν είδα τα όνειρα πριν από χρόνια αλλά τα θυμάμαι σαν χθες!

1) Είχα δει άσπρα φίδια, ψώφια, τα έπλενα στον νεροχύτη του πατρικού μου! Η εξήγηση μου, ήταν φίλοι/ εχθροί που ζηλεύουν και θέλουν αρνητικά για μένα! Αλλά ότι τα είχα στα χέρια μου σήμαινε ότι εγώ είχα τον έλεγχο και δεν επηρέαζε την ζωή μου! Και λίγο καιρό μετα είχα δει σκορπιουδάκια μέσα στο σπίτι, 2 μικρά αλλά ήρθε ο αδερφός της μαμάς μου να με βοηθήσει κι αυτά έφυγαν από μόνα τους..

2) Είχα ένα μεγάλο κόλλημα με κάποια σχέση μου από τα 16, παιδίκη, ανολοκλήρωτη! Κάποια στιγμή, ξαναγύρισε κι αναθερμάνθηκε! Πριν όμως περάσουν 2 μέρες σχέσης είδα στον ύπνο μου αρκούδα, η οποία εξηγείτε σαν αποτυχία στον ερωτικό τομέα! Και φυσικά... μετά από 2 μέρες μου είπε ότι δεν είναι έτοιμος για σχέση κι έφυγε..ξανά!!

3) Είχα δει το μαγαζί (κοσμημάτων) της μαμάς μου όταν το αγοράσαμε, με τραβηγμένες τις βιτρίνες κι από πίσω είχε μεγάλες τρύπες με αράχνες!! Μαύρες και μεγάλες! Σκιάχτηκα, αλλά είδα ότι η αράχνη είναι πλούτος και χρήμα! Να δοξάσω τον Θεό, το μαγαζί της πάει μια χαρά , ακόμα και τώρα με την οικονομική κρίση!!

4) Όταν ήμουνα στην εφηβεία, άνοιξα την μπαλκονόπορτα του δωματίου μου κι είδα μια ανθσμένη αμυγδαλιά! Μύριζαν οι ανθοί της έντονα και πολύ ωραία! Επιτυχία στον έρωτα! Και την έχω, τώρα με τον άντρούλη μου! Δεν θα μπορούσα να είμαι πιο τύχερη και πιο ευτυχισμένη!

Θα μπορούσα να σου πω κι άλλα παραδείγματα αλλά θα γράφω για ώρες..

Αν ονειρευτείτε πως κοιτάζατε το φεγγάρι μέσα σε ήρεμο ουρανό, σημαίνει επιτυχία στην αγάπη και τη δουλειά σας.

Η εξήγηση για τα 3 φεγγάρια που θα μπορούσα να σου δώσω, είναι ότι είσαι εσύ, ο άντρας σου και το μωράκι σας, σε μια επιτυχημένη οικογένεια με πολλή αγάπη!! Δεν νομίζω να΄ναι κάτι άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ dalia μου, κι'εγω καπου εκει καταληγω τελικα... εγω δεν εδινα και πολυ σημασια στα ονειρα μεχρι που ειδα στον υπνο μου οτι ημουν εγκυος και εκανα το τεστ την αλλη μερα και τελικα ημουν... απο τοτε βλεπω που και που ονειρα που βγαινουν και με εχει φοβηθει το ματι μου λιγακι... η πεθερα μου, μου ειπε οτι αφου ειδα 3 φεγγαρια θα κανω 3 παιδια... μακαρι να ειναι αυτο γιατι θελω πολυ να κανω 3 παιδακια... σας ευχαριστω ολες τις κοπελες που ασχοληθηκατε... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σας. Μιας και μιλάμε για όνειρα είδα κ εγώ ένα χθες και θέλω αν ξέρει κανεις να μου πει τί σημαίνει. Έίδα ότι είχα πάει στο πατρικό μου σπίτι με μία βαλίτσα και μου άνοιξε η μητέρα μου την οποία αγκάλιασα πολυυυυυυυυυ σφιχτά. Η μητέρα μου πρέπει να σας πώ ότι δεν είναι στη ζωή. Μετά πήγαμε μέσα στο σπίτι και καθώς συζητούσαμε εγώ έτρωγα αμύγδαλα. Αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32, καλη σου μερα!Απο οσο ξερω ,αν δεις στον υπνο σου ,ζωντανο καποιον που εχει πεθανει σημαινει οτι θα δεις καποιο ατομο που εχεις καιρο να βρεθειτε.Ακομα ,οταν ονειρευομαστε την μητερα μας ειναι λεει παντα καλο το ονειρο.Και κατι τελευταιο:Ισως εφερες εσυ τη μανουλα σου στο ονειρο σου γιατι ειχες την αναγκη αυτη..κ φυσικα η μανουλες οταν τις ¨φωναξουμε¨ παντα ειναι εκει... με οποιον τροπο !!!αναψε της κερακι!κι αν κατι σε βασανιζει να ξερεις η μανουλα σου απο πανω θα φροντισειι να σου πανε ολα καλα!!σου το ευχομαι κι εγω!!!!!οσο για τα αμυγδαλα.. αν σκεφτεις οτι τα κουφετα εχουν μεσα αμυγδαλο οο συμβολισμος τους δεν ειναι κατι κακο.ψαξε ομως στον ονειροκριτη κι επισης ψαξε κ για τη βαλιτσα.. μην την περνας στο ντουκου.θα εχει το νοημα της κι αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...