Μετάβαση σε περιεχόμενο

gonal,pregnyl και πονοι χαμηλα..


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας ευχομαι ολες να στε καλα!!Οπως θα θυμαστε καποιες εκανα την αγωγη με gonal and pregny την περασμενη τριτη πρωι κ ειχα δυο κ δυο αυγουλακια..Ξημερωματα κυριακης ξυπνησα για το μπανιο κ κατα τη διαρκεια της ουρησης ειχα πολυ δυνατους πονους χαμηλα οι οποιοι διερκησαν 2-3 ωρες,τρελαθηκα στους πονους κ οταν ξυπνησα το πρωι παλι τα ιδια το απογευμα υποχωρησασν κ εως σημερα μια μικρη ενοχληση..εν τω μεταξυ το στηθος μου απιστευτα πρησμενο κ ποναει.Ο γιατρος μοτ πε οτι ειναι διεγερση ωοθηκων απο την pregnyl κ πως αν υπαρχει εγκυμοσυνη μπορει κ να επειδεινωθουν οι πονοι..

Ειχε καμια σας κατι παρομοιο με αυτη την αγωγη?κ ηταν θετικο το αποτελεσμα?

Επισης ξερετε απο ποτε δειχνει η β χοριακη πχ απο 7η μερα πιθανης συλληψης?

Λετε οι ευχες σας να επιασαν?Μακαρι...

Ευχαριστω

κατερινα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κατερινα μου δεν ξερω να σε βοηθησω ευχομαι να σε βοηθησει καποια κοπελα....αλλα ευχομαι ολοψυχα να πιασανε οι ευχες και να εχεις καλα νεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι,εγω παιρνω serpafar κ κανω pregnyl,περιπου τα ιδια με εσενα.ειχα ακριβως τα ιδια συπτωματα τον περασμενο μηνα.Πονουσα τοσο που νομιζα πως κατι επαθε το εντερο μου,πολυ δυνατοι πονοι.Τελικα ηταν απο την pregnyl,δηλ.γινοταν η ωορηξια, για αυτο κ πονουσα ετσι.Κ το στηθμος μου ετσι πρηζεται,σου λεω ακριβως τα ιδια..μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα...πολλα φιλια κ αντε..κ καλη μας επιτυχια:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου μια απο τα ιδια και εγω.ειμαι μετα απο serpafar και χθες εκανα ενεση pregnyl γιατι εχω ενα αυγουλακι πολυ καλο.την εκανα το πρωι,απο το μεσημερι και μετα υποφερω απο πονους χαμηλα.μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη δεν ποναω.σημερα ποναει πολυ και η μεση μου.αντε και ευχομαι να ειμαστε τυχερες.ας μας βοηθησει η παναγια να γινουμε μανουλες.φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια,θελω να ρωτησω και εγω κατι. κι για μενα ο γιατρος μου εχει γραψει Κλομιφενη (σαν το Σερπαφαρ) και μετα αν πανε ολα καλα να κανω ενεση pregnyl. πεστε μου,ποτε μετα απο αυτην την ενεση ειναι καλυτερα να εχουμε επαφη με τον ανδρα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jurgita μου γεια σου ,να σε ρωτησω πρωτα μετα την κλομιφαινη δεν πηγες για υπερηχο?κ αν ναι κ ειδες αυγουλακια ποτε εκανες την ενεση? επαφη πρεπει να χεις οποτε θες η ωορηξια ομως γινεται 35-38 ωρες μετα την ενεση οποτε καταλαβες πρωι βραδυ;):P;):P;):P για τρεις τεσσερις μερες συνεχεια!!!Εκει να δεις ιδρωτα χιχιχιχιχιχι!!!!!

Αντε κ καλη επιτυχια!!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα οι πονοι με επιασαν 5 μερες μετα την ενεση κοπελα μου τι να πω δεν ξερω μεχρι κ σημερα δεν ειχα σχεδον τιποτα σημερα παλι εχω πονακια ποιο εντονα!!

Περιμνω νεα σου κ ευχομαι ευχαριστα!!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Κατερινακη μου. ναι ναι, ο γιατρος μετα την Κλομιφενη θα με κοιταξει και θα πει ποτε να κανω την ενεση.απλα ηθελα να μαθω ποτε να κανουμε την επαφη,γιατι ακουσα διεαφορετικες γνωμες.εισαι σιγουρη οτι η ωορρηξια γινεται τοσο αργα :unsure: ? μηπως μεχρι τις 36 ωρες πρεπει να εχει γινει? μια φιλη μου εκανε την ενεση το πρωι,την επαφη ειχε το βραδυ,μετα την επομενη μερα το πρωι,και το βραδυ ξανα. και μετα τρεις μερες απο την ενεση ειχε πονους κατω και τα λοιπα,και ητανε τελικα εγκυος. για αυτο ρωταω την γνωμη σας.βεβαιως,ο γυναικολογος θα μου πει ολα,ποτε να κανω ενεση και ποτε να εχω ρην επαφη με τον συζυγο μου.τωρα ακομμα πινω την Προγεστερονη,γιατι ειναι χαμηλη,και μετα θα ξεκινησω την θεραπεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jurgita μου αναλογως σε τι μεγεθος θα ναι τα αυγουλακια σου στον αναλογο χρονο θα σου πει να κανεις την ενεση κ σε ποσες ωρες θα ναι η ωορηξια συνηθως ειναι 35-38 ,τωρα αν θες να εχεις επαφη πριν καλο ειναι κακο οχι δεν στο απαγορευει κανεις!!Η φιλη σου εκανε το τεστ απο την μερα της καθυστερησης?Εγω εκανα σημερα αυτο απο την 5η μερα κ βγηκε αρνητικο..Απογοητευτηκα κ ημουν χαλια ολη μερα..Ποσο ευχομαι να βγει ψευτικο!!

Σου ευχομαι γρηγορα να μας πεις ευχαριστα!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi agapi mou, το τεστ βασικα πρεπει να κανεις 12 μερες μετα την ενεση.ετσι λενε,γιατι τωρα το αποτελεσμα μπορει να επιριασει το φαρμακο,το οποιο μενει στο οργανισμο μας 10 μερες καπου. να σου πω, ο συζυγος σου συγουρα ειναι καλα? και αν δεν θα πετυχεις με αυτην την θεραπεια,αλλη φορα δοκημασε να κανεις λιγο πιο νωρις την επαφη. ισως αυτην την φορα αργησες λιγο? αλλα ακομμα περιμενε,ειναι νωρις... μπορεις και να εισαι εγκυος τελικα,αυτο σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι κοπελα μου ο αντρας μου ειναι μια χαρα καναμε σπερμοδιαγραμμα λιγες μερες πριν κανω τις ενεσεις 183εκατομ./μλ και 70% κινητικοτητα 1η ωρα εως 35% 12η!!Σε μενα η δυσκολια ειναι η μια σαλπιγγα που εχω πλεον μετα το εξωμητριο!!Θα δουμε λιγες μερες ακομη μεινανε...

Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τι τραβαμε!!!!!ειμαι 5 μερες μετα την pregnyl και αισθανομαι πονο στην σαλπιγγα μου την δεξια(απο εκει ειχα ωορηξια)εμενα παντως ο γιατρος μου μου ειπε να ερθουμε σε επαφη μονο δυο φορες την ημερα που ηταν η ωορηξια.επισης μου ειπε να κανω μια εβδομαδα μετα την ενεση εξεταση προγεστερονης.ξερει καμμια σας γιατι?υπαρχει περιπτωση να δειξει πιθανη εγκυμοσυνη η εξεταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...