Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια σκεφτηκατε ποτε να κανετε ενα ταμα;;;;;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..θα ηθελα να καταθέσω κ εγώ την εμπειρία μου σχετικά με τα τάματα αλλά κ ενα ερώτημα στο οποίο δεν μπορώ να δώσω απάντηση. Εμαθα ότι είμαι έγκυος μεσάνυχτα 14 προς 15 Αυγούστου.Εν τω μεταξύ είχα περάσει αρρώστια με πυρετους και πήρα φάρμακα πολλα κ έκανα ακτινογραφία. Με τέτοιο ιστορικό το έταξα αμέσως στην Παναγία. Μετά από λίγο καιρό βλέπω όνειρο πως ανέβηκα σε ένα κτίριο και βλέπω μια γνωστή μου που τη λένε Μαρία.΄Σε ένα δωμάτιο παιδικό που ήταν στο ίδιο κτίριο βλέπω ένα μικρό αγοράκι να με κοιτάζει. Μαθαίνω μετά από μέρες ότι έχω αγοράκι. Αρχισαν λοιπον οι φίλοι κ συγγενείς για το όνομα του μωρού...Εγώ ήθελα σκετο Μαριο αλλα΄οι υπολοιποι μαζί τους κ ο άντρας μου να τον πούμε Μαριο-Δημήτρη(και οι δύο παππούδες Δημήτρηδες λέγονται ευτυχως)...Με είχαν βάλει λοιπόν σε σκέψεις.Ενα βραδυ σηκώνομαι να πάω τουαλέτα, επιστρέφω και μέσα σε λιγα λεπτά βλέπω όνειρο μπροστα μου ακριβώς, στο κρεβάτι, μια κοντουλα μεγάλη σε ηλικία γυναικα με άσπρα μαλλιά και γαλάζια μάτια να με κοιτά. Πάω κοντά της γιατι ήξερα λέει πως ήταν γυναικα της εκκλησίας κ θα ήξερε.Τη ρώτησα λοιπόν << αν έχεις τάξει το παιδί σου πρέπει να το πεις Μαριο ή Μαριο-Δημήτρη;>> και χαμογελώντας μου απαντάει σηκώνοντας το χέρι σαν απολυτη <<Μαριο>>.Λεω ορίστε!!Φωνάζω στο όνειρο κ τον άντρα μου να το ακουσει κ ο ίδιος και εκανε ξανα τηνίδια κίνηση και είπε πάλι τα ίδια λόγια. Ξαφνικά ντυθηκε στα μάυρα , τα μαλλιά της έγιναν μαυρα και πήρε θλιμμένο ύφος.Την αρπάζω από το κεφάλι τρομοκρατημένη και της φώναζα<<τι??τι θα γίνει???Οχι πριν απο το γαμο μας!!!>>και άρχισα να κλαίω..

Μεσα σε μια βδομάδα πάμε στο γιατρό κ μου λεει πως το παιδί έχει μάλλον χρωμοσωμική ανωμαλία. Οι περισσότεροι μου ελεγαν να το ρίξω και εγώ δεν είχα σταματήσει να κλάιω. Τελικά έκανα αμνιοπαρακέντηση και όλα πηγαν μια χαρα.

΄Σε δυο μήνες βαφτιζω το γιο μου κ ενω όλοι πια έχουμε μάθει να τον λεμε Δημητράκη, δεν ξεχνώ πως τον έταξα και τα λογια της Παναγιας στον όνειρο μου...Δεν ξέρω τι να κάνω...ξερω πως η Παναγια δε θα με τιμωρήσει αν το βγάλω Μαριο-Δημήτρη αλλά τι είναι τελικά σωστό κ τι όχι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

glukia mou pasxalitsa kalispera thah sou kai egw me tin seira mou tin istoria mou.

Ksekinisa me ton adra mou na kanoume paidaki pathainw riksi oothilakiou kai kodeuw na pethanw apo eswteriki aimoragia.mou dialithike i mia wwthiki kai mou tin diploravoune ,mou aferoun ton skolikiditi giati exei erethisti kaimou vazoun solinaki gia tin emoragia.meta a

apo 3 mini anarwsi ksanaprospathw na kanw paidaki menw egkuos olla kala kai stin 8 evdomada apovalo.ksanaprospathw meta apo ligo kairo ksanamenw egkuos kai den prolava na ftasw oute stin 8 evdomada kai pali ta idia.Etsi mpainw se enan golgotha eksetasewn alazontas tautoxrana kai giatro mou vriskoun oti exw thromvofilia.ksanprospathw kai menw pali egkuosa auti tin fora pio esiodoksi kai pali ta idia den eixame kataferei na vroume tin sosti dosoligia kai stin 8 evdomada pathenw palindromisi pigainontas me tosi xara na akousw tin kardoula tou mou leei o gaiteos sugnwmi alla einai nekro exei pethanei mesa sou kanoume apoksisi kai pairnoun to emvrio gia na to eksetasoun.Ta aitia mou eipan anosologikwn aitiwn.den to vazw katw omws mou lene prepei na kanw kati emvolia pairnan aima apo ton adra mou kai mou to vazan epeksergasmeno se mena pirazodas ta lemfokutara giati itan ligo upsila.mou lene twra pou kaneis ta emvolis den prepei ns meineis egkuos,egw tautoxrona ollo auto to diastima den exw afisei monastiri gia monastiri na piganw me ton adra mou kan parakalaw na me voithisoun oi agioi na kanw ena paidaki kai egw.ospou ek thavmatos auti tin fora xwris kamia prospatheia kai enw den ekane na meinw egkuoas kai prosexa menw egkuossssss.i xara mou aperigrapti etsi apofasizw kai parakalaw tin Agia eirini tin Xrusovalandi kai tin Agia anna pou einai kai oi 2 gia tis ateknes gunaikes voithane dld kai exoun ginei kai polla thavmata stin xari tous pws an me voithisoun auti tin fora an einai koritsaki tha to vgalw Eirini Anna.kai etsi egine ekana ena ugeiestato koritsaki pou einai eptamisei minwn twra kai tha to onomasoume stin xari tous.pes te mou eseis twra den ginontai thavmata???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη...πραγματικά τράβηξες πάρα πολλα..! Μπραβο σας κ για το κουραγιο σας αλλα κ για την πίστη σας σε αυτό που κάνατε. Ευχομαι να αποκτήσετε κ άλλα παιδάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΝΟΝΤΑΙ - ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!!!!!!!!!! Μαιρη μου σ'ευχαριστω για την καταθεση απο ψυχης!να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!κι ευχομαι ο Θεος να ειναι παντα κοντα σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se euxaristw polu tirogaridaki gia ta kala sou logia kai gia tis euxes sou kai esu na xairese to panemorfo agoaraki sou.parepiptodos den anefera oti ollo auto to diastima eixa alaksei 4 giatrous kai exw meinei me ton 4 pou me voithise para polu kai psuxologika kai ton euxaristw giauto kai tha eithela na anferw kai to onoma tou giati einai polu gnwstos kai voithaei polu kosmo einai o kurios iwannis kalogirou pou ekane tin prwti dimosia genna sto periodiko 06.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairi$ έγραψε:

se euxaristw polu tirogaridaki gia ta kala sou logia kai gia tis euxes sou kai esu na xairese to panemorfo agoaraki sou.parepiptodos den anefera oti ollo auto to diastima eixa alaksei 4 giatrous kai exw meinei me ton 4 pou me voithise para polu kai psuxologika kai ton euxaristw giauto kai tha eithela na anferw kai to onoma tou giati einai polu gnwstos kai voithaei polu kosmo einai o kurios iwannis kalogirou pou ekane tin prwti dimosia genna sto periodiko 06.

mairi$ συγκλονιστική η ιστορία σου! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!

Συγκολινστικό επίσης και to dvd με τη γέννα του 0-6!

Η στιγμή που βγαίνει όλο το σωματάκι της Κωνσταντίνας από τον κόλπο της μαμάς της, την οποία στιγμή δείχνει και ξαναδείχνει και σε αργή κίνηση, είναι φανταστική, δεν περιγράφεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Παναγια δεν τιμωρει. ούτε ο Θεος. tirogaridaki εγω θα εβαζα και τα δυο ονοματα και ας το λετε Δημητρη. φτανει να το κανεις γιατι το εταξες. για σενα να το κανεις. χτες το βραδυ μπηκε για πρωτη φορα αυτη η σκεψη στο μυαλο μου. το Σαββατο εχασα το αγαπημενο μου ξαδερφακι σε ηλικια 4 ετων. δεν υπαρχουν λεξεις. δεν το χωραει το μυαλο. ολα τοσο ξαφνικα. αν κανω παιδι ειπα οτι θα το ταξω στην Παναγια. και αν ειναι κοριτσι θα βγαλω και το ονομα της μικρης που χασαμε. η Παναγια μας προσεχει ειτε το ταξουμε ειτε οχι αλλα μου εχει καρφωθει στο μυαλο ειδικα τωρα που προσπαθουμε για παιδι. δεν ταζω το παιδι που μπορει να κανω απλα για να κανω παιδι. θα το ταξω για να το εχει καλα και Αυτη ξερει καλυτερα απο ολους μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στενοχωτήθηκα πολυ με αυτό που είπες...γιατι το καημένο το παιδάκι..Πραγματικά πρέπει να είναι το χειρότερο αυτό το πράγμα!Συλλυπητήρια πραγματικά!!!Ας το έχει καλά εκει ή Παναγίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι το αγγελουδι μας πια. δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο. οι γονεις εχουν και αλλα δυο κοριτσακια. το μικρο ειναι 6 μηνων. πρεπει ολοι να κρατηθουμε απο αυτο.ειναι πολυ δυσκολο αλλα το οφειλουμε στα παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ayto einai ena poly prosopiko thema.

Egw ta pazaria me ton Theo(an yparxei)kai tou agious(an ypirksan episis) den ta pistebw!

Ayto pou theorw pithano einai to tama isws dynamwnei tin pisth ekeinou pou tazei,se simeio wste na exei thetikoteri diathesi apenanti stin opoia dyskolia antimetopizei.

Kata ta alla ola einai thema pithanotitwn.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAIRH!!! έγραψε:

Ayto einai ena poly prosopiko thema.

Egw ta pazaria me ton Theo(an yparxei)kai tou agious(an ypirksan episis) den ta pistebw!

Ayto pou theorw pithano einai to tama isws dynamwnei tin pisth ekeinou pou tazei,se simeio wste na exei thetikoteri diathesi apenanti stin opoia dyskolia antimetopizei.

Kata ta alla ola einai thema pithanotitwn.

ΜΑΙΡΗ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΝΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΟΛΕΣ :)

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Ο ΘΕΟΣ ΧΑΡΙΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΠΕΝΤΑΧΡΟΝΟ ΠΛΕΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΤΑΞΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα οταν ημουν 6 χρονων επαθα ηλεκτροπληξια απο γυμνα καλωδια!!!!και παραλιγο να πεθανω...οι γιατροι με ειχαν στην εντατικη και το μελλον μου ΑΓΝΩΣΤΟ!τοτε η μαμα μου εκανε ταμα στην Παναγια και πηγαμε μαζι στην Τηνο και αναψαμε λαμπαδα αφου εγινα καλα!!!!!!!

οι γιατροι ειπανε απο θαυμα σωθηκε !δεν το εξηγουμε αλλιως!1 δευτερολεπτο παραπανω να μη με τραβουσε ο μπαμπας μου απο το ρευμα τωρα δεν θα ημουν ολοκληρη κοπελα που θελει πλεον να κανει και μωρακι!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ!αρκει να το νιωσεις και να το πιστευεις!αλλιως δεν πιανει...

βεβαια μου εχει μεινει ενα κουσουρι πολυ μικρο αλλα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο που θα ειχα παθει...και απο τοτε ευγνομονω τον Θεο που με εσωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foteini sakis έγραψε:

MAIRH!!! έγραψε:

ΜΑΙΡΗ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΝΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

[/quote:3pu40u74]

den katalabenw tin diafwnia sou Fwteini mou.Otan parakalaga den eida pote boithia oute apo kanenan theo oute apo kanenan agio.H mana mou me pigene stin ekklisia poly syxna,eixa pisti apo paidi alla otan xreiastika ki egw boithia aytos o theos pou pisteba tooosa xronia ayto o theos me xtypise ekei pou ponousa perissotero,sto paidi mou.Aytos o theos me erikse sta skata kai kyrios ponese to paidi mou pou den eftege i psixoula ayti.perase kai pernaei akoma polla.an itan sto xeri mou mono den tha to baftiza kan.pleon den paw oute stin ekklisia.den paw giati den me trabaei i thriskia mas kai an katsei kai tin analiseis tha breis polla aneksigita pragmata.tha mou peie "pistebe kai mi erebna",giati na min erebnw?? den trww oti mou pasaroun sto piato,oxi ayto den to kanw.an paw stin ekklisia pleon einai stin anastasi kai ta theofania kai den paw giati me trabaei paw giati mou aresei i oli diadikasia kai ta ethima pou exoume.To paidi mou to exw koinonisei mia fora kai oxi giati pistebw oti tha tou kanei kalo alla giati apo tin stigmi pou to baftisa tha kanw ki ayto alla den tha tou ypodiksw kai tin thriskia mas fanatika,tha einai diki tou epilogi megalwnontas! kai to ksanalew den pistebw oute sta thaymata,oute se kanenan theo,oute se kanenan agio.otan egw ekleina portes,parathira,anoiga oles tis brise na min akougomai kai tsiriza apo pono stin psixi mou pou itan o Theos?? den akouge?.Theos gia emena einai oi anthrwpoi(giatroi)pou kanoun oti kalitero gia to paidi mou kai an den itan aytoi den pistebw na glitwne o mikros tis 3 epembaseis sto kefali! filakia polla fwteinoula mou kai esy na eisai kala se opia ki an einai i pisti sou,filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairoula mou xwris na thelw n adiafonisw mazi sou...glukia egw epeidei kserw ti exeis perasei kai ti pairnas akoma kane kouragio kai min apelpizese egw sou eipa kati kai tin alli fora kai den to katalaves tha sou to ksanapw loipon.....kai pou zei to paidaki sou kai to exeis mesa stin truferi agkalitsa sou twra thavma einai glukia mou o theoulis eithele auto to paidaki na zisei kai na menei me tin glukia manoula tou.Giauto kali mou na ton euxaristeis kai na ton parakalas na exei pada kala kai na prosexei ton diamantaki auto to diamantis stin zwi souuuuuuu.!!!!!!!se filw kai sou euxome olopsuxa kalo kouragio:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ifigeneia mou se euxaristw kai esu na xairese to moraki sou.

odws polu wraio dvd kai pistepse einai kai katapliktikos giatros

den einai mono giatros sou,ginete kai filos sou den mporousa na paralipsw kai nan min anaferw ton anthrwpo pou tautoxrwna me tin voitheia tou theou itan dipla mou......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ταξει τον μπεμπη μου στον αγιο σπυριδωνα και θα του δωσω το ονομα του μας βοηθησε στις δυσκολες στιγμες και ακομα μας βοηθαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα σας, κ εγω πιστευω στο Θεο κ στα θαυματα που ζουμε καθημερινα μικρα η μεγαλα,ασχετα αν αλλες φορες τα κατανοουμε κ αλλες οχι,εχοντας πολλα χρονια παντρεμενη 9 κ μη μποροντας ν'αποκτησουμε παιδακι σκεφτηκαμε με τον αντρα μου να το ταξουμε στην Παναγια μας κ να του δωσουμε τ'ονομα της ηταν κοινη αποφαση κ βρηκε συμφωνους τους γονεις κ των δυο,κ πιστευω πως αυτη τη στιγμη που κυοφωρο τ'οφειλω στο Θεο κ την Παναγια γιατι δοξα τον Κυριο εμεινα εγκυος με δευτερη προσπαθεια ενω ακουω πολλες γυναικες να εχουν ξεπερασει τις 5 κ πανω κ δυστηχως να ειναι ατεκνες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου η πίστη είναι μεγάλο πράγμα και όταν έχουμε δυσκολίες αλλά και όταν δεν έχουμε.

Γενικά καλό θα ήταν να έχουμε πίστη ανεξαρτήτως ανάγκης.

Από εκεί και πέρα αν το αισθάνεσαι και το πιστεύεις πραγματικά ... κάντο.

Σου είπα όλα τα παραπάνω γιατί αν είναι να το κάνεις για να το κάνεις ... άστο καλύτερα.

Φιλιά πολλά και ο Θεούλης να είναι πάντα κοντά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπ΄ρχει ανταποδοτική ή ανταλλακτική σχέση σε θέματα θρησκείας. Δεν κάνουμε κάτι ζητώντας ή περιμένοντας κάτι. Είναι βαθύτερη ανάγκη, αναβλύζει αυθόρμητα από μέσα μας και αισθανόμαστε πιο δυνατοί όταν παρακαλάμε το Θεό, την Παναγία κα΄ποιον Άγιο να μας βοηθήσει σε μία δυσκολία. Τους αισθανόμαστε αρωγούς σε αυτό που περνάμε: δεν είναι γιατροσόφι, ούτε μαγική συνταγή-είναι αυθόρμητη έκφραση πίστης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairi$,μου οντως μετα απο τοσα που περασες σου αξιζουν ολα του κοσμου τα καλα!ακομα κι οταν αυτα τα καλα περικλυονται σε ενα μωρουλι υγιη!!!!!!κι οχι μονο σου ευχομαι η Παναγιτσα ν ειναι παντα κοντα σας κ να σας δινει υγεια κ δυναμη να στεκεστε ορθιοι απαναντι σε καθε δυσκολια κ να μεγαλωσετε τω κοριτσακι σας οπως ονειρευεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινινα μου δηλαδη 9 χρονια σου ειχαν πει οι γιατροι οτι υπαρχει προβλημα;και τελικα κατεφυγες στη βοηθεια της Παναγιας κ εμεινες εγκυος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οφειλω να ομολογησω οτι εκανα ταμα. Ειχα χασει το πρωτο μου παιδακι με παλινδρομη κυηση και με ειχε παρει παρα πολυ απο κατω. Ετσι πηγαινα συνεχεια στην Ιερά μονή Καθαρών που εχουμε εδω κι εκει εταξα να βαφτησω το πρωτο μου παιδακι αν με το καλό ερχοταν. Εντελει μετα απο 2 μηνες εμεινα εγκυος και το καλοκαιρι θα βαφτισω εκει την μικρη μου. Εκτος των αλλων μετα απο καθε εξεταση που εκανα οταν ημουν εγκυος στην μικρη μου πηγαινα και αναβα ενα κερακι στην Παναγίτσα. Ειναι περιπου μισή ώρα με το αυτοκινητο αλλα αισθανομουν τοσο ωραια και αισθανομουν οτι ηταν κοντα σ ολη μου την εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...