Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΞΕΣΗ ή ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΔΕΙΟ ΣΑΚΟ ΣΤΗΝ 8η ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ

ΕΙΧΑ, ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ. ΕΙΜΑΙ 36 ΕΤΩΝ.

ΕΜΕΙΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΥΚΛΟ.

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ, Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΚΤΛ.

ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΔΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΑΔΕΙΟ.

ΤΗΝ 8η ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΙΔΙΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ

ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΨΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ

ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΘΕΙ ΑΠΟ

ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ? ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως μας ηρθες!!!!!!απο οσο γνωριζω εφοσον ο σακος δεν αποβληθηκε με αιμοραγια για να καθαρισεις χρειαζεται αποξεση.....λυπαμαι πολυ και ευχομαι γρηγορα να εχεις ενα νινακι ξανα στην κοιλιτσα σου....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες και λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβει...:(

Θα ηταν σωστο να ακουσεις το γιατρο σου κατι θα ξερει περισσοτερο απο εμας!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KETYBAS γεια σου, καλώς ήρθες στο mammyland! :)

Μακάρι να ήταν υπό καλύτερες συνθήκες... λυπάμαι για την εγκυμοσύνη σου που παλινδρόμησε.. Το'χω πάθει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου..

Την απόξεση επιβάλλεται να την κάνεις. Καταρχήν αν δεν αφαιρέσεις το σάκο, ο οργανισμός συνεχίζει να συμπεριφέρεται σαν σε εγκυμοσύνη. Και δεύτερον, υπάρχει περίπτωση να σου δημιουργήσει άλλα προβλήματα. Κι επίσης αυτό που σου είπε για την βιοψία, παίρνουν κάποιες πληροφορίες από το κύημα για να δουν τι πιθανόν πήγε στραβά.

Γι'αυτό μην το καθυστερείς καθόλου, να κανονίσεις άμεσα την απόξεση με τον γιατρό σου. Γίνεται με μέθη (δηλαδή νάρκωση που κρατάει όλο κι όλο 15-20 λεπτά) και μετά από λίγο φεύγεις για το σπίτι. Για κάποιες μέρες μετά έχεις αίμα όπως με την περίοδο και εγώ είχα και αρκετό πόνο, αλλά αυτά είναι σχετικά και ανάλογα την περίπτωση, τον οργανισμό κλπ κλπ..

Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα (ξέρω πως νοιώθεις τώρα.. αλλά θα νοιώσεις καλύτερα σύντομα, στο υπόσχομαι..) και κάπου παρακάτω να'χεις μια νέα εγκυμοσύνη που θα σου φέρει ένα μωράκι στην αγκαλιά σου..

Θα τα λέμε, φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΤΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η crazy με κάλυψε απόλυτα, πέρασα και εγώ μια απο τα ίδια κ έκανα απόξεση, ο οργανισμός δεν το απορροφάει αλλά το αποβάλλει και αμα η αποβολή δεν είναι τέλεια θα κανεις και απόξεση στην συνέχεια, μην το καθυστερείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, σου ευχομαι να ειναι η τελευταια δοκιμασια που περνας και την επομενη φορα να ειναι ολα καλα!!

θα σου πω σχετικα με την δικη μου εμπειρια η πρωτη εγκυμοσύνη μου ηταν παρομοια με την δικια σου υπηρχε σακος αλλα εμβρυο πουθενα, ο γιατρος μου αφου διαπιστωσε οτι δεν πηγαινε καλα μου ειχε δωσει προθεσμια 15 ημερων να το αποβάλλει απο μονος του ο οργανισμος μου επειδη ηταν η πρωτη μου εγκυμοσύνη δεν ηθελε να μου κανει αποξεση, να αφήσει τη μητρα απειραχτη οπως ελεγε, αν μεσα σε αυτη την προθεσμια ο οργανισμος δεν το απεβαλλε τοτε θα εκανε αποξεση για να μην μπω σε κινδυνο σηψεμικου επισοδιου και διαφορων αλλων μολυνσεων, μεσα στην ατυχια μου σταθηκα τυχαιρη και την προτελευταια μερα της προθεσμιας το απεβαλλα τελικα (ημουν περιπου 9 εβδομαδων) !

Βεβαια δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες ακολουθα τις οδηγιες του θεραποντα ιατρου σου και ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sou Ketybas mou...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Lupame poli gia auto pou perases...

Agapi mou kai egw tha sou pw oti sou eipen kai i fili mas Bourique...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Kai suntoma ena mwraki stin kilia sou...

O theos mazi sou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσακι μου. Καλωσηρθες στο mammy. Ειμαι η Ελενη και πριν τρεις μηνες ειχα κι εγω μια παλυνδρομη στην 11η εβδομαδα. Θα συμφωνησω με τη φιλη crazy πρεπει να κανεις αποξεση για να "καθαρισει" ο οργανισμος... Καταλαβαινω οτι στενοχωριεσαι αλλα μη το κανεις αυτο, ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος. Συνεχισε τη ζωη σου κανε πραγματα που σε βοηθουν να ξεχνας και μιλησε με τους δικους σου για το θεμα μη κλειστεις στον εαυτο σου γιατι το χασες το παιχνιδι. Οτι χρειαστεις ειμαστε εδω για να σ' ακουσουμε. Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρεά του mammyland Ketybas...

Θα συμφωνήσω με όλες τις κοπέλες και κυρίως με τη crazy...Πρεπει να κάνεις την απόξεση και μάλιστα να σταλει ο σάκος σου για ιστολογική εξέταση.Είχα κι εγώ μια παλλίνδρομη 9ης εβδομάδας και τα ευρύματα της ιστολογικής εξέτασης ήταν πολύ σημαντικά καθώς διαπιστώθηκε πρόβλημα και πλεον ξέρω τι πρεπει να προσεξω μέχρι να έρθει (πρώτα ο Θεός!!!) και η επόμενη εγκυμοσύνη!!!!Που θα έρθει θέλει δε θέλει.... ;) !!!

Ευχομαι να πάνε όλα καλά απο εδώ και περά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΑΔΕΙΟΣ ΑΛΛΑ

Η Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ? ΣΤΗΝ 8Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 45000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ Μ!ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΗΣΗ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΟΝΑΣ Η ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΑΙΜΑΤΑΚΙ.Η ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΙΒΕΙ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ 8Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΑΝΕΒΑΙΝΕ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΜΩΡΟ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΕΔΑΦΟΣ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Ν ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αυτό που σου έλεγα χτες.

Ο οργανισμός συνεχίζει να συμπεριφέρεται σαν να υπάρχει έμβρυο. Γι'αυτό και βλέπεις αυξημένη χοριακή. Πότε έκανες υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KETYBAS στενοχωρηθηκα με την ιστορια σου...:(

Ελπιζω απο δω και περα να εχεις μονο ευχαριστες ειδησεις κι ενα δευτερο μωρακι που θα κρατησεις αγκαλια...!!

Κανε υπομονη αυτη τη δυσκολη ωρα....ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου και ο ουρανος θα λαμψει καποιο πρωι πολυ φωτεινος για σενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KETYBAS και Rozi λυπάμαι πολύ για τις καταλήξεις των εγκυμοσύνων σας!

Ελπίζω οι επόμενες φορές να είναι πιο τυχερές και να νιώσετε την απόλυτη ευτυχία φέρνοντας στον κόσμο και αγκαλιάζοντας υγιέστατα νινάκια!

Με το καλό όλα να γίνουν!

Απάντηση για την ερώτηση του θέματος δεν έχω.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΓΥΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ketybas... Τελικά έγινε απόξεση εε;;..

Υπολόγισε ως πρώτη μέρα περιόδου την ημέρα που έκανες την απόξεση.

Κανονικά πρέπει να σου'ρθει στις συνηθισμένες μέρες.. αλλά ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..

Ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και πέρα.. ότι χρειαστείς, είμαστε εδώ.

Φιλάκια πολλά.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...