Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ?


Recommended Posts

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΥΧΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ Η ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΕΡΥΘΡΑΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΕΠΑΦΩΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ. ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ. ΟΣΟ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΑΝΕΙΣ. ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ. ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ ΣΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ "ΞΕΖΟΥΜΙΣΩ" ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Butterflies k kalos irthes sto mammy. apo ti stigmi pou thelete na kanete paidaki kalo tha einai na kaneis ton progenitko elegxo. tha prepei na sizitiseis me ton ginaikologo sou k autos tha sou pei poia diadikasia tha prepei na akolouthiseis. oso gia to xrono silipseis den iparxei sigkekrimenos gia na silaveis....otan einai na erthei...tha erthei. den prepei oute na apogoiteveste oute na erxeste se epafi me skopo na kanete paidi. i moni diafora me prin einai na kenete pleon eleuthera. an agxothite to mono pou mporei na simvei einai na to apotrepsete. oi ginaikologoi ap'oti xero sou dinoun ena xroniko diastima 1-1 1/2 xrono. an den simvei se auto to xroniko diastima tote kanoun kapoious peretero elegxous gia na epivevaiothei oti den iparxei kapoio provlima. kali sas epitixia k sas euxomai sintoma na deite to test egkimosinis na emfanizete thetikooooooo!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BUTTERFLIES έγραψε:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ?

kalimera ki apo mena.

oi apopseis diistantai.

alles kopeles ypostirizoun oti kalo einai na min kaneis gia na min to skeftesai kai agxotheis.

ego eimai tis antithetis apopsis.

kalo tha itan na kaneis ton elegxo sou etsi oste na eisai sigouri oti ola einai kala me ton organismo sou.

ego ton ekana prin 2 mines, sigoureutika oti ola einai kala, ki etsi mi sou po oti mou efuge to perissotero agxos. diladi anti na agxotho, kseagxothika. ektos autou de xaneis xrono.

auta apo mena,

kalimera, filakia

line_line_typew3_beg_d_typew4_time_1141794000_text_65697361692069207a6f69206d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ ΘΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ.ΤΟΝ ΞΕΖΟΥΜΙΖΩ ΔΕ ΛΕΩ...ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΕΞ ΣΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι που πρέπει να αποφύγεις, καλή μου!!!

Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι και να χαίρεσαι τη κάθε στιγμή με τον άνδρα σου!

Απ' όσο γνωρίζω, νομίζω οτι 1 χρόνος είναι το περιθώριο που δίνουν οι γιατροί!

Καλό είναι να κάνεις κάποιες εξετάσεις και κάποια αμβόλια, π.χ. για τοξόπλασμα!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα και καλώς ήρθες στη παρέα,

Εγώ πριν ξεκινήσω προσπάθειες πήγα και έκανα τον προγεννητικό για να μαι ήσυχη, και το στίγμα που είναι σημαντική εξέταση.

Λέω αφού 8α τις κάνω που θα τις κάνω, ας τις κάνω τώρα που μπορώ γιατί μετά ποιος ξέρει αν 8α μπορώ. Καλύτερα για μένα γιατί ξεμπέρδεψα.

Όσο για τη σύλληψη, μου είπε δίνουν διορία μέχρι 6 μήνες... εάν δεν έχει υπάρξει εγκυμοσύνη μέσα σ ένα 6μηνο, τότε ξεκινούν τις περαιτέρω έρευνες....

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!

(το καλή επιτυχία λες και πρόκειται για μαγειρική συνταγή μου ρχεται:P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

butterflies καλησπέρα και απο μενα!!η δικη μου γνώμη ειναι οτι καλο ειναι να κανεις καποιες εξετασεις ωστε να σου φυγει και το άγχος και να ξερεις οτι όλα ειναι μια χαρα!!οι γιατροι συνηθως συνιστούν έλεγχο σε 1 χρονο αποτυχημενων φυσιολογικών επαφών..

φυσικα να αποβάλλεις το άγχος!!!κανει πολυ κακο για την σύλληψη..

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BUTTERFLIES μου γεια σου και καλως ηρθες στην παρεα μας!!!

Λοιπον εγω θα συμφωνησω απολυτα με την sandrenia....εκτος απο τον προγεννητικο ελεγχο που ειναι απαραιτητος για μενα....αν δεις οτι οι προσπαθειες σου συνεχιζουν να ειναι ακαρπες (που ευχομαι να μην ειναι και να ερθει γρηγορα η ευλογια) καλο θα ηταν να προχωρησεις και σε αλλες εξετασεις κι εγω το ιδιο θα εκανα δεν θα αγχωνομουν απλα θα ηθελα να ξερω αν ειναι κατι να το αντιμετωπισω ετσι ωστε να κανω σωστες προσπαθειες!

Και καλη μου φιλη περα απ ολα αυτα το σημαντικοτερο ειναι να εισαι χαλαρη μακρια απο το αγχος δεν βοηθαει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Οσο για τον ερωτα να μην καταντησει υποχρεωση θα πρεπει να παψεις να αγχωνεσαι και να το σκεφτεσαι συνεχεια....θα πρεπει να αφησεις τον εαυτο σου ελευθερο να δεχτεις το γεγονος οτι δεν μπορες να κανεις κατι εκτος απο το να απολαμβανεις αγκαλιτσες με τον αντρα σου με τον οποιο προσπαθειτε για κατι θαυμασιο!Και οποτε θελει θα ερθει!Και θα ειναι συντομα θα δεις!!!Καλη τυχη σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ

2. ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ

3. ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ

4. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ

5. ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ-ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ

6. ΕΡΥΘΡΑ

Αυτα ειναι οσα πρεπει να κανει μια γυναικα πριν μεινει εγκυος. Οι γυναικολογοι (δυστυχως) σου λενε να τα κανεις μετα απο μια αποβολη μονο ολα αυτα. Κατα τη γνωμη μου ειναι μεγαλο λαθος αυτο.

Και μη σκεφτεσαι οτι ειστε χρονια μαζι και αποκλειεται να εχεις ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ. Πιστεψε με, υπαρχουν πολλες κοπελες που εχουν κατι απο προηγουμενες σχεσεις, δε το εχουν παρει χαμπαρι και το ανακαλυπτουν μονο μετα απο την αποβολη και τις εξετασεις.

Συγγνωμη αν σε φοβησα :S , αλλα θεωρω οτι ετσι βοηθαω. Γιατι μια αποβολη ειναι πολυυυυυ ασχημη εμπειρια.:(

Κατα τ αλλα, μετα τον ενα χρονο που δεν μενεις εγκυος, θα αρχισεις να το ψαχνεις (ή μετα τους 6 μηνες εαν εισαι πανω απο 35). Παντως αν εισαι χαλαρη, χωρις αγχος , θα μεινεις πολυ συντομα! :woohoo:

Σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.28 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα ..Εγω θα σου συνιστουσα να κανεις προγεννητικο ελεγχο

Εγω εκανα.Το μονο που δεν ειχα κανει ηταν ο θυροειδης Την παρασκευη λοιπον εκανα σημερα πηρα τα αποτελεσματα και εχω ανεβασβενη μια ορμονη του θυροειδους που δεν βοηθα στη συλληψη..Ηδη εχω κλεισει ραντεβου με ενδοκρινολογο για αυριο..Αυτο σου το γραφω γιατι προσπαθω εδω και μηνες χωρις αποτελεσμα.ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα καλε, μικρουλα εισαι, μην σε πιανει αγχος. Εχουμε ιδια ηλικια και εγω περυσι εμεινα εγκυος μετα απο 7 μηνες. Τοτε εκανα και τις εξετασεις που σου ειπα παραπανω. Τελικα ειχα καποια προβληματακια. Και δυστυχως θα με ''τρωει'' ολη μου τη ζωη η απορια αν εφταιγαν αυτα που απεβαλα ή κατι αλλο.:(

Γι αυτο σου λεω, ψαξε τα παντα. Μακαρι να μου το ειχε πει και εμενα καποιος νωριτερα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY KI APO MENA BUTTERFLIES KAI KALWSHR8ES STO MAMMY:)

SYMFWNW OTI EINAI KALO NA GINONTAI KAPOIES EKSETASEIS NWRIS. ETSI SOY FEYGEI KAI TO AGXOS, KSEREIS OTI OLA EINAI KALA KAI OTI EINAI APLA 8EMA XRONOY NA GINEIS MANOYLA!

EXW MONO NA PROS8ESW OTI KALO EINAI NA KANEI KAI O KALOS SOY EINA SPERMODIAGRAMMA. EMEIS KANAME TON TETARTO MHNA PROSPA8EIAS KAI DYSTHXWS BRHKAME PROBLHMA. TOYLAXISTON DEN PERIMENAME 1 XRONO...

KALH TYXH STIS PROSPA8EIES - GIATI XREIAZETAI KI AYTH - KAI SYNTOMA MANOYLA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΠΑΛΙ?

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΣΤΙΣ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΥΡΟΕΙΔΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΑ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Η ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΟΝΟ ΕΓΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Butterflies mou geia sou agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

Agapi mou oso afora gia eksetaseis den einai upoxrewtiko...

Wmos an anisixitai gia kati,,,

kalos na kanetai...

Sou euxwme ola ta kalitera agapi mou...

Kai suntoma ena mwraki stin kilia sou...

Filia...

kai o theos mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΖΟΑΝΝΑ.ΕΧΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΠΩΣ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ, ΟΠΩΣ ΕΓΩ, ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλή μου καλό είναι να κάνεις κάποιες εξετάσεις όπως για το στίγμα κτλ που ανέφεραν και τα κορίτσια. Εγώ πήγα προχτές στο γιατρό μου για ένα έλεγχο και τον ρώτησα μετά από πόσο καιρό προσπαθειών θα πρέπει να το ψάξω και μου είπε αν στο χρόνο δεν μείνεις έγκυος έλα για να το δούμε αλλά μου είπε και ότι μετά από τους 9 μήνες αν αγχωθώ να πάω για να το ψάξω. Πάντως μου είπε για τα ζευγάρια που είναι νέα και δεν έχουν κάποιο πρόβλημα δεν χρειάζεται άγχος γιατί είναι θέμα χρόνου πότε θα έρθει το μωράκι. Καλό είναι να πας στο γιατρό σου και ότι σε αγχώνει και σε απασχολεί να το συζητήσεις μαζί του. Εγώ το έκανα και με βοήθησε πάρα πολύ θεωρώ ότι μου έφυγε το μεγαλύτερο μέρος του άγχους που είχα μέχρι τώρα. Σε άλλους συμβαίνει στους πρώτους μήνες και σε άλλους αργότερα όμως θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koita ... oi gnwmes poikiloun

gia emena milise me ton gynaikologo sou kai akolouthise oti sou pei ... arkei na ton empistevese !!!

emena o dikos mou, mou eipe oti an perasei enas xronos kai den meinw egkyos tote tha kanoume eksetaseis ... kai oti etsi kai alliws an me to kalo meinw egkuos oti ekana se eksetaseis prin ksekinisw tis prospatheies tha prepei na tis kanw pali sxedon oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...