Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΖΗΤΩ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!!


ΕλένηΧ

Recommended Posts

Ο γιατρος μου με παρηγορει απολυτα Απο 60 στα 66 καλα εισαι

Εχεις χρονο μου λεει μεχρι να αρχισεις να παιρνεις τα πολλα και μου βγαζει καθε φορα και ενα κιλο δηλ 65 αλλα γιατι το κανει αυτο δεν εχω καταλαβει ακομα οι δικοι σας γιατροι το κανουν?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι, αν ξανακαπνίσω, εννοείτε πως θα είναι στο μπαλκόνι! Το ίδιο έκανα και πριν μείνω έγκυος!! Δεν μου αρέσει να βρωμάει το σπίτι τσιγαρίλα!! κι όποιος έρθει και κάνει ν'ανάψει τσιγάρο κοντά στο μωρό κάηκε κι από μένα κι από τον άντρα μου..

Όσο για τα κιλά, κι εγώ μια χαρά σε βρίσκω, όπως σου λέει κι ο γιατρός! Τώρα, το 1 κιλό το αφαιρούνε, συνήθως για τα ρούχα και τα παπούτσια! Αναλόγως και ποια ώρα της ημέρας σε ζυγίζει! Το πρώι σαφέστατα είσαι πιο λίγα κιλά απ'ότι το βράδυ που 'χεις φάει, έχεις πιει... κ.ο.κ.

Καλή μας συνέχεια λοιπόν... κι όλα να μας πάνε τέλεια!! Φιλάκια, θα τα ξαναπούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου μην αγχώνεσαι ... θα σου πω τι έπαθα εγώ.

Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου με 68-69 κιλά και μέχρι τον 5ο μήνα είχα πάρει 7 ολόκληρα κιλά (χωρίς να τρώω κάτι παραπάνω από ότι έτρωγα πριν). Κόντεψε να μου έρθει κόλπος !!!! είχα κλάματα, άρνηση του εαυτού μου ... το καλό είναι ότι αυτό μου κράτισε μόνο 2μέρες. Μετά είπα έφτασα τόσο, ωραία, τώρα τι κάνω και το έριξα στην διατροφή με δημητριακά ... τρώω κανονικά πρωινό με δημητριακά (30γρ) και μπόλικο γάλα, ένα πάρα πολύ καλό μεσημεριανό και κάτι πολύ ελαφρύ για βραδινό.

Το αποτέλεσμα είναι να είμαι 8,5 μηνών και να έχω φτάσει αισίως τα 9,5 κιλά ...

Μην στεναχωριέσαι και να θυμάσαι ότι πολλά από τα κιλά δεν είναι λίπος αλλά υγρά, αλλαγή πικνώτητας του αίματος και άλλα πολλά που μετά την γέννα θα φύγουν πολύ γρήγορα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα για τα κιλα εχω παψει να αγχωνομαι τοσο

Τωρα αγχωθηκα για το θεμα καπνισμα οταν ερθουν φιλοι στο σπιτι σου που καπνιζουν τους περιοριζεις μακρια απο το μωρο οταν ερθει ο καιρος και πας εσυ στο σπιτι των φιλων σου πως τους λες ευγενικα να το σταματησουν και το λες η πας μια βολτα σε αλλα δωματια .... στο περιπτερο να παρεις χυμο ... η μολις θυμηθηκες να παρεις κατι επειγων απο ενα μαγαζι παραγγελια του παππου μιας ξαλδελφης και λες bye bye και συγγνωμη ε καποια στιγμη θα τα πουμε????

Αποφευγεις να πας σε σπιτι που ξερεις οτι καπνιζουν??

συναντας τους συγκεκριμενους φιλους μονο σε καφετεριες το καλοκαιρι εξω οπου τουλαχιστον δεν θα παραμενει ο καπνος μεσα σε ενα δωματιο να ασφυκτια το μωρο ??

Και καλα στους δικους μου φιλους τους την λεω για το τσιγαρο μπροστα στο μωρο αλλα στους φιλους του αντρα σου τι λες??? Τον αφηνεις να βγαλει το φιδι απο την τρυπα εκεινος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΕλένηΧ έγραψε:

Χρειαζομαι επειγώντως συμπαρασταση Την εγκυμοσυνη την ξεκινησα με 62 κιλα μεχρι τον πεμπτο μηνα πηρα αλλα 2 και εγινα 64 και τωρα μεσα σε 3 βδομαδες εχω παρει αλλα τεσσερα μαζεμενα!!! Απο διατροφη συνεχιζω οπως και πριν την εγκυμοσυνη με την μονη διαφορα οτι ειδικα στην αρχη σιχαινομουν το κρεας ενω τωρα μπορω να παραβλεψω καπως την μυρωδια που βγαζει. Ημουν και καπνιστρια αλλα αυτο δεν επαιξε ρολο στην διατροφη μου περιμενα και εκανα την καμπυλη ζαχαρου μηπως ειναι απο εκει αλλα ειναι φυσιολογικες τιμες 80 πριν παρω γλυκοζη και μετα πηγε 95 οχι τιποτα αλλο ομως αν συνεχισω με τον ιδιο ρυθμο θα παω 100 Και βαλε και μετα πως τα χανεις? :blink::S :S

Ελενάκι καλημέρα και από εμένα. Είμαι η Κατερίνα και έχω ένα γιό 11 μηνών. Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 56 κιλά και πήρα συνολικά 30. Όταν γέννησα και με είδα στον καθρέφτη τρόμαξα. Δεν μου έκανε κανένα ρούχο. Τους πρώτους 5 μήνες θήλαζα αποκλειστικά και δεν έχασα ούτε γραμμάριο. Είχα πάθει κατάθλιψη που έβλεπα έτσι τον εαυτό μου σε αυτή την κατάσταση. Σήμερα 11 μήνες μετά είμαι πάλι 56 κιλά και μάλιστα τείνω προς τα κάτω. Τα έχασα όλα και ακόμα παραπάνω. Το σώμα επανέρχεται σιγά σιγά στην αρχική του κατάσταση και τα κιλά στην πορεία χάνονται. Φαντάσου ότι μετά θα έχεις τρελλό τρέξιμο με το μωράκι σου και απίστευτο ξενύχτι οπότε θέλοντας και μη θα χάσεις. Επίσης μετά την γέννα 8 με 10 κιλάκια θα τα αποχαιρετήσεις ...

Σε φιλώ και σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και γέννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

Καλα για τα κιλα εχω παψει να αγχωνομαι τοσο

Τωρα αγχωθηκα για το θεμα καπνισμα οταν ερθουν φιλοι στο σπιτι σου που καπνιζουν τους περιοριζεις μακρια απο το μωρο οταν ερθει ο καιρος και πας εσυ στο σπιτι των φιλων σου πως τους λες ευγενικα να το σταματησουν και το λες η πας μια βολτα σε αλλα δωματια .... στο περιπτερο να παρεις χυμο ... η μολις θυμηθηκες να παρεις κατι επειγων απο ενα μαγαζι παραγγελια του παππου μιας ξαλδελφης και λες bye bye και συγγνωμη ε καποια στιγμη θα τα πουμε????

Αποφευγεις να πας σε σπιτι που ξερεις οτι καπνιζουν??

συναντας τους συγκεκριμενους φιλους μονο σε καφετεριες το καλοκαιρι εξω οπου τουλαχιστον δεν θα παραμενει ο καπνος μεσα σε ενα δωματιο να ασφυκτια το μωρο ??

Και καλα στους δικους μου φιλους τους την λεω για το τσιγαρο μπροστα στο μωρο αλλα στους φιλους του αντρα σου τι λες??? Τον αφηνεις να βγαλει το φιδι απο την τρυπα εκεινος???

Κοριτσάκι γλυκό εγώ είμαι πάλι. Είμαι και εγώ μια δεινή καπνίστρια. Στο σπίτι πλέον δεν καπνίζει κανένας. Όσοι θέλουν πηγαίνουν στο μπαλκόνι. Όσο για τα σπίτια των φίλων να σου πω μέχρι στιγμής όλοι οι φίλοι μας έχουν παιδάκια και αποφεύγουν και εκείνοι να καπνίζουν μέσα στο σπίτι όταν είναι και τα παιδιά μαζί... Προτειμούν το μπαλκόνι. Θα πρέπει όλοι να καταλάβουν ότι με τα παιδιά απογορεύεται .... δια ροπάλου...

Φιλάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω φιλους που καπνιζουν...εχω ομως οοοολο το σοι του αντρα μου! εκτος απο εμενα εκεινον και τα ανηλικα ανηψια ολοι οι αλλοι ακπνιζουν σαν αραπηδες, σε βαθμου που οταν παω σπιτι τους μυριζουν τα ρουχα μου... μπλιαξ! Καπνιζει κ ο πατερας μου αλλα και πριν την εγκυμοσυνη του ελεγα να βγαινει εξω στο μπαλκονι για να μη βρομισει το σπιτακι μου...με το σοι του αντρα μου μοπρω να επιβληθω στο σπιτι μου αλλα οχι στο δικο τους! Η κορη τους εκανε 4 παιδια και δε ζητησε ποτε να μη κανουν τεκε το σπιτι με τα μωρα μεσα...ξαφνικα η νυφη θα το επιβαλει? σκεφτομαι σοβαρα οτι θα χω προβλημα να παω το παιδι μου εκει ή για επισκεψη ή για να το αφησω (η πεθερα μου θελει πολυ να το κραταει, εγω δε δουλευω οποτε γιατι να το παω στην καπνα?) απο την αλλη δε θελω να ειμαι η στριγκλα της παρεας...το χω αφησει στο ασε να γεννηθει και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai apo emena sinonomati....mhn anxonese katholou ego eimoun 67 kila otan arxisa thn egimoshnh kai epishs eimoun kai kapnistria kai ekopsa to tsigaro maxairi (basika o antroulis mou mou to ekopse..xa..xa..).. kai epishs eixa stamathsh kai thn douleia opote olh mera doulebe to sagonh.....Koita mhn anxonese sou ksanaleo kai mhn kaneis yperboles sthn diatrofh sou to paidi exei anagh apo ta panta mhn ksexnas oti auta ta kila den einai eksoloklhrou dikasou ..pernei kai to paidi baros ...Ego eimai tora 95 kg alla einai kai to moro 4 kg o giatros mou eipe otan gennhso tha figoun peripou 10 kg kai pano giati exo kai polla nera sto soma mou...Ti anxonese den mporo na katalabo ton logo!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΑΠΛΑ ΜΗ ΤΡΩΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΒΑΡΙΑ.ΦΑΕ ΠΡΩΙΝΙ-ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΚΑΝΑ 2 ΦΡΟΥΤΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥΝΟ ΚΑΤΙ ΕΛΕΦΡΥ ΝΩΡΙΣ.ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΑ 4 ΤΑ ΒΑΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 25 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΓΙαΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΠΟΓΟΣ ΜΕ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ.ΔΕ ΠΑΘΕΝΕΙΣ ΤΠΤ ΕΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΣΤΟΝ 7-8 ΜΗΝΑ.ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.ΙΣΑ ΙΣΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΜΗ ΖΟΡΙΣΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΑ 8 ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΩ 1,5-2 ΚΙΛΑ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΥΛΑΖΩ.ΑΣΤΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΠΑΧΥΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΗΔΕΝ.ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ.ΑΠΛΑ ΛΙΓΑΚΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΣΑΒΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΓΩΤΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι τωρα εβαλα 14 κιλα ομως τις τελευταιες 3 εβδομαδες εχω μεινει σταθερη κατα ενα παραξενο τροπο!!!!:blink: :blink: :blink:

Απλα απο τον 6ο μηνα μεχρι τον 8ο τωρα πηρα μαζεμενα τα κιλα γιατι δεν εχω αλλαξει και πολυ τις διατροφικες μου συνηθιες!!!!!!!:huh:

Κατα στιγμες σε αυτους εκεινους τους μηνες ειχα παρατηρησει και οτι καποιες μερες θα μπορουσα να τρωω ολη μερα :S

Ευτηχως αυτα τωρα κοπηκαν!!!!!!!!!:P

εχω ακομα 9 μερες μεχρι να μπω στον στον 9ο οποτε ποσα κιλα να παρω ακομα 1-2??

Επισης αυτο που με χαλαει ειναι οτι μπορει ολη τη μερα την βγαζω συνηθως με ενα τοστ γαλατακι και κανα φρουτο στο τσακιρ κεφι αλλα εχω την συνηθεια να τρωω απο τις 6 και μετα για μεσημεριανο και μετα τις 9-10 για βραδυνο και στο μεσοδιαστημα να ψιλοσαβουριαζω!!

παντα ομως το εκανα αυτο

απλα μου ειχε κανει εντυπωση που τα πηρα αποτομα και μαζεμενα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου δηλαδη εως τωραεχεις παρει 6 κιλα .θεωρεις οτι ειναι πολλα; αν εχεις κλεισει ηδη τον 5 μηνα και πας για τον εκτο σου λεω οτι αντε και περνεις αλλα 7 κιλα και τι εγινε; αφου και οι γυναικολογοι σου λενε οτι εως και 13 κιλα ειναι φυσιολογικο .Μην ανυσηχεις με το που θα γεννησεις θα χασεις ολα οσα εχεις παρει καιμερικα παραπανω γιατι δεν θα εχεις χρονο με το μωρο και με τη κουραση και τα ξενιχτια δεν θα υπαρχει χρονος για γλυκες αμαρτιες και τσιμπολογηματα .Αν η διατροφη σου περιλαμβανει τροφες απο ολες τις ομαδες και αν προτιμας βραστα και ψητα χωρις πολες σαλτσες και αποφευγεις τα τηγανητα μην ανυσηχεις .Τα γλυκα ακομα και στην εγκυμοσυνη χρειαζονται ρυθμιζουν το ζαχαρο αλλα οχι σε υπερβολικο βαθμο αν δηλαδη πινεις ενα καφε γλυκο θα περιορισεις τη καταναλωση απο χυμους η γλυκα .Εγω πηρα 6 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη και δεν στερηθηκα τιποτα οταν βγηκα απο το Ιασω ειχα χασει και αλλα 3 τα κιλα αυτα τα πηρα μετα απο τα 2 χρονια του παιδιου μου που αφησα τον ευατο μου και επεσα με τα μουτρα στο φαι .Επισης να αποφυγεις το αλατι καινα πινεις πολυ νερο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

ελενη μου δηλαδη εως τωραεχεις παρει 6 κιλα .θεωρεις οτι ειναι πολλα; αν εχεις κλεισει ηδη τον 5 μηνα και πας για τον εκτο σου λεω οτι αντε και περνεις αλλα 7 κιλα και τι εγινε; αφου και οι γυναικολογοι σου λενε οτι εως και 13 κιλα ειναι φυσιολογικο .

Επισης να αποφυγεις το αλατι καινα πινεις πολυ νερο .

Ευτηχως σε 9 μερες μπαινω στον 9ο μηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω παρει 14 κιλα μεχρι στιγμης αλλα τοτε που ειχα ανοιξει το θεμα αρχισα να τα βαζω μαζεμενα και ημουν στον 6ο:S

Οσο για το αλατι ετσι κι αλλιως δεν ξερω πως τα καταφερνω αλλα παντα τα κανω ψιλοαναλατα ολα τα φαγητα!!!:lol:

:lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...