Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

Περιμένω από αύριο να αδιαθετήσω και με έχει φάει το άγχος. Έχουν ξεκινήσει ήδη τα συμπτώματα, πρήξιμο στο στήθος,πόνος.Θέλω τόσο πολύ να ελπίζω αλλά φοβάμαι μην φάω τα μούτρα μου.Πως θα διώξω το άγχος?Αυτό το μήνα ήταν η πρώτη φορά που παρακολούθησα τις γόνιμες μέρες μου, αν τις υπολόγισα σωστά δηλαδή. Έχω μια κρυφή ελπίδα, αλλά φοβάμαι. Εν τω μεταξύ, έχω αρκετά υγρά και ιδίως πριν 4-5 ημέρες είχα πηκτά άσπρα υγρά. Δώστε μου δύναμη κορίτσια, please!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!!!:) ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ.....ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOY EFXOMAI NA SE LIGES ORES NA EXESI ENA 8ETIKO TESTAKI STO XERI SOU XRISTINA TORA OSO GIA TA YGRA POU LES MMMMMMMMMMMMMMMMMMM APOSO KSERO EINAI KALLOOOOOOOOOOOO SIMADI K EIDIKA ETSI OPOS TA PERIGRAFEIS ALLA PALI TI NA SOU PO EPEIDI MOU EXEI TYXI K MENA KATI TETOIO ALLA TELIKA TZIFOS DEN 8ELO NA SE KSESIKONO APLA SOU EFXOMAI GIA SENA NA EINAI 8ETIKA TA POTELESMATA IPOMONI EISAI MOLIS LIGES ORES APO TO NA MA8EIS AN TELIKA TA KATAFERATA AFTO TO MHNA POU EFXOMAI OLOPSIXA NA TA EXETE KATAFEREI :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ, πολύ πολύ. Με τις απαντήσεις σας μου δίνετε δύναμη να αντιμετωπίσω το άγχος μου. Έχω ένα τεστ στο σπίτι αλλά δεν θα το κάνω ακόμη, γιατί δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο και δεν ξέρω τι θα δείξει. Αδιαθετώ στις 20-25 μέρες και συνήθως στις 22-24 τώρα είμαι στην 21.Θα δείξει.

Ευχαριστώ πολύ πολύ όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ Κ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ !!! ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ Κ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΗΣΤΕΙ ΟΣΟ ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ Κ ΗΤΑΝ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ... ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΘΗΛΕΣ...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα γεια κ απο μενα!Καταρχάς μην απογοητεύεσαι αν δεν γίνει αυτό τον μήνα θα γίνει τον επόμενο,οι περισσότερες έχουμε περάσει απο την φάση αυτή κ όντως θελει αρκετή υπομονή!!Προσπάθησε να εισαι χαλαρή κ οσο μπορεις ν΄απασχολείσαι με άλλα πράγματα.Πάντως σου εύχομαι απ την καρδιά μου να κρατήσεις σύντομα στα χέρια σου ενα θετικό τεστάκι!!!!!Πολλα φιλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ? ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΧΑΖΟΥΛΑ! ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ ΤΟ ΒΛΕΠΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΞΕΖΟΥΜΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!:P ΚΙ ΕΤΣΙ ΗΡΘΕ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!! ΑΛΛΑ... ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑ ;) ΚΙ ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχετε βρε κορίτσια, κι εγώ αυτό συμβουλεύω τις άλλες αλλά εγώ κάποιες φορές δεν μπορώ να το ελέγξω. Κλείνω ένα χρόνο που προσπαθώ αυτό τον μήνα.Το πρώτο το έπιασα στους 9μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ επειδη εδω και μερικους μηνες καθε μηνα που ειναι να μουρθει η ακατανομαστη μια μερα πριν κανω τεστ αν δεν μπορεις να περιμενεις κανε ενα τεστακι...Τα πολλα υγρα παντως ειναι καλο σημαδι.ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤΑΚΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ +...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου μεσα απο την καρδια μου να εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιι εγκυουλαααααααα!!!!!!!!!!:kiss:

εγω ειχα το προηγουμενο μηνα ολα αυτα που λες και απλα τζιφος:( :silly:

απλα καταλαβα οτι τα συμπτωματα περιοδου με αυτα της εγκυμοσυνης μοιαζουν πααααααααααααρα πολυ και μας πεδευουν!:( :(

κοριτσια βοηθηστε με λιγο !!περιμενω περιοδο 4/4-8/4 ενω την προηγουμενη φορα ειχα 6/3 περιοδο.ποτε ειναι οι γονιμες μερες μου περιπου???δεν εχω μαθει να τα υπολογιζω καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, Έχω καλά και κακά νέα. Τα καλά είναι ότι ακόμη δεν μου ήρθαν Εξακολουθώ να πονάω κυρίως η μέση μου, υπάρχουν στιγμές που δεν πονάω καθόλου.Επίσης δεν έχω την ημικρανία που με πιάνει πάντα πριν την περίοδο και κάτι που μου έδωσε ελπίδες (συγνώμη για την λεπτομέρεια) αλλά όταν είναι να μου έρθει περίοδος και περίπου 5-7 μέρες πριν έρθει, ξεκινάω να έχω αίμα κανονικό όταν πηγαίνω τουαλέτα για την ανάγκη μου, καταλαβαίνετε.Απ'την άλλη χτες όταν πήγα προς νερού μου είδα στο χαρτί δύο φόρες ένα μικρό μικρό ροζάκι που ίσως να μην τον εντόπιζα αν δεν κοίταζα προσεκτικά. Φοβάμαι να κάνω τεστ γιατί νομίζω ότι είναι νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά, πριν μου έρθει περίοδος έχω αίμα κανονικό όταν πάω στην τουαλέτα, δεν ξέρω ίσως από την πίεση, Κι αυτό ξεκινάει από τις 16, 17 μέρες μέχρι την 22-24 που θα μου έρθουν πια κανονικά.Να ελπίζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xristinaki mou kalimera agapi mou...

An einai kane ligi upomoni akomi...

Ase na perasei auto to savvato kuriako...

Ki an den deis periodo...

Tote na kaneis to testaki sou...

Elpizw na exeis kala apotelesmata...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι κανε λιγο υπομονη.. γιατι καμμια φορα ειναι πολυ νωρις να δειξει ενα τεστ κυησης απο τοσο λιγες μερες καθυστερησης.οσο για τα υγρα που λες κ για τα συμπτωματα που αλλωτε εχεις ενω τωρα οχι... εδω μεσα στην παρεα αυτη εχω μαθει οτι αυτα πλεον δεν πρεπει να μας επηρρεαζουν .. χαλαρωσε ωστε να μην μπλοκαρεις με το αγχος σου το ''συστημα''... σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα κ να μας γραψεις τα ευχαριστα νεα... φτου -φτου-φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα!!!

Χριστινα μην αγχωνεσαι κοπελα μου!!! Ξεχνα το για σημερα κ αυριο.Θα δειξει!Σου ευχομαι να μεινεις χωρις περιοδο για πολλους μηνες! Αλλα και να ερθει...Τι εγινε?Τον αλλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου, μην σε παίρνει από κάτω κουκλίτσα..Μην αγχώνεσαι και θα έρθει και το μωράκι!! Κάνε λιγάκι υπομονή μέχρι την ημέρα που είναι να έρθει η ακατανόμαστη, κι εύχομαι ολόψυχα να μην σου έρθει για 9 μήνες... Και μ'ένα νινάκι στην κοιλίτσα σου!!

Καλά αποτελέσματα και θετίκη ενέργεια πολύ από μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, αδιαθέτησα τελικά. Λέμε να προσπαθήσουμε μέχρι το καλοκαίρι και μετά να αρχίσουμε να το κοιτάμε.Και στην δουλειά του άντρα μου, ετοιμάζουν απολύσεις, είναι δύο άτομα στο πόστο του και θα φύγει ο ένας!Τι να κάνουμε?Όλα για τους ανθρώπους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χριστίνα!

Λυπάμαι που αδιαθέτησες... τι να πω! Λίγο υπομονή χρειάζεται!

Και εγώ στην προσπάθεια είμαι, αλλά προσπαθώ πολύ να μην το σκέφτομαι συνέχεια!

Όχι ότι είναι εύκολο!!! Ιδιώς όταν γύρω σου οι περισσότερες κοπέλες είναι με κοιλίτσες!!!

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...