Μετάβαση σε περιεχόμενο

27 ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΝΟ 50 ML?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΤΡΩΓΕ 60 ML ΓΑΛΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΥΞΗΘΗΚΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΤΑ 80 ΚΑΙ 90 ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ 100,ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΟΝΟΥΣΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΤΟΥ ,ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ 1 1/2 ΩΡΑ (ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΓΕΥΜΑΤΟΣ)ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ),ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟ 50 ML ΑΣΧΕΤΩΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΡΙΚΟ Ή ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ 1000 ΖΟΡΙΑ,ΕΝΩ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΟΛΙΣ ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΖΕΣΤΟ ΑΠΟΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΔΥΝΟΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΩ,ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 50 ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ ΤΑ ΤΡΩΕΙ,ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΔΕ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΧΥΣΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ,ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 3 ΕΙΔΩΝ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΘΗΛΕΣ ΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?ΑΝΗΣΥΧΩ ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΘΕΡΜΙΔΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ?ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΣΚΟΝΗ ΖΗΤΗΜΑ ΑΝ ΘΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΜΕΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ:) ,ΤΙ ΛΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ?ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα κι εγω το ιδιο προβλημα εχω! Μα να την παιρνει ο υπνος την ωρα που τρωει? Και μετα ξυπναει στις 1 μιση ωρα και παλι πειναει...Τα 60ml τα παλευει αφηνει παντα γυρω στα 20...Εχει φαει και 70ml αλλα δεν κοιμαται 3 ωρες ποτε. Παντα ειμαστε στις 2 ωρες με 2 μιση στον υπνο.

Την τσιμπαω τα μαγουλακια, την πειραζω αλλα κοιμαται...Κι οταν την σηκωνω για να κανει γκουχ (το λεω ευγενικα!!!) ξυπναει και παλι παλευουμε αλλα δεν ειναι παντα επιθυμητα τα αποτελεσματα!!!

Τι προτεινετε?

Ποτε πρεπει να περασω στα 90ml?

Ειμαστε 15 ημερων...σημερα....αισιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali mou savropinguinos.............min anisixeis katholou!!!!!!!!!!!!!!!!!etsi ksekinisa kai egw...me to pou pigame spiti etrwge poli kala 70...80..90....kai ksafnika arxise na trwei 45 50....to ekane gia kamoia bdomada..meta eperne mprosta pali......meta 3 minvn mou ekana pali nera...genika kathe treis kai ligo exoume kkai kapoies meres afagias...:)min anysyxeis katholou tha ksanabrei ton ritmho tou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera .

apoti katalaba thulazeis kiolas e? an nai den mporeis na ksereis poso troei apo sena kai skepsou oti tora to gala sou einai perissotero kai h mikrh exei perissoterh dunamh apo prin na bgazei pio polu me mia roufiksia .an thulazeis giati dineis simpliroma?

skepsou oti otan exei sinxish mporei na fteei kati alo ,egw tora to anakalipsa kai egw nomiza oti pinouse ,px mporei na nistazei kai na mhn thn afineis na kimithei ,parthn agalia na hremisei ,mporei na exei ponakia kai na thelei na einai panw sto stithos sou kai na mhn to prosfereis .mporei na thelei esena kai to stithos sou gia pipilisma gia na niosei asfaleis .ena mpimpero den mporei na prosferei oti mporei to stithos sou .an exei kolikous to ligo galataki mporei na thn hremei kai na kimate pio isixa .

opos kai na exei mhn anisixeis poso trwei na eisai shgourh oti den kimate nistikh ,an pinouse tha htan ksipnia kai tha etroge .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΣΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ''ML'' ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΕΠΙΝΕ ΑΠΟ 50 ΜΕΧΡΙ 90 ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΑΝΑ 3ΩΡΟ ΛΟΓΩ ΤΕΜΠΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ 1ΟΟ ΜΕ 12Ο ΑΣΤΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

ΥΠΗΡΞΑΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ 120 ΜΟΥ ΠΗΓΕ 70-80 ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΓΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 1250 ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ 240ML ΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΕΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΛ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΥΛΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΤΡΩΓΕ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑΜΗΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΣΟ ΕΤΡΩΓΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΟΥΝ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ειπες και μονη σου , αν θηλαζες δεν θα ήξερες και ισως αγχωνοσουν λιγότερο . ;) Δεν εχει σχεση ο υπνος με το ποσο τρώει . Εμενα κοιμοταν ελάχιστα στη διαρκεια της μερας (Αντε 2-3 εικοσάλεπτα ) αλλα πηρε 1,4 κιλό τον πρωτο μηνα !

(Νομιζω πως εχεις ακατάλληλο θηλαστρο και θα ταλαιπωρηθεις πολυ ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαυρουλα μου :) μην ανχονεσε καλη μου θα βρει τον ρυθμο της.Αρχικα δες αν σου περνει βαρος.Αν παχαινει το μωρο μην στεναχωριεσε καθολου.Επισης τους κολικους θα μπορεσεις ελαφρος να τους κουμανταρεις με λαδακι και τριψιμο στην κοιλιτσα.Επελεξε ενα babyoil που θες εσυ και ριξε λιγο στα χερια σου.Τριξε τα χερια σου για να θερμανης το λαδακι και κανε απαλο μασαζ στην κοιλιτσα του.Θα ανακουφιστη αμεσως.Μια ακομη καλυτερη λυση ειναι να βαλεις σε ενα μπρικακι λιγο λαδι και λιγο χαμομηλι (τα ανθακια δλδ) και να το ζεστανεις λιγο.κατεωασετο απο το ματι στραγγισε το και αστο σε μια ακρουλα.Καθε φορα που ποναει βαλε λιγο στα χερια σου ζεστανετο με αυτα και καντης μασαζ.Τωρα οσο για το γαλα ρωτα τον γιατρο σου μηπως αυτο δεν το πινει για καποιο λογο και θελει μονο το δικο σου τι να πω.Δεν θα αναφερθω και πολυ στο θεμα γαλατος μιας και εγω δεν εχω σταγονα πια απο την 10 μερα οποτε δεν ειμαι αρμοδια.Φυσικα μακαρι να ειχα αλλα.... τεσπα.Περα του γαλατος οτι αλλο θελεις να σε βοηθησω ευχαριστως.Ως πιο παλια μανουλα πρακτικα ξερω κατι παραπανω ;) .Φιλια κοκονα μου και ολα καλα να πανε με την μικρη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...