Μετάβαση σε περιεχόμενο

Prospatho na kratiso tin psixraimia mou alla...


Recommended Posts

:( Einai i proti fora pou mpaino sto forum afto kai to kano giati aisthanomai poli moni. Exo ton kalitero sizigo tou kosmou, agapiomaste poli kai ksero oti eimai tixeri. To provlima: Eno exoume kanei OLES tis eksetaseis den mas vriskoun tipota. Etsi ksekinisame tis eksosomatikes. Emeina egkios tin tetarti fora alla den proxorise meta tin ekti evdomada. Xtes ematha ta arnitika apotelesmata kai apo tin pempti prospatheia. O antras mou me stirizei alla ego noiotho oti eimai se adieksodo. Mipos iparxei kati pou den kano sosta? Exei kamia sas kati sto nou tis pou tha mporouse na mas voithisei?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αγαπη σας Ανδριανη μου θα σας βοηθησει!! Ετσι που αρχισες με τρομαξες..νομιζα οτι κατι εγινε με τον αντρα σου!

Επομενως ΔΕΝ εισαι μονη....μ

Μη στεναχωριεσαι..ειναι δυσκολα..αλλα εκανες εστω κ ενα βηματακι την τελευταια φορα..Εκτη εβδομαδα απεβαλα κ γω δυο φορες..

Απλα ναναι καλο το κεντρο σου κ ο γιατρο σου!

κανε κ προσευχουλες!Βοηθανε παντα!!

Εχεις καλο αντρα ..ξερεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο????

Μπορει να μην με πιστεψεις αλλα μια φιλη μου εμεινε εγκυος μετα απο...πολλες πολλες εξωσωματικες!Δε θα σου πω τον αριθμο γιατι θα πεις..αποκλειεται! Το πιστευε ομως ..ειχε επιμονη, υπομονη κ ενα τελειο αντρα που δουλευε συνεχεια μονο κ μονο για ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ πραγματικοτητα..Ο γιος τους ειναι τωρα 5 χρονων ....και η υπομονη κ η προσευχη τους εφερε αποτελεσμα...

Δεν εισαι μονη!!!Εχεις τον αντρα σου κι εμας απο τωρα!!!!

Πολλες ευχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αndriani μου,

Καλωσήρθες στη παρέα μας .. !!

Κοπέλα μου γλυκιά, μην απελπίζεσαι ! Και εγώ προσπαθώ για μωράκι εδώ και 8 μήνες και ακόμα τίποτα ! όλο ατυχίες έχω !

Αλλά εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι στη περίπτωσή σου .. ! πόσο χρονών είστε? αφού δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας γιατί ξεκινήσατε κατευθείαν εξωσωματική ?

Εγώ έχω πολυκυστικές ωοθήκες και δεν μπορώ με τίποτα να εντοπίσω την ωορρηξία μου ! γιατί προφανώς δεν κάνω ωορρηξία και δεν έχω και σταθερό κύκλο (για την ακρίβεια δεν έχω καθόλου κύκλο !!) γι'αυτο την άλλη βδομάδα έχω ραντερού με τον γιατρό μου για να ξεκινήσουμε το διαδικασία για πρόκληση ωορρηξίας κτλ ... για την εξωσωματική μου έχει απλά αναφέρει ότι είναι πολύ μακριά και ότι γίνεται σε "βαριές" περιπτώσεις..

Οπως και να έχει όμως μη μου στεναχωριέσαι .. εγώ είμαι σίγουρη οτι τελικά θα γίνεις μανούλα .. ! απλά μήπως πρέπει να ξεκουραστείς λίγο ψυχολογικά ? είμαι σίγουρη ότι 5 εξωσωματικές δεν είναι και ότι το καλύτερο ....

Και να θυμάσαι : το καλό πράγμα αργεί να γίνει .. :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se efxaristo PARA poli gia ta logia sou, pragmatika afti ti stigmi me voithas ousiastika. To pistevo ki ego oti tha ta kataferoume, alla gamoto ores-ores einai poli diskolo na thimasai ta kala kai epikentronesai mono stis diskolies tis zois...telos panton, xairomai pou sas vrika kai tha sas kratao enimeres gia ola osa simvainoun.

XXX

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Μην απογοητεύεσαι έτσι! Θα δεις, όλα θα πάνε καλά! Θετική σκέψη και προσπάθησε να μην σε καταβάλλει το άγχος κι η αρνητική σκέψη!

Εμείς είμαστε εδώ, ότι χρειαστείς να μας το πεις να το συζητήσουμε.. να ξεθυμάνεις...

Καλή συνέχεια και θα δεις όλα καλά θα πάνε την επόμενη φορά!!

Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν Adriani μου στεοχωριέσαι τόσο πολύ, πως θα διατηρήσεις τις προϋποθέσεις για να είσαι ψύχραιμη και χαρούμενη και να εστιάσεις στο στόχο σου που είναι ένα μπεμπάκι? Μην "μασάς" με τις φορές εφόσον δεν υπάρχει παθολογικό πρόβλημα θα έχεις ΣΥΝΤΟΜΑ θετικά αποτελέσματα και να θυμάσαι πως όποιους ο θεός τους αγαπάει πολύ τους παιδεύει λιγουλάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω οτι το σημαντικοτερο και βασικοτερο για να κυλαει ομορφα η ζωη σου και να καταφερνεις πραγματα ειναι ο αντρας σου να σε στηριζει να αγαπιεστε και να μοιραζεστε κατι μοναδικο....μην απελπιζεσαι...οπως εχω ξαναπει...οσο οι καταστασεις νιωθεις να σε βαρανε και να σε σπρωχνουν προς τα κατω αλλη τοση δυναμη εσυ να αποκτας και να συνεχιζεις προς τα πανω!!!Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ !!! ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ!!!Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Κ ΔΕΝ ΜΑΣ ΞΕΧΝΑ ΠΟΤΕ... ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ! ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΖΗΓΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Κ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΟΝΕΙΣ! ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ !!! ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani έγραψε:

:( Einai i proti fora pou mpaino sto forum afto kai to kano giati aisthanomai poli moni. Exo ton kalitero sizigo tou kosmou, agapiomaste poli kai ksero oti eimai tixeri. To provlima: Eno exoume kanei OLES tis eksetaseis den mas vriskoun tipota. Etsi ksekinisame tis eksosomatikes. Emeina egkios tin tetarti fora alla den proxorise meta tin ekti evdomada. Xtes ematha ta arnitika apotelesmata kai apo tin pempti prospatheia. O antras mou me stirizei alla ego noiotho oti eimai se adieksodo. Mipos iparxei kati pou den kano sosta? Exei kamia sas kati sto nou tis pou tha mporouse na mas voithisei?

kalispera andriani 8a se rotiso giati efoson einai oles oi eksetasis sas kales den dokimazete tin MIKROGONIMOPOIHSH = 3-5 HMERON GONIMOPOIHMENO EMVRIO POU MPAINEI STIN MITRA KATEY8EIAN

MIA FILI MOU MOU TO EIPE POU PEDEVOTANE MIA KOPELA ME EKSOSOMATIKES K ME TO POU EKANE AFTO APEKTISE ENA YGIESTATO AGORAKI

AN 8ELEIS SIZITISETO ME TO GIATRO SOU I K ME ENAN ALLO GIATRO GIA NA SE ENIMEROSOUNE . MAKARI NA EIKSERA PERISOTERA NA SE ENIMEROSO ALLA DISTIXOS DEN KSERO ALLA 8A TI VREIS TIN AKRI ME TO GIATRO SOU EINAI PAROMOIO ME TIN EKSOSOMATIKI ALLA SOU VAZOUN KATEF8EIAN TO EMVRIAKI STI MITRA K EXEIS POOOOOLES PI8ANOTITES EPITIXIAS . KALO SOU APOGEVMA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA TA EXETE MPERDEPSEI LIGO ME TH MIKROGONIMOPOIHSH....

STH MIKROGONIMOPOIHSH (ICSI) DIALEGOYN ENA SPERMATOZWARIO KAI TO TOPOTHETOYN ME SYRIGGA MESA STO WARIO GIA NA GONIMOPOIHTHEI. STHN KLASSIKH EKSWSWMATIKH (IVF) APLA BAZOYN TA SPERMATOZWARIA KAI TA WARIA MAZI KAI...TA AFHNOYN NA KANOYN TH DOYLEIA TOYS :)

KAI STIS DYO PERIPTWSEIS TOPOTHETOYN META APO 2-3 MERES TA EMBRYA STH MHTRA.

AYTO POY ISWS ENNOEI H MINA2, EINAI H KALLIERGEIA BLASTOKYSTHS. SE AYTH THN PERIPTWSH AFHNOYN TA EMBRYA NA MEGALWSOYN STO ERGASTHRIO GIA 5-6 MERES MEXRI NA FTASOYN STO STADIO BLASTOKYSTHS KAI META TA TOPOTHETOYN STH MHTRA. EXEI TO PLEONEKTHMA OTI TOTE EXOYN MEGALYTERES PITHANOTHTES NA EMFYTEYTOYN KAI NA PANE OLA KALA ALLA KAI TO MEIONEKTHMA OTI DEN KATAFERNOYN OLA TA EMBRYA NA FTASOYN SE STADIO BLASTOKYSTHS STO ERGASTHRIO...

PAREPIPTONTWS, MIKROGONIMOPOIHSH KANOYN MONO OTAN YPARXEI SHMANTIKH DIATARAXH STO SPERMA...

ADRIANI POSO XRONWN EISAI? EXE YPOPSIN SOY OTI H HLIKIA PAIZEI MEGALO ROLO STA POSOSTA EPITYXIAS TWN EKSWSWMATIKWN. TIS EXEIS KANEI OLES STO IDIO KENTRO? MOY FAINETAI PERIERGO NA MHN EXETE KANENA PROBLHMA KAI NA EXETE 5 APOTYXIES... MHPWS NA PHGAINATE KAI SE KAPOIO ALLA KENTRO?

YPOMONH KAI EPIMONH! THA TA KATAFEREIS STO TELOS :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani

kat'arxin kalws irthes sto Mammy!!!

Min stenaxwriesai omws......

.......twra exeis OLES EMAS

na se "akoume" kai na se stiriksoume

allaaaaaaaa panw apo ola na sou stelnoume

thetiki energeia!!!

Syntoma manoula sou euxomai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζετε, γιατί αλλιώς δε θα πετύχετε το ανέλπιστο:P :P .Δεν υπάρχουν πράγματα τα οποία δεν μπορείς να πετύχεις, υπάρχουν στόχοι για τους οποίους απλά δεν προσπάθησες πολύ. Είμαι δύο χρόνια στο κυνήγι του ίδιου στόχου με εσένα. Έχω κάνει ήδη τρεις αποτυχημένες εξωσωματικές και ανυπομονώ για την τέταρτη μετά το Πάσχα. Προετοιμάσου να ξεκινήσουμε μαζί! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι πολύ μαύρο το σκοτάδι που νιώθεις κάθε φορά που αποτυχαίνει μία προσπάθεια και δεν υπάρχει τίποτα που να σε παρηγορεί. Για μένα είναι παρήγορο να προγραμματίζω την επόμενη προσπάθεια:μου δίνει δύναμη να ξέρω ότι υπάρχει ένας στόχος που με περιμένει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απελπίζεσαι βρε κορίτσι μου κι όλα θα πάνε καλά!!

Κοίτα να ηρεμήσεις λιγάκι και να ξεκουραστείς.

θα σου αναφέρω δυο περιπτώσεις που γνωρίζω μήπως και σε ανακουφίσω λίγο.

1. Ζευγάρι που προσπαθούσε 2 χρόνια, χωρίς πρόβλημα υγείας και με δύο εξωσωματικές. Κουράστηκαν τόσο πολύ που είπαν ότι όταν θα ερχόταν το καλοκαίρι, θα πήγαιναν διακοπές και θα το άφηναν λίγο πίσω. Όταν θα επέστρεφαν στην Αθήνα μετά από 20 ημέρες ξεκινούσαν τις προσπάθειες. Το αποτέλεσμα ήταν να πιάσουν το παιδάκι τους στις διακοπές!

2. Ζευγάρι γύρω στα 40 προσπαθούσε 10 χρόνια και με πολλές εξωσωματικές. Είχαν πάρει απόφαση ότι δε θα κάνουν παιδάκι. Άσε τους ψυχολόγους που είχαν επισκεφθεί. Μετακόμισαν στην περιφέρεια σε ένα νησί. Στο χρόνο επάνω έπιασαν το πρώτο τους παιδί. Τώρα περιμένουν δίδυμα. Σύνολο 3 παιδάκια.

Από τη στιγμή που δεν έχετε κανένα πρόβλημα, θα έρθει το μωράκι. Μόνο ηρέμησε και μην έχεις ά γ χ ο ς !!! Αυτό τα κάνει όλα.

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου, σου εύχομαι κάθε επιτυχία με τη διαδικασία την οποία ξεκινάς και να δείς αποτελέσματα σύντομα!

Στις "βαριές" περιπτώσεις συγκαταλέγονται και οι ανεξήγητες υπογονιμότητες όπως η δικιά μας. Μετά από τρείς σπερματεγχύσεις καταλήξαμε στις εξωσωματικές και πίστεψέ με, δεν ήταν απόφαση που πήραμε εύκολα. Φυσικά όμως δεν το βάζω κάτω - ούτε κι εσύ ελπίζω! Θα τα λέμε συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani,

αν και όλες τα ίδια σκεφτόμαστε και ευχόμαστε είναι όλα αληθινα!!

ολόψυχα τις πιο θερμές ευχές για την προσπάθεια σου!!

Δυναμη Αισιοδοξια Πιστη και θεληση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο σημαντικά θα ήταν τα λόγια σας αυτές τις δύσκολες στιγμές..αν το ήξερα, θα είχα μπεί σε αυτό το φόρουμ ΠΟΛΥ νωρίτερα! Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα γλυκά σας λόγια, μακάρι να είχα ανακαλύψει το φόρουμ αυτό νωρίτερα!

Δεν θα το βάλω κάτω κορίτσια, θα ορθοποδήσω πολύ σύντομα και με την αγάπη του άντρα μου (αλλά και τη βοήθειά σας!) θα ξανααποκτήσω την αισιοδοξία μου και..πάμε για τα καλύτερα!

Σας ευχαριστώ και πάλι και ελπίζω να σας "βλέπω" όλες συχνά!

ΧΧΧ

Α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριαννα πρεπει να ξερεις οτι εδω μεσα δεν εισαι μόνη εχεις παρεα γυναικες που αντιμετωπιζουν παρόμοια προβληματα η καθε μια απο εμας εχει καιμια ιστορια διαφορετικη ίσως αλλα κοινο στοιχειο η αγαπη μας και η επιθυμιαμας για ενα παιδι.Εχω μια φίλη 27 ετων αυτη 26 ο αντρας της παντρεμενη 3 χρονια και προσπαθουσαν να μεινει εγκυος αλλα δεν καθόταν με τίποτα .Καποια στιγμη εκανε εξετασεις και ανακαλυψε οτι ο αντρας της εχει ολιγοσπερμια η μοναδικη περιπτωση να μεινει εγκυος ειναι η εξωσωματικη με μικρογονοιμοποοιηση .Μπηκαν λοιπον σε αυτη τη λογικη εχουν παει εως τωρα τουλαχιστον 3 φορες γιανα δωσει ο αντρας υλικο αλλα τοθς λενε οτι δεν υπαρχει τιποτα .Η ψυχολογια τους χαλια και ολο επιμενουν και όλο πανε στο ιδιο κεντρο το οποιο ειναι μια πολυ καλα στρωμενη επειχηρηση και τους αρμεγουν κανονικοτατα και δεν εχει να κανει τοσο με το οικονομικο κομματι αλλα με το ψυχικο που γινονται κουρελι.Μια μερα ηρθε η φιλη καιμου ειπε οτι θα κοιταξουν για υιοθεσια ο αντρας της ηταν αρνητικος στην αρχη όμως οταν τα εβαλε κατω σκεφτηκε οτι παιδι δεν ειναι μονο αυτο που γεννας αλλα και αυτο που μεγαλωνεις, εφοσον στο κεντρο εξωσωματικης τους προτειναν να παρουν ενα ξενο σπερμα ποια η διαφορα ;Αν μια γυναικα παρει εν αξενο σπερμα ο αντρας της θα ξερει οτι δεν ειναι δικο του το παιδι και κάποια στιγμη θα το χτυπησει ...

Μακαρι όλα να σου ερθουν ευνοικα καινα εχεις διπλα σου το μωρακι σου οσο πιο συντομα γινετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα ήθελα να πω να σαι αισιόδοξη και να μην αγχώνεσαι... το άγχος είναι ότι χειρότερο υπάρχει... Όλα θα πάνε καλά.

Ότι καλύτερο εύχομαι:kiss:

617262wbh6sfldm9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω και μια περίπτωση που ξέρω..

Ζευγάρι, δεν έπιανε με τίποτα παιδί! Έκαναν 2-3 εξωσωματικές και έκανε δίδυμα κοριτσάκια! Στο χρόνο ήταν ήδη έγκυος, φυσιολογικά! Σύν ένα αγοράκι στην οικογένεια.. Κι δεν έπιανε από το άγχος .. Είναι ο χειρότερος εχθρός το άγχος.. Αντιστρέφει τα πάντα.. Μην σε καταβάλλει λοιπόν.. Αφέσου ελεύθερα στις προσπάθειες.. και θάρρος! Μην απογοητεύεσαι με την πρώτη αναποδιά..

Σύντομα όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κάνει 3 εξωσωματικές και 1 με βλαστοκύστες. Με τις βλαστοκύστες έμεινα έγκυος αλλά η εγκυμοσύνη σταμάτησε στην 6. εβδομάδα. Τη 5. φορά (πρίν από μια εβδομάδα) δοκιμάσαμε με βλαστοκύστες πάλι αλλά δεν είχα αρκετά ωάρια αυτή τη φορά και βάλαμε μόνο μία οπότε οι πιθανότητες ήταν μικρές. Είμαι 35 και ο άντρας μου 33. Εχουμε κάνει μέχρι και εξετάσεις DNA και δεν έχει βρεθεί τίποτα. Εχεις καμιά ιδέα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δίκιο. Πάμε λοιπόν μαζί για την επόμενη προσπάθεια, εμείς το βλέπουμε για περίπου τέλη Μαίου. Περιμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη? Ισα-ίσα, σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και όντως μου δίνεις κουράγιο με αυτά τα παραδείγματα, για να δούμε...Θα σας κρατώ ενήμερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...