Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αμνιοπαρακεντηση.. θετικη ενεργεια παρακαλω!!


Recommended Posts

Happy mom καλά αποτελέσματα γλυκιά μου κοπέλα!!!

Κι εγώ θα σου πω να μην ανησυχείς, οι κοπέλες που κάνανε την εξέταση είναι καθησυχαστικές, καθησυχαστικά ελπίζω να είναι και τα αποτελέσματα! Και θα είναι!!! Γιατί να μην είναι?

Έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι και μένει η επιβεβαίωση!

Όλα με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχχαχαχαχα Ακου ολοκληρη γαιδουρα!! Καλε εγω παλιμπαιδιζω ..ειμαι πολυ μικρουλα:P αφου εχω μωρακι!!!Τον γιο μου θα τον κρυβωω:laugh:

Βρε κοριτσια μου αγαπημενα με εχετε συγκινησει ολες σας!!Εφτασε στο full η θετικη μου ενεργεια..αρχισα να φωσφοριζω στο σκοταδι!! περναω απο αντικλεπτικα καταστηματων κ βαρανε σαν τρελα!!

Εκλεισα το ραντεβου για την Παρασκευη το μεσημερακι σε ενα πολυ καλο κεντρο στο κολωνακι..θα σας τα περιγραψω ολα με το καλο...

Αν βγουν ,πρωτα ο Θεος, καλα τα αποτελεσματα..θα βοηθησω τους καταστηματαρχες της περιοχης που επληγησαν απο τους ταραξιες!!!!:P :P :με τα ψωνια μου:laugh: ..αντε θα παρω κ κατι για τη Φιλιπινεζουλα την αδελφη μου!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ κ μια μια ξεχωριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Ναι ετσι να κανεις,να λες ο μικρος σου αδερφος :laugh: χαχαχαχαχ

θα περιμενουμε τα νεα σου που σιγουρα θα ειναι καλα:) φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον τερμα τα ψεμματα...παω αυριο..μια παρα τεταρτο..πηρα ηδη τα ceclor μου..Υποχρεωτικα...:(

Ψυχολογικα ..ανεβοκατεβαινω διαρκως!!

Αν κ δευτερη εγκυμοσυνη..αυτο με τις ορμονες δεν το ειχα ξαναζησει..

Σκεφτομαι τα παντα..λες κ θα το γεννησω αυριο..απο χερια,ποδια..

Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να σας τα περιγραψω αυριο το απογευμα...

Ευχαριστω κ παλι ολες σας για τα καλα σας λογια κ την αγαπη σας!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre xazoula miaaaaaaaaa xara

tha einai ola!!!!!!!!!!

Iremise kai..... apolause to,,,

min mou agxwnesai toooooso!!!!!!!!!

12:45 sto kolwnaki.... kai meta to gnwsto kafedaki

sto gnwsto simeio.......... Tyxeroula!!!

Ti tha mageirepsei i aderfoula sou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε καλα Εφουλα μου γιατι απο μονη σου εισαι μια θετικη ενεργεια!!!Οσο για τις ορμονες οχι εσυ θα τους ξεφευγες χα χα χα!!!!Μην ανησυχεις καθολου!!!Να μιλας γι αυτο και θα ηρεμουν τα ψυχολογικα....αλλωστε γιατι ειμαστε εμεις εδω???Να σαι καλα!!Ολα θα ειναι τελεια και το ζουζουνακι θα κολυμπαει μια χαρα!!!

Φιλακια!!!Αυριο ολα θα ειναι σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ola Θα πανε τελεια και για το μωρακι σου και για εσενα!!

Αυριο θα μας γραφεις για την ολη εμπειρια..

Φιλια πολλα και μη φοβασαι!

Ολο το τσουρμο του mammyland στελνει τη θετικη του ενεργεια στην κοιλιτσα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε πατριωτακι......μασανε οι θεσσαλονικιες?...μη φοβασαι αγαπη μου,ολα τελεια θα ειναι,αντε πανε να τελειωσεις και μ αυτο!!!!

πολλα φιλακιααααα απο την πατριδα σου:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκεια μου τιποτα δεν επιβαλλεται δεν μπορει κανενας να σε βαλει στη διαδικασια αυτη .Απλα εσυ για να εισαι σιγουρη και μόνο και για να μπορεσεις να απολαυσεις με βεβαιοτητα ολο τον υπόλοιπο καιρο της εγκυμοσυνης κανεις την εξεταση.Απλα παρτο σαν μια απλη διαδικασια που την κανουν καθημερινα πολλες γυναικες που γινονται απο καταξιωμενους γιατρους και να ξερεις οτι θα εχεις διπλα σου οχι μονο τον αντρα σου αλλα και 5696 μελη γυναικων ολο το mammyland.χαλαρωσε λοιπον χαμογελα και ολα καλα θα πανε .Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ βρε κοριτσια...αχ τι μου κανετε!!!Μολις ειδα τα μηνυματα σας κ ενω θα την..επεφτα..επεσα απ τα συννεφα !!! apis μου ,φραπεδια μου και μαριμαρι μου οπως κ σας ολες τις αλλες..ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Λοιπον..οντως το ραντεβου ηταν για 12.45 αλλα ειχε κοσμο κ μπηκα μεσα γυρω στις 1.30..

Ο γιατρος κοριτσια πολυ γλυκος!Αρχισαμε με τα γνωστα του..βιογραφικου μου..κ αρχισε ο υπερηχος..ενα εικοσαλεπτο με μισαωρο μετρουσαμε ,βλεπαμε χερακια,ποδαρακια..αρχ..!!:laugh:

Κ μετα αρχισε να ψαχνει το σημειο που θα εβαζε τη βελονα..αφου το βρηκε μου ειπε να μην κουνηθω γιατι μεχρι να μπει η βελονα..φοβοταν μην κουνησει τα ποδια του ο μπεμπουλης κατα εκει..οταν θα εμπαινε η βελονα ηταν σιγουρος οτι ο μπεμπης δεν θα πηγαινε προς τα κει!!:huh:

Η αισθηση της εισοδου..πως να την περιγραψω..το τσιμπημα δεν πονεσε..απλα μετα ετσουξε..με ενοχλησε πιο πολυ οτι ενιωθα πως βαζει την βελονα σε ενα μπαλονακι..κ σπαει το περιβλημα..δεν ηταν μονο η εισοδος της στην κοιλια..αλλα κ η εισοδος της στο σακο..:huh::dry:

Ημουν λιγο σφιγμενη την ωρα εκεινη..ενω οταν βγηκε δεν καταλαβα τιποτε..ηταν υποθεση 3 λεπτων ολη η υποθεση...

Μου εδωσαν ενα βολταρεν υποθετο..αντιβιωση ολο το πακετο..κ ξαπλα ολο το σαβ/κο!!Τωρα ανησυχια μεχρι τη δευτερα το βραδυ για τα πρωτα αποτελεσματα.......

Τωρα τσουζει το σημειο εκεινο λιγακι..αλλα ξαπλωνω κ τους εχω ολους στα ποδια μου..

μακαρι να μην επρεπε να την κανω....Ηταν βεβαια αποφαση μου..αλλα κοριτσια ασχημη αισθηση να σου τρυπανε το σακο..κ δεν μιλαω για τον πονο.............ας πανε ολα καλα κ χαλαλι!

Ναστε ολες σας καλα!Σας ευχαριστω...μενω υποχρεη για ολα αυτα που κανετε για μενα!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια!!!!Και ολα θα ειναι μια χαρα την Δευτερα!!!!!Εμ τι αρχ....εχει?χα χα χα!!!!Θα ειναι μια χαρα το αντρακι μην ανησυχεις!!Υπομονη και θα περασει το ΣΚ απολαυσε ξαπλες!!!:-)φιλακια πολλαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα μου καταλαβαινω τι εννοεις απο την περιγραφη σου....Να "μπαινει" καποιος στο χωρο του μωρου σου...

Ειναι για καλο ομως κοπελα μου,το ξερεις αυτο!!!!Ολα καλα θα πανε κι αυτο το ξερεις!

Αντε μην μου αγχωνεις τον γαμπρο μου!!!!Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ola na ta katalavw

alla ta proksenia edw mesa, eleos,

ti na pw pia??????

Diladi i Anastacia tha parei ton mpempako sou?

Egw den prolava oute stin lista na mpw!!!

Anyway...... kala apotelesmata gia tin Deutera

(an k einai sigouro!)

kai kali ksekourasi to s/k!

Adika isoun toso agxwmeni e?

Xairomai poly pantws pou ola teleiwsan...

.....!!!!!

Twra erxontai ta kalytera!!!!!

Filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμμ!Δεν καταλαβες και πρασινα αλογα!!!Και μας ξινιζεις που κανουμε προξενια!!!Μαρη θα σκασεις απ'τη ζηλια σου γι'αυτο τα λες αυτα!!!!χαχαχχαχαχαχαχχααχααχαχαχαχααχα

Κοριτσααααααρα μου!!!!!Ασε που αν κανεις κι εσυ γιο θα εχωωωωω διλημμααααααααα...Ποιον αντρα να διαλεξωωωωωωωωωωωωω...Για την κορη μου!!!!!χαχαχχαχαχαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα δεις θα ερθει η Δευτεαρ και θα εισαι μια χαρα ηδη απο αυριο θα νιωθεις πολυ καλυτερα απλα κατσε στο κρεβατι ευκαιρια ειναι να σε περιπιουνται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

αχχ βρε κοριτσια...αχ τι μου κανετε!!!Μολις ειδα τα μηνυματα σας κ ενω θα την..επεφτα..επεσα απ τα συννεφα !!! apis μου ,φραπεδια μου και μαριμαρι μου οπως κ σας ολες τις αλλες..ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Λοιπον..οντως το ραντεβου ηταν για 12.45 αλλα ειχε κοσμο κ μπηκα μεσα γυρω στις 1.30..

Ο γιατρος κοριτσια πολυ γλυκος!Αρχισαμε με τα γνωστα του..βιογραφικου μου..κ αρχισε ο υπερηχος..ενα εικοσαλεπτο με μισαωρο μετρουσαμε ,βλεπαμε χερακια,ποδαρακια..αρχ..!!:laugh:

Κ μετα αρχισε να ψαχνει το σημειο που θα εβαζε τη βελονα..αφου το βρηκε μου ειπε να μην κουνηθω γιατι μεχρι να μπει η βελονα..φοβοταν μην κουνησει τα ποδια του ο μπεμπουλης κατα εκει..οταν θα εμπαινε η βελονα ηταν σιγουρος οτι ο μπεμπης δεν θα πηγαινε προς τα κει!!:huh:

Η αισθηση της εισοδου..πως να την περιγραψω..το τσιμπημα δεν πονεσε..απλα μετα ετσουξε..με ενοχλησε πιο πολυ οτι ενιωθα πως βαζει την βελονα σε ενα μπαλονακι..κ σπαει το περιβλημα..δεν ηταν μονο η εισοδος της στην κοιλια..αλλα κ η εισοδος της στο σακο..:huh::dry:

Ημουν λιγο σφιγμενη την ωρα εκεινη..ενω οταν βγηκε δεν καταλαβα τιποτε..ηταν υποθεση 3 λεπτων ολη η υποθεση...

Μου εδωσαν ενα βολταρεν υποθετο..αντιβιωση ολο το πακετο..κ ξαπλα ολο το σαβ/κο!!Τωρα ανησυχια μεχρι τη δευτερα το βραδυ για τα πρωτα αποτελεσματα.......

Τωρα τσουζει το σημειο εκεινο λιγακι..αλλα ξαπλωνω κ τους εχω ολους στα ποδια μου..

Είδες που όλα πήγαν καλά? Ο γιατρός σου δεν σου είπε περίπου ποιό θα είναι το αποτέλεσμα?

Η δική μου αμνιοκέντηση κράτησε 15 δευτερόλεπτα! Δηλαδή από την ώρα που έβαλε την βελόνη μέχρι που την έβγαλε και γέμισε δυο σύριγγες υγρό!!

Δεν μου έδωσε ούτε αντιβίωση ούτε μου είπε να ξαπλώσω, απλά να μην κουράζομαι, να μην σηκώνω βάρος και αποχή από τον σεξ για 48 ώρες!

Επίσης όταν έκανε τον υπέρηχο, πριν την αμνιοκέντηση, μου είπε ότι όλα δείχνουν ότι όλα είναι φυσιολογικά.

Μάλλον οι γιατροί της Ελλάδος με αυτούς εδώ (Γερμανίας) είναι διαφορετικοί!:)

Όπως και να έχει πάντως καλά αποτελέσματα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντροπη μου που ..ζητησα απ ολες θετικη ενεργεια κ δεν ανακοινωσα τα πρωτα καλα αποτελεσματα!!

Συγνωμη κοριτσακια μου..αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!!

επισημη ανακοινωση

Τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης ειναι φυσιολογικα κ το φυλλο αυτου ΑΡΡΕΝ.

Tωρα περιμενω τα υπολοιπα!! Argi μου ,μου ειχε πει οτι συμφωνα με τα βιομετρικα στοιχεια του μωρου ειναι ολα φυσιολογικα..αλλα αυτα τα αποτελεσματα ειναι θεμα DNA οποτε ειναι κατι που επρεπε να αναλυθει!παντως ο γιατρος ηταν φοβερος παιδια!Επαθα πλακα..

Τον ειχα δει κ στην τηλεοραση αλλα κι απο κοντα ηταν τελειος!

κουκλες μου σας ευχαριστω ξανα!!Παμε τωρα σε κανα μηνα...για β επιπεδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ happy mom ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ.ΚΑΙ ΤΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ'ΟΤΙ

ΞΕΡΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΑΡΟ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...