Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ.......


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ MAMMYLAND!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ.ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΕΣ,ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΕΣ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ?(ΦΡΟΥΤΑ,ΛΑΧΑΝΙΚΑ,ΚΡΕΑΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ranger... πιστευω πως τα βιολογικα ειναι καλυτερα αλλα εγω δεν παιρνω γιατι δεν εχω κοντα στο σπιτι μου και δεν μπορω να πηγαινω μακρια για ψωνια... τωρα οσον αφορα το κρεατακι εμπειστευομαι τον χασαπη μου που μας γνωριζει χρονια και μας δινει καλο κομματι για το μωρο...

Παντως μ'ολα αυτα που ακουμε ενα συμπερασμα εχω βγαλει: αν δεν εχεις το μποστανι σου και τα ζωακια σου δεν ξερεις τι τρως...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SWEETMAMMY ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ.......ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω κοριτσι μου ετσι οπως εχουμε γινει,χαθηκε η εμπιστοσυνη πια.Η ξαδερφη μου παντως ειναι καθετη και παιρνει μονο βιολογικα προιοντα για τη μπεμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς τρώμε βιολογικα γενικά στο σπίτι :P

οπότε και οταν με το καλό έρθει η μικρή μας και θα πρέπει να ξεκινήσει να τρώει και εκείνη φαγάκι ... πάλι βιολογικά θα ψωνίζω.

βεβαια για να είμαι ειλικρινής κάθε τρίτη έχουμε λαϊκή μόνο με βιολογικά ... οπότε ψωνίζω από εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις βιολογικα ψωνιζουμαι για το μωρο και τωρα ξεκινησα να περνω και για μας!!!υπαρχουν τα παντα και στα σουπερ μαρκετ...μπορει να μην ειναι απο το κηπο σου αλλα ειναι πολυ καλυτερα απο τα απλα προιοντα!!!!!φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς βιολογικά ψωνίζουμε και για το μωρό αλλά και για εμάς. Αξίζει να δίνεις κάποια παραπάνω λεφτά για την ποιότητα της διατροφής σου, και να περιορίζεις εν ανάγκη άλλα λιγότερο σημαντικά πράγματα....Κατά κανόνα είναι πολύ καλύτερα από τα συμβατικά προϊόντα. Απόλυτα ασφαλείς δεν μπορούμε να είμαστε πάντα, αλλά πρέπει να κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω βιολογικα αγοραζω για ολους, απο τη λαικη μας.

τωρα κρεας ψωνιζω απο τον κρεοπωλη μας αλλα κοτοπουλο ειμαι καθετη στο βιολογικο.προχθες μετα απο καιρο πηρα ενα οχι βιολογικο για εμας και δε μπορεις να φανταστεις τη διαφορα....βρομισε ολο το σπιτι οταν το μαγειρευα...κι απο γευση ...χορτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΨΩΝΙΖΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΛΟ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΠΟΣΤΑΝΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΕΤΣΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΕΑΤΙΚΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΧΑΣΑΠΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΔΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ! ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ Η ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΩ ΚΑΝΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ?? ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΥΓΑ ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig έγραψε:

εμείς τρώμε βιολογικα γενικά στο σπίτι :P

οπότε και οταν με το καλό έρθει η μικρή μας και θα πρέπει να ξεκινήσει να τρώει και εκείνη φαγάκι ... πάλι βιολογικά θα ψωνίζω.

βεβαια για να είμαι ειλικρινής κάθε τρίτη έχουμε λαϊκή μόνο με βιολογικά ... οπότε ψωνίζω από εκεί

... και πώς ξέρεις ότι είναι πράγματι βιολογικά? Τα προϊόντα είναι συσκευασμένα και γράφουν από έξω τον αριθμό πιστοποίησης κλπ.? Γιατί παντού υπάρχουν απατεώνες και ειδικά σε λαϊκή πώς είσαι σίγουρη ότι είναι βιολογικά???!:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιολογικά μεν, πιστοποιημένα δε! Νομιζω οτι είναι καλύτερη επιλογή μετά το δικό σου μποστάνι! Τωρα βεβαια να μην είμαστε και υστερικοί. Τα πορτοκάλια αυτή την εποχή δεν υπάρχει λόγως να τα ψεκάζουν, ομως σπανάκια, μαρούλια, ντομάτες.... αστα να πάνε,μακριά από τα συμνβατικά. Εγω είμαι της αποψης, βιολογικά κι αν είναι ακριβότερα ας ψωνίζουμε μικρότερες ποσότητες!B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sas po kai ego thn apopsi mou , mias kai asxoloume kai me biologika (rouxa oxi trofima) omos to exo psaksei genika to thema.

Otan pernoume biologika prepei na exoun pistopoiiseis, opote kalo einai na koitame panta tis suskeuasies. TOra stis laikes den einai suskeuasmena omos pali exoun karteles me pistopoiiseis kai an den exoun kalo einai na zitame na ta doume.

Ego psonizo biologika gia to mwro kurios frouta kai laxanika pou dexonte polla farmaka kai lipasmata kai einai kurios auta me leptes floudes kai mesa sto xwma, opos patates, axladia ktl. Mpananes den perno biologikes. Kapou sto internet kukloforei mia lista me ta laxanika kai frouta pou dexonte ta perisotera farmaka..tha psakso na thn bro na sas thn steilo.

Pantos to oti einai ena trofimo bioloko den simainei panta oti einai kai kalo...paradeigma to biologiko gala skoni pou upirxe se ola ta biologika katastimata kai aposirthike prosfata giati itan akatallilo gia paidia (den thimame to onoma)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SWEETY Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΓΟΥΜΕ ΜΕΣΑΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ,ΦΡΕΣΚΑ ,ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ.ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΑ ΧΩΡΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΧΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΡΕΜΕΣ ΦΡΟΥΤΑ ΤΟ Α ΔΕΚΑΠΕΘΗΜΕΡΟ (ΜΗΛΟ ΑΧΛΑΔΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ)ΚΑΙ ΤΟ Β ΘΑ ΞΕΚΙΝΙΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ Η ΚΡΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΪΌΝΤΑ ΚΕΧΡΙ ΤΗΣ HOLE TO OPOIO VMOS EINAI AGEYSTO KAI DEN TOY ARESEI ETSI RIXNV KAI IA KOYTALIAAPO THN KANONIKH.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...