Μετάβαση σε περιεχόμενο

τρόπος μαγειρέματος σούπας


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε πως μαγειρευτέ και για πόσο χρόνο τα λαχανικά και το κρέας.

Εγώ τα βάζω σε χύτρα όλα μαζί για 20 λεπτά και το κρέας και τα χόρτα σε ειδικό καλαθάκι για βιταμίνες Χρόνος που τα μαγειρεύω είναι εντάξει ή χρειάζεται περισσότερος για μικρόβια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzef νομιζω πως εισαι μια χαρα... εγω δεν μαγειρευω σε χυτρα και γι'αυτο βραζω πρωτα το κρεας 20 λεπτα και μετα ριχνω μεσα και τα λαχανικα και τα βραζω ολα μαζι κανενα μισαωρο... ισως να τα παραβραζω κιολας δεν ξερω... αλλα θελω να ειμαι σιγουρη οτι εβρασαν καλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΒΡΑΖΩ. ΒΑΖΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΡΙΧΝΩ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου tzef!Νομιζω οτι ειναι καλυτερα να βραζεις πρωτα το κρεας και να πετας το πρωτο νερο και αφου το βρασεις για 20 λεπτα να προσθεσεις μετα τα λαχανικα για αλλα 10 λεπτα στην χυτρα.Εγω ετσι εκανα και τα κρεατα αν δεν τα τσιγαρισω παντα πεταω το πρωτο νερο.Καθε μαμα εχει τον δικο της τροπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα βαλεις τα λαχανικα μαζι με το κρεας για αλλα 10 λεπτα ειναι αρκετο.Οπως οταν κανεις για εσας φαγητο.Εγω μαγειρευω καθημερινα στη χυτρα και τους εχω μαθει απο εξω τους χρονους.Μπορεις να βαλεις και λιγο ρυζακι μαζι με τα λαχανικα αν θελεις.Στο γιο μου εβαζα απο 6 μηνων στις σουπες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

εγώ πετάω το πρώτο νερό από το κρέας ,το βράζω 20 λεπτά και για άλλα 20 λεπτά τα λαχανικά μαζί με το κρέας.θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε χύτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τα κανω στη χυτρα στον καλαθακι σε ενα ειδικο προγραμμα vitamin για να κρατα τις βιταμινες.

Αν χύσω το πρωτο νερο δεν θα χαθουν οι βτανινες;

ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...