Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καμια ιδεα τι μπορει να μου συμβαινει ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ!


Recommended Posts

Στα αποτελεσματα του παπ φανηκε φλεγμονη

Ετσι πηγα με προτροπη του γιατρου για καλλιεργια

Τα αποτελεσματα της καλλιεργιας αρνητικα για τα παντα(απο μυκητες μεχρι ουρεοπλασμα και χλαμυδια)

Το διαγνωστικο κεντρο που εκανα την καλλιεργια ειναι σοβαρο κεντρο και δεν εχω ακουσει κατι για λαθη

Η γραμματεας του γιατρου ειπε πως θα μου τηλεφωνησει αφου μιλησει με τον γιατρο

Μεχρι τοτε δωστε μου τα φωτα σας...Τι μπορει να ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis δεν ξερω καθόλου τι μπορει να είναι

κανε υπομονη και θα σου πει ο γιατρός σου..

απλα ίσως να χρειάζετε να ξανακάνεις για σιγουρία..

φιλακια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanks κοριτσια αλλα εχω σκασει απο περιεργια

Ειναι και η ατιμη η υστεροσκοπηση που θα κανω οπου να ναι και σκεφτομαι ...μηπως λογω της φλεγμονης αναβληθει

Η τραχηλιτιδα ειναι φλεγμονη;; Λετε να εχω απ αυτο;;

Θα μου πειτε τωρα τι καθεσαι και σκεφτεσαι.. περιμενε το τηλεφωνο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν υπάρχει φλεγμονή και δεν έχεις μικρόβιο μπορεί να είναι ο ιος HPV όμως αυτό φαίνεται μόνο με κολποσκόπηση και βιοψία τραχήλου. Απο τη βιοψία φαίνεται επίσης το στάδιο της δυσπλασίας δηλαδή αν είναι 1ου, 2ου βαθμού κλπ. Μετά κάνεις τη λεγόμενη τυποποιηση του ιου που βλέπεις ποιος τύπος από τους 100 (περιπου) είναι και ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρού σου. Ελπίζω να μην ειναι αυτη η περίπτωση αλλα και να είναι μην ανησυχεις, υπαρχει λύση.

Η τραχηλιτιδα είναι φλεγμονή αλλά φαίνεται το μικροβιο στην καλλιεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου γεια σου κι απο μενα!Κι εγω ειχα φλεγμονη δλδ τραχηλητιδα μια φορα κι εναν καιρο και ηταν σκετο φλεγμονη...η οποια και σιγα σιγα περασε....μην αγχωνεσαι οτι και να ναι αντιμετωπιζεται! Ευχομαι να πανε ολα καλα με την υστεροσκοπηση και η φλεγμονη να ειναι μια απλη τραχηλιτιδα!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απις μου μην αγχωνεσαι!!ολα καλα θα ειναι!!Ισως ο γιατρος σου να σου πει να κάνεις μια κολποσκόπιση για να δειτε καλυτερα...

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσια..

Δεν μου τηλεφωνησε ακομα και με επιασαν τα ψυχωσωματικα μου:P Μεχρι και πονακια εχω και φαγουρα ενω μεχρι το πρωι ημουνα περδικι:unsure:

Το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι 1η φορα που η καλλιεργεια ειναι αρνητικη ..αντι να χαιρομαι ειμαι σε αναμμενα καρβουνα

Οταν μου τηλεφωνησει θα σας ενημερωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ marouli μου...

Ειχε πει η γραμματεας του πως θα τον ενημερωσει σχετικα(τον γιατρο) και θα με παρει να μου πει τι να κανω....ομως δεν πηρε...κι εγω φοβαμαι να παρω να σου πω την αληθεια..

Αν δεν τηλεφωνησει ομως και σημερα αυριο θα ξεκαθαρισω την κατασταση...

Φιλακια:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απι μου μην καθεσαι μες την αγωνια βρε κοριτσακι μου,παρε τηλ δεν εχεις κατι σοβαρο,μην στενοχωριεσαι αδικα!!!!Θα παρεις θεραπεια και θα περασει!Τζαμπα τρως τοσο αγχος.... θα δεις!;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απις μου μην ανησυχεις καθολου και μην φοβασαι βρε!!να παρεις κοπελα μου μπορει να το ξεχασε αυτη....μην καθεσαι αδικα σε αναμενα καρβουνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Apisaki μου μην αγχωνεσαι άδικα. Για να σε ξεαγχώσω θα σου πώ πως το χειρότερο που μπορει να συμβαινει αυτος ο ιός που σου έγραψα, ο HPV. Σε πληροφορώ λοιπον πως κ εγω τον ειχα περυσι κ μαλιστα με δυσπλασια 1ου βαθμού και ουτε καν εκανα θεραπεια, εφυγε μονος του. Απλα χωρις άγχος κ καλη διατροφή. Ηρέμησε λοιπον γιατι θα σε πνιξω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια μου:kiss: :kiss: :kiss:

Θα παρω αυριο το γιατρο.. Δεν ειναι τοσο ο φοβος..απλα ενιωσα μια αναγκη να "σταματησω" το χρονο, να μην κανω τιποτα για 2 μερουλες εχω και ενα πυρετουλη(ιωσουλα) που με χαλαρωνει και ειμαι τραλαλαι τραλαλο!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis μου περαστικούλια σου!

Και η ιωσούλα και η φλεγμονούλα (αν όντως έχεις..) να πάνε από εκεί που ήρθανε!

Στο καλό τους!:angry:

;)

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Και η ιωσούλα και η φλεγμονούλα (αν όντως έχεις..) να πάνε από εκεί που ήρθανε!

Στο καλό τους!:angry:

:lol: :lol:

Χμμμ ..Σκεφτομαι να αρχισω ενα συγγραφικο εργο με τιτλο "ΤΑ μυστικα..του Κολπου ":blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Ifigeneia έγραψε:

:lol: :lol:

Χμμμ ..Σκεφτομαι να αρχισω ενα συγγραφικο εργο με τιτλο "ΤΑ μυστικα..του Κολπου ":blink: :silly:[/quote:37ibs5ej]

:)

Όλα τα μυστικά στον δικό σου κόλπο? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμ.. βασικα προσανατολιζομαι στο να μην εχει προσωπικο χαρακτηρα(δηλαδη να μην αναφερεται στον δικο μου κολπο) αλλα να προσωποποιησω γενικα τον κολπο(την εννοια του κολπου)- συγγραφικη αδεία...:dry:

Θα πλασω μια προσωπικοτητα ολο μυστηριο με ενοχα μυστικα και καταπιεσμενη λιμπιντο που αντιμετωπιζει τις πιο απιθανες καταστασεις στωικα ..ισως και με μια δοση αυτοκαταστροφης ...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια...επιτελους πηρα ενα καλο νεο!!!!!!!!!!!

Ο γιατρος εκρινε οτι δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ ως προς την φλεγμονη που εδειξε το ΠΑΠ:woohoo:

Ο γιατρουλης μου ειναι ενα αστερι και γι αυτο δεν ανυσηχω

Μου ειπε πως "αφου η καλλιεργεια δεν εδειξε κατι δεν εχεις τιποτα"

Τωρα περιμενω την ατιμη την περιοδο να ερθει να τελειωσει και να υστεροσποπησθω..

Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας τα λογακια :kiss:

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι Χι Ifigeneia...ΓΙα Σεναριο θρυλλερ προσανατολιζομαι τελικα..Σε κατι τετοιο μου βγαινει...Εχω καποιες ιδεες αλλα περιμενω και νεες κολπικες εμπειρειες για να εμπνευστω

Η ευτυχης αυτη εξελιξη παγωσε το συγγραφικο μου ιστρο( ο καλλιτεχνης θελει λιγη πικρα για να εμπνευστει):dry:

Κι εγω κανω ΠΑΡΤΥ!!!!!!!:cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ συγνώμη δεν ήθελα να σε τρομάξω.. ήθελα να ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένος λόγος που στο έδωσαν πχ κάτι από τις εξετάσεις σου που θεώρησαν ανάγκη να πάρεις ή αν σου είπαν κάτι διαφορετικό.. ναι ρώτησε τους να δούμε τι θα σου πουν.. με ενδιαφέρει και εμένα γιατί η ενέργεια μου είναι στο πάτωμα.. εχθές ήμουν να πέσω.. αν και στον προγεννητικό που έκανα γενική είχα 37.. κάνω υπομονή για την ώρα.. όπως και να έχει εσύ θα εμπιστεύεσαι και θα ακολουθείς τις οδηγίες των γιατρών που σε παρακολουθούν και ξέρουν το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου!  Παρεπιπτόντως ρώτησε και για το ιώδιο.. θυμάμαι είχες γράψει ότι το αποφεύγεις εξαιτίας του θυρεοειδή.. δεν ξέρω τι ακριβώς θέμα αντιμετωπίζεις με το θυρεοειδή αν δηλαδή έχεις όζους ή κάτι άλλο σοβαρό.. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται στην εγκυμοσύνη για το έμβρυο και το φοβήθηκα να σου πω γιατί έχω θυροειδιτιδα hashimoto αλλά μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάρω εφόσον μου δίνει γιατί είναι σημαντικό στην εγκυμοσύνη και πως το θυρεοειδή θα τον παρακολουθούμε απλά πιο στενά και αν πάει να ξεφύγει θα το ρυθμίσουμε.. οπότε φρόντισα η πολυβιταμινη να έχει μέσα.. εσένα σου είπε κάποιος γιατρός να μην πάρεις;  @Elli13 Σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε καταλαβαίνω κορίτσια ότι καμία σας δεν παίρνει γενικότερα βιταμίνες πέρα από μένα και την @Θέτις Κ. στο πρώτο τρίμηνο, πέρα δηλαδή από τα άκρως βασικά.. να είναι όντως περιττά άραγε..; Καλά εγώ θα ακολουθήσω τις οδηγίες των γιατρών μου αλλά απορώ.. νόμιζα ότι όλες λίγο πολύ τις "φορτώνουν" και ήθελα να κάνουμε μια σύγκριση οδηγιών για να δω και τις απόψεις των δικών σας γιατρών.. Και ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι vegan και σου έδωσαν σίδηρο αλλά μετά διάβασα αυτό!! 🤣🤣🤣  Και εγώ από βορρά είμαι κοριτσάκι μου αλλά την αγάπη αυτή για το καρπούζι φέτα ή σταφύλι φέτα δεν μπόρεσε ποτέ να τη δεχτεί ο ουρανίσκος μου!!! 😝😂😂😂 Ο άντρας μου πάλι δεν μπορεί να τα τρώει διαφορετικά..🤢 Από πού είσαι αν επιτρέπεται;  Αλλά έχει αλλάξει και εμένα η γεύση μου σε πολλά.. ξεκίνησε μετά την ξηροστομια (ρώτησα το γιατρό είναι μέσα στα συνήθη συμπτώματα).. στην αρχή ξεκίνησε με τα γλυκά.. που ούτε τρώω γλυκά γλυκά αλλά φάση το πρωί που έτρωγα δημητριακά ολικής με μαύρη σοκολάτα και γάλα.. πλέον δεν κατεβαίνει με τίποτα.. κάτι μπισκότα βρώμης χωρίς ζάχαρη με μαύρη σοκολάτα της βιολαντα που παίρνω το ίδιο.. δυσκολεύομαι πολύ.. φρυγανιές ολικής με ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι που έτρωγα.. το ίδιο... Τώρα έχει 3-4 μέρες που δεν κατεβαίνει με τίποτα η σαλάτα.. και όχι τίποτα άλλο, άντε τα γλυκά δεν με απασχολούν καθόλου, ποτέ δεν τα είχα σε αγάπη... Αλλά τη σαλάτα μου πάντα την είχα σε μεγάλη εκτίμηση!!! Την κάνω και περιποιημένη περιποιημένη με πάνω από 10 διαφορετικά λαχανικά και αβοκάντο μέσα , πολύ θρεπτική.. αλλά προχθές έφαγα μια πιρουνια και πήγα να κάνω εμετό..😱😱 δεν κατέβαινε!!! Πιέζω τον εαυτό μου να φάει όσο περισσότερο γίνεται πλέον γιατί ξέρω πόσες πολύτιμες θρεπτικές ουσίες περιέχει απαραίτητες για το μωράκι.. δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ διαφορετικά.. Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε..!
    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...