Μετάβαση σε περιεχόμενο

προετοιμασια για την βαφτιση του μπεμπη μου


miny mouse

Recommended Posts

καλημερα σε ολες.κοριτσια ειμαι νεα μαμα και εχω ενα μπεμπουλη 6μηνων.η βαφτιση λεμε να γινει σεπτεμβριο και θελω να τα οργανωσω ολα μονη μου.τι εννοω?φυσικα προσκλητηρια μπομπονιερες και διακοσμηση στο σπιτι οπου θα γινει το τραπεζι.θελω λοιπον να σας πω τις ιδεες μου και να μου πειτε και εσεις τις δικες σας.για προσκλητηριο εχω σκεφτει να ειναι ενα μικρο βιβλιαρακι που μεσα να ειναι εικονογραφιμενο και να λεει ενα συντομο παραμυθακι.για μπομπονιερες σκεφτομαι φαναρακια με κερακι μεσα.τωρα οσο αναφορα στο σπιτι...επειδη τα μπαλονια στα μπαλκονια δεν μου αρεσουν σκεφτηκα γλαστρακια η με βασιλικο η με ελια και στον κηπο φαναρακια.πειτε μου καμια ιδεα αλλη και φυσικα να μου πειτε πως σας φαινονται αυτα που σκεφτηκα.θελω να εχω και βιβλιο ευχων ξερετε που μπορω να βρω??σηγνωμη αν κουρασα απλα θελω ολα να ειναι τελεια!!περιμενω την γνωμη σας και τις ιδεες σας!!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγώ θα βαφτίσω την μικρή μου τον ιούνιο..

μου αρέσανε πολυ οι ιδέες σου και ειναι πολύ πρωτότυπες..

βιβλίο ευχών εχω δει πολλα και σε διάφορα site ψαξε λίγο στο internet..

απλα το μονο που σκεφτομουνα αφου δεν θες μπαλόνια που ειναι παιχνιδιάρικα και παιδικα

βάλε χρώμα με χρωματιστά τούλια και υφάσματα τυλιγμένα στο μπαλκόνι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miny mouse καλημερα... πολυ μου αρεσαν οι ιδεες σου... μπραβο... κι'εμενα δεν μου αρεσουν τα μπαλονια και στην βαπτιση του γιου μου τον ιουνιο δεν θα βαλω καθολου... θα βαλω μονο λουλουδακια... μπορει και κανενα κερακι... βιβλιο ευχων θα βρεις και σε βιβλιοπωλεια με ποικιλια... εγω ακομα ψαχνω που να κανω το τραπεζι... σκεφτομαι για καποιο ξενοδοχειο στον Πειραια (γιατι Πειραια μενουμε και εκει θα γινει και η βαπτιση)... πως θα την βγαλετε τη μπουμπου σας;...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κι εμεις θα βαφτισουμε την μικρη τον Σεπτεμβρη, στις 20.

Εσυ πότε;;;

Η ιδεα του προσκλητηριου ειναι πολυ καλή αλλά ψαξτο γιατι

νομίζω θα βγει λίγο ακριβο.

Ολα τα αλλα επισης πολυ καλα..Κουραγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας και παλι.χαρηκα που σας αρεσαν οι ιδεες μου!να σας πω λιγο την αποψη μου οσο αναφορα την βαφτιση.βεβαιως μπορει καποιες αλλες μανουλες να μη συμφωνησου. σεβαστο.λοιπον, θελω να καταφερω η βαφτιση του μικρου μου να ειναι μια βαφτιση εκλεπτισμενη χωρις υπερβολες.less is more.σαφως και θα εχει το παιδικο στοιχειο αλλα δε θελω να ξεφυγει η κατασταση & να γινει γραφικη.για παραδειγμα, μου ελεγε ο νονος οτι κοιταξε για το στολισμο της κολυμπιθρας και βρηκε μια προταση με τουλι & αλλες φανφαρες(€160) κτλ.και δε βαζω ενα ομορφο διακριτικο στεφανακι ή μια γιρλαντα με λουλουδακια?ακου €160?δηλ τι χρεωνουν το τουλι??ελεος!οσο για τα υπολοιπα, θα κανω την ερευνα μου στις τιμες και βλεπουμε.στα τζαμπο εχει πολυ ωραια βιβλιαρακια. οσο για το κειμενο του προσκλητηριου, θα κανω μια βολτα στον παπασωτηριου,εχει καλους συγγραφεις παιδικης λογοτεχνιας κι ετσι μπορω να βρω τα παντα.επισης τα τζαμπο εχουν πολυ ωραια φαναρακια και σε πολυ καλες τιμες.τα μεγαλα εχουν μολις €10.

περιμενω τα σχολια σας:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miny mouse έγραψε:

καλημερα σε ολες.κοριτσια ειμαι νεα μαμα και εχω ενα μπεμπουλη 6μηνων.η βαφτιση λεμε να γινει σεπτεμβριο και θελω να τα οργανωσω ολα μονη μου.τι εννοω?φυσικα προσκλητηρια μπομπονιερες και διακοσμηση στο σπιτι οπου θα γινει το τραπεζι.θελω λοιπον να σας πω τις ιδεες μου και να μου πειτε και εσεις τις δικες σας.για προσκλητηριο εχω σκεφτει να ειναι ενα μικρο βιβλιαρακι που μεσα να ειναι εικονογραφιμενο και να λεει ενα συντομο παραμυθακι.για μπομπονιερες σκεφτομαι φαναρακια με κερακι μεσα.τωρα οσο αναφορα στο σπιτι...επειδη τα μπαλονια στα μπαλκονια δεν μου αρεσουν σκεφτηκα γλαστρακια η με βασιλικο η με ελια και στον κηπο φαναρακια.πειτε μου καμια ιδεα αλλη και φυσικα να μου πειτε πως σας φαινονται αυτα που σκεφτηκα.θελω να εχω και βιβλιο ευχων ξερετε που μπορω να βρω??σηγνωμη αν κουρασα απλα θελω ολα να ειναι τελεια!!περιμενω την γνωμη σας και τις ιδεες σας!!:) :)κοριτσια μου γεια σας και παλι.χαρηκα που σας αρεσαν οι ιδεες μου!να σας πω λιγο την αποψη μου οσο αναφορα την βαφτιση.βεβαιως μπορει καποιες αλλες μανουλες να μη συμφωνησου. σεβαστο.λοιπον, θελω να καταφερω η βαφτιση του μικρου μου να ειναι μια βαφτιση εκλεπτισμενη χωρις υπερβολες.less is more.σαφως και θα εχει το παιδικο στοιχειο αλλα δε θελω να ξεφυγει η κατασταση & να γινει γραφικη.για παραδειγμα, μου ελεγε ο νονος οτι κοιταξε για το στολισμο της κολυμπιθρας και βρηκε μια προταση με τουλι & αλλες φανφαρες(€160) κτλ.και δε βαζω ενα ομορφο διακριτικο στεφανακι ή μια γιρλαντα με λουλουδακια?ακου €160?δηλ τι χρεωνουν το τουλι??ελεος!οσο για τα υπολοιπα, θα κανω την ερευνα μου στις τιμες και βλεπουμε.στα τζαμπο εχει πολυ ωραια βιβλιαρακια. οσο για το κειμενο του προσκλητηριου, θα κανω μια βολτα στον παπασωτηριου,εχει καλους συγγραφεις παιδικης λογοτεχνιας κι ετσι μπορω να βρω τα παντα.επισης τα τζαμπο εχουν πολυ ωραια φαναρακια και σε πολυ καλες τιμες.τα μεγαλα εχουν μολις €10.

περιμενω τα σχολια σας

Kalispera kai na xerese to zouzouni sou!

Poly glikia kai triferi i idea na ta ftiakseis ola moni sou.

arxika exeis skeftei-kataliksei se kapio thema pou tha exeis i baftisi i ta xrwmata pou tha pekseis?? skepsou gia arxi ayta kai mas les.

Gia to prosklitirio pou les nomizw tha sou bgei kapws akribo kai kopiastiko.mia kali idea einai na kaneis prosklitirio me xartoni miso tou A4 na to diplwseis,ap ekso na koliseis etiketa gia na miazei me tetradio.ekei tha graftei to onoma tou proskeklimenou(etsi glitwneis kai to fakelo).mesa mporeis na koliseis ena xarti tetradiou apo ayta pou eixame sto sxoleio mikra(apo panw ena plaisio gia mia zwgrafia kai apo katw seire gia na grafeis.sorry den thimame pws legete:blush: ).san eikona mporeis na baleis mia zwgrafia me mpampa ,mama kai ninaki stin mesh kai gia to keimeno na xrisimopoihseis mia paidiki grammatoseira(san ta exei grapsei mikro paidaki)exw na sou pw kapia an thes.einai kati omorfo kai protottypo;) kai safos pio eykolo apo ayto pou skeftikes kai katw tha baleis to keimeno sou.

san mpomponiera ta fanarakia einai poly omorfa.mporeis na promitheyteis kai ftina apo to jumbo;) mporeis na deseis panw to touli me ta koufeta kai na kremaseis kai diafora kordelakia sta xrwmata pou tha apofaseis na paikseis etsi gia na fenete pio gemati.

oson afora tin diakosmisei ok symfwnw gia ta mpalonia.poly foremeno pleon:) mporeis omos na gemiseis ton khpo me fanaria tha einai poly omorfa.kai oson afra to basiliko i tin ellia tha protimousa dentrakia ellias me psilo kormo pou panw tha ksemaseis kordeles sta sxetika xrwmata sou.etsi opos ligo tha fisaei aeraki tha miazoun oneiremena.

biblio eyxwn mporeis na ftiakseis kai ena esy gia na teriazei me to xrwma kai to thema sas.mporeis na pareis ena aplo tetradio me xontro eksofilo kai na to ftiakeis.mporeis na to ntyseis me tsoxa sta xrwmata sas i akoma kai me xrwmatisti gaza;) na baleis panw sxediakia sxetika me to thema,na grapseis ekso "kante mia eyxi gia ton ...) kai tha ginei yperoxo kai fysika dipla sto biblio eyxwn min ksexaseis to bazo me glikakia,zaxarwta,karameles kyrios gia ta paidakia.

gia ton stolismo tis kolimpithras pare esy ena touli sta xrwmata sas kai stoliseto me sxedia apo to thema sas.

apo martirika ti tha kaneis?? tha ta kaneis esy??

opos katalabes gia na etoimastoun ola prepei na exeis sto mialo sou to thema pou tha exei i baftisi kai ta xrwmata pou tha pekseis;)

oti allo thes edw eimaste gia idees kai plirofories;) filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας και εγώ βαπτίζω τον γιό μου τον Ιούνιο και ψάχνομαι και εγώ. Λέω αντί για γλυκό ή παγωτάκι που είχα σκεφτεί να φέρω έναν παγωτατζή και αντί για μπαλίνια και υπερπαραγωγές απλά χωνάκια από χαρτόνι σε διάφορα χρώματα που μέσα θα έχουν μπουκετάκια λουλουδιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miny mouse συμφωνω απολυτα μαζι σου πως "less is more"... γι'αυτο το λογο φτιαξαμε πολυ λιτο προσκλητηριο και γενικα θα ειναι μια πολυ λιτη και σεμνη βαπτιση, με λιγο κοσμο και καλο... εμας το θεμα μας ειναι ναυτικο (λευκο και μπλε navy) και θα τυπωσω στα προσκλητηρια ενα καραβακι οπου θα υπαρχει και στην λαμπαδα και στην μπομπονιερα θα το δινουμε σε μπρελοκ... ο μικρος θα φορεσει ρουχαλακια σε ναυτικο στυλ, και στα λουλουδια της κολυμπηθρας θα βαλω μπλε κορδελιτσες... ολα θα ειναι πολυ διακριτικα... τα φαναρακια πως εχεις σκεφτει να τα κανεις μπομπονιερα; εγω σκεφτηκα να βαλω φαναρακια στο τραπεζι... απο το jumbo πηρα κατι μικρα παιχνιδακια που θα τα κανω δωρο στα παιδακια μαζι με την παιδικη μπομπονιερα γιατι θα κανουμε μαζι με την βαφτιση και τα γεννεθλια του που θα τα εχει 2 μερες πριν... αυτα και θα τα ξαναπουμε...:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...