Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσύνης !!!!! Βοηθήστε με να καταλάβω!!!!


Recommended Posts

καλα αυτο με τις πολυκυστηκες ειναι μια πολυ περιεργη κατασταση... η κολλητη μου εχει ενα γιο 14 χρ κ της ελεγα αντε κανε κ την κορη τωρα να σου τη βαφτισω.. κ μου λεει δεν μπορω να κανω αλλο παιδακι.. μου το ειπε ο γιατρος,λογω των πολυκ/κων ωοθηκων.η κολλητη μου δεν ηθελε αλλο παιδι δεν το ειχε στο προγραμμα δηλαδη.. γιατι ο γιος της ειναι μεγαλος... κ λογω του γιατρου της επαναπαυτηκε κι εκανε μια φορα χωρις προφυλαξη κι εμεινε εγκυος.δεν το περιμενε... να φανταστειτε το εμαθε οταν ηταν ηδη 2 1/2 μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμένα ο δικός μου φαινομενικά στον κόσμο του είναι!αλλά ενδόμυχα;;;;γι αυτους ειναι πιο δυσκολο να το συζητανε με την ευκολια που το κανουμε εμεις οι γυναικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς....ΕΓΩ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΒΓΟΝ ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ......ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλίτσα μου και εγώ δε ξέρω πολλά πράγματα για να σου πω, είμαι στο δεύτερο μήνα προσπάθειας και δε ξέρω καν τι μοθ έχει συμβεί με τα τεστ και τη περίοδο μου. Εγώ είχα στο μυαλό μου αδιαθέτησα άρα όλα τελείωσαν άσχετα την αχνή γραμμούλα στα τεστ προσπάθεια για τον επόμενο μήνα και τα κορίτσια που είναι πιο παλιά μου λένε μπορεί να είσαι και έγκυος! Αυτό που ξέρω είναι ότι κάθε κοπέλα έχει τα δικά της συμπτώματα, μοιάζουν με αυτά της περιόδου ή και κάποιες ζαλάδες, αναγούλες αλλά δε μπορώ να σου πω περισσότερο γιατί δεν έχω περάσει από αυτό το στάδιο, πράγμα που εύχομαι να έρθει σύντομα και για τις δυό μας και για όλα τα κοριτσάκια εδώ!!!! Να μιλάμε πάντως να τα λέμε, πολλά φιλιά αγαπούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia1976, σ'ευχαριστώ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι ότι πραγματικά επιθυμείς!! Για τα τεστ, πολύ καλά έκανες και το έκανες με την καθυστέρηση! Εγώ, είπα για τα κορίτσια που αναφέρουν πως το κάνουν πριν από την καθυστέρηση! Επειδή το είχα κάνει και εγώ και είναι λιγάκι άσκοπο και τσάμπα πήρα ελπίδες τότε και γι' αυτό είπα όχι άλλο άγχος!! Κατά την γνώμη μου κι αυτό που έχω ακούσει, το θετικό τεστ δύσκολα αλλάζει! Το αρνητικό είναι που δεν είναι και πολύ έγκυρο! Αν σου βγήκε μια αχνή γραμμούλα και παρόλα αυτά αδιαθέτησες, κάνε και μια χοριακή, γιατί ξέρω πολλές περιπτώσεις που αδιαθετούν επειδή υπήρχε ήδη ένα ωάριο παραπάνω που δεν γονιμοποιήθηκε και έπρεπε να βγει.. Και ένα άλλο όπου γινόταν νινάκι... :)

Σας εύχομαι τα καλύτερα σε όλες κορίτσια.. Εμένα πάντως μου έφερε πολύ γούρι το mammyland!!!! Σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια να φέρει και σε σας!! Πολλά φιλάκια... :kiss:

dev217pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια

εμένα τελικά μου ήρθε περίοδος με δόξα και τιμή!!!:(

τι να κάνουμε? τον επόμενο μήνα

στις υπόλοιπες εύχομαι τα καλύτερα νέα

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια μου μην απογοητευεσαι!!Θα ρθει συντομα!!!Να ελπιζεις!!Ετσι κι εγω οποτε δω περιοδο λεω δεν πειραζει Δοξα τω Θεο ειμαι καλα και θα προσπαθησω παλι!!Μην ανησυχεις!Τον επομενο μηνα!!!Στο ευχομαι ολοψυχα!

sevelyn μου κι εμενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο γιατι ακομα τιποτα απο καθυστερηση :-)

Αλλα ευχομαι και σε σενα μεσα απο την καρδια μου το επομενο να ειναι εντονοτατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofaki μην απογοητευεσαι... ξεκινα για την επομενη φορα .. κ σου ευχομαι να μας πεις αλλα νεα τοτε!ποτε δεν ξερεις γι'αυτο μη χαλας το κεφι σου!το καλο που εχουμε ειναι οτι μολις μας ερχεται η περιοδος μετα απο καθυστερηση ημερων ηδη βρισκομαστε στις μερες τις γονιμες για την επομενη φορα!οποτε ξερεις τι πρεπει να κανεις.. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!

από την μία στεναχωρήθηκα γιατί πάλι δεν έγινε τίποτα, απο την άλλη χάρηκα γιατί είχα αρχίσει να ανησυχώ αφού τα τέστ έβγαιναν αρνητικά...

απλά να πω την αλήθεια, αυτό που με αγχώνει είναι ότι η ζωή μας ή καλύτερα να μιλάω για εμένα, η δική μου ζωή, έχει τόσο άγχος λόγω δουλειάς και τόσο πίεση, που ακόμα και τις ημέρες που πρέπει να κάνω κάτι, πολλές φορές δεν έχω όρεξη...για να μην μιλήσω για το σύζυγο!!! :unsure:

τελοσπάντως, μην σας ζαλίζω... σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...