Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β Ο Η Θ Ε Ι Α


Recommended Posts

γλυκιά μου κοπέλα...πολλές απο εδώ μέσα σε καταλαβαίνουμε και λίγο ως πολύ όλες μας έχουμε περάσει σκοπέλους πολλούς μέχρι να καταφέρουμε να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά...να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου και οι φόβοι που έχεις ειναι ανθρώπινοι..δεν μπορεί να σε κατηγορήσει κανένας γ αυτό...μην τους αφήσεις όμως να σε βάλουν κατω..δεν μπορεί, η φυση θα ξέρει τι κάνει..και σίγουρα κάποιο λόγο θα έχει για να κάνει οτι κάνει...

είχα και εγώ μια αποβολή πέρυσι με το που καταλαβα οτι ημουν έγκυος, είχα αιμα..ουτε καν στο γιατρό ειχαμε προλάβει να παμε, κ ουτε λογος για καρδούλες και υπερηχογραφήματα...ηταν πολύ πρώιμη αποβολή και ευτυχώς απο την μια, απο την άλλη να σου πω οτι δεν έκλαψα, δεν στενοχωρήθηκα, δεν κλειστηκα στον εαυτο μου για ενα διάστημα? ψέμματα θα πω...

ο γιατρός μου, όμως μου ειπε οτι, οσα η φύση δεν δημιουργεί σωστά εξ αρχής, τα παίρνει πίσω και πάντα έγκαιρα, ακριβώς για να αποφευχθούν μελλοντικά χειρότερα δεινά..το κακό είναι οτι εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εξ αρχής το σωστό και το λάθος, το υγιές απο το μη...οποτε, μπορούμε μονο να μαζεύουμε τα κομμάτια μας και να συνεχίσουμε οπως και η ζωη παντα συνεχίζεται και μονο μπροστά πάει..να ελπίζουμε και να λαχταρούμε..

ο γιατρός μου ειπε οτι δεν κανουν οι εξετάσεις τα παιδιά, και προς το παρόν να μην κανουμε τίποτα...μετά όμως απο ένα διαστημα ζήτησα εγώ μόνη μου να κάνουμε και οι δυο μας έναν έλεγχο, ετσι για να νιωσω και εγώ καλυτερα..ο αντρούλης μου είχε ενα προβληματάκι στο σπέρμα, που απ οτι αποδείκτηκε δεν ηταν τοσο σοβαρό ωστε να μας στερήσει την δυνατότητα να γίνουμε γονείς...εγώ είχα λίγο υψηλή προλακτίνη - μπορεί να έφταιγε και το άγχος μου - και μ ένα χαπι την βδομάδα μέσα σε ένα μηνα είχε γίνει το αναπάντεχο...είχα μείνει και παλι έγκυος μετά απο 9 μηνες προσπαθειων..!

στην αρχη ειχα πολυ αγχος, δεν ηξερα αν θα παει καλα η εγκυμοσυνη, προσεχα παρα πολύ και στην τελικη ειχα πει, αφήνομαι σε σενα Θέε μου και φυση, εσεις ξερετε καλυτερα τι δημιουργησατε και αν πρεπει να συνεχιστει μεχρι τελους...αυτήν την στιγμή διανύνω την 33η βδομάδα και παρ ολο που το μωράκι έχει μια μικρή περιτύλιξη λώρου, είμαι αισιοδοξη, προσπαθω να μην τρελαινομαι με το παραμικρό και να ελπιζω παντα για το καλυτερο...και εκει θελω να καταληξω..ασε την ελπιδα και την αισιοδοξία να κατευθύνει την ζωή σου και μην σκέφτεσαι οτι κατι μπορεί να παει στραβά την επόμενη φορά...χαμογέλα, τα καλύτερα έπονται !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoula mou kalimera agapi mou...

Eilikrina lupame gia auta pou perases...

Na exeis pantote pisti mesa sou agapi mou..

Tha ksana mineis egkuws min fwvasai...

Kai ola tha sou pane mia xara...

O theos mazi sou...

Kai sou euxwme mia kaliteri sunexeia...

Filia apo mena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΜΗΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΑ.ΜΟΝΟ ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ,ΚΑΝΕ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ 4 ΑΠΟΒΟΛΕΣ!ΜΕ ΕΤΑΞΕ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΝΕΚΤΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ'ΜΑΙ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΤΑΞΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ,ΤΟ ΞΕΡΩ.ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...