Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β Ο Η Θ Ε Ι Α


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια έχω καιρό να μπώ στο site αλλά δυστυχώς για μένα η εγκυμοσύνη μου δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελα :( . Πρίν δύο εβδομάδες πήγαμε στον γιατρό για να δούμε το μωρό αλλά δυστυχώς είδαμε το μωρό χωρίς να ακούσουμε την καρδούλα του είχε σταματήσει στην 8η εβδομάδα ενώ ήμουνα στην 11η εβδομάδα . Δεν μπορείτε να φανταστείτε το σόκ που πέρασα εκείνη την ώρα νόμιζα ότι θα πεθάνω μαζί με το μωρό μου . Ο γιατρός με έστειλε αμέσως να κάνω απόξεση για να μην κινδυνέψω και εγώ . Ο γιατρός μου μου είπε ότι αυτά συμβαίνουν και ότι δεν χρειάζεται να στεναχωριέμαι γιατί θα ξανά μείνω έγκυος . Κορίτσια άλλαξα γιατρό και πήγα σε έναν άλλο . Αυτός μου είπε ότι το καλό είναι ότι οι δύο εγκυμοσύνες μου (είχα δύο αποβολές 1η όχι απόξεση καθάρισα μόνη μου 2η απόξεση) δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους . Στην πρώτη δεν είχα δεί κύημα ούτε καρδιακούς χτύπους ήμουν 4εβδομάδων ενώ στην δεύτερη ήμουν 8εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλα . Μου είπε να πάω σε ένα μήνα ξανά να με δεί και να κάνω εξετάσεις για μικρόβια π.χ. τοξόπλασμα , ουρεόπλασμα κ.λ.π . Κορίτσια φοβάμαι πολύ μην δεν μπορέσω να κάνω παιδί . Είμαι πολύ απελπισμένη μακάρι να υπήρχε κάποιος να μου πει με σιγουριά ότι την επόμενη φορά δεν θα χάσω το μωρό μου . Κορίτσια τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα τι να ψάξω ? Που μπορεί να οφείλεται ? Θα μπορέσω να ξαναμείνω έγκυος ? Πότε να περιμέων την περιοδό μου ? Αν κάποια είχε παρόμοια ιστορία ( που εύχομαι να μην υπάρχει άσχημη εμπειρία) θα ήθελα να μου πεί τι έκανε σας παρακαλώ . Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula mou...poli lipamai gia ayto pou sou sinebei....den xreiazetai omws na kaneis tetoies kakes skepseis kai o giatros sou sou eipe oti ayto den simainei oti den tha mporeseis na ksanameineis egkios...giatro giati allakes?????parola auta....iremise kane tis eksetaseis pou sou eipe o giatros...pigaine kai ena dihmero me ton antrouli sou...kai afou dei kai o giatros tis eksetaseis...kai tha einai ola kala...ksekinas pali gia prospatheia ..eimai sigouri kai sto euxomai mesa apo tin kardia mou,,,i triti fora na einai i tixeri:)

filia polla kai min stenaxwriesai....einai antrwpina ayta kai distixws simbainoun...alla eimai sigouri oti tha sto steilei to dwro....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovanna μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια . Άλλαξα γιατρό γιατί δεν μπορώ να πω ότι ήμουνα ευχαριστημένη μαζί του . Ήθελα πάντως να πάρω και μία δεύτερη γνώμη για να μπορέσω να ηρεμήσω λιγάκι.Δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά ο πρώτος γιατρός επέμενε ότι ήταν τυχαίο γεγονός και να μην κάνω καμία εξέτασει . Ο δικός μου ο γιατρός είναι από θεσσαλονίκη και εγώ εδώ και ένα χρόνο μένω Κύπρο λόγο της δουλειάς του άντρα μου και δεν ξέρω ποιόν να εμπιστευτώ :( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax mpempoula mou...einai poli diskolo ama den ksereis ton giatro sou...

min stenaxwriesai omws...rwta kai psakse na breis ton kalitero...einai to mono pou tha se anakoufisei...

eilikrina omws sto euxomai grigora na apoktisete auto pou thelete....eisai glikeia kopela kai tha sou erthei to dwraki sou eimai sigouri...filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovanna μου σε ευχαριστώ πολύ με έχεις συγκινήση πάρα πολύ είναι πολύ όμορφο να υπάρχουν άνθρωποι που με τα λόγια τους να μπορούν να ανακουφίζουν τον πόνο σου . Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι ποθείς .Φιλιά πολλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλα μου Καλημερα!

θα πρεπει να κανεις κουραγιο κοριτσακι μου κ να σφιξεις την καρδια σου για τα μωρακια σου που χαθηκανε, κ να κοιταξεις μπροστα... Χρειαζεσαι θετικη ενεργεια κ καλη διαθεση! Απο μας θα εχεις ολη τη βοηθεια που χρειαζεσαι κ που μπορουμε φυσικα να πρασφερουμε μεσα απο τα μηνυματα μας.

Απο κει κ περα ομως, ο γιατρος δεν σου ανεφερε ποτε για προγεννετικο ελεγχο? Ειναι καποιες εξετασεις που γινονται πριν την εγκυμοσυνη κ που εξεταζουν ολους εκεινους τους παραγοντες που μπορουν να βλαψουν μια εγκυμοσυνη! Τοξοπλασμα, ερυθρα, ομαδα αιματος, στοιγμα μεσογειακης αναιμιας... κ αλλα. Ζητησε απο το γιατρος σου να σου τις γραψει για να τις κανεις. Ειναι εξετασεις αιματος οχι κατι δυσκολο δηλαδη.

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα κ την επομενη φορα η κοιλιτσα σου να φουσκωσει απο ενα υγειες μωρακι!

Φιλακια πολλα κ να θυμασαι πως για οτι χρειαστεις η παρεα του mammyland θα ειναι παντα στο πλαι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλα μου καλημερα!Καταλαβαινω πως νιωθεις..Ακριβως το ιδιο συνεβη κ σε μενα..3 χρονια μετα το γαμο μου ξυπνησε το μητρικο μου ενστικτο.Παντα λατρευα τα παιδια..Εμεινα γρηγορα εγκυος..κ πετουσα στο συννεφο των 23 μου χρονων..Δυστυχως την ημερα που θα πηγαιναμε να ακουσουμε την καρδουλα του μωρου ,μου ηρθε λιγο αιμα..Πηγαμε κατευθειαν για τον προκαθορισμενο αλλωστε υπερηχο..Αλλα η καρδουλα δεν ακουγοταν..Κατευθειαν για αποξεση:( Στεναχωρεθηκα αλλα δε το εβαλα κατω..Μετα απο καιρο..ξανα εγκυος..αυτη τη φορα ειδαμε καρδουλα! Ημουν σιγουρη οτι δεν θα ξανασυμβει..Αρχισα τα ονειρα..Κι ομως την 9η με 10η εβδομαδα να το παλι το αιμα..που λερωσε τα ονειρα..Δεν χρειαστηκε καν αποξεση..

Για ενα διαστημα ημουν χαλια..μαζι μου ηταν εγκυες κ δυο φιλες μου..Δε τις ζηλεψα ποτε..αλλα τοτε με επνιγε το γιατι σε μενα?

Εκλαιγα πολυ..εβλεπα στα μπαλκονια απλωμενα μωρουδιακα ρουχαλακια κ ελεγα οτι εγω ποτε δεν θα απλωσω..Εβλεπα παιδακια σε σχολικες αυλες να παιζουν κ να γελανε κ εκλαιγα..Ελεγα εγω ποτε δεν........

Κι ομως...στην τριτη εγκυμοσυνη ειχα περισσοτερο αιμα απο τις αλλες..κι ομως η παναγιτσα βοηθησε κι γιος μου κρατηθηκε..ξαπλωσα,εβαλα ενεσεις,φαρμακα..ο γιατρος μου δεν μου εδινε πολλες πιθανοτητες..κι ομως..σημερα δεν σταματαω να μαζευω τα ρουχα του απ την απλωστρα..δεν σταματαω τις διαδρομες στα φροντηστηρια..Ειναι τωρα 13 χρονων..αλλα ειναι ολα τοσο εντονα μεσα μου!Σαν να τα εζησα χθες..Του χω..μιλησει για τα αλλα δυο μωρακια που προσπαθησαν να ερθουν στην ζωη αλλα δεν τα καταφεραν..κ Τωρα ξαφνικα ..μετα απο τοσααα χρονια ειμαι παλι εγκυος..χωρις αιμα προς το παρον..Ειναι να μη δοξαζω το Θεο?

Συγνωμη για το μακροσκελές μου κειμενο..θΑ μπορουσα να σου μιλαω ωρες για αγωνιες ,φοβους κ εντονα συναισθηματα..Θελω να σου δειξω οτι αυτο συμβαινει κ σε αλλες κοπελες..Δεν το βαζουμε κατω..Εμεις προσπαθουμε απ τη γη ..κι Η Παναγιτσα απο ψηλα!

Μη μου στεναχωριεσαι..Κανες τις εξετασεις σου κ σε ενα τριμηνο ξανα με το καλο..να φουσκωσει η κοιλιτσα!!Κι αυτη τη φορα θαα φουσκωσει για τα καλα!!ΜΙΑ του κλεφτη δυο του κλεφτη...

Παντως να ξερεις οτι σε νιωθω καλη μου...Τοτε νομιζα οτι κανεις δεν ξερει πως ενιωθα μεσα μου..Πονουσαν κι αλλοι..αλλα εγω..ενιωθα ..αλλιως...............Οτι χρειαστεις μπορεις να στηριχθεις πανω μου!Αλλωστε εχουμε κι αλλο κοινο... ειμαι κ γω Θεσσαλονικια ασχετα αν τα τελευταια χρονια μενω Αθηνα!

Πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μpempoyla μου, να έχεις δύναμη και πίστη μέσα σου ότι το θαύμα θα ξανασυμβεί, κι ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα μια χαρά και θα αποκτήσεις το μωρουδάκι σου.

Προσπάθησε να βρεις έναν καλό γιατρό, πρόσεχε τον εαυτό σου και όλα καλά θα πάνε.

Εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, γρήγορα να έρθει ένα γερό ζουζουνάκι!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula glikia m....

kai egw stin idia thesi me esena vrethika prin 1misi mina!irthe i egkimosini, ta oneira arxisan na plathontai sta dika mas miala,kleisame rantevou, pigame sto giatro eidame to sakouli t emvriou, ola kala!

m kleise rantevou stis 10 meres na akousoume kardoula!sti mia evdomada irthe to aimataki, etrexa amesws sto giatro,dn eixa pathei apokollisei, omws.... den akougame palmous!

mas milise kai apotoma o giatros k efiga me tin proipothesi na pigaina kai se allo giatro!k etsi egine!pigame, ta idia kai pali!dn akougotan i kardoula t mwrou m!piga amesws se diagnwstiko kentro uperixwn!

diagnwsi:kaki sillipsi kai amesi apoxesi!

22 t ianouariou ekana apoxesi!

pote den to xexasa!panta einai sto mialo m!alla.... prepei na sinexisoume!i zwi einai omorfi an emeis ti doume me thetiko mati!

sigoura kapoies fores einai diskolo na xeperasoume kapoies triklopodies alla na xereis pws O THEOS MAS STELNEI OSA MPOROUME NA ANTEKSOUME!

mi xaneis tin pisti sou!

Pistepse Sto Theo, parakalese Ton, kai pistepse me tha se antameipsei kai esena kai emena kai oles oses exoun entoni epithimia apo ena ugiestato mwraki!

an thes otidipote allo edw eimai egw!

filakia kai upomoni!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα μου

μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου...

Πέρασε η μπόρα,,, πέρασε το κακό το όνειρο...

Ο ΄Θεός θα σου στείλει ένα γερό μωράκι σύντομα!!!

Μην χάσεις την πίστη σου..........

Μην σταματήσεις να σκέφτεσαι θετικά.........

Κάνε αγκαλίτσες πολλές με τον άντρα σου και μαζί θα έχετε και το παιδάκι σας αγκαλίτσα!!!!!!!!!

ΗΑΡΡΥ ΜΟΜ να σου ζήσει ο γιος σου

και με το καλό το μπεμπάκι σου...!

Είσαι σπουδαίο παράδειγμα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια . Είστε όλες πολύ γλυκές . Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι δυνατή και να συνεχίσω μπροστά αλλά ο φόβος μου είναι μεγάλος . Το ξέρω όμως ότι ο θεός θα μου δώσει το μωράκι που τόσο πολύ λαχταρό και εγώ και ο αντρούλης μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρδία μου να σου πώ να μην στεναχωριέσαι λόγια του αέρα θα είναι . Έχουν περάσει τόσοι μήνες από το Σεπτέμβριο για μένα και ακόμα το σκέφτομαι και όταν το κάνω με πιάνει "τρέλα". Όμως πρέπει να μην πανικοβληθείς. Αυτό έκανα εγώ και από το άγχος μου ξαναανέβασα την προλακτίνη μου και τώρα δεν έχω επί δύο μήνες περίοδο χωρίς να είμαι έγκυος. Εγώ πήγα στο ΙΑΣΟ και έκανα όλα τα πακέτα των εξετάσεων για καθ΄έξην αποβολές. Κοστίζουν 820 ευρώ. Από εκεί είδα το προβλημα μου -θρομβοφυλία και αντιπατρικά- και κάνω τις αντίστοιχες θεραπείες. Αυτό να κάνεις και εσύ και να προσπαθήσεις - σου τα λέω για να ακούω και εγώ- να αποβάλεις όσο άγχος μπορείς κάνοντας άλλα πράγματα. ΘΑ μας έρθει που θα πάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula krima pou sou exoun simbei ayta...

oso mporeis kseperaseto k ksekina ap tin arxi...

k go ap ti thessaloniki eimai...k o giatros mou einai poli kalos,,,

an theleis sou dino to til tou na ton dokimaseis...an to heleis steile mou prosopiko minima..

sou eyxomai me to kalo na apoktiseis grigora ena igiestato moraki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ, εύχομαι να είσαι καλά πρώτα από όλα και σύντομα να βρεις το γιατρό που θα νίωθεις εμπιστοσύνη. Αυτό που συνέβει είναι κάτι που μπορώ να σε νίωσω κ θέλω να σου ευχηθώ γρήγορα να απαλύνει ο πόνος σου κ να είσαι δυνατή ώστε να βάλετε μπρος για το νινάκι σας. (εγώ έχασα τα διδυμάκια μου πρόσφατα στην 20 εβδομάδα και καταλαβαίνω ότι δεν είναι καθόλου εύκολο) Σου εύχομαι σύντομα να λυθούν όλες οι αμφιβολίες κ οι απορρίες σου κ να μας πεις τα καλά νέα σου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου ποσο σε καταλαβαινω! Κι εγω τα ιδια τραβηξα το Δεκεμβρη του 2008. 15 Δεκεμβρη ανημερα του αγιου Ελευθεριου, δυστυχως ελευθερωθηκα. Οτι και να σου πω ειναι λιγο. Το μονο που θα σου πω ειναι να κανεις κουραγιο, να ξεσπασεις. Μην κρυψεις τα συναισθηματα σου για κανενα λογο. Μερικες φορες κανουμε τα παλικαρια για να μη στενοχωρησουμε τους δικους μας ομως δε καταλαβαινουμε οτι ειναι χειροτερα....Κι εγω οπως κι εσυ, την 11η εβδομαδα το καταλαβα, ειχα φοβερους πονους χαμηλα στη κοιλια και στη μεση και φυσικα αιμα. Ετρεξα στο γιατρο και μου ειπε οτι σου ειπε και σενα, η καρδουλα του ειχε σταματησει την 8η εβδομαδα. Την συνεχεια την ξερεις, ΑΠΟΞΥΣΗ. Η πρωτη περιοδος μου ηρθε μετα απο 28 μερες, η δευτερη μετα απο 35 μερες και την τριτη την περιμενω γυρω στις 14 Μαρτιου. Τις εξετασεις να τις κανεις, μπορει να βρεθει τι προκαλεσε την παλυνδρομηση... Οσο για το αν θα μεινεις εγκυος ειναι το μονο σιγουρο αφου συλλαμβανεις, μονο μη σε παρει απο κατω και ολα θα γινουν! Οταν θα περασει το πρωτο τριμηνο που τωρα φαινεται βουνο, βαλε μπρος!!! Ελπιζω να βοηθησα καπως. Υπομονη και επιμονη. Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα μην αγχωνεσαι ...ειναι πολυ δυσκολο αυτο που εχεις περασει....το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ξαναμεινεις εγκυος...κανε τις εξετασεις που θα σου πει ο γιατρος και ολα καλα θα πανε....οι δυσκολιες υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν αλλα πρεπει να μην μας παιρνει α[πο κατω...να ειμαστε δυνατοι....ξερω οτι δεν μπορω με τα απλα λογια να σε κανω να το ξεχασεις...εξαλλου δεν γινεται....κοιτα μπροστα και κανε παλι προσπαθειες για μωρο....ειμαι σιγουρη οτι στο τελος θα τα καταφερεις....φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλα μου δεν θα πω πολλα γιατι δεν το χω νιωσει και τα λογια μου μπορει να ακουστουν κουφια!Η ΗΑΡΡΥ ΜΟΜ τα ειπε ολα!!!!!!

Ευχομαι η Παναγια να ειναι μαζι σου και να πλυμμηρισει την ζωη σου με ελπιδα και χαρα απο δω και περα!!!Μην φοβασαι κοπελα μου καποιες φορες χρειαζεται να περασουμε κι απο οχι τοσο ευχαριστες καταστασεις αλλα δεν πρεπει ποτε να τοβαζουμε κατω και να χανουμε το χαμογελο και την αισιοδοξια απο την ψυχη μας γιατι καποιος απο ψηλα παντα μας βοηθαει!:)

Ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα μου, λυπάμαι πολύ.. :(

Σε καταλαβαίνω πως νοιώθεις... έχω περάσει τα ίδια…

Μια αποβολή και μια παλίνδρομη (με απόξεση) και τις δυο φορές στην 6η εβδομάδα. Μετά ακολούθησε μια σειρά εξετάσεων... ατελείωτες...Έκανα το πακέτο των εξετάσεων για καθ' έξιν (αιματολογικές), καρυότυπος, το ένα.. το άλλο... Τελικά το πόρισμα ήταν ότι έχω ένα αυτοάνοσο νόσημα το οποίο θα πρέπει να το αντιμετωπίσω με ενέσεις και χάπια την επόμενη φορά που θα μείνω έγκυος. Ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος. Και προσπαθώ κι εγώ να είμαι. Φυσικά φοβάμαι, φυσικά έχω άγχος… Αλλά προσπαθώ να το παλεύω και να σκέφτομαι θετικά.

Αυτό που θα σου πω είναι καταρχήν να μην απογοητεύεσαι. Όπως έμεινες δυο φορές έγκυος, έτσι θα ξαναμείνεις. Κάνε ό,τι εξετάσεις σου'χει πει ο γιατρός σου και θα σου πρότεινα να κάνεις και αυτές για καθ' έξιν αποβολές. Συνήθως τις κάνουν από την 3η αποβολή και μετά. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει μια γυναίκα θα πρέπει να ταλαιπωρείται ψυχικά και σωματικά με αυτόν τον τρόπο 2η και 3η φορά... στο κάτω κάτω, δίνουμε τόσα και τόσα λεφτά σε τόσα πράγματα... καλύτερα να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις και να βγαίνουν οκ, παρά να περνάμε αυτά που περνάμε..

Τώρα, όσον αφορά την περίοδο. Εμένα τότε μου'χε πει να υπολογίζω ως πρώτη μέρα περιόδου την ημέρα που έγινε η απόξεση. Κι όντως, μετά ήρθε κανονικά. Αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.

Πάντως να φυλαχτείς αυτό το διάστημα. Καλό είναι να κάνεις πρώτα τις εξετάσεις σου και μετά να ξεκινήσεις πάλι για μωράκι.

Μπεμπούλα μου, μη χάνεις την πίστη σου. Όλα θα πάνε καλά και κάπου παρακάτω θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου. Να'σαι σίγουρη!

Εδώ είμαστε για σένα, να μιλάς, να λες τις σκέψεις σου, τους φόβους σου, όλα! Να μην τα κρατάς μέσα σου γιατί κάνεις κακό στον εαυτό σου.

Ότι χρειαστείς, μη διστάσεις...

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ...ΗΤΑΝ Η ΜΗΤΡΑ ΤΗΣ ΚΑΠΩΣ ΚΙ ΤΑ ΕΧΑΝΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΚΑΝΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΕΜΕΙΝΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟΝ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα μου είμαι κι εγώ από τη Μακεδονία και τώρα ζω στη Λευκωσία!

Μπορώ να σου συστήσω τη δική μου γιατρό!

Είχα κι εγώ το άγχος για το ποιον γιατρό θα εμπιστευτώ για την εγκυμοσύνη μου, μιας και είχα άσχημη εμπειρία από γυναικολόγο εδώ στην Κύπρο!

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τη γιατρό μου!

Είναι πολύ γλυκιά, πρόθυμη να σου εξηγήσει τα πάντα και δείχνει πάρα πολύ ενδιαφέρον και φαίνεται να έχει πολύ καλές γνώσεις!

Το σημαντικό είναι οτι νιώθω πολύ άνετα μαζί της!

Σπούδασε και στη Θεσσαλονίκη :)

Αν ενδιαφέρεσαι, πολύ ευχαρίστως να σου δώσω τα στοιχεία της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερεις πως ειμαστε διπλα σου..κι ας μας χωριζουν πολλα χιλιομετρα..

Δε θα το βαλεις κατω

Θα κανεις τις εξετασεις που ενας καλος γιατρος θα σου προτινει και θα χαρεις ενα ή περισσοτερα υγιεστατα παιδακια!

Προσπαθησε καλη μου τωρα να κανεις πραγματα που θα κανουν τη σκεψη σου να ξεφευγει λιγακι απο αυτα που περασες..οι φιλοι σου απ οτι καταλαβα θα ειναι μακρια..αλλα και με το τηλεφωνο κατι γινεται..

Κι εμεις εδω ειμαστε να μοιραζεσαι τα συναισθηματα σου

Να εισαι καλα και να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoyla, είναι πραγματικά λυπηρό αυτό που σου συνέβη! Μην απελπίζεσαι όμως! Τα λόγια δεν μπορούν να βοηθήσουν σίγουρα, αλλά είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς!

Θα μείνεις έγκυος, και θα πάνε όλα καλά θα το δεις! Μην σε πάρει από κάτω.. Και η νύφη μου έχοντας 2 παλίνδρομες κυήσεις, πήγαινε ν'ακούσει καρδιά και δεν άκουγε, έκανε απόξεση και τις 2 φορές, παρόλα αυτά όμως κατάφερε και έκανε 2 μπεμπούλες μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια με βοηθήσατε πολύ δεν μπορούσα να τα κράταω άλλο μέσα μου δεν ήθελα να στεναχωρώ περισσότερο και τους δικούς μου ανθρώπους .Σήμερα μου είπε ο αντρούλης μου ότι θα γυρίσουμε Θεσσαλονίκη τον Απρίλιο και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί θα μπορέσω να πάω στον δικό μου γιατρό που εμπιστεύομαι πάρα πολύ . Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που μου έστειλαν και με μήνυμα τηλ. γιατρών δεν ξέρω τι να πώ με συγκινήσατε πάρα πολύ . Πάντως όταν με το καλό ξαναπροσπαθήσω για μωράκι σίγουρα θα το ψάξω πρώτα καλά.Φιλιά σε όλες και εύχομαι όσες κοπέλες προσπαθούμε για μωράκια να έχουμε σύντομα αυτό το όμορφο δώρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula κουκλα μου λυπαμαι πολυ γι'αυτο που σου συνεβη αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να μη σε παρει απο κατω εμεις εχουμε ξαδερφη του αντρα μου που ειχε πολλες αποβολες στο ιστορικο της κ ενω πολλοι γιατροι της λεγανε πως δε θα μπορεσει να κανει μωρο αυτη με την πιστη της κ την υπομονη της τα καταφερε κ τωρα εχει ενα κοριτσακι 8 χρονων,κανε τις εξετασεις που πρεπει αγαπη μου κ ο θεος ειναι μεγαλος κ συντομα σου ευχομαι μια ολοκληρωμενη εγκυμοσηνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...