Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΠΛΟ ΟΝΟΜΑ???


loussilla

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ!ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΙΣ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ..ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ;ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΩ "ΖΩΗ"(ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ),ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ "ΜΑΡΙΑ",ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ,ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΤΥΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΕΠΙΣΗΣ,ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ SITE ΜΕ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOUSSILLA ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ. ΤΟ ΛΟΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΙΠΛΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!

ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ SITE.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΟΥΣΙΛΑ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 3 ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΑΠΠΑ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loysila μου γεια σου κ απο εμενα τα διπλα ονοματα απ'οτι ξερω δεν εχουν απαγορευτει τουλαχιστον οχι σ'εμας εδω, τωρα φυσικα εξαρτατε κ απο τον παπα αλλα νομιζω πως αντιδρουν μονο οταν δε γιορταζουν αλλα κ παλι μερικοι ιερεις δεν εχουν τετοιο κολημα ελπιζω να βοηθησα λιγακι..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου loussilla... εγω βαφτιζω τον μπεμπη μου στις 14 ιουνιου και θα του δωσω 2 ονοματα... ο παπας δεν μου ειπε τιποτα... δεν νομιζω να εχει απαγορευτει... οπως θελεις βγαζεις το παιδι σου... απλα το δηλωσαμε απο την αρχη στην εκκλησια που πηγαμε για να κλεισουμε την ημερομηνια... με το καλο η βαφτιση και να σου ζησει η κορουλα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα ,

Σκεφτόμαστε επίσης και εμείς με το καλό να της δώσουμε

διπλό όνομα "Ευδοκία – Αικατερίνη".

Για δώστε καμιά ιδέα το πώς μπορεί να συμπτυχτούν αυτά τα ονόματα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα διπλά ονόματα έχουν απαγορευτεί στην Κύπρο, όχι όμως και στην Ελλάδα. Τώρα άμα πέσετε σε κανέναν κολλημένο παπά, τι να πω... Μου λέγανε για γάμο στην Κύπρο, που παντρευόταν κοπέλα με διπλό όνομα, και ο παπάς έλεγε μόνο το ένα!!!!!!!

Κι εγώ διπλό όνομα έχω, αλλά ρε κορίτσια, έτσι γενικά τώρα, εγώ διαφωνώ με τα διπλά, αταίριαστα ονόματα. Τώρα άμα είναι ας πούμε Μαρία-Ελένη, Μαρία-Ειρήνη, οκ, αλλά τα εντελώς άσχετα μεταξύ τους, για ποιο λόγο να τα δώσουμε; Είχα μια συμφοιτήτρια που τη λέγανε Γλυκερία Παναγιώτα. Καλά είμαι σίγουρη ότι Παναγιώτα ήταν η γιαγιά και το Γλυκερία άρεσε στη μάνα της! Εννοείται ότι το Παναγιώτα δεν το ήξερε κανείς, μόνο στις βαθμολογίες το βλέπαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εμείς είχαμε πρόβλημα με τα δύο ονόματα :)

Θεωρώ πως αν προσπαθήσεις να κάνεις μια ανάμειξη των δυο ονομάτων,το αποτέλεσμα θα είναι κάπως περίεργο.

Ευδοκία και Αικατερίνη θα μπορούσαν να συνδιαστούν σε ένα λιτό και όμορφο Έυα ;) Θα είναι λίγο δύσκολο να βρεις ένα όνομα που θα συνδιάζονται(ή θα ακούγονται)και τα δυο :huh:

Εγώ σκέφτηκα επίσης το Ερίνα (Ευδοκία Κατερίνα),Ευερίνα(Ευδοκία Κατερίνα).

Μπορείς να βρεις όμως και ένα υποκοριστικό μόνο του ενός ονόματος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...