Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρακαλώ τη γνώμη σας.


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας. Τελευταία περίοδο είχα 19-1 από τότε τίποτα απολύτως. Να σας υπενθυμίσω ότι έχω πολυκυστικές ωωθήκες.

Πριν από 4-5 μέρες είδα μια σταγόνα αίμα με βλένες και σήμερα επιτέλους έκανα β-χοριακή , η οποία έδειξε 5,21 , από 8 και πάνω είναι θετική. Η μικροβιολόγος ωστόσο μου είπε ότι είναι πολύ υψηλή για αρνητική και ότι ή ήμουν και δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη ή είμαι ακόμα στην αρχή και πρέπει κ στις 2 περιπτώσεις να πάω στο γυναικολόγο μου ( τον παίρνω και δεν τον βρίσκω).

Έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία; Θα τρελαθώ...

ααα έχω διαβάσει ότι πολλές φορές όταν γίνεται η εμφύτευση βλέπουμε μια σταγόνα αίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Julie μου καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου!!!Κι εγω θα ειχα τρελαθει...αληθεια τι κυκλο εχεις?παντως η σταγονα αιμα οντως κατι σημαινει και αυτο με την ωορηξια και εγκυμοσυνη εφοσον δεν εχει ερθει και η περιοδος...σιγουρα ο καλυτερος να σου απαντησει θα ηταν ο γιατρος αλλα αφου δεν τον βρισκεις ελπιζω να σε βοηθησουν τα κοριτσια γιατι εγω δεν ξερω τι να σου πω δεν μου εχει συμβει ποτε κατι τετοιο...

Ευχομαι να εισαι καλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ......ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΜΟΝΑΔΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΞΑΝΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κύκλος μου είναι πέρα για πέρα άστατος δεν μου κάνει εντύπωση και τόσο αυτή η καθυστέρηση αν και είχα πάρει τέλη γενάρη χάπια πρόκλησης ωωρηξίας κ μετά από υπέρηχο, ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι ναι μεν είχα ωάριο αλλά μικρό...έκτοτε δεν ξαναπήγα , γιατί σκεφτόμουν ότι και αυτό το μήνα τον έχασα..αχ δεν ξέρω...δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ!

ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΘΑ ΠΑΣ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!:)

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με το γιατρό, ήταν ανέλπιστα αισιόδοξος!!! Μου είπε ότι ένα αρνητικό δεν υπερβαίνει συνήθως τα 2. Θα ξανακάνω την Πέμπτη και ο Θεός βοηθός!!!

Για το αίμα είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα ήταν η ωωρηξία μου. Σας ευχαριστώ για τη συμπαραστάση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπραβο κοριτσακι μου ευχομαι να ανεβει πολυ ψηλα!!!Με το καλο ο Θεος να σε βοηθησει να εχεις καλα αποτελεσματα!!!!Φιλακια!!!Τι ευχαριστεις βρε!!Να σαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Julie μου καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Μακάρι ο γιατρός να έχει δίκιο και να έχει ξεκινήσει αυτό το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης σου!

Να μας ενημερώσεις για κάθε τι νεότερο!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ!ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIE ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

julie μην αγχώνεσαι,εφόσον είναι πάνω από 5 είναι θετικό!!περίμενε μέχρι την πέμπτη κα να δεις που θα αυξηθεί κοπέλα μου....καταλαβαίνω το άγχος σου γιατί και εμένα η δική μου χοριακή ήταν σχετικά χαμηλά 34,5 αλλά μου είπε ο γιατρός μου οτί ήταν πολύ νωρίς ακόμα..σήμερα έκανα ξανά τη χοριακή και θα δούμε πως εξελίσετε...μακάρι και οι δύο να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!!αλλά πρόσπαθησε να αποβάλεις το άγχος γιατί αν είσαι δεν κάνει καλό στο μωράκι σου...περιμένουμε νέα σου την πέμπτη!!!φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ...ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ...ΦΙΛΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax! Julie μου ,

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαρούμενη είμαι με τα νέα σου !! :) :)

Θα δείς που όλα θα πάνε καλά .. εγώ είμαι σίγουρη ότι είσαι έγκυος !

Θα περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία νέα σου τη Πέμπτη...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie μου σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος! :cheer: :cheer: :cheer: Η β-χοριακή διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα σε μια ομαλή εγκυμοσύνη.Καλό θα ήταν αν ξανακάνεις να γίνεται μέρα παρά μέρα την ίδια περίπου ώρα της ημέρας αν είναι αυτό δυνατό.Μπορεί να σου ξαναζητήσει ο γιατρός να την ξανακάνεις.Υπομονή στα τρυπήματα!:ohmy: Και περιμένουμε νέα σου εναγωνίως!!!!!!:silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά σας ευχαριστώ όλες!!! Μακάρι να έρθει η Πέμπτη γρήγορα γρήγορα και να είναι τα νέα ευχάριστα!!! Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...