Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

Υπάρχει περίπτωση;;; Η γιατρός είδε μόνο ένα κυρίαρχο ωοθυλάκιο τη μέρα που κάναμε την οβιτρελ - έχω ιστορικό διδύμων στην οικογένεια αλλά ετεροζυγωτικα όχι ομοζυγωτικα (3 περιπτώσεις, εκ των οποίων μια ο αδερφός μου αλλά δυστυχώς το δεύτερο αποβλήθηκε). Αλλά επειδή μόνο ένα ωοθυλάκιο έφτασε 17εκ στο μυαλό μου απέκλεισα το σενάριο αυτό.

Βγηκε η χοριακή κορίτσια, με σκασανε μέχρι το βράδυ! 308 κορίτσια, 14η ΜΤΩ 🥰

Συγχαρητήρια κορίτσι μου πολύ καλό νούμερο!!!! ❤️❤️❤️❤️ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ότι καλύτερο σου εύχομαι !! Θα επαναλάβεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Υπέροχα!!! 
Τέλεια η χοριακή! 
τι καλα 😍

Θα ξανακάνεις από βδομάδα ή θα πας απευθείας σε γιατρό; 

Συγχαρητήρια και σε εσένα πολύ καλος διπλασιασμός!!! ❤️❤️❤️ σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλεια και η χοριακή σου! Τετάρτη θα κάνεις επανάληψη;;; Μακάρι να σου 'ρθουν διδυμάκια κορίτσι μου!!!

 

στις Just now, ο/η Naty_ είπε:

Υπέροχα!!! 
Τέλεια η χοριακή! 
τι καλα 😍

Θα ξανακάνεις από βδομάδα ή θα πας απευθείας σε γιατρό; 

Η γιατρός μου από το εξωτερικό είναι καλυμμένη λέει, ήθελε απλά να επιβεβαιώσει την εγκυμοσύνη κι ότι οι τιμές είναι συμβατές με τις μέρες. Γενικά στο εξωτερικό δε είναι πολύ με τις χοριακες, σου λένε κατευθείαν έλα για υπέρηχο. Τώρα με συμβούλευσε να βρω εδώ κάποιον να πάω από βδομάδα για να επιβεβαιώσουμε τη βιωσιμότητα - αλλά προφανώς ο κάθε γιατρός έχει το πλάνο του. Θα ψάξω τώρα, τα κορίτσια με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ ήδη, απλά τώρα λέμε να το ανακοινώσουμε στους γονείς μου αύριο μήπως και πάω στο γυναικολόγο της μαμάς μου. Αν δε μπορεί αυτός, έχουμε εναλλακτικές.

Σχετικά με τα καφέ και ροζ, μου είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και πολύ πιθανόν αποτέλεσμα της εμφύτευσης, ότι έχει φωλιάσει το σποράκι 😍 είπε να συνεχίσω την προγεστερόνη όπως έκανα μέχρι τώρα, δλδ 200μγ κάθε βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

Η γιατρός μου από το εξωτερικό είναι καλυμμένη λέει, ήθελε απλά να επιβεβαιώσει την εγκυμοσύνη κι ότι οι τιμές είναι συμβατές με τις μέρες. Γενικά στο εξωτερικό δε είναι πολύ με τις χοριακες, σου λένε κατευθείαν έλα για υπέρηχο. Τώρα με συμβούλευσε να βρω εδώ κάποιον να πάω από βδομάδα για να επιβεβαιώσουμε τη βιωσιμότητα - αλλά προφανώς ο κάθε γιατρός έχει το πλάνο του. Θα ψάξω τώρα, τα κορίτσια με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ ήδη, απλά τώρα λέμε να το ανακοινώσουμε στους γονείς μου αύριο μήπως και πάω στο γυναικολόγο της μαμάς μου. Αν δε μπορεί αυτός, έχουμε εναλλακτικές.

Σχετικά με τα καφέ και ροζ, μου είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και πολύ πιθανόν αποτέλεσμα της εμφύτευσης, ότι έχει φωλιάσει το σποράκι 😍 είπε να συνεχίσω την προγεστερόνη όπως έκανα μέχρι τώρα, δλδ 200μγ κάθε βράδυ.

Τέλεια, μια χαρά!

ναι στο εξωτερικό λειτουργούν γενικά διαφορετικά από την Ελλάδα.

Πώς νιώθεις; Από συμπτώματα έχεις κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Τέλεια, μια χαρά!

ναι στο εξωτερικό λειτουργούν γενικά διαφορετικά από την Ελλάδα.

Πώς νιώθεις; Από συμπτώματα έχεις κάτι;

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι κι άλλες φίλες μου που είναι σε Ολλανδία, Σκωτία τα ίδια, απλά με το θετικό τεστ τους λένε έλα στις 6 εβδομάδες πχ για υπέρηχο. 

Από συμπτώματα σήμερα νιώθω πιο πολλές κράμπες η αλήθεια και αρκετά κοινά με τις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν προσχώρησαν.

Εμένα κορίτσια έχω καταλήξει ότι η εγκυμοσύνη με χτυπάει στην εφίδρωση και στο έντερο! Συγγνώμη για τις πληροφορίες αλλά 3/3 ο ιδρώτας μου είναι σαν 14χρονο αγόρι στο λεωφορείο μετά το σχολείο για να καταλάβετε 🤣🤣🤣 και ήπια διάρροια.... Κανονικό pregnancy glow - ΔΕΝ 🤣🤣🤣

Κατ αλλά, το διαφορετικό σ αυτή την εγκυμοσύνη είναι οι καφέ βλεννες και τα ροζ σταγονίδια καθώς δε μου συνέβησαν στις προηγούμενες. Εύχομαι να είναι όπως τα είπε η γιατρός μου ότι έχει φωλιάσει καλά 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι κι άλλες φίλες μου που είναι σε Ολλανδία, Σκωτία τα ίδια, απλά με το θετικό τεστ τους λένε έλα στις 6 εβδομάδες πχ για υπέρηχο. 

Από συμπτώματα σήμερα νιώθω πιο πολλές κράμπες η αλήθεια και αρκετά κοινά με τις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν προσχώρησαν.

Εμένα κορίτσια έχω καταλήξει ότι η εγκυμοσύνη με χτυπάει στην εφίδρωση και στο έντερο! Συγγνώμη για τις πληροφορίες αλλά 3/3 ο ιδρώτας μου είναι σαν 14χρονο αγόρι στο λεωφορείο μετά το σχολείο για να καταλάβετε 🤣🤣🤣 και ήπια διάρροια.... Κανονικό pregnancy glow - ΔΕΝ 🤣🤣🤣

Κατ αλλά, το διαφορετικό σ αυτή την εγκυμοσύνη είναι οι καφέ βλεννες και τα ροζ σταγονίδια καθώς δε μου συνέβησαν στις προηγούμενες. Εύχομαι να είναι όπως τα είπε η γιατρός μου ότι έχει φωλιάσει καλά 🤞🙏

Μια χαρά θα έχει φωλιάσει κοριτσάκι μου γλυκό!!! Η χοριακη σου είναι τελειααααα!!! Συγχαρητήρια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι κι άλλες φίλες μου που είναι σε Ολλανδία, Σκωτία τα ίδια, απλά με το θετικό τεστ τους λένε έλα στις 6 εβδομάδες πχ για υπέρηχο. 

Από συμπτώματα σήμερα νιώθω πιο πολλές κράμπες η αλήθεια και αρκετά κοινά με τις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν προσχώρησαν.

Εμένα κορίτσια έχω καταλήξει ότι η εγκυμοσύνη με χτυπάει στην εφίδρωση και στο έντερο! Συγγνώμη για τις πληροφορίες αλλά 3/3 ο ιδρώτας μου είναι σαν 14χρονο αγόρι στο λεωφορείο μετά το σχολείο για να καταλάβετε 🤣🤣🤣 και ήπια διάρροια.... Κανονικό pregnancy glow - ΔΕΝ 🤣🤣🤣

Κατ αλλά, το διαφορετικό σ αυτή την εγκυμοσύνη είναι οι καφέ βλεννες και τα ροζ σταγονίδια καθώς δε μου συνέβησαν στις προηγούμενες. Εύχομαι να είναι όπως τα είπε η γιατρός μου ότι έχει φωλιάσει καλά 🤞🙏

Θα φωλιάσει για τα καλά! Τα rainbow babies ήρθαν για να μείνουν 🙏🏼

Αυτό με τον ιδρώτα κι εγώ πολύ, συν τις αυπνίες το βράδυ. Στις 5 το μάτι γαρίδα και μετά στριφογυρνάω 😳 μέχρι τις 8 που πρέπει να πάρω τη δόση μου (της ηπαρίνης) 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Θα φωλιάσει για τα καλά! Τα rainbow babies ήρθαν για να μείνουν 🙏🏼

Αυτό με τον ιδρώτα κι εγώ πολύ, συν τις αυπνίες το βράδυ. Στις 5 το μάτι γαρίδα και μετά στριφογυρνάω 😳 μέχρι τις 8 που πρέπει να πάρω τη δόση μου (της ηπαρίνης) 😅

Πωπω αυτό με τις αϋπνίες τώρα που το λες νομίζω ότι κάπως μου έρχεται κι εμένα. Γιατί χθες που έκανα το πρώτο τεστ είχα ξυπνήσει απ' τις 6 χωρίς λόγο. Και σήμερα που έπρεπε να κοιμηθώ καθότι ταλαιπωρημένη απ' τις πτήσεις, δυσκολεύτηκα αρκετά και με τα βίας κοιμηθηκα ένα 4ωρο. Θα δούμε πως θα πάει.

Από περιέργεια - τις ενέσεις ηπαρινης γιατί το πρωί; Πόσο εβδομάδων σε βγάζει η εφαρμογή κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Πωπω αυτό με τις αϋπνίες τώρα που το λες νομίζω ότι κάπως μου έρχεται κι εμένα. Γιατί χθες που έκανα το πρώτο τεστ είχα ξυπνήσει απ' τις 6 χωρίς λόγο. Και σήμερα που έπρεπε να κοιμηθώ καθότι ταλαιπωρημένη απ' τις πτήσεις, δυσκολεύτηκα αρκετά και με τα βίας κοιμηθηκα ένα 4ωρο. Θα δούμε πως θα πάει.

Από περιέργεια - τις ενέσεις ηπαρινης γιατί το πρωί; Πόσο εβδομάδων σε βγάζει η εφαρμογή κορίτσι μου;

1 φορά το μήνα θα κάνω εξετάσεις που πρέπει να απέχουν αυστηρά μου είπε η αιματολόγος 4 ώρες από την ένεση και μου είπε να τις κάνω κάθε μέρα 8 το πρωί. Καλύτερα βασικά να τελειώνω, έτσι κι αλλιώς ξυπνάω χαχα

Η premom με βγάζει 4 εβδ + 5. Βέβαια οι τιμές του μικροβιολογικού σήμερα με βγάζουν στις αρχικές της 5ης εβδομάδας. Θα φανεί από βδομάδα στον υπέρηχο.

Εσένα πόσο σε βγάζει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

1 φορά το μήνα θα κάνω εξετάσεις που πρέπει να απέχουν αυστηρά μου είπε η αιματολόγος 4 ώρες από την ένεση και μου είπε να τις κάνω κάθε μέρα 8 το πρωί. Καλύτερα βασικά να τελειώνω, έτσι κι αλλιώς ξυπνάω χαχα

Η premom με βγάζει 4 εβδ + 5. Βέβαια οι τιμές του μικροβιολογικού σήμερα με βγάζουν στις αρχικές της 5ης εβδομάδας. Θα φανεί από βδομάδα στον υπέρηχο.

Εσένα πόσο σε βγάζει;; 

Α κατάλαβα κορίτσι μου, ναι τότε λογικό που σου είπε να κάνεις τη ρουτίνα σου στις 8. Όλα καλά θα πάνε, θετική σκέψη 🙏

Εμένα η premom με βγάζει 4εβ2ημ, έρχομαι από πίσω σου σιγά σιγά 😁 @Kate1992 πες μας κι εσύυυυυ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

Η γιατρός μου από το εξωτερικό είναι καλυμμένη λέει, ήθελε απλά να επιβεβαιώσει την εγκυμοσύνη κι ότι οι τιμές είναι συμβατές με τις μέρες. Γενικά στο εξωτερικό δε είναι πολύ με τις χοριακες, σου λένε κατευθείαν έλα για υπέρηχο. Τώρα με συμβούλευσε να βρω εδώ κάποιον να πάω από βδομάδα για να επιβεβαιώσουμε τη βιωσιμότητα - αλλά προφανώς ο κάθε γιατρός έχει το πλάνο του. Θα ψάξω τώρα, τα κορίτσια με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ ήδη, απλά τώρα λέμε να το ανακοινώσουμε στους γονείς μου αύριο μήπως και πάω στο γυναικολόγο της μαμάς μου. Αν δε μπορεί αυτός, έχουμε εναλλακτικές.

Σχετικά με τα καφέ και ροζ, μου είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και πολύ πιθανόν αποτέλεσμα της εμφύτευσης, ότι έχει φωλιάσει το σποράκι 😍 είπε να συνεχίσω την προγεστερόνη όπως έκανα μέχρι τώρα, δλδ 200μγ κάθε βράδυ.

Μπράβο πολύ ωραία νέα!!! Κ εμένα η γιατρος μ μια χοριακη θέλει πάντα!! Το ξέρω ότι στο εξωτερικό δεν ζητάνε καν… αν είσαι 4 εβδ τώρα βρες κάποιον να πας να δεις ότι είναι ενδομήτριο κ όταν θα πας πίσω θα σε αναλάβει η γιατρος σου εκεί…!! Τι ωραίο δώρο εφερες στους γονεις σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι κι άλλες φίλες μου που είναι σε Ολλανδία, Σκωτία τα ίδια, απλά με το θετικό τεστ τους λένε έλα στις 6 εβδομάδες πχ για υπέρηχο. 

Από συμπτώματα σήμερα νιώθω πιο πολλές κράμπες η αλήθεια και αρκετά κοινά με τις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν προσχώρησαν.

Εμένα κορίτσια έχω καταλήξει ότι η εγκυμοσύνη με χτυπάει στην εφίδρωση και στο έντερο! Συγγνώμη για τις πληροφορίες αλλά 3/3 ο ιδρώτας μου είναι σαν 14χρονο αγόρι στο λεωφορείο μετά το σχολείο για να καταλάβετε 🤣🤣🤣 και ήπια διάρροια.... Κανονικό pregnancy glow - ΔΕΝ 🤣🤣🤣

Κατ αλλά, το διαφορετικό σ αυτή την εγκυμοσύνη είναι οι καφέ βλεννες και τα ροζ σταγονίδια καθώς δε μου συνέβησαν στις προηγούμενες. Εύχομαι να είναι όπως τα είπε η γιατρός μου ότι έχει φωλιάσει καλά 🤞🙏

Αυτό με τον ιδρώτα κ την διάρροια τα είχα στην πρώτη μ εγκυμοσύνη κ αϋπνία! Σε αυτήν είχα πάλι διάρροια αλλά είχα πολλες κρυάδες κ ευτυχως όχι αϋπνία!! Κράμπες είναι λογικό να εχεις ολες έχουμε τις πρωτες εβδομαδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια μπήκε ο Μαιος ρε κορίτσια! Ποση αισιοδοξια τα θετικα τεστακια σας και οι χοριακες σας! Πολυ χαίρομαι για καθε μια κοπελα που τα καταφερνει εδω μεσα!

@Θέτις Κ. αν πας την επομενη βδομαδα θα δεις σίγουρα και σακο με τετοια χοριακη! Με το καλο. Εγω στις 2 πρώτες εγκυμοσυνες μ πηγαινα για πρωτο υπερηχο 6η βδομαδα κ βλεπαμε σάκο. Στην 3η π αλλαξα γιατρο μ ειπε να παω απ ευθειας μετα απο 15 μερες να ακουσουμε καρδούλα. 

@Maria98 εσυ ειπες οτι αισθάνθηκες καπως π ειχες επαφη μεσα στη Μ. Βδομαδα? Να ξερεις οτι οταν ειναι για αναπαραγωγή οχι μονο σ λενε να μην κανεις αλλα και επιβαλλεται. Οποτε με το καλο να ρθει κ σε σενα τ σπορακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Α κατάλαβα κορίτσι μου, ναι τότε λογικό που σου είπε να κάνεις τη ρουτίνα σου στις 8. Όλα καλά θα πάνε, θετική σκέψη 🙏

Εμένα η premom με βγάζει 4εβ2ημ, έρχομαι από πίσω σου σιγά σιγά 😁 @Kate1992 πες μας κι εσύυυυυ ❤️

Εμένα η Premom με βγάζει 4 εβδομάδων! Εγώ δν μπορώ ν ξανακάνω χοριακη καθώς τ μικροβιολογικά ανοίγουν πάλι Τετάρτη ! Ότι καταλαβαίνω από τ τεστ! Ευτυχώς σκουρηνε το σημερινό ! 
εσενα η χοριακη σ είναι φοβερή!!! Το σποράκι σ είναι εκει και θ μείνει αυτή τη φορά !!! Να σαι σίγουρη 🙏❤️🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μπράβο πολύ ωραία νέα!!! Κ εμένα η γιατρος μ μια χοριακη θέλει πάντα!! Το ξέρω ότι στο εξωτερικό δεν ζητάνε καν… αν είσαι 4 εβδ τώρα βρες κάποιον να πας να δεις ότι είναι ενδομήτριο κ όταν θα πας πίσω θα σε αναλάβει η γιατρος σου εκεί…!! Τι ωραίο δώρο εφερες στους γονεις σου❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Αυτό με τον ιδρώτα κ την διάρροια τα είχα στην πρώτη μ εγκυμοσύνη κ αϋπνία! Σε αυτήν είχα πάλι διάρροια αλλά είχα πολλες κρυάδες κ ευτυχως όχι αϋπνία!! Κράμπες είναι λογικό να εχεις ολες έχουμε τις πρωτες εβδομαδες 

Πραγματικά ιδρώτας+διάρροια, μη σου τύχει είναι η φάση 😅 να σου πω την αλήθεια πιο πολύ στον ύπνο ιδρώνω κι όταν περπατάω, ενώ τώρα μου είπε μες το σπίτι χαλαρή τα άκρα μου είναι παγωμένα! Το οποίο μου συμβαίνει κανονικά λίγο πριν έρθει περίοδος και γι'αυτό νόμιζα ότι δεν σ' αυτόν τον κύκλο...☺️ Αλλά ενώ τα άκρα είναι παγωμένα, πιάνω την κοιλιά μου και καίει! Μάλλον συμβαίνει λόγω του ότι το σώμα δίνει προτεραιότητα κατά κάποιο τρόπο, τα λέω εγώ τώρα μπακάλικα.

Όσο για το γιατρό την επόμενη βδομάδα, ναι ναι ακριβώς να δούμε βιωσιμότητα ότι δλδ είναι ενδομήτριο και ότι όλο είναι όπως θα πρεπε για τις μέρες του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Τι ωραια μπήκε ο Μαιος ρε κορίτσια! Ποση αισιοδοξια τα θετικα τεστακια σας και οι χοριακες σας! Πολυ χαίρομαι για καθε μια κοπελα που τα καταφερνει εδω μεσα!

@Θέτις Κ. αν πας την επομενη βδομαδα θα δεις σίγουρα και σακο με τετοια χοριακη! Με το καλο. Εγω στις 2 πρώτες εγκυμοσυνες μ πηγαινα για πρωτο υπερηχο 6η βδομαδα κ βλεπαμε σάκο. Στην 3η π αλλαξα γιατρο μ ειπε να παω απ ευθειας μετα απο 15 μερες να ακουσουμε καρδούλα. 

@Maria98 εσυ ειπες οτι αισθάνθηκες καπως π ειχες επαφη μεσα στη Μ. Βδομαδα? Να ξερεις οτι οταν ειναι για αναπαραγωγή οχι μονο σ λενε να μην κανεις αλλα και επιβαλλεται. Οποτε με το καλο να ρθει κ σε σενα τ σπορακι σου.

Ναι κι εγώ πιστεύω μάλλον θα δούμε σάκο και τον εμβρυϊκό πόλο! Στη παλινδρόμη έτσι είχα πάει πρώτο υπέρηχο 5εβδ και 5ημ νομίζω και είχα δει ακριβώς αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εμένα η Premom με βγάζει 4 εβδομάδων! Εγώ δν μπορώ ν ξανακάνω χοριακη καθώς τ μικροβιολογικά ανοίγουν πάλι Τετάρτη ! Ότι καταλαβαίνω από τ τεστ! Ευτυχώς σκουρηνε το σημερινό ! 
εσενα η χοριακη σ είναι φοβερή!!! Το σποράκι σ είναι εκει και θ μείνει αυτή τη φορά !!! Να σαι σίγουρη 🙏❤️🌈

Ναι κι εμένα μου είπαν για επαναληπτική από Τετάρτη μόνο αν θέλω! Αλλά δε ξέρω αν θα παω, θα δώσω προτεραιότητα στο να βρω έναν γιατρό να δούμε υπερηχογραφικά εκτός κι αν το ζητήσει ως προϋπόθεση πριν πάω να με δει. Μου χουν μείνει 2 τεστ εννοείται θα τα κάνουμε κι αυτά αύριο και μεθαύριο 😜 αν ήμουν σπίτι μου θα είχα παραγγείλει μια 10αδα απ' το Αμαζον χαχαχαχα 

Κοντά είμαστε στις μέρες, τι καλά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

Υπάρχει περίπτωση;;; Η γιατρός είδε μόνο ένα κυρίαρχο ωοθυλάκιο τη μέρα που κάναμε την οβιτρελ - έχω ιστορικό διδύμων στην οικογένεια αλλά ετεροζυγωτικα όχι ομοζυγωτικα (3 περιπτώσεις, εκ των οποίων μια ο αδερφός μου αλλά δυστυχώς το δεύτερο αποβλήθηκε). Αλλά επειδή μόνο ένα ωοθυλάκιο έφτασε 17εκ στο μυαλό μου απέκλεισα το σενάριο αυτό.

Βγηκε η χοριακή κορίτσια, με σκασανε μέχρι το βράδυ! 308 κορίτσια, 14η ΜΤΩ 🥰

Παρά πολύ καλή!!!! 
καλους διπλασιασμούς!!!

Να ξεκουραστείς αυτές τις μέρες….χαλαρααα όλα!!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι κι εμένα μου είπαν για επαναληπτική από Τετάρτη μόνο αν θέλω! Αλλά δε ξέρω αν θα παω, θα δώσω προτεραιότητα στο να βρω έναν γιατρό να δούμε υπερηχογραφικά εκτός κι αν το ζητήσει ως προϋπόθεση πριν πάω να με δει. Μου χουν μείνει 2 τεστ εννοείται θα τα κάνουμε κι αυτά αύριο και μεθαύριο 😜 αν ήμουν σπίτι μου θα είχα παραγγείλει μια 10αδα απ' το Αμαζον χαχαχαχα 

Κοντά είμαστε στις μέρες, τι καλά ❤️❤️

Ναιιιιι!!! Είπαμε εμείς! Είμαστε χέρι χέρι ❤️❤️ τώρα ξεκούραση όσο μπορούμε και ήρεμα πράγματα ! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια πήρα μια λαχτάρα σήμερα!!!! Ήμουν μ το σκυλάκι μ και τον βγάζω από το αυτοκίνητο κατεβαίνει κ γώ και γυρνάω πλάτη γ ν κλείσω τη πόρτα από το αμάξι κ έρχεται ένα αδέσποτο και μ το γραπωνει!!! Το ποσό φοβήθηκα και στεναχωρέθηκα δν λέγεται!!! 😢😢😢 τ μπήκε δόντι και τ έχει κάνει μια τρυπουλα στο ποδαράκι , ευτυχώς επιφανειακή και θ ξεκινήσουμε αντιβίωση!!! 
τα δικά μ νέα είναι πως από χθες το βράδυ δν έχω καθόλου καφέ!!!!κατι ήπιες κράμπες έχω και λίγο πόνο στη μέση! Και πέφτουν γρήγορα οι μπαταρίες μ! Κοιμάμαι το μεσημέρι και τη νύχτα ξυπνάω και έχω αϋπνίες! 
το τεστακι μ εμένα σκουραίνει αργά αλλά σκουραινει δόξα τώ θεω!!!❤️ αυτά

A2FC6913-096B-451A-A6D6-C8228DB17658.jpeg

Κορίτσι μου το τεστ δείχνει πως πάει καλά πάντως έχει διαφορά με το προηγούμενο υπομονή τώρα να πας να ξανά κανείς χοριακη 😊

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Kate1992και @Θέτις Κ. , συγχαρητήρια κορίτσια!!!!! 

@Naty_με το καλο για τον υπέρηχο!!!

Σήμερα κ εγώ πήγα στο γιατρό κορίτσια! 8+2 σήμερα,  ακούσαμε καρδούλα ❤

άντε μπράβο έφυγε ένα άγχος φαντάζομαι τέλεια με το καλό κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 😊 ένα γερο μωρακι ! 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

Υπάρχει περίπτωση;;; Η γιατρός είδε μόνο ένα κυρίαρχο ωοθυλάκιο τη μέρα που κάναμε την οβιτρελ - έχω ιστορικό διδύμων στην οικογένεια αλλά ετεροζυγωτικα όχι ομοζυγωτικα (3 περιπτώσεις, εκ των οποίων μια ο αδερφός μου αλλά δυστυχώς το δεύτερο αποβλήθηκε). Αλλά επειδή μόνο ένα ωοθυλάκιο έφτασε 17εκ στο μυαλό μου απέκλεισα το σενάριο αυτό.

Βγηκε η χοριακή κορίτσια, με σκασανε μέχρι το βράδυ! 308 κορίτσια, 14η ΜΤΩ 🥰

Πολύ καλό το νούμερο σου μπράβο !!! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι 🥰

εγω 15 ΜΤΩ είχα 213 χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. Συγχαρητήρια κορίτσι μου....εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε όπως πρέπει...🙏🫶🏼🙏🫶🏼 (Το τελευταίο είναι σήμερα ... 

1) 25/4

2)26/4

3)28/4

4)29/4

5)30/4

6)1/5

7)2/4 

IMG_20240503_013157.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Σας τα βάζω και από την εφαρμογή όπως  τα έχω περάσει... Απλά δεν ξέρω αν φαίνονται καλά....🤣🤣

Screenshot_2024-05-03-01-57-49-554_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Καλημέρα κορίτσι μ! Φαίνεται ν πλησιάζεις το πικ! Κάνε κ ένα το βραδάκι σήμερα και εννοείται επαφουλα σήμερα παράλληλα! Ευχομαι ν πιάσεις το σποράκι σ ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

έκανες ξανα τεστάκι; :)

Δεν έκανα , ήμουν εκτός σπιτιού χθες .. λέω τώρα γυρνώντας να πάρω ένα predictor.. 28η ημέρα κ μόνο κάτι υγρά λευκά… 

@Θέτις Κ. @Naty @Kate1992ποσο χαίρομαι με τα νέα σας ! Ωραίες γραμμουλες ωραίες τιμούλες!!! Ευχομαι να είναι μοναδικό αυτό το Πάσχα ! 
για όλες μας εύχομαι το φετινό Πάσχα να είναι το τελευταίο με άδειες κοιλιάς ή άδειες αγκαλιές …!!! 🌈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...