Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημερααα! 

Θα έχεις μια μεγάλη χοριακη κορίτσι μου! Ξεκουράσου από την κούραση είναι όλα. Αναμένουμε νεότερα!

Εγώ κορίτσια μου άρχισα να έχω ότι είχα και την προηγούμενη φορά στις ίδιες ακριβώς μέρες. Ξεκίνησαν οι θήκες μου να είναι τσίτα τεντωμένες και πολύ ευαίσθητες .. τότε δεν έπαιρνα προγεστερόνη,τώρα όμως παίρνω και δεν ξέρω αν αυτό μου δημιουργεί αυτό το σύμπτωμα. 

Αυτή η ευαισθησία στις θηλές κι εμένα Μ έπιασε δύο μέρες περίπου αφότου πήρα προγεστερόνη. Γενικά η άτιμη η προγεστερόνη μιμείται όλα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης γι'αυτό κι εγώ δε το πίστευα και νόμιζα η προγεστερόνη απλά με παραπλανεί - εν δε! Θα δεις κι εσύ σε λίγες μέρες, όπως μου έλεγες κι εσύ κορίτσι μου ❤️ εν τω μεταξύ χθες το στήθος μου σαν πέτρα κορίτσια σε σημείο που αν δε φορούσα σουτιέν με πονούσε περισσότερο. Σήμερα παραδόξως είναι καλύτερα αλλά αυξήθηκαν οι κράμπες μάλλον απ' το καθισιο στα αεροπλάνα 5+ ώρες 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω και το σημερινό τεστακι που πιστεύω φαίνεται ότι σκουρυνε από χθες (τι νομίζατε ότι δε θα κουβαλήσω τα τεστ μαζί μου;;; 🤣🤣🤣 Η τρέλα κι η παράνοια πάει παντού!) 🙏🙏 περιμένω τώρα και τη χοριακη το απόγευμα 🤞

Αυτά, οβερ εντ άουτ 🥱😴

IMG_20240502_100733.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω και το σημερινό τεστακι που πιστεύω φαίνεται ότι σκουρυνε από χθες (τι νομίζατε ότι δε θα κουβαλήσω τα τεστ μαζί μου;;; 🤣🤣🤣 Η τρέλα κι η παράνοια πάει παντού!) 🙏🙏 περιμένω τώρα και τη χοριακη το απόγευμα 🤞

Αυτά, οβερ εντ άουτ 🥱😴

IMG_20240502_100733.jpg

Μυριζομαιιιι διδυμάκια👶🏻👶🏻 τελειααα τα τεστακια σου🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,  τι όμορφα που ξεκινάει ο μήνας αυτός!!!! Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα κατ'ευχήν χωρίς δυσκολίες άγχη και φόβους ❣️

Κορίτσια να ρωτήσω τα τεστακια τα αξιολογείτε αφού στεγνώσουν,  σήμερα 19η μέρα μου φαίνεται πιο σκούρο ακόμα από χθες,  πιστεύω σήμερα είναι το πικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω και το σημερινό τεστακι που πιστεύω φαίνεται ότι σκουρυνε από χθες (τι νομίζατε ότι δε θα κουβαλήσω τα τεστ μαζί μου;;; 🤣🤣🤣 Η τρέλα κι η παράνοια πάει παντού!) 🙏🙏 περιμένω τώρα και τη χοριακη το απόγευμα 🤞

Αυτά, οβερ εντ άουτ 🥱😴

IMG_20240502_100733.jpg

τι όμορφα τεστάκια ❤️ με το καλό τα αποτελέσματα! μυρίζομαι και εγω διδυμάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,  τι όμορφα που ξεκινάει ο μήνας αυτός!!!! Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα κατ'ευχήν χωρίς δυσκολίες άγχη και φόβους ❣️

Κορίτσια να ρωτήσω τα τεστακια τα αξιολογείτε αφού στεγνώσουν,  σήμερα 19η μέρα μου φαίνεται πιο σκούρο ακόμα από χθες,  πιστεύω σήμερα είναι το πικ

ναι κοπέλα μου, τα αφήνεις κανα 10λεπτο να στεγνώσει για να φανεί..αν θέλεις μπορείς να μας βάλεις την φωτογραφία να σου πουμε! βουρ για επαφουλεεεεεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

 

Κορίτσια μου καλό μήνα σε όλες!!! Χάθηκα λίγο γιατί είχα ένα θέμα κ έτρεχα σε νοσοκομεία κ διάβασα όλα τα μηνύματα τώρα!!! Συγχαρητήρια κορίτσια μου για την εγκυμοσύνη σας!! Πόσο χάρηκα που είδα θετικό τεστ!!! Με το καλό να σας πάνε όλα κ μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! ♥️♥️♥️

καλό μήνα κοπέλα μουυ! Διάβασα σε άλλο ποστ σχετικά με το νοσοκομείο..τι σου είπαν τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω και το σημερινό τεστακι που πιστεύω φαίνεται ότι σκουρυνε από χθες (τι νομίζατε ότι δε θα κουβαλήσω τα τεστ μαζί μου;;; 🤣🤣🤣 Η τρέλα κι η παράνοια πάει παντού!) 🙏🙏 περιμένω τώρα και τη χοριακη το απόγευμα 🤞

Αυτά, οβερ εντ άουτ 🥱😴

IMG_20240502_100733.jpg

Εσένα κοντεύει ν ξεπεράσει και την ελέγχου!!!! Μια χαρά!!! Καλώς όρισες στην Ελλάδα κορίτσι μ!! Ξεκούραση τώρα!!! 
κ γώ εκανα το πρωί και ήταν πιο σκούρο!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ναι κοπέλα μου, τα αφήνεις κανα 10λεπτο να στεγνώσει για να φανεί..αν θέλεις μπορείς να μας βάλεις την φωτογραφία να σου πουμε! βουρ για επαφουλεεεεεες

Αυτη την εικονα εχω ,πιστευω σημερα ειναι το πικ ! Θα κανω και το μεσημεράκι

20240502_111511.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Αυτη την εικονα εχω ,πιστευω σημερα ειναι το πικ ! Θα κανω και το μεσημεράκι

20240502_111511.jpg

ναι είναι πιο έντονο και από την ελέγχου!!την βρηηηηκες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

ναι είναι πιο έντονο και από την ελέγχου!!την βρηηηηκες :) 

Έτσι πιστεύω και γω , όσον αφορά τις επαφές μας είχαμε 8η 12η 14η 17η 18η (χθες) και 19η (σήμερα), σήμερα είναι τα γενέθλια του αγοριού μου όποτε λογικά θα έχουμε κι άλλη επαφή,  από την άλλη βέβαια νιώθω και περίεργα Μεγάλη Εβδομάδα που είναι,  αλλά εντάξει ας μη το σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Έτσι πιστεύω και γω , όσον αφορά τις επαφές μας είχαμε 8η 12η 14η 17η 18η (χθες) και 19η (σήμερα), σήμερα είναι τα γενέθλια του αγοριού μου όποτε λογικά θα έχουμε κι άλλη επαφή,  από την άλλη βέβαια νιώθω και περίεργα Μεγάλη Εβδομάδα που είναι,  αλλά εντάξει ας μη το σκέφτομαι 

μια χαρά είναι οι επαφές σου..αν μπορείτε και αύριο..η αλήθεια είναι ότι και εμας εχει τυχει να συμβει και 2 φορές μεσα στη μέρα αλλά η νεα γυναικολόγος που πήγα μου είπε οτι οι αντρες μπορεί να εκσπερματώνουν και 10 φορές μέσα στη μέρα..μόνο την 1η έχουν σπερματοζωάρια..τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν ξέρει κανείς..

όσο για το θέμα της Μεγάλης Εβδομάδας ο σκοπός της τεκνοποίησης ειναι ιερός οπότε δεν υπαρχει θεμα..μην το σκεφτεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

μια χαρά είναι οι επαφές σου..αν μπορείτε και αύριο..η αλήθεια είναι ότι και εμας εχει τυχει να συμβει και 2 φορές μεσα στη μέρα αλλά η νεα γυναικολόγος που πήγα μου είπε οτι οι αντρες μπορεί να εκσπερματώνουν και 10 φορές μέσα στη μέρα..μόνο την 1η έχουν σπερματοζωάρια..τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν ξέρει κανείς..

όσο για το θέμα της Μεγάλης Εβδομάδας ο σκοπός της τεκνοποίησης ειναι ιερός οπότε δεν υπαρχει θεμα..μην το σκεφτεσαι..

Μακάρι να τα καταφέρουμε και να έχουμε τα ευχάριστα 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria98 είπε:

Μακάρι να τα καταφέρουμε και να έχουμε τα ευχάριστα 🤞🤞🤞

στο εύχομαι κοπέλα μου! 

να χαίρεσαι και το αγόρι σου! Γεροί να είστε και όλα θα έρθουν με το καλο! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

στο εύχομαι κοπέλα μου! 

να χαίρεσαι και το αγόρι σου! Γεροί να είστε και όλα θα έρθουν με το καλο! :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ,  σήμερα γίνεται 34 ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω και το σημερινό τεστακι που πιστεύω φαίνεται ότι σκουρυνε από χθες (τι νομίζατε ότι δε θα κουβαλήσω τα τεστ μαζί μου;;; 🤣🤣🤣 Η τρέλα κι η παράνοια πάει παντού!) 🙏🙏 περιμένω τώρα και τη χοριακη το απόγευμα 🤞

Αυτά, οβερ εντ άουτ 🥱😴

IMG_20240502_100733.jpg

Άντε κορίτσι μου περιμένουμε με αγωνία τη χοριακή σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Έτσι πιστεύω και γω , όσον αφορά τις επαφές μας είχαμε 8η 12η 14η 17η 18η (χθες) και 19η (σήμερα), σήμερα είναι τα γενέθλια του αγοριού μου όποτε λογικά θα έχουμε κι άλλη επαφή,  από την άλλη βέβαια νιώθω και περίεργα Μεγάλη Εβδομάδα που είναι,  αλλά εντάξει ας μη το σκέφτομαι 

Ο σκοπός Αγιάζει τα μέσα λένε!!! Βουρ και του χρόνου κράτα όλη τη Σαρακοστή για εξιλέωση!😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ,  σήμερα γίνεται 34 ❣️

Να ζήσει κορίτσι μου και του χρόνου τριπλός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μας! 
αχ περιμένω με αγωνία τη 2η χοριακή από στιγμή σε στιγμή θα ξέρω το αποτελεσμα 🙏🏼

@Θέτις Κ. τα τεστακια σου φανταστικά! Αναμένουμε χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να ζήσει κορίτσι μου και του χρόνου τριπλός!!!

Και τετραπλός να ναι δεν θα πούμε όχι χαχα❣️ σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Δευτέρα ήταν 127 και σήμερα 770!!

Σε καμιά βδομάδα θα πάω για υπέρηχο.

αχχχ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει και δεν με αφήνω με χαρώ 100% 

Ένα βήμα τη φορά, για να δούμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Την Δευτέρα ήταν 127 και σήμερα 770!!

Σε καμιά βδομάδα θα πάω για υπέρηχο.

αχχχ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει και δεν με αφήνω με χαρώ 100% 

Ένα βήμα τη φορά, για να δούμε!! 

Τελεια γ χοριακη σου!!!🎉🎉🎉🤰

Με το καλο ολα!!!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κι ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σας!!!❤️❤️❤️🙏🥰🧿👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Την Δευτέρα ήταν 127 και σήμερα 770!!

Σε καμιά βδομάδα θα πάω για υπέρηχο.

αχχχ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει και δεν με αφήνω με χαρώ 100% 

Ένα βήμα τη φορά, για να δούμε!! 

Το σπορακι σου ήρθε και θα μείνει ❣️όλα καλά θα πάνε ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω και το σημερινό τεστακι που πιστεύω φαίνεται ότι σκουρυνε από χθες (τι νομίζατε ότι δε θα κουβαλήσω τα τεστ μαζί μου;;; 🤣🤣🤣 Η τρέλα κι η παράνοια πάει παντού!) 🙏🙏 περιμένω τώρα και τη χοριακη το απόγευμα 🤞

Αυτά, οβερ εντ άουτ 🥱😴

IMG_20240502_100733.jpg

Τι όμορφες γραμμές..... Τι υπέροχο συναίσθημα!!!!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...