Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια μου... Συγγνώμη που χάθηκα λίγο σήμερα αλλά δεν είχα καλή μέρα! Είχα ν' ακούσω τη μικρή απο τα ξημερώματα κι ανησύχησα. Πήγα τώρα το απογεύμα στο νοσοκομείο εδώ κι έκανα ένα γρήγορο υπέρηχο. Άκουσα την καρδούλα της και την είδα να κουνιέται... Οπότε όλα καλά!!! 

Έχω διαβάσει τα νέα σας αλλά δεν ήμουν σε θέση ν' απαντήσω! 

Κορίτσια μου... όσες έχουμε νιώσει την απώλεια ξέρουμε πολύ καλά τι περνάτε αυτήν την στιγμή! Χαίρομαι που δεν το βάζετε κάτω! Σηκώστε μανίκια και πάμε δυνατά για την επόμενη προσπάθεια! Θα έρθει το σποράκι και σε σας!!! Είμαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Πιθανόν ο γιατρός σε πάει βήμα βήμα μετά από ένα ευλογο χρονικό διάστημα ελεύθερων επαφών. Πρώτα είναι η παρακολούθηση και οι στοχευμένες επαφές, μετά η πρόκληση κλπ. Τι να σ πω. Προσπαθείτε καιρό;

14 μήνες.. θεωρώ ότι αργήσαμε πολύ να φτάσουμε στην παρακολούθηση! Έπρεπε να είχε γίνει νωρίτερα γιατί ψυχολογικά κουράστηκα να ελπίζω κάθε μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

14 μήνες.. θεωρώ ότι αργήσαμε πολύ να φτάσουμε στην παρακολούθηση! Έπρεπε να είχε γίνει νωρίτερα γιατί ψυχολογικά κουράστηκα να ελπίζω κάθε μήνα! 

Μαζί είμαστε, έκλεισα 14 μήνες κι εγώ το Μάρτιο. Προσπαθώ πλέον να το αποβάλλω, να μην το σκέφτομαι. Δεν τα καταφέρνω πάντα. Απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ με κάθε μήνα που περνάει. Έχουμε κάνει όλες τις βασικές εξετάσεις. Το ΣΠΩ και οι ανωορρηκτικοι κύκλοι είναι το πρόβλημα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nobody είπε:

Μαζί είμαστε, έκλεισα 14 μήνες κι εγώ το Μάρτιο. Προσπαθώ πλέον να το αποβάλλω, να μην το σκέφτομαι. Δεν τα καταφέρνω πάντα. Απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ με κάθε μήνα που περνάει. Έχουμε κάνει όλες τις βασικές εξετάσεις. Το ΣΠΩ και οι ανωορρηκτικοι κύκλοι είναι το πρόβλημα μας.

Εμείς που ακόμα δε ξέρουμε πιο είναι το πρόβλημα μας!🤷‍♀️ Σήμερα για πρώτη φορά άκουσα αυτό, για το ότι ενδέχεται να μη σκάει το ωάριο! Θα δούμε αυτό το κύκλο πως θα πάει αν θα κυριαρχήσει κάποιο και πως θα προχωρήσουμε! 

Εσείς από εξετάσεις τι έχετε κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμείς που ακόμα δε ξέρουμε πιο είναι το πρόβλημα μας!🤷‍♀️ Σήμερα για πρώτη φορά άκουσα αυτό, για το ότι ενδέχεται να μη σκάει το ωάριο! Θα δούμε αυτό το κύκλο πως θα πάει αν θα κυριαρχήσει κάποιο και πως θα προχωρήσουμε! 

Εσείς από εξετάσεις τι έχετε κάνει?

Σπερματοδιαγραμμα: βγήκε καλό αλλά οριακό. Αυτό ακριβώς μας είπε ο γιατρός μας (εξειδικεύεται κι στην εξωσωματική)

Σαλπιγγογραφια: Πολύ καλή εικόνα σαλπίγγων-μητρας, δεν βρήκαν κάτι. Έκανα και την κλασσική για περίπτωση εξωσωματικής. Με μέθη γιατί είμαι φουλ φοβιτσιαρα.

Ορμονολογικες εξετάσεις: εκεί έδειξαν ανεβασμένα τεστοστερόνη, ανδρογόνα, προλακτίνη λόγω ΣΠΩ.

ΑΜΗ δεν με έχουν βάλει να κανω γιατί θα βγει πλασματική η τιμή λόγω των ΣΠΩ (πολύ ανεβασμένη).

Εσείς αυτά δεν κάνατε πρώτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Σπερματοδιαγραμμα: βγήκε καλό αλλά οριακό. Αυτό ακριβώς μας είπε ο γιατρός μας (εξειδικεύεται κι στην εξωσωματική)

Σαλπιγγογραφια: Πολύ καλή εικόνα σαλπίγγων-μητρας, δεν βρήκαν κάτι. Έκανα και την κλασσική για περίπτωση εξωσωματικής. Με μέθη γιατί είμαι φουλ φοβιτσιαρα.

Ορμονολογικες εξετάσεις: εκεί έδειξαν ανεβασμένα τεστοστερόνη, ανδρογόνα, προλακτίνη λόγω ΣΠΩ.

ΑΜΗ δεν με έχουν βάλει να κανω γιατί θα βγει πλασματική η τιμή λόγω των ΣΠΩ (πολύ ανεβασμένη).

Εσείς αυτά δεν κάνατε πρώτα;

Ακριβώς τα ίδια έχουμε κάνει και εμείς! Αναμένουμε τώρα τον καρυοτυπο μόνο που αργει να βγει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ακριβώς τα ίδια έχουμε κάνει και εμείς! Αναμένουμε τώρα τον καρυοτυπο μόνο που αργει να βγει.. 

Καρυότυπο σε τι; Με συγχωρείς απλά δεν το ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nobody είπε:

Καρυότυπο σε τι; Με συγχωρείς απλά δεν το ξέρω.

Καρυτυπο ζευγους λέγεται! Δώσαμε αιμα και εγώ και ο σύζυγος τα αποτελέσματα βγαίνουν σε ένα μήνα! Δεν γνωρίζω τι είναι ακριβώς! Κάτι με το σύνολο των χρωμοσωματων ενός οργανισμου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καρυτυπο ζευγους λέγεται! Δώσαμε αιμα και εγώ και ο σύζυγος τα αποτελέσματα βγαίνουν σε ένα μήνα! Δεν γνωρίζω τι είναι ακριβώς! Κάτι με το σύνολο των χρωμοσωματων ενός οργανισμου..

Βρήκαν κάτι παθολογικό και σας το έβαλαν να το κάνετε; Εμάς δεν μας το έχουν αναφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Βρήκαν κάτι παθολογικό και σας το έβαλαν να το κάνετε; Εμάς δεν μας το έχουν αναφέρει.

Όχι τίποτα ! Απλά μου λέει σαν εξέταση δεν έχετε κάνει και αυτή! Και την κάναμε εγώ που το έψαξα περισσότερο λέει για αποβολές! Εμείς τόσους μήνες δεν έχουμε καμία συλληψη ! Εσείς τι ηλικία έχετε αν μου επιτρέπεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Όχι τίποτα ! Απλά μου λέει σαν εξέταση δεν έχετε κάνει και αυτή! Και την κάναμε εγώ που το έψαξα περισσότερο λέει για αποβολές! Εμείς τόσους μήνες δεν έχουμε καμία συλληψη ! Εσείς τι ηλικία έχετε αν μου επιτρέπεις!?

Αχ αυτό θα έλεγα τωρα. Ούτε σύλληψη. Τίποτα! Είμαστε εγώ 30 και ο σύζυγος 37. Εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nobody είπε:

Αχ αυτό θα έλεγα τωρα. Ούτε σύλληψη. Τίποτα! Είμαστε εγώ 30 και ο σύζυγος 37. Εσείς;;

Εμείς και οι δύο 27 στα 28 το καλοκαίρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμείς και οι δύο 27 στα 28 το καλοκαίρι! 

Ελπίζω να τα καταφέρουμε σύντομα. Περιμένω αυτό το μήνα να δω τι κάναμε. Σε 12 μέρες θα δούμε αν θα έχουμε ευχάριστα ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Ελπίζω να τα καταφέρουμε σύντομα. Περιμένω αυτό το μήνα να δω τι κάναμε. Σε 12 μέρες θα δούμε αν θα έχουμε ευχάριστα ή όχι.

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! 

Στο εύχομαι πραγματικα και για σένα να πάνε όλα καλά με τις στοχευμένες επαφές και την ovitrelle. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nobody είπε:

Στο εύχομαι πραγματικα και για σένα να πάνε όλα καλά με τις στοχευμένες επαφές και την ovitrelle. 🙏

Μακάρι μακάρι! 🙏 σ'ευχαριστώ! Και σε όλες τις γυναίκες που το θέλουν τόσο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Με την υστεροσκοπηση βλέπουν το εσωτερικό της μήτρας με κάμερα κ έχουν πλήρη εικόνα. Μπορεί να υπάρχει πχ ένα πολυυυυ μικρό πολυποδακι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο κ να εμποδίζει στη σύλληψη. Μόνο καλό κάνει. 

στις πριν 10 ώρες, ο/η nobody είπε:

Εγώ είμαι με πρόκληση αυτό το μήνα. Κλομιφαινη πήρα. Έχω δοκιμάσει και ταμοξιφαινη. Βρίσκομαι σε 2η μερα ΜΤΩ. Ας ελπίζω σε κάτι θετικό αυτό το μήνα 🙏

 Τις ενέσεις τις δίνουν αν χρειαστεί αργότερα. Ξεκινάς κυρίως από τα απλά φάρμακα.

Μακάρι σε λίγες μέρες να μας πεις ότι είσαι έγκυος!!

Εγω με το που ξύπνησα αδιαθέτησα κορίτσια μου. Ακριβώς 14 μέρες μετά την ωορρηξία!! Ο οργανισμός δουλεύει σωστά. Ελπιζω σε πιο στοχευμένες επαφές αυτό το μήνα κ να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@flowerv καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Με την υστεροσκοπηση βλέπουν το εσωτερικό της μήτρας με κάμερα κ έχουν πλήρη εικόνα. Μπορεί να υπάρχει πχ ένα πολυυυυ μικρό πολυποδακι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο κ να εμποδίζει στη σύλληψη. Μόνο καλό κάνει. 

Μακάρι σε λίγες μέρες να μας πεις ότι είσαι έγκυος!!

Εγω με το που ξύπνησα αδιαθέτησα κορίτσια μου. Ακριβώς 14 μέρες μετά την ωορρηξία!! Ο οργανισμός δουλεύει σωστά. Ελπιζω σε πιο στοχευμένες επαφές αυτό το μήνα κ να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα🌈🌈

Καλημέρα! Το ελπίζω @annie! Κι αυτό το μήνα που άλλαξα γιατρό ένιωσα αισιοδοξία με τον καινούργιο. Ένιωσα ότι θα τα καταφέρω, όλα θα κάνε καλά. Ήταν γλυκύτατος άνθρωπος. Ακολούθησα πίστα τις οδηγίες του αυτό το μήνα. Μακάρι 🤗🙏 

Ο παλιός γιατρός αδιαφορούσε που είχα κάνει προκλήσεις μέσα στη χρονιά. Ήταν τραγικός. Δεν είχα τις κατάλληλες οδηγίες και ειδικά την τελευταία φορά με άφησε όλο το μήνα χωρίς να με δει 18 μέρες από την αρχή της περιόδου. Φυσικά είχα γίνει η ωορρηξία, το έλεγξα μέσω τεστ. Έχασα χρόνο μαζί του. Είμαι τυχερή που το κατάλαβα κι πήγα συστημένη στον τωρινό ο οποίος ΝΑΙ ΞΕΡΕΙ! Δεν είναι όλοι για όλα! Να προσέχετε κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα! Το ελπίζω @annie! Κι αυτό το μήνα που άλλαξα γιατρό ένιωσα αισιοδοξία με τον καινούργιο. Ένιωσα ότι θα τα καταφέρω, όλα θα κάνε καλά. Ήταν γλυκύτατος άνθρωπος. Ακολούθησα πίστα τις οδηγίες του αυτό το μήνα. Μακάρι 🤗🙏 

Ο παλιός γιατρός αδιαφορούσε που είχα κάνει προκλήσεις μέσα στη χρονιά. Ήταν τραγικός. Δεν είχα τις κατάλληλες οδηγίες και ειδικά την τελευταία φορά με άφησε όλο το μήνα χωρίς να με δει 18 μέρες από την αρχή της περιόδου. Φυσικά είχα γίνει η ωορρηξία, το έλεγξα μέσω τεστ. Έχασα χρόνο μαζί του. Είμαι τυχερή που το κατάλαβα κι πήγα συστημένη στον τωρινό ο οποίος ΝΑΙ ΞΕΡΕΙ! Δεν είναι όλοι για όλα! Να προσέχετε κορίτσια!!! 

Αχ πόσο δίκιο έχεις κοριτσάκι μου. Και μεις είχαμε ταλαιπωρηθεί με τους λάθος γιατρούς στην αρχή αλλά πλέον είμαστε στα σωστά χέρια!!! Ειλικρινά είναι πολύ στενάχωρο και άδικο το ότι μπλέκουμε είτε με άσχετους, είτε με αδιάφορους είτε με κερδοσκόπους γιατρούς αλλά που να ξέραμε;;; Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί κανένα ζευγάρι ξανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Όχι τίποτα ! Απλά μου λέει σαν εξέταση δεν έχετε κάνει και αυτή! Και την κάναμε εγώ που το έψαξα περισσότερο λέει για αποβολές! Εμείς τόσους μήνες δεν έχουμε καμία συλληψη ! Εσείς τι ηλικία έχετε αν μου επιτρέπεις!?

Σωστά ο καρύοτυπος ζεύγους είναι μέρος του πρωτόκλλου διερεύνησης καθ' εξίν αποβολών, οπότε μου φαίνεται περίεργο που σας τον πρότεινε 🤔 Εμένα αυτό μου το είπε χθες η ειδικός γονιμότητας εάν επιλέγαμε να πάμε μ αυτή την οδό. Συγκεκριμένα είπε ότι αν θέλουμε, για την ψυχική μας ηρεμία, μπορούμε να προβούμε στο πρωτόκολλο διερεύνησης καθ' εξίν αποβολών που περιλαμβάνει περαιτέρω αιματολογικές σε εμένα για τύπους θρομβοφιλίας και άλλο σετ αιματολογικών και στους δύο για τον καρυότυπο ζεύγους. Βέβαια είπε ότι αυτό το κάνουν όταν υπάρξει και 3η αποβολή, και πιο συγκεκριμένα στη δική μας περίπτωση θα το πρότεινε ασυζητητί εάν κι αυτή η απώλεια ήταν παλ΄ινδρομη. Γι αυτό στην προκειμένη φάση το άφησε πάνω μας ν αποφασίσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σωστά ο καρύοτυπος ζεύγους είναι μέρος του πρωτόκλλου διερεύνησης καθ' εξίν αποβολών, οπότε μου φαίνεται περίεργο που σας τον πρότεινε 🤔 Εμένα αυτό μου το είπε χθες η ειδικός γονιμότητας εάν επιλέγαμε να πάμε μ αυτή την οδό. Συγκεκριμένα είπε ότι αν θέλουμε, για την ψυχική μας ηρεμία, μπορούμε να προβούμε στο πρωτόκολλο διερεύνησης καθ' εξίν αποβολών που περιλαμβάνει περαιτέρω αιματολογικές σε εμένα για τύπους θρομβοφιλίας και άλλο σετ αιματολογικών και στους δύο για τον καρυότυπο ζεύγους. Βέβαια είπε ότι αυτό το κάνουν όταν υπάρξει και 3η αποβολή, και πιο συγκεκριμένα στη δική μας περίπτωση θα το πρότεινε ασυζητητί εάν κι αυτή η απώλεια ήταν παλ΄ινδρομη. Γι αυτό στην προκειμένη φάση το άφησε πάνω μας ν αποφασίσουμε.

Εγώ λόγω τ ιστορικού θρομβοφιλιας της αδερφής μ , πριν από τος προσπαθείες μας πήγα στην αιματολόγο και έχω κάνει όλο αυτό το πακέτο εξετάσεων, θρομβοφιλιας, ανοσολογικες, καρυοτυπο, μεσογειακή αναιμία, κυστικη ίνωση! Αλλά ναι ισχύει ότι ο καρυοτυπος ανήκει στις εξετάσεις αποβολών η σε περίπτωση π έχει γίνει βιοψία εμβρύου ξαι βρεθεί καμία χρωμοσωμικών ανωμαλία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ λόγω τ ιστορικού θρομβοφιλιας της αδερφής μ , πριν από τος προσπαθείες μας πήγα στην αιματολόγο και έχω κάνει όλο αυτό το πακέτο εξετάσεων, θρομβοφιλιας, ανοσολογικες, καρυοτυπο, μεσογειακή αναιμία, κυστικη ίνωση! Αλλά ναι ισχύει ότι ο καρυοτυπος ανήκει στις εξετάσεις αποβολών η σε περίπτωση π έχει γίνει βιοψία εμβρύου ξαι βρεθεί καμία χρωμοσωμικών ανωμαλία ! 

Εμείς δεν έχουμε ιστορικό θρομβοφιλίας στην οικογένεια κι ήταν κι αυτός ένας λόγος που δε το επέλεξα... Θα δείξει 🤞 Ας μη σκεφτόμαστε αρνητικά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ λόγω τ ιστορικού θρομβοφιλιας της αδερφής μ , πριν από τος προσπαθείες μας πήγα στην αιματολόγο και έχω κάνει όλο αυτό το πακέτο εξετάσεων, θρομβοφιλιας, ανοσολογικες, καρυοτυπο, μεσογειακή αναιμία, κυστικη ίνωση! Αλλά ναι ισχύει ότι ο καρυοτυπος ανήκει στις εξετάσεις αποβολών η σε περίπτωση π έχει γίνει βιοψία εμβρύου ξαι βρεθεί καμία χρωμοσωμικών ανωμαλία ! 

Είναι πολύ ειδική εξέταση. Δεν έχω ιστορικό αποβολών ή θρομβοφιλιας, για αυτό δεν την είχα ακούσει, ούτε μας την είχαν πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ούτε εμείς στην οικογένεια είχαμε ιστορικό αποβολων! Αλλά για αλλά θεματα υγείας είχε ψαχτεί η αδερφή μου και ανακαλύψαμε ότι υπάρχει στην οικογένεια θρομβοφιλία! Έτσι έχω κάνει και εγω όλο το πακέτο και έχω!

Τώρα τον Καρυότυπο δε ξέρω και εγώ γιατί τον κάναμε, αλλά δε πειράζει κακό δεν κάνει! Αναμένουμε τα αποτελέσματα σε 2 βδομάδες γιατί αργεί να βγει ! Τώρα θα κάνω την αμη που δεν είχα κάνει και μου την πρότεινε Τώρα, ξέρετε εάν πρέπει να είμαστε σε συγκεκριμένη μέρα του κύκλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα

Κι εγώ ύστερα από την παλινδρόμη είχα κάνει ανοσολογικες και θρομβοφιλίας...ιστορικό αποβολων στην οικογένεια δεν υπήρχε βέβαια...αλλα η γυναικολόγος τότε είπε ας κάνουμε ενδεικτικά κάποια

Μια φιλη μου όμως ύστερα από 3 αποβολές ειχςν κάνει κανονικά και καρυοτυπο και τις άλλες εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
    • Κ γω καπως έτσι. Περίεργη ψυχολογία, ο καιρός δεν βοηθάει και πολύ, η περιοχή που μενω δεν ενδείκνυται για βόλτες με την μικρή, οπότε θα πάμε σήμερα με τον άντρα μου που έχει ρεπό. Έχω πολύ πιο ήπια συμπτώματα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά και πάλι το στομάχι είναι ανακατεμένο, και νιώθω απίστευτη κουραση, λες και σκάβω όλη μέρα... Ευτυχώς έρχεται μερικές μέρες την εβδομάδα η μαμά μου και κρατάει τη μικρή και πέφτω για ύπνο, αλλιώς νιώθω ότι θα λιποθυμήσω!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...