Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Γκουυυυντττττ μορνινγκκκκκ!!! Καλημέρα αγαπημένες μου!  Καλή Μ. Βδομάδα να έχουμε!! Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ από τα βάθη της καρδιάς μου για τα μνμ σας!❤️❤️❤️ Ποση θετική ενέργεια αντλώ να ξέρατε!!

@Θέτις Κ. μου κορίτσι μου γλυκό δεν πιστεύω ;πο αυτά που διαβάζω ότι θα χρειαστεί να σταματήσεις την προγεστερόνη! Γι αυτό αν και ξέρω τι γινεται μετά ...δε θα σου πω!!!! Συνέχισε την!! Μάλλον το back2back ισχύει σε αυτή την περίπτωση!!

@Kate1992 κανονισεεεε. Κανόνισε την πορεία σου! Η ζαιρα είπε πρώτα εσύ και επομαι εγώ ! Μην τυχόν και με αφήσεις ξεκρεμαστη θα σε φαωωωω!!!

Τώρα κάμερα σε μένα και τα δικά μου! Κάναμε σήμερα την σπερματεγχυση. Το δείγμα ήταν πολύ καλό και είχαμε και μεγάλη συγκέντρωση και πολύ καλή ταχύτητα.  Από τα 50.000.000 Ε τι στο καλό ένα θα την κάνει την δουλειά χαχαχαχ. Εγώ από το πρωί που σηκώθηκα είχα πόνους ωορηξιας αρκετούς και αν και δεν έκανα υπέρηχο γιατί ο γιατρός μου είχε χειρουργείο και επισπεύσαμε την διαδικασία,μου είπε ότι ο τράχηλος ήταν τέλειος και είχα πολλές βλεννες πράμα που σημαίνει ότι πιθανόν πετύχαμε τέλεια την ώρα. Εγώ είμαι φουλ αισιόδοξη (βέβαια πάντα είμαι χαχαχαχ) ! Τώρα αναμονή και σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω τον πυρετό των τεστ. Ευτυχώς πέφτει και Πάσχα και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες!! Αυταςας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή εβδομάδα! Στο πρώτο μου παιδάκι θήλασα περίπου 14 μήνες νομίζω

 Σταμάτησα όταν ήμουν ήδη έγκυος στο 2ο, 1ον γιατί δεν ήθελα ταντεμ και 2ον γιατί δεν άντεχα από τον πόνο τον θηλασμό! 

Στο 2ο μωράκι μου θηλάζουμε αποκλειστικά τώρα σχεδόν 5 μήνες και συνεχίζουμε!

Είναι το καλύτερο δώρο που μπορείς να κάνεις στο παιδάκι σου! Είναι τόσα πολλά τα οφέλη, που με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google θα πάθεις σοκ! (Εγώ το ειχα ψάξει πολύ γτ ήθελα να ξέρω)

Σημασία βέβαια έχει να είσαι εσύ καλά κ το μωρό σου! Γάλα πάντα θα έχεις. Όσο έχεις το παιδί στο στήθος θα έχεις κ γάλα! 

Θα υπάρξουν και δύσκολες μέρες (κυρίως στην αρχή μέχρι να το βρείτε) αλλά είναι ένα πάρα πολύ όμορφο ταξίδι!

Όσο για το τι θα λέει ο κόσμος;;; 

Ο κόσμος πάντα θα λέει!! Θηλάζεις; Γιατί θηλάζεις; Δεν έχεις γάλα, δεν σιτίζεται καλά το παιδί και άλλα τέτοια....

Δίνεις ξένο; Γιατί δίνεις ξένο; Κάνεις "κακό" στο παιδί σου και άλλα τέτοια χαζά!

Το αν σιτίζεται επαρκώς το παιδί σου (επειδή δεν ξέρουμε πόσα ml τρώει με το θηλασμό) θα φαίνεται στην αύξηση βάρους που παίρνει κάθε μήνα! Αν παίρνει επαρκές βάρος όλα τα άλλα είναι μπαρουφες 😂😂

Έχει και δωρεάν σεμινάρια στο ίντερνετ που μπορείς να δεις και φυσικά σε YouTube! Υπάρχει ομάδα υποστήριξης θηλασμού στο Facebook ανάλογα με τον τόπο διαμονής σου! 

Για μένα είναι η καλύτερη επιλογή (από την άποψη τι προσφέρει στο παιδί) ο αποκλειστικός θηλασμός και μια πολύ εύκολη λύση (έχεις πάντα έτοιμο ζεστό γάλα για το παιδάκι σου!!!😂)! 

Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κατά των μαμάδων που επέλεξαν να μην θηλάσουν! Μπορεί να υπάρχουν ιατρικοί λόγοι που δεν το κάνουν ή ακόμα κι από επιλογή τους! Η κάθε μία ξέρει και κρίνει ποιο είναι το καλό για το παιδί της!

Χαχαχαχαχα!!! Έχω διαβάσει πάρα πολλά γι' αυτό και είμαι ΥΠΕΡ!!! Έχω ήδη παρακολουθήσει 1 σεμινάριο και στον 8ο θα παρακολουθήσω κι άλλα! Απλά πχ ο μπαμπάς μου ξεκίνησε ήδη να μου πιπιλάει το κεφάλι για το ξένο! Ευτυχώς όμως θα φύγω λίγο μετά τη γέννα όποτε δε θα μπορεί να μας ελένξει κιόλας!

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν θα δίνεις σημασία στο τι σου λένε…εσυ μόνο τον γιατρο θα ακους αν βάζει βάρος το μωρό δεν υπάρχει λόγος να σε αγχώνει κ να ακους τον γιατρο σου! Κ ο γιατρος αν βάζει βάρος το μωρό δεν θα σου πει τίποτα 

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ... Αν παίρνει βάρος το μωρό και έχεις τις πάνες που χρειάζονται γιατί να δώσεις ξένο;;; Απλά ήθελα τη γνώμη σας για να μην πιστεύω ότι είμαι εγώ η παράξενη που θέλω να επιτύχω τον αποκλειστικό θηλασμό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Γκουυυυντττττ μορνινγκκκκκ!!! Καλημέρα αγαπημένες μου!  Καλή Μ. Βδομάδα να έχουμε!! Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ από τα βάθη της καρδιάς μου για τα μνμ σας!❤️❤️❤️ Ποση θετική ενέργεια αντλώ να ξέρατε!!

@Θέτις Κ. μου κορίτσι μου γλυκό δεν πιστεύω ;πο αυτά που διαβάζω ότι θα χρειαστεί να σταματήσεις την προγεστερόνη! Γι αυτό αν και ξέρω τι γινεται μετά ...δε θα σου πω!!!! Συνέχισε την!! Μάλλον το back2back ισχύει σε αυτή την περίπτωση!!

@Kate1992 κανονισεεεε. Κανόνισε την πορεία σου! Η ζαιρα είπε πρώτα εσύ και επομαι εγώ ! Μην τυχόν και με αφήσεις ξεκρεμαστη θα σε φαωωωω!!!

Τώρα κάμερα σε μένα και τα δικά μου! Κάναμε σήμερα την σπερματεγχυση. Το δείγμα ήταν πολύ καλό και είχαμε και μεγάλη συγκέντρωση και πολύ καλή ταχύτητα.  Από τα 50.000.000 Ε τι στο καλό ένα θα την κάνει την δουλειά χαχαχαχ. Εγώ από το πρωί που σηκώθηκα είχα πόνους ωορηξιας αρκετούς και αν και δεν έκανα υπέρηχο γιατί ο γιατρός μου είχε χειρουργείο και επισπεύσαμε την διαδικασία,μου είπε ότι ο τράχηλος ήταν τέλειος και είχα πολλές βλεννες πράμα που σημαίνει ότι πιθανόν πετύχαμε τέλεια την ώρα. Εγώ είμαι φουλ αισιόδοξη (βέβαια πάντα είμαι χαχαχαχ) ! Τώρα αναμονή και σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω τον πυρετό των τεστ. Ευτυχώς πέφτει και Πάσχα και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες!! Αυταςας

Αχ κορίτσι μου, αυτή η θετική σου ενέργεια σε κάθε σου μήνυμα είναι πραγματικά μεταδοτική! Τέτοια μας λες και μας ανεβάζεις ❤️ 

Κι επειδή έχεις αυτή την αύρα και ενέργεια μόνο καλά και ευχάριστα θα σου έρθουν  είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα, εύχομαι σε 2 βδομαδούλες να δούμε θετικό τεστάκι απ το σποράκι σας 🙏🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Βρε κορίτσια, έχω μια ερώτηση. Όσες έχετε ήδη παιδάκι, τι γνώμη έχετε για τον αποκλειστικό θηλασμό;

Εμείς θηλασαμε για 2 χρόνια. Με τα πάνω μας και τα κάτω μας. Πολύ δύσκολο,  αλλά όμορφο ταξίδι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Χαχαχαχαχα!!! Έχω διαβάσει πάρα πολλά γι' αυτό και είμαι ΥΠΕΡ!!! Έχω ήδη παρακολουθήσει 1 σεμινάριο και στον 8ο θα παρακολουθήσω κι άλλα! Απλά πχ ο μπαμπάς μου ξεκίνησε ήδη να μου πιπιλάει το κεφάλι για το ξένο! Ευτυχώς όμως θα φύγω λίγο μετά τη γέννα όποτε δε θα μπορεί να μας ελένξει κιόλας!

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ... Αν παίρνει βάρος το μωρό και έχεις τις πάνες που χρειάζονται γιατί να δώσεις ξένο;;; Απλά ήθελα τη γνώμη σας για να μην πιστεύω ότι είμαι εγώ η παράξενη που θέλω να επιτύχω τον αποκλειστικό θηλασμό!!!

Σχετικά με τον θηλασμό, να συμπληρώσω απλά ότι η αύξηση βάρους δεν είναι ενδεικτική της ποσότητας γάλατος που έχεις. Μετράμε πάνες βρεγμένες. Εμένα το μωρό μου δεν έπαιρνε βάρος, αλλά εγώ είχα πολύ γάλα κ έβρεχε πάνες. Ήταν άλλος ο λόγος που δεν έπαιρνε. Γάλα έχουν όλες οι γυναίκες αν θέλουν. Αυτό να τους πεις… γιατί κ μένα με φάγανε ότι δεν φτάνει το γάλα μου στο μωρό 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Γκουυυυντττττ μορνινγκκκκκ!!! Καλημέρα αγαπημένες μου!  Καλή Μ. Βδομάδα να έχουμε!! Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ από τα βάθη της καρδιάς μου για τα μνμ σας!❤️❤️❤️ Ποση θετική ενέργεια αντλώ να ξέρατε!!

@Θέτις Κ. μου κορίτσι μου γλυκό δεν πιστεύω ;πο αυτά που διαβάζω ότι θα χρειαστεί να σταματήσεις την προγεστερόνη! Γι αυτό αν και ξέρω τι γινεται μετά ...δε θα σου πω!!!! Συνέχισε την!! Μάλλον το back2back ισχύει σε αυτή την περίπτωση!!

@Kate1992 κανονισεεεε. Κανόνισε την πορεία σου! Η ζαιρα είπε πρώτα εσύ και επομαι εγώ ! Μην τυχόν και με αφήσεις ξεκρεμαστη θα σε φαωωωω!!!

Τώρα κάμερα σε μένα και τα δικά μου! Κάναμε σήμερα την σπερματεγχυση. Το δείγμα ήταν πολύ καλό και είχαμε και μεγάλη συγκέντρωση και πολύ καλή ταχύτητα.  Από τα 50.000.000 Ε τι στο καλό ένα θα την κάνει την δουλειά χαχαχαχ. Εγώ από το πρωί που σηκώθηκα είχα πόνους ωορηξιας αρκετούς και αν και δεν έκανα υπέρηχο γιατί ο γιατρός μου είχε χειρουργείο και επισπεύσαμε την διαδικασία,μου είπε ότι ο τράχηλος ήταν τέλειος και είχα πολλές βλεννες πράμα που σημαίνει ότι πιθανόν πετύχαμε τέλεια την ώρα. Εγώ είμαι φουλ αισιόδοξη (βέβαια πάντα είμαι χαχαχαχ) ! Τώρα αναμονή και σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω τον πυρετό των τεστ. Ευτυχώς πέφτει και Πάσχα και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες!! Αυταςας

Καλή επιτυχία κοριτσάρα!!! Φώλιασε το σποράκι σου 🥳🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!

Έκανα χοριακή, 127! Αρχές 4ης εβδομάδας πρέπει να είμαι. 

Θα κάνω σίγουρα επαναληπτική και μάλλον θα αρχίσω και αντιπηκτικές, θα συνεννοηθώ με τη γιατρό μου.

Χαίρομαι τόσο πολύ κι από την άλλη είμαι πολύ συγκρατημένη. Ανάμεικτα συναισθήματα, αλλά παραμένω αισιόδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Γεια σας κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!

Έκανα χοριακή, 127! Αρχές 4ης εβδομάδας πρέπει να είμαι. 

Θα κάνω σίγουρα επαναληπτική και μάλλον θα αρχίσω και αντιπηκτικές, θα συνεννοηθώ με τη γιατρό μου.

Χαίρομαι τόσο πολύ κι από την άλλη είμαι πολύ συγκρατημένη. Ανάμεικτα συναισθήματα, αλλά παραμένω αισιόδοξη.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλες έτσι είμαστε στην αρχή! Είναι απόλυτα λογικό! Τώρα υπομονή να περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες, γιατί ξέρω ποοοσο αργα κυλάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμείς θηλασαμε για 2 χρόνια. Με τα πάνω μας και τα κάτω μας. Πολύ δύσκολο,  αλλά όμορφο ταξίδι!! 

Δε με πειράζει η δυσκολία αρκεί να τα καταφέρω!!! Το οτι θα μεγαλώσω μόνη μου ένα παιδί είναι ήδη το πιο δύσκολο πράγμα που θα έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου... Αλλά δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα βρε κορίτσια!!!😍

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Σχετικά με τον θηλασμό, να συμπληρώσω απλά ότι η αύξηση βάρους δεν είναι ενδεικτική της ποσότητας γάλατος που έχεις. Μετράμε πάνες βρεγμένες. Εμένα το μωρό μου δεν έπαιρνε βάρος, αλλά εγώ είχα πολύ γάλα κ έβρεχε πάνες. Ήταν άλλος ο λόγος που δεν έπαιρνε. Γάλα έχουν όλες οι γυναίκες αν θέλουν. Αυτό να τους πεις… γιατί κ μένα με φάγανε ότι δεν φτάνει το γάλα μου στο μωρό 😡

Και αυτό το έχω διαβάσει!!! Πρέπει να μετράς πάνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλες έτσι είμαστε στην αρχή! Είναι απόλυτα λογικό! Τώρα υπομονή να περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες, γιατί ξέρω ποοοσο αργα κυλάνε! 

Μέχρι να πάω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο δεν ξέρω πως θα την παλέψω χαχα 

Αλλά πάλι καλά πέφτουν γιορτές οπότε κάπως θα περάσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Γεια σας κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!

Έκανα χοριακή, 127! Αρχές 4ης εβδομάδας πρέπει να είμαι. 

Θα κάνω σίγουρα επαναληπτική και μάλλον θα αρχίσω και αντιπηκτικές, θα συνεννοηθώ με τη γιατρό μου.

Χαίρομαι τόσο πολύ κι από την άλλη είμαι πολύ συγκρατημένη. Ανάμεικτα συναισθήματα, αλλά παραμένω αισιόδοξη.

Μπράβο κορίτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμούς να έχετε!!! Περιμένουμε τα επόμενα νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμείς είχαμε κάποιο θέμα στους 3 - 4 μήνες που η μικρή σταμάτησε να παίρνει τόσο βάρος , όσο έπαιρνε. Μου είπαν πααααρα πολλά,  ότι έγινε νερο,  ότι δεν έχει λιπαρά,  να δώσω εννοείται συμπλήρωμα κ ότι δεν σκέφτομαι το μωρό μου. ( αν είναι δυνατόν να το σκέφτονται οι ξένοι κ όχι η μαμά) 

Τελικά άλλαξα γιατρό,  ο οποίος έδωσε την απάντηση για το βάρος της μικρής,  η οποία φυσικά δεν ήταν ότι φταίει το γάλα. 

Χρειάζεται να κλείσεις τα αυτιά στα ανόητα σχόλια και να κρατήσεις ανθρώπους που θα σε ακούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Μέχρι να πάω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο δεν ξέρω πως θα την παλέψω χαχα 

Αλλά πάλι καλά πέφτουν γιορτές οπότε κάπως θα περάσουν

Χαλάρωσε κορίτσι μου! Κι εγώ 1ο υπέρηχο έκανα στις 7 εβδομάδες για να είμαστε σίγουροι ότι θα ακούσουμε καρδούλα!!! ΌΛΑ θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Γεια σας κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!

Έκανα χοριακή, 127! Αρχές 4ης εβδομάδας πρέπει να είμαι. 

Θα κάνω σίγουρα επαναληπτική και μάλλον θα αρχίσω και αντιπηκτικές, θα συνεννοηθώ με τη γιατρό μου.

Χαίρομαι τόσο πολύ κι από την άλλη είμαι πολύ συγκρατημένη. Ανάμεικτα συναισθήματα, αλλά παραμένω αισιόδοξη.

Να πάνε όλα τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κ εμείς είχαμε κάποιο θέμα στους 3 - 4 μήνες που η μικρή σταμάτησε να παίρνει τόσο βάρος , όσο έπαιρνε. Μου είπαν πααααρα πολλά,  ότι έγινε νερο,  ότι δεν έχει λιπαρά,  να δώσω εννοείται συμπλήρωμα κ ότι δεν σκέφτομαι το μωρό μου. ( αν είναι δυνατόν να το σκέφτονται οι ξένοι κ όχι η μαμά) 

Τελικά άλλαξα γιατρό,  ο οποίος έδωσε την απάντηση για το βάρος της μικρής,  η οποία φυσικά δεν ήταν ότι φταίει το γάλα. 

Χρειάζεται να κλείσεις τα αυτιά στα ανόητα σχόλια και να κρατήσεις ανθρώπους που θα σε ακούν.

Δεν το θέλω καθόλου το ξένο γάλα! Πρέπει να μπορέσω να "αντισταθώ" τις πρώτες μέρες μόνο μέχρι να πάρω τη μικρή με το καλό και να πάμε σπίτι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δε με πειράζει η δυσκολία αρκεί να τα καταφέρω!!! Το οτι θα μεγαλώσω μόνη μου ένα παιδί είναι ήδη το πιο δύσκολο πράγμα που θα έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου... Αλλά δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα βρε κορίτσια!!!😍

Και αυτό το έχω διαβάσει!!! Πρέπει να μετράς πάνες... 

πάντως να ξέρεις υπάρχουν εφαρμογές που βοηθάνε πολύ στο να μετράς πάνες και κάθε ποτε θηλάσες κλπ γιατί μην περιμένεις να έχεις μυαλό να τα συγκρατείς στο μυαλό 😂 εγώ έχω μια που λέγεται baby +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

πάντως να ξέρεις υπάρχουν εφαρμογές που βοηθάνε πολύ στο να μετράς πάνες και κάθε ποτε θηλάσες κλπ γιατί μην περιμένεις να έχεις μυαλό να τα συγκρατείς στο μυαλό 😂 εγώ έχω μια που λέγεται baby +

Εγώ σκέφτομαι να ακολουθήσω την παλιά πατροπαράδοτη μέθοδο (καθότι και λίγο μεγάλη!!!😂) το σημειωματάριο με στυλό και χαρτί. Και για τις πάνες και για το θηλασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν το θέλω καθόλου το ξένο γάλα! Πρέπει να μπορέσω να "αντισταθώ" τις πρώτες μέρες μόνο μέχρι να πάρω τη μικρή με το καλό και να πάμε σπίτι μας!

Νομίζω τη μεγαλύτερη δυσκολία την αντιμετώπισα εκεί. Το 2ο βράδυ που μεγαλώνει το στομαχακι του μωρού,  θέλει να φάει περισσότερο. Οπότε είναι πιο κολλημένο στο στήθος γτ προσπαθεί να ρυθμίσει την παραγωγή σου. Εκεί έπεσαν όλες οι μαιες πάνω μου για να δώσω ξένο να χορτάσει.. Σαν πρώτη φορά μαμά όντως φοβήθηκα ότι το κάνω λάθος. Της έδωσα ξένο και το μωρό πνίγηκε κ τα είδα όλα! Από εκείνη τη φορά δεν της έδωσα ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ 21η μέρα κύκλου κ έχω εδώ κ 3-4 μέρες πολύ έντονους πόνους περιόδου κ υγρά. Μην είναι η χαμένη μου ωορρηξία ; 😂 Δεν έχω τεστακια να κάνω, αλλά ή κάνω τώρα ωορρηξία ή έκανα πολύ νωρίς κ τώρα έρχεται η περίοδος κ πονάω, καθώς έχω κ νεύρα που σηματοδοτούν την περίοδο. Θα δείξει 🤷🏻‍♀️ Πάντως πριν την γεννά οι πόνοι της ωορρηξίας δεν έμοιαζαν με περιόδου καθόλου. Λογικά άλλαξε κ αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Νομίζω τη μεγαλύτερη δυσκολία την αντιμετώπισα εκεί. Το 2ο βράδυ που μεγαλώνει το στομαχακι του μωρού,  θέλει να φάει περισσότερο. Οπότε είναι πιο κολλημένο στο στήθος γτ προσπαθεί να ρυθμίσει την παραγωγή σου. Εκεί έπεσαν όλες οι μαιες πάνω μου για να δώσω ξένο να χορτάσει.. Σαν πρώτη φορά μαμά όντως φοβήθηκα ότι το κάνω λάθος. Της έδωσα ξένο και το μωρό πνίγηκε κ τα είδα όλα! Από εκείνη τη φορά δεν της έδωσα ξανά 

Η μαία μου θα είναι σίγουρα ΥΠΕΡ του θηλασμού! Δε νομίζω να έχω θέμα στο νοσοκομείο... Μόνο οι μέρες στο σπίτι με τον πατέρα μου ανησυχώ που ξεκίνησε ήδη την "επίθεση" για το ξένο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια εγώ 21η μέρα κύκλου κ έχω εδώ κ 3-4 μέρες πολύ έντονους πόνους περιόδου κ υγρά. Μην είναι η χαμένη μου ωορρηξία ; 😂 Δεν έχω τεστακια να κάνω, αλλά ή κάνω τώρα ωορρηξία ή έκανα πολύ νωρίς κ τώρα έρχεται η περίοδος κ πονάω, καθώς έχω κ νεύρα που σηματοδοτούν την περίοδο. Θα δείξει 🤷🏻‍♀️ Πάντως πριν την γεννά οι πόνοι της ωορρηξίας δεν έμοιαζαν με περιόδου καθόλου. Λογικά άλλαξε κ αυτό! 

Δεν μπορείς να πάρεις τουλα΄χιστον ένα για σήμερα; Κάνε και καμιά επαφούλα σήμερα κι αύριο καλού κακού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Η μαία μου θα είναι σίγουρα ΥΠΕΡ του θηλασμού! Δε νομίζω να έχω θέμα στο νοσοκομείο... Μόνο οι μέρες στο σπίτι με τον πατέρα μου ανησυχώ που ξεκίνησε ήδη την "επίθεση" για το ξένο!

Θα σου στείλω το κινητό μου να με παίρνεις επιτόπου να σε εμψυχώνω χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν μπορείς να πάρεις τουλα΄χιστον ένα για σήμερα; Κάνε και καμιά επαφούλα σήμερα κι αύριο καλού κακού!!!

Δεν νομίζω να προλαβαίνω να αγοράσω τώρα! Θα προσπαθήσω για σήμερα κ ότι γίνει! Έτσι κ αλλιώς το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να πετύχει, καθώς οι ορμόνες μου ακόμη δεν έχουν συνέλθει από ότι φαίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μπερδεύτηκα, τελευταία περίοδο είχα 30/3. Η μία εφαρμογή που έχω στο κινητό λέει πως είμαι στην 5η + 2 μέρες ενώ μία άλλη (premom) λέει ότι είμαι στην 4η + 2 μέρες. Βέβαια αυτά παίζουν, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλιώς τα έβγαζε η εφαρμογή τελικά αλλιώς ήταν. 

Στις τιμές από το μικροβιολογικό γράφει 4η: 9,5-750 και η 5η ξεκινάει από 217 κι εγώ έχω 127, άρα δεν νομίζω να είμαι στην 5η όπως λέει η μία εφαρμογή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...