Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες πραγματικά! Εύχομαι για όλες ο επόμενος μήνας να είναι γεμάτος θετικά τεστ 🥰 

Εγώ για την ώρα είμαι συγκρατημένη και ήρεμη. Αύριο λογικά θα κάνω χοριακή, έχω ένα άγχος ψέματα δε θα πω. Όποιος έχει καεί φυσά και το γιαούρτι λένε 😅 Αλλά έχω την αίσθηση πως όλα θα πάνε καλά!

Την περασμένη φορά μετά την παλίνδρομη έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βρέθηκα θετική σε 2 μεταλλάξεις MTHFR ετεροζυγώτης. Παίρνω φολικό αλλά η αιματολόγος μου είχε πει πως όταν ξαναμείνω έγκυος εντελώς προληπτικά και για να νιώθω εγώ σίγουρη θα κάνω αντιπηκτικές ενέσεις. Επίσης μου είπε πως δεν σημαίνει πως η αποβολή ήρθε απαραίτητα από αυτά τα γονίδια που βρέθηκαν, μπορεί να είναι και ασύνδετα.

Έχετε παρόμοια εμπειρία με κάτι αντίστοιχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Naty_εγω 6 7 κυκλους τωρα π παρακολουθώ την ωορηξια μ με τεστακια εχω θετικο 13 η 14η μερα. Αυτον τον κυκλο τ ξεκινησα 11η, μεχρι χθες 15η μερα ήταν αχνα. Δεν ξερω τι γινεται. Τα συνεχιζω και βλέπουμε.

Πέρα από τα τεστάκια τα υγρά σου πως είναι; Αν είναι σαν ασπράδι αυγού και ελαστικά είσαι στις φουλ γόνιμες μέρες οπότε όσο είναι έτσι να έχεις επαφές!

Εμένα πάντως αυτή τη φορά την ίδια μέρα αργά το πρωί το τεστ ήταν πιο αχνό και όταν έκανα ξανά την ίδια μέρα το απόγευμα ήταν στο πικ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Καλημέρα! Τέλεια, είναι θετικό! Η γραμμή ίσως να μην είναι πολύ έντονη γιατί είναι νωρίς ακόμη. Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ ενω συνηθως εχω πολλα υγρα σε ολο τ κυκλο με ακομα περισσότερο στις γονιμες τωρα εχω ελαχιστα. Επαφές εχουμε συνηθως σε ολο τ κυκλο μερα παρα μερα. Οταν βρισκω θετικο μπορεί κ 2 μερες στη σειρα. Απλα επειδή τ σπερμα μας ειναι αδυνατο δ ξερω αν πρεπει να κανω την ιδια π βρισκω τ θετικο η την επομενη και την παρεπομενη. Δηλ οταν ειναι στο πικ ακομα δ εχει γινει η ωορηξια, γινευαι τις επόμενες ωρες, τωρα στις ποσες επομενες δ ξερω. 

Εγω εκανα προληπτικα αντιπηκτες απο τ θετικο τεστ κ τις 3 φορες. Στα κορίτσια μεχρι κ την αυχενικη διαφανεια. Την 3η φορα διακοπηκε η κυηση την 11η βδομαδα, οποτε δ ξερω μεχρι ποτε θα τις εκανα, αν χρειαζόταν παραπανω δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Κορίτσι μου συγχαρητηρια🥰 μια χαρά είναι η γραμμουλα! Με το καλό η χοριακη! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες πραγματικά! Εύχομαι για όλες ο επόμενος μήνας να είναι γεμάτος θετικά τεστ 🥰 

Εγώ για την ώρα είμαι συγκρατημένη και ήρεμη. Αύριο λογικά θα κάνω χοριακή, έχω ένα άγχος ψέματα δε θα πω. Όποιος έχει καεί φυσά και το γιαούρτι λένε 😅 Αλλά έχω την αίσθηση πως όλα θα πάνε καλά!

Την περασμένη φορά μετά την παλίνδρομη έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βρέθηκα θετική σε 2 μεταλλάξεις MTHFR ετεροζυγώτης. Παίρνω φολικό αλλά η αιματολόγος μου είχε πει πως όταν ξαναμείνω έγκυος εντελώς προληπτικά και για να νιώθω εγώ σίγουρη θα κάνω αντιπηκτικές ενέσεις. Επίσης μου είπε πως δεν σημαίνει πως η αποβολή ήρθε απαραίτητα από αυτά τα γονίδια που βρέθηκαν, μπορεί να είναι και ασύνδετα.

Έχετε παρόμοια εμπειρία με κάτι αντίστοιχο; 

Εγώ!!Παλινδρομη τον Ιουνίου του '23,μετά από εξετάσεις βρέθηκα ετεροζυγωτης σε ένα γονίδιο MTHFR και Οκτώβρη που ξανά έμεινα έγκυος ο γυναικολόγος μου είπε όταν εντελώς προληπτικά θα κάνω αντιπηκτική αγωγή (δεν έχω θρομβοφιλικο προφίλ,προληπτικά γίνονται)..Μην αγχώνεσαι όμως,επικοινωνείς με τον γιατρό και ξεκινάς ότι σου πει 🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες πραγματικά! Εύχομαι για όλες ο επόμενος μήνας να είναι γεμάτος θετικά τεστ 🥰 

Εγώ για την ώρα είμαι συγκρατημένη και ήρεμη. Αύριο λογικά θα κάνω χοριακή, έχω ένα άγχος ψέματα δε θα πω. Όποιος έχει καεί φυσά και το γιαούρτι λένε 😅 Αλλά έχω την αίσθηση πως όλα θα πάνε καλά!

Την περασμένη φορά μετά την παλίνδρομη έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βρέθηκα θετική σε 2 μεταλλάξεις MTHFR ετεροζυγώτης. Παίρνω φολικό αλλά η αιματολόγος μου είχε πει πως όταν ξαναμείνω έγκυος εντελώς προληπτικά και για να νιώθω εγώ σίγουρη θα κάνω αντιπηκτικές ενέσεις. Επίσης μου είπε πως δεν σημαίνει πως η αποβολή ήρθε απαραίτητα από αυτά τα γονίδια που βρέθηκαν, μπορεί να είναι και ασύνδετα.

Έχετε παρόμοια εμπειρία με κάτι αντίστοιχο; 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ!!Παλινδρομη τον Ιουνίου του '23,μετά από εξετάσεις βρέθηκα ετεροζυγωτης σε ένα γονίδιο MTHFR και Οκτώβρη που ξανά έμεινα έγκυος ο γυναικολόγος μου είπε όταν εντελώς προληπτικά θα κάνω αντιπηκτική αγωγή (δεν έχω θρομβοφιλικο προφίλ,προληπτικά γίνονται)..Μην αγχώνεσαι όμως,επικοινωνείς με τον γιατρό και ξεκινάς ότι σου πει 🤗🥰

Κορίτσια εγωω από την άλλη είμαι ομοζυγωτης σε μια μετάλλαξη του MTHFR, η αιματολογος δεν ειχε υποστηρίξει κάποια αντιπηκτικη αγωγή όπως είχε υποστηρίξει η γυναικολόγος σε περίπτωση που θα είχα ξανά εγκυμοσύνη...τώρα απλά θα δω τι θα μου πει ο γυναικολόγος που σκέφτομαι να πάω όταν έρθει με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Α εσυ έκανες το 99% Ε; Είπα να πάω να κάνω στο λαϊκό η οποία κοστίζει 50€ για τους ανασφάλιστους και αν βγω φορέας να πάει ο σύντροφος να κάνει το 99% ιδιωτικά ! Θα το συζητήσω και με τον γυναικολόγο να δω τι θα μου πει!

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα ο εξωσωματικός που είχαμε πάει, ζήτησε από τον άντρα μου το 99% που κόστιζε 250€ εδώ Θεσσαλονίκη και τελικά δεν πρόλαβε να την κάνει ποτέ. Οι δυο γυναικολόγοι όμως που είχα στην εγκυμοσύνη, ζήτησαν την μια μετάλλαξη που θα κανεις εσύ. Η αλήθεια είναι τους εμπιστεύομαι κ τους δυο, αλλά αν σε αγχώνει μπορείς να ζητήσεις να κανεις αυτήν με το 99%. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες πραγματικά! Εύχομαι για όλες ο επόμενος μήνας να είναι γεμάτος θετικά τεστ 🥰 

Εγώ για την ώρα είμαι συγκρατημένη και ήρεμη. Αύριο λογικά θα κάνω χοριακή, έχω ένα άγχος ψέματα δε θα πω. Όποιος έχει καεί φυσά και το γιαούρτι λένε 😅 Αλλά έχω την αίσθηση πως όλα θα πάνε καλά!

Την περασμένη φορά μετά την παλίνδρομη έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βρέθηκα θετική σε 2 μεταλλάξεις MTHFR ετεροζυγώτης. Παίρνω φολικό αλλά η αιματολόγος μου είχε πει πως όταν ξαναμείνω έγκυος εντελώς προληπτικά και για να νιώθω εγώ σίγουρη θα κάνω αντιπηκτικές ενέσεις. Επίσης μου είπε πως δεν σημαίνει πως η αποβολή ήρθε απαραίτητα από αυτά τα γονίδια που βρέθηκαν, μπορεί να είναι και ασύνδετα.

Έχετε παρόμοια εμπειρία με κάτι αντίστοιχο; 

Συγχαρητήρια! Με το καλό το μωράκι σου!! Όλα θα πάνε τέλεια ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Την είχα κάνει κι εγώ αυτή, νομίζω κάλυπτε το 97% δεν θυμάμαι ακριβώς. Κάποιοι δεν την κάνουν καν μένουν στην απλή το 50%. Όσο περισσότερο καλύπτει τόσο το καλύτερο.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
το 90% κοστίζει 50 ευρώ ; Λίγα μου φαίνονται για αυτό σε ρωταω μήπως είναι το 50%; 
εγω για το 99% πληρωσα περίπου 350 ευρώ κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά 

Καλημερα κοριτσια μου! Στο λαϊκό κοστίζει τόσο επειδη είναι δημόσιο νοσοκομείο και είναι εξειδικευμένο για τις εξετάσεις μυστικής ίνωση και μεσογειακής αναιμίας ! Ιδιωτικά είναι πανάκριβη! Το 90% καλύπτει στο λαϊκό και όχι λιγότερο!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Συγχαρητήρια κορίτσι μου❤️ με το καλό κοριτσάκι μου να φωλιάσει το σπορακι σου και να έχεις μια τελεια εγκυμοσυνη❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ωπ! ωπ! τι έχουμε εδώ;; το πρώτο θετικό του μήνα;; κορίτσια αν κάνω λάθος διορθώστε με!!  

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!! Σούπερ!! 

2ο... Έχουμε κι άλλη εγκυούλα που περιμένουμε τα νέα απο το 2ο υπέρηχο. @Kallia.Geo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα ο εξωσωματικός που είχαμε πάει, ζήτησε από τον άντρα μου το 99% που κόστιζε 250€ εδώ Θεσσαλονίκη και τελικά δεν πρόλαβε να την κάνει ποτέ. Οι δυο γυναικολόγοι όμως που είχα στην εγκυμοσύνη, ζήτησαν την μια μετάλλαξη που θα κανεις εσύ. Η αλήθεια είναι τους εμπιστεύομαι κ τους δυο, αλλά αν σε αγχώνει μπορείς να ζητήσεις να κανεις αυτήν με το 99%. 

Να κάνω δλδ εγώ αυτή με το 90% και να στείλω τον σύντροφο αργότερα να κάνει το 99% ;; Μετά το πασχα θα ρωτήσω και τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει! Εγώ έκλεισα στο λαϊκό για να την κάνω 

IMG_8023.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες πραγματικά! Εύχομαι για όλες ο επόμενος μήνας να είναι γεμάτος θετικά τεστ 🥰 

Εγώ για την ώρα είμαι συγκρατημένη και ήρεμη. Αύριο λογικά θα κάνω χοριακή, έχω ένα άγχος ψέματα δε θα πω. Όποιος έχει καεί φυσά και το γιαούρτι λένε 😅 Αλλά έχω την αίσθηση πως όλα θα πάνε καλά!

Την περασμένη φορά μετά την παλίνδρομη έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βρέθηκα θετική σε 2 μεταλλάξεις MTHFR ετεροζυγώτης. Παίρνω φολικό αλλά η αιματολόγος μου είχε πει πως όταν ξαναμείνω έγκυος εντελώς προληπτικά και για να νιώθω εγώ σίγουρη θα κάνω αντιπηκτικές ενέσεις. Επίσης μου είπε πως δεν σημαίνει πως η αποβολή ήρθε απαραίτητα από αυτά τα γονίδια που βρέθηκαν, μπορεί να είναι και ασύνδετα.

Έχετε παρόμοια εμπειρία με κάτι αντίστοιχο; 

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Naty_ ενω συνηθως εχω πολλα υγρα σε ολο τ κυκλο με ακομα περισσότερο στις γονιμες τωρα εχω ελαχιστα. Επαφές εχουμε συνηθως σε ολο τ κυκλο μερα παρα μερα. Οταν βρισκω θετικο μπορεί κ 2 μερες στη σειρα. Απλα επειδή τ σπερμα μας ειναι αδυνατο δ ξερω αν πρεπει να κανω την ιδια π βρισκω τ θετικο η την επομενη και την παρεπομενη. Δηλ οταν ειναι στο πικ ακομα δ εχει γινει η ωορηξια, γινευαι τις επόμενες ωρες, τωρα στις ποσες επομενες δ ξερω. 

Εγω εκανα προληπτικα αντιπηκτες απο τ θετικο τεστ κ τις 3 φορες. Στα κορίτσια μεχρι κ την αυχενικη διαφανεια. Την 3η φορα διακοπηκε η κυηση την 11η βδομαδα, οποτε δ ξερω μεχρι ποτε θα τις εκανα, αν χρειαζόταν παραπανω δηλαδη.

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ!!Παλινδρομη τον Ιουνίου του '23,μετά από εξετάσεις βρέθηκα ετεροζυγωτης σε ένα γονίδιο MTHFR και Οκτώβρη που ξανά έμεινα έγκυος ο γυναικολόγος μου είπε όταν εντελώς προληπτικά θα κάνω αντιπηκτική αγωγή (δεν έχω θρομβοφιλικο προφίλ,προληπτικά γίνονται)..Μην αγχώνεσαι όμως,επικοινωνείς με τον γιατρό και ξεκινάς ότι σου πει 🤗🥰

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

 

Κορίτσια εγωω από την άλλη είμαι ομοζυγωτης σε μια μετάλλαξη του MTHFR, η αιματολογος δεν ειχε υποστηρίξει κάποια αντιπηκτικη αγωγή όπως είχε υποστηρίξει η γυναικολόγος σε περίπτωση που θα είχα ξανά εγκυμοσύνη...τώρα απλά θα δω τι θα μου πει ο γυναικολόγος που σκέφτομαι να πάω όταν έρθει με το καλό 

Καλημέρα κορίτσια!! @Naty_ με το καλό να έρθει το τρίτο μέλος!!! Κι εγώ έχω μετάλλαξη στο 1 γονίδιο στο C677T ως ομοζυγη φορέας και αυτή τη στιγμή κλείνω τον 5ο μήνα κύησης. Η δική μου αιματολόγος που το είχαμε συζητήσει πριν ξεκινήσω προσπάθειες πριν 4 χρόνια μου είχε γράψει αιματολογικές και λόγο ιστορικού του αδερφού μου για να δει αν μπορεί να υπάρξει κάποιος λόγος αποβολής, αλλά με τα αποτελέσματα αυτών μου είπε σε περίπτωση κύησης θα παίρνω προληπτικά φολικό οξύ καθ' όλη τη διάρκεια. Αντιπηκτικές δε μου πρότεινε ούτε η αιματολόγος, ούτε ο γυναικολόγος, ούτε ο εξωσωματικός.  Τώρα είναι λογικά και θέμα προφίλ και γιατρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να κάνω δλδ εγώ αυτή με το 90% και να στείλω τον σύντροφο αργότερα να κάνει το 99% ;; Μετά το πασχα θα ρωτήσω και τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει! Εγώ έκλεισα στο λαϊκό για να την κάνω 

IMG_8023.png

Τι είναι αυτό καλέ;;; Εγώ που πήγα 29/1 δε μου ζήτησαν κανένα τεστ... Και ετοιμάσου για μεγάλη αναμονή. Εγώ είχα ραντεβού στις 9:50 και τελικά μπήκα στις 11:10!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να κάνω δλδ εγώ αυτή με το 90% και να στείλω τον σύντροφο αργότερα να κάνει το 99% ;; Μετά το πασχα θα ρωτήσω και τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει! Εγώ έκλεισα στο λαϊκό για να την κάνω 

IMG_8023.png

Ααα εντάξει τότε το έχεις διευκρίνιση ότι είναι έτσι γιατί οι περισσότεροι κάνουν το 50%.. δεν το ήξερα ότι την έχει δωρεάν το λαϊκό εμένα μου είχαν πει δεν γράφετε αυτήν εξέταση και πήγα σε ιδιωτικό και έδωσα ένα σωρό λεφτά για να την κάνω 🤷‍♀️ ίσως να μην γραφόταν το 99% δεν ξέρω 

Λένε ο ένας από τους 2 πρέπει να εχει καλές εξετάσεις της κιστικης ίνωσης αν εσενα είναι οκ τα αποτελέσματα ο σύντροφος δεν χρειάζεται να την κάνει εμένα ο αντρας μου δεν την έκανε γιατί εμενε ήταν οκ.. εγω την έκανα όταν ήμουν 9 εβδ εγκυος αυτήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα εντάξει τότε το έχεις διευκρίνιση ότι είναι έτσι γιατί οι περισσότεροι κάνουν το 50%.. δεν το ήξερα ότι την έχει δωρεάν το λαϊκό εμένα μου είχαν πει δεν γράφετε αυτήν εξέταση και πήγα σε ιδιωτικό και έδωσα ένα σωρό λεφτά για να την κάνω 🤷‍♀️ ίσως να μην γραφόταν το 99% δεν ξέρω 

Λένε ο ένας από τους 2 πρέπει να εχει καλές εξετάσεις της κιστικης ίνωσης αν εσενα είναι οκ τα αποτελέσματα ο σύντροφος δεν χρειάζεται να την κάνει εμένα ο αντρας μου δεν την έκανε γιατί εμενε ήταν οκ.. εγω την έκανα όταν ήμουν 9 εβδ εγκυος αυτήν 

Ναι ναι το διευκρινίζει! Στο λαϊκό είναι δωρεάν για τους ασφαλισμένους και για τους ανασφάλιστους είναι 50€! Έχω κλείσει για 27 Μαΐου ! Όποτε θα πάω στον γιατρό 9 Μαΐου που έχω ραντεβού και θα το συζητήσουμε να δούμε τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι είναι αυτό καλέ;;; Εγώ που πήγα 29/1 δε μου ζήτησαν κανένα τεστ... Και ετοιμάσου για μεγάλη αναμονή. Εγώ είχα ραντεβού στις 9:50 και τελικά μπήκα στις 11:10!

Α δεν έκανες τεστ Ε; Ωχ κατάλαβα 😂 εγώ έχω ραντεβού 12:15 όποτε θα μεσημεριάσει! Δεν πειράζει χαλάλι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Α δεν έκανες τεστ Ε; Ωχ κατάλαβα 😂 εγώ έχω ραντεβού 12:15 όποτε θα μεσημεριάσει! Δεν πειράζει χαλάλι 😂

Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 

Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να κάνω δλδ εγώ αυτή με το 90% και να στείλω τον σύντροφο αργότερα να κάνει το 99% ;; Μετά το πασχα θα ρωτήσω και τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει! Εγώ έκλεισα στο λαϊκό για να την κάνω 

IMG_8023.png

Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 

IMG_5821.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου @Naty_ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου...εύχομαι μια τεράστια χοριακη αύριο!!! 

Εγώ ρε κορίτσια μου 27η μέρα κύκλου και δεν έχω εντοπίσει ωορρηξία 😥😥😥 μάλλον πάει στραφει αυτός ο κύκλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου @Naty_ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου...εύχομαι μια τεράστια χοριακη αύριο!!! 

Εγώ ρε κορίτσια μου 27η μέρα κύκλου και δεν έχω εντοπίσει ωορρηξία 😥😥😥 μάλλον πάει στραφει αυτός ο κύκλος!!!

Ευχαριστώ πολύ!! 

Δεν είχες ούτε κάποιο σύμπτωμα ωορρηξίας;  Έχει τύχει ξανά να μην κάνεις ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου @Naty_ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου...εύχομαι μια τεράστια χοριακη αύριο!!! 

Εγώ ρε κορίτσια μου 27η μέρα κύκλου και δεν έχω εντοπίσει ωορρηξία 😥😥😥 μάλλον πάει στραφει αυτός ο κύκλος!!!

Μην απελπιζεσαι κορίτσια! Και εγώ έχω το ίδιο θέμα. Με πίστη και επιμονή θα έρθει! Μεγάλη αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elbe είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Naty_ με το καλό να έρθει το τρίτο μέλος!!! Κι εγώ έχω μετάλλαξη στο 1 γονίδιο στο C677T ως ομοζυγη φορέας και αυτή τη στιγμή κλείνω τον 5ο μήνα κύησης. Η δική μου αιματολόγος που το είχαμε συζητήσει πριν ξεκινήσω προσπάθειες πριν 4 χρόνια μου είχε γράψει αιματολογικές και λόγο ιστορικού του αδερφού μου για να δει αν μπορεί να υπάρξει κάποιος λόγος αποβολής, αλλά με τα αποτελέσματα αυτών μου είπε σε περίπτωση κύησης θα παίρνω προληπτικά φολικό οξύ καθ' όλη τη διάρκεια. Αντιπηκτικές δε μου πρότεινε ούτε η αιματολόγος, ούτε ο γυναικολόγος, ούτε ο εξωσωματικός.  Τώρα είναι λογικά και θέμα προφίλ και γιατρού.

Και γω ομοζυγωτία στο C677T  και το μόνο που είχε ως παρατήρηση η αιματολόγος ήταν αυτό , δε ξερω ο γυναικολόγος που σκεφτομαι να παω τι θα μου πει 1630862024_Screenshot_20240305_102657_SamsungNotes.thumb.jpg.29232083e809374d05e29818b45a0e22.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...