Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Κοριτσια μου να σας ρωτήσω αν ξερει καμία! Έκλεισα στο λαϊκό να κάνω εξέταση για την κυστικη ινώση! Λέει ότι καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων ! Ισχύει αυτό; Επίσης είμαι καλυμμένη με το 90% ; Δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό η αλήθεια είναι γτ βρηκα τελευταία στιγμή ραντεβού κάποια -πς πρέπει να το ακύρωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@annie! @Maria98 τι γινεται αυτο τ μηνα με τους κύκλους μας? Εγω εχει ενα εξαμηνο π παρακολουθω την ωορηξια μ παντα εχω θετικο 13 η 14η μερα. Αυτό τ κυκλο τα ξεκινησα 11η μερα, μέχρι κ τη 15η ηταν αχνά. Ουτε καν οτι πλησιάζει. Να εκανα νωριτερα? Να κανω αργότερα? Τα παρακολουθω και βλέπουμε.

Και η @marinamanoulitsa  εκανε αργα σ αυτον τον κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια και μένα ο κύκλος φαίνεται να μην είναι τόσο καλός,  14η μέρα και ακόμα αχνα τα τεστακια , ας ελπίσουμε να μην πάει πολύ αργα η ωορρηξία ή μη γίνει το χειρότερο σενάριο να είναι ανωρρεκτικος κυκλος

Μπααααα κ γω έλεγα δε θα κάνω αυτό το μήνα κ απλά έγινε πολύ αργά… Υπομονή φίλη κ θα έρθει το θετικό τεστ 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@annie! @Maria98 τι γινεται αυτο τ μηνα με τους κύκλους μας? Εγω εχει ενα εξαμηνο π παρακολουθω την ωορηξια μ παντα εχω θετικο 13 η 14η μερα. Αυτό τ κυκλο τα ξεκινησα 11η μερα, μέχρι κ τη 15η ηταν αχνά. Ουτε καν οτι πλησιάζει. Να εκανα νωριτερα? Να κανω αργότερα? Τα παρακολουθω και βλέπουμε.

Και η @marinamanoulitsa  εκανε αργα σ αυτον τον κυκλο.

Εγώ το αποδίδω στο ότι αρρώστησα γιατί νωρίτερα κάνω πάντα. Ή εκτός αν έχουμε κανένα ανάδρομο Ερμη κ μας επηρέασε όλες🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτήσω αν ξερει καμία! Έκλεισα στο λαϊκό να κάνω εξέταση για την κυστικη ινώση! Λέει ότι καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων ! Ισχύει αυτό; Επίσης είμαι καλυμμένη με το 90% ; Δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό η αλήθεια είναι γτ βρηκα τελευταία στιγμή ραντεβού κάποια -πς πρέπει να το ακύρωσε!

Εγω την έκανα αυτήν εξέταση αλλά έκανα το 99% τώρα δεν ξέρω κατά ποσο όντως ανταποκρίνεται αυτό το 99% στην πραγματικότητα αλλά ειπα να το κάνω αφού γίνεται μια φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μπααααα κ γω έλεγα δε θα κάνω αυτό το μήνα κ απλά έγινε πολύ αργά… Υπομονή φίλη κ θα έρθει το θετικό τεστ 

Εγώ το αποδίδω στο ότι αρρώστησα γιατί νωρίτερα κάνω πάντα. Ή εκτός αν έχουμε κανένα ανάδρομο Ερμη κ μας επηρέασε όλες🤣🤣🤣

Απο εχθές 26/4 γύρισε ο Ερμής σε ορθή πορεία επιτέλους!!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Απο εχθές 26/4 γύρισε ο Ερμής σε ορθή πορεία επιτέλους!!!😂

Σοβαρά τώρα έπεσα μέσα;!;!;;;🤣🤣🤣 Εξού κ η ωορρηξία🤣🤣🤣 Κορίτσια ετοιμάστε τεστακια ωορρηξίας εγκυμοσύνης κ ότι άλλο έχετε🤣🤣🤣 Πάμε για επιτυχίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σοβαρά τώρα έπεσα μέσα;!;!;;;🤣🤣🤣 Εξού κ η ωορρηξία🤣🤣🤣 Κορίτσια ετοιμάστε τεστακια ωορρηξίας εγκυμοσύνης κ ότι άλλο έχετε🤣🤣🤣 Πάμε για επιτυχίες!!!

Ναι καλέ... Ήταν ανάδρομος κοντά 20 μέρες!!! Και είχε πανσέληνο την Τρίτη τα ξημερώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι καλέ... Ήταν ανάδρομος κοντά 20 μέρες!!! Και είχε πανσέληνο την Τρίτη τα ξημερώματα!

Ε τότε τώρα εξηγούνται όλα!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το απογευματινό τεστ ήταν πιο αχνό όποτε θεωρώ πως το προηγούμενο ήταν το peak τι λέτε;; Πάντως την επαφουλα την καταφέραμε!!🤞🏻🤞🏻🌈

IMG_6271.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω την έκανα αυτήν εξέταση αλλά έκανα το 99% τώρα δεν ξέρω κατά ποσο όντως ανταποκρίνεται αυτό το 99% στην πραγματικότητα αλλά ειπα να το κάνω αφού γίνεται μια φορά 

Α εσυ έκανες το 99% Ε; Είπα να πάω να κάνω στο λαϊκό η οποία κοστίζει 50€ για τους ανασφάλιστους και αν βγω φορέας να πάει ο σύντροφος να κάνει το 99% ιδιωτικά ! Θα το συζητήσω και με τον γυναικολόγο να δω τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπέρα... ή καλημέρα!! ότι θέλετε!! 

Εμένα σήμερα είναι η μέρα ωορρηξίας μου... είμαι στο peak θεωρώ.. έχω τα γνωστά πονάκια από το μεσημέρι και μετά και αυξημένη λίμπιντο... είχαμε μια επαφούλα... για να δουμέ!! 

@marilouu και @Girly καλή επιτυχία κορίτσια μου!! εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα!! 

@Raf123 πες μου αλήθεια πως αντέχετε!!! εγώ θα είχα σκάσει!! 

@Elk μου το θέμα με τον θυροειδή  σου μην το αφήσεις να περάσουν μέρες.. τουλάχιστον μίλα τηλεφωνικά με κάποιον γιατρό... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσια μου καλησπέρα... ή καλημέρα!! ότι θέλετε!! 

Εμένα σήμερα είναι η μέρα ωορρηξίας μου... είμαι στο peak θεωρώ.. έχω τα γνωστά πονάκια από το μεσημέρι και μετά και αυξημένη λίμπιντο... είχαμε μια επαφούλα... για να δουμέ!! 

@marilouu και @Girly καλή επιτυχία κορίτσια μου!! εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα!! 

@Raf123 πες μου αλήθεια πως αντέχετε!!! εγώ θα είχα σκάσει!! 

@Elk μου το θέμα με τον θυροειδή  σου μην το αφήσεις να περάσουν μέρες.. τουλάχιστον μίλα τηλεφωνικά με κάποιον γιατρό... 

 

Τέλεια κορίτσι μου!!! Ελπίζω σε 2 βδομαδες να μας πεις τα ευχάριστα!!! Λογικά μαζί δεν θα περιμένουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι..αν θες με ακούς...για να ησυχάσεις στο λέω...εγώ σώθηκα με τα ηλεκτρονικά clear.blue...βλεπεις χαμόγελο ωορρηξία τέλος...ούτε να ερμηνεύεις γραμμές ούτε τίποτα...

Καλησπέρα κορίτσι μου ...ναι αλλά είναι ακριβά ρε γαμωτο ..δλδ εγώ που δεν έχω στάνταρ κύκλο, θα τα θέλω με την σέσουλα που λένε! 🥴🥴🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Είσαι έγκυος!!! Τι δεν είναι ξεκάθαρη καλε η γραμμή;;; Βγάζει μάτι!!! Με το καλό εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη❤️❤️🌈🌈🥳🥳🥳 Ήρθε το ουράνιο τόξο σου κοριτσάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτήσω αν ξερει καμία! Έκλεισα στο λαϊκό να κάνω εξέταση για την κυστικη ινώση! Λέει ότι καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων ! Ισχύει αυτό; Επίσης είμαι καλυμμένη με το 90% ; Δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό η αλήθεια είναι γτ βρηκα τελευταία στιγμή ραντεβού κάποια -πς πρέπει να το ακύρωσε!

Την είχα κάνει κι εγώ αυτή, νομίζω κάλυπτε το 97% δεν θυμάμαι ακριβώς. Κάποιοι δεν την κάνουν καν μένουν στην απλή το 50%. Όσο περισσότερο καλύπτει τόσο το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Α εσυ έκανες το 99% Ε; Είπα να πάω να κάνω στο λαϊκό η οποία κοστίζει 50€ για τους ανασφάλιστους και αν βγω φορέας να πάει ο σύντροφος να κάνει το 99% ιδιωτικά ! Θα το συζητήσω και με τον γυναικολόγο να δω τι θα μου πει!

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
το 90% κοστίζει 50 ευρώ ; Λίγα μου φαίνονται για αυτό σε ρωταω μήπως είναι το 50%; 
εγω για το 99% πληρωσα περίπου 350 ευρώ κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Συγχαρητήρια κορίτσι μου είναι θετικό μια χαρά εντονη είναι η γραμμή 😊 θα περιμένουμε νέα σου από την χοριακη 🥳

σου εύχομαι να πάνε οοολα καλά αυτήν την φορά μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

ωπ! ωπ! τι έχουμε εδώ;; το πρώτο θετικό του μήνα;; κορίτσια αν κάνω λάθος διορθώστε με!!  

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!! Σούπερ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ξεκάθαρα θετικο! Συγχαρητήρια!! Εύχομαι απο την καρδια μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ ενα γερο μωρο! Ολα καλα να σ πανε κουκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ ειχες κανει τεστ ωορηξιας? Ποιες μερες ειχες επαφες θυμασαι?

Σκέφτομαι ποσο μικρο ειναι τ παράθυρο γονιμοτητας ρε γαμωτο. Μολις μερικες ωρες. Απο τη στιγμή δηλαδη π θα σκασει τ ωαριο. Αμα ειναι κ λιγο αδυναμο τ σπερμα αστα να πανε. Θα πρεπει να τ πετύχεις ακριβως στην ωορηξια. Απο τηβ αλλη 3 φορες εμεινα εγκυος με αδύναμο σπερμα. Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Naty_ ειχες κανει τεστ ωορηξιας? Ποιες μερες ειχες επαφες θυμασαι?

Σκέφτομαι ποσο μικρο ειναι τ παράθυρο γονιμοτητας ρε γαμωτο. Μολις μερικες ωρες. Απο τη στιγμή δηλαδη π θα σκασει τ ωαριο. Αμα ειναι κ λιγο αδυναμο τ σπερμα αστα να πανε. Θα πρεπει να τ πετύχεις ακριβως στην ωορηξια. Απο τηβ αλλη 3 φορες εμεινα εγκυος με αδύναμο σπερμα. Τι να πω... 

Ναι έκανα τεστάκια ωορρηξίας, είχα ανεβάσει κι εδώ γιατί δεν ήμουν σίγουρη πόσο έντονο ήταν.

Π΄ρεπει να έκανα ωορρηξία την 15η μέρα του κύκλου ( +- 1 μέρα) και είχα επαφές την 10η, 11η, 13η, 14η, 15η

Γενικά αυτή τη φορά ήμουν αρκετά πιο χαλαρή, πρόσεχα περισσότερο τη διατροφή μου κι είχα πιο στοχευμένα τις επαφές.

Εσύ τώρα σε ποια φάση του κύκλου είσαι;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Αχ τι όμορφη καλημέρα είναι αυτή κορίτσι μου ! Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν 🤞❣️🤞❣️🤞❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας στέλνω το τεστ που έκανα σήμερα με 2-3 μέρες καθυστέρησης περίπου. Δεν είναι πολύ έντονη, αλλά είναι εκεί! Εσείς τι λέτε;

Αύριο θα καλέσω τη γιατρό μου που λογικά θα με παραπέμψει σε χοριακή.

Είναι η 3η εγκυμοσύνη μου μετά την έκτοπη και την παλίνδρομη και πραγματικά αυτή τη φορά εύχομαι και πιστεύω να είναι η τυχερή μου 🙏🌈

Untitled design (5).png

Πάνω που ήμουν έτοιμη να πω ότι ο αυτός ο μήνας είναι περίεργος τσουπ ήρθε η ανατροπή 🤗🤗🤗

Κορίτσι μου,θετικό είναι αλλά εγώ θα σου πω να αφήσεις τις ταινίες και να κάνεις και ένα κανονικό τεστ για να ηρεμήσεις ακόμα παραπάνω 🥰🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια 👣👣👣👣👣👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_εγω 6 7 κυκλους τωρα π παρακολουθώ την ωορηξια μ με τεστακια εχω θετικο 13 η 14η μερα. Αυτον τον κυκλο τ ξεκινησα 11η, μεχρι χθες 15η μερα ήταν αχνα. Δεν ξερω τι γινεται. Τα συνεχιζω και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...