Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Είχε πάει και έμενα κορίτσι μου στην εγκυμοσυνη στο 3! Θα σου δώσει σίγουρα χάπι να το κατεβάσετε ! Μην αγχώνεσαι δεν είναι και πάνω από τα όρια αλλά σίγουρα θέλει ρύθμιση!ετσι μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος και μου έδωσε τ4 των 50mg αν θυμαμαι καλά!

Θα θέλει χάπι λες ε; Αυτό θέλω να αποφύγω μωρέ αλλά έχω ραντεβού μετά το Πάσχα να δω τι θα μου πει 

μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε θέμα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι ναι. Χρόνια τώρα παίρνω χάπι και τον παρακολουθώ. Απλά στον 4ο μήνα μου ξέφυγε και παλεύουμε να τον στρώσουμε πάλι!

Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι τελεια φωτοοοοο❤️ να τις δώσεις τα φιλία μας στο ομορφο λαιμουδακι της🥰 γτ από τον οκτωμβρη;; 

Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ μωρέ ποτε μεγάλωσε η κορούλα σου φιλάκια πολλά σας στέλνω 🥰

υπομονη τώρα με τα δοντάκια θα τραβήξει αρκετά αυτό εμένα όταν έβγαλε το πρώτο πανω δόντι έκανε και πυρετο είναι ζόρικη περιοδος όταν βγαίνουν τα άτιμα 

Συνεχίζεις κανείς και τεστ ωορρηξιας ; 

Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους.

Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Υπομονή κορίτσι μου!! Κ εμείς αν κ μικρότερες βγάζουμε δοντάκια κ γκρινιάζουμε οοολη μέρα!! Φιλάκια στην φίλη μας ❤️

Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα θέλει χάπι λες ε; Αυτό θέλω να αποφύγω μωρέ αλλά έχω ραντεβού μετά το Πάσχα να δω τι θα μου πει 

μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε θέμα 😕

Καλό θα ήταν να του μιλήσεις απο τώρα γιατί θέλει χρόνο για να ρυθμιστεί και να πέσει η τιμή. Μην περιμένεις τόσες μέρες κοπέλα μου!!! Και το χαπάκι δεν είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα θέλει χάπι λες ε; Αυτό θέλω να αποφύγω μωρέ αλλά έχω ραντεβού μετά το Πάσχα να δω τι θα μου πει 

μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε θέμα 😕

Κοριτσι δεν είναι τίποτα τη να παρεις χάπι ! Ίσα ίσα πρέπει να το παρεις γτ αν το αφήσεις θα ανεβεί κιαλλο και δεν είναι και οτι καλύτερο για την εγκυμοσυνη! Μπορεί να σου πει να κανεις εξετάσεις και για αντισώματα θυρεοειδή! Εμένα ο γυναικολόγος με έστειλε αμέσως σε ενδοκρινολόγο και ο ενδοκρινολόγος με έβαλε να κάνω και αντισώματα θυρεοειδή που βγήκαν μια χαρα και μου έκανε και υπερυχο και μου είπε προληπτικά πρέπει να παρω χάπι για να μην ανεβεί κιαλλο! Πριν την εγκυμοσυνη δεν είχα τίποτα με τον θυρεοειδή! Τώρα θα ξανακάνω μέσα Μαΐου για να το δούμε πάλι προληπτικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει..

Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους.

Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓

Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️

Υπομονή με τα δοντάκια κορίτσι μου! Είναι δύσκολο θυμαμαι από την ανήψια μου 😩 υπομονή και μόνο🙏 ααα κατάλαβα ! Ποτέ δεν ξερεις μπορεί αυτόν τον μηνα να ερθειιιιιιιιιιιι❤️ αλλιώς από οκτωμβρηηη που  θα έχει ρυθμιστεί όλο το σύστημα 💪

μακαριιιιι να σας ανεβασω και εγώ κάποια στιγμή το ουρανιο τόξο μου🙏🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλό θα ήταν να τους ρωτήσεις κορίτσι μου! Και εγώ είχα συλλήψεις δυο ( η μια βιοχημικη και η άλλη παλινδρομη στην 9η εβδομάδα) αλλά και οι δυο έγιναν με σπερματεγχυνση  . Δεν ειναι κατω από το όριο αλλά είναι πολύ κοντα στο κατώτατο όριο! Η ινσουλινη και το ζάχαρο κάνουν  και αποβολές εκτός από την δυσκολία σύλληψης και αυτό γιατί επηρεάζουν στην ποιότητα των ωαρίων ! Κάντες και αυτές δεν είναι κάτι ! Εμένα για αυτό λόγο μου έδινε γλουκοφαζ ! Τωρα τα έχω σταματήσει όλα και μετά το πασχα θα μου δώσει αγωγη ξ οποία μου είπε για να δρασει θέλει 4-6 εβδομάδες!

Καλησπέρα κορίτσι μου, και εγώ τώρα που έκανα τις ορμονολογικές, έκανα πρώτη φορά καμπύλη..η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα γτ μου έγραψε κ την καμπύλη αλλά το βασικότερο είναι ότι δεν ήξερα ότι επηρεάζουν στην σύλληψη και στην ποιότητα ωαρίων 🙄🙄🙄🙄... Πφφφφφφ όλα του γάμου δύσκολα 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσι δεν είναι τίποτα τη να παρεις χάπι ! Ίσα ίσα πρέπει να το παρεις γτ αν το αφήσεις θα ανεβεί κιαλλο και δεν είναι και οτι καλύτερο για την εγκυμοσυνη! Μπορεί να σου πει να κανεις εξετάσεις και για αντισώματα θυρεοειδή! Εμένα ο γυναικολόγος με έστειλε αμέσως σε ενδοκρινολόγο και ο ενδοκρινολόγος με έβαλε να κάνω και αντισώματα θυρεοειδή που βγήκαν μια χαρα και μου έκανε και υπερυχο και μου είπε προληπτικά πρέπει να παρω χάπι για να μην ανεβεί κιαλλο! Πριν την εγκυμοσυνη δεν είχα τίποτα με τον θυρεοειδή! Τώρα θα ξανακάνω μέσα Μαΐου για να το δούμε πάλι προληπτικά !

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλό θα ήταν να του μιλήσεις απο τώρα γιατί θέλει χρόνο για να ρυθμιστεί και να πέσει η τιμή. Μην περιμένεις τόσες μέρες κοπέλα μου!!! Και το χαπάκι δεν είναι τίποτα!

Που να τον βρω τώρα (και ειδικά μεγαλη βδομάδα) στο νοσοκομείο τον γιατρό άσε που θα φυγω σε λιγες μερες για το πατρικο μου δεν θα είμαι καν εδώ τηλέφωνο δεν έχω του γιατρού πρέπει να παρω τηλ νοσοκομείο και άντε να τον βρω τώρα.. δεν μου τα έβαλε ο ιδιώτης αυτά να παρω τηλ στο ιατρείο του 

Εγω πάλι έχω την ελπίδα ότι θα πέσει όταν κάνω επανέλεγχο 😅.. έχω που έχω θέμα με το ζαχαρο να έχω τώρα και τον θυροειδη ; Πουφ παρά είναι και τα δυο και έχω στεναχωρηθεί κάπως 

Διάβασα λέει το όριο στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσυνης είναι το 3🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, και εγώ τώρα που έκανα τις ορμονολογικές, έκανα πρώτη φορά καμπύλη..η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα γτ μου έγραψε κ την καμπύλη αλλά το βασικότερο είναι ότι δεν ήξερα ότι επηρεάζουν στην σύλληψη και στην ποιότητα ωαρίων 🙄🙄🙄🙄... Πφφφφφφ όλα του γάμου δύσκολα 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️😏😏

Ναι κορίτσι μου επηρεάζουν και στη συληψη και σε αποβολη  λόγω μη ποιοτικών ωαρίων ! Αστοοοοο όλο και κάτι μαθαίνουμε ! Τα πήρες τα αποτελέσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Που να τον βρω τώρα (και ειδικά μεγαλη βδομάδα) στο νοσοκομείο τον γιατρό άσε που θα φυγω σε λιγες μερες για το πατρικο μου δεν θα είμαι καν εδώ τηλέφωνο δεν έχω του γιατρού πρέπει να παρω τηλ νοσοκομείο και άντε να τον βρω τώρα.. δεν μου τα έβαλε ο ιδιώτης αυτά να παρω τηλ στο ιατρείο του 

Εγω πάλι έχω την ελπίδα ότι θα πέσει όταν κάνω επανέλεγχο 😅.. έχω που έχω θέμα με το ζαχαρο να έχω τώρα και τον θυροειδη ; Πουφ παρά είναι και τα δυο και έχω στεναχωρηθεί κάπως 

Διάβασα λέει το όριο στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσυνης είναι το 3🤷‍♀️

Κορίτσι μου μιλά με έναν ενδοκρινολόγο αν δεν μπορείς να βρεις τον γυναικολόγο ! Αλλιώς μιλά με τον ιδιωτικο γυναικολόγο σου και πεστου έκανα εξέταση για θυρεοειδή προληπτικά και βγήκε 3 ! Τι να κάνω ; 
Αν και εμένα ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο δεν μου έσωσε από μόνος του χάπι! Αν παρεις έναν ενδοκρινολόγο τηλ και του πεις ότι είσαι έγκυος και έχει ανεβεί ο θυρεοειδής σίγουρα θα σου κλείσει να πας ή να σου δώσει χάπι! Εγώ έτσι έκανα γτ ο γυναθκολογος μου λέει πάρε ενδοκρινολόγο και πεστου ότι είναι ανάγκη επειδη είσαι έγκυος και πρέπει άμεσα να παρεις χάπι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

 

ενω έχω φυσιολογική ινσουλίνη και γλυκοζυλιωμένη μπορεί να βγει κάπως η καμπύλη σακχαρου ε; τον ειχα ρωτήσει σχετικα με την καμπύλη αλλά μου είπε ότι δεν έχει κάποια ένδειξη για να με στείλει να την κάνω..γιατί συμφωνα με εκεινον δεν εχω και ΣΠΩ..

τι να πω κορίτσια..ώρες ώρες πάει να σπάσει το κεφάλι μου με τόσα που σκεφτομαι σχετικά με τις εξετάσεις και τις αποψεις των γιατρών..

σας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας σχετικά με τις εμπειρίες σας..ίσως αφήσω λίγο χρόνο και αν δεν δω να πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη το ψάξω πιο βαθιά..

Ναι δωσε λίγο χρόνο στην αγωγή με την προλακτινη κ αν όχι τότε να το ψάξεις πιο βαθιά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕 101γρ κ θα ξαναπάμε σε ένα μηνα

της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μιλά με έναν ενδοκρινολόγο αν δεν μπορείς να βρεις τον γυναικολόγο ! Αλλιώς μιλά με τον ιδιωτικο γυναικολόγο σου και πεστου έκανα εξέταση για θυρεοειδή προληπτικά και βγήκε 3 ! Τι να κάνω ; 
Αν και εμένα ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο δεν μου έσωσε από μόνος του χάπι! Αν παρεις έναν ενδοκρινολόγο τηλ και του πεις ότι είσαι έγκυος και έχει ανεβεί ο θυρεοειδής σίγουρα θα σου κλείσει να πας ή να σου δώσει χάπι! Εγώ έτσι έκανα γτ ο γυναθκολογος μου λέει πάρε ενδοκρινολόγο και πεστου ότι είναι ανάγκη επειδη είσαι έγκυος και πρέπει άμεσα να παρεις χάπι! 

Θα δω τι θα κάνω  θα παρω την Δευτέρα τηλ στο νοσοκομείο για να κλεισω ραντεβού για της 13 Μαΐου με τον γιατρό και θα δω μήπως μπορεσω να τον βρω 🤷‍♀️😮💨

και θα πάω να ξανά κάνω έναν επανέλεγχο από μόνη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα δω τι θα κάνω  θα παρω την Δευτέρα τηλ στο νοσοκομείο για να κλεισω ραντεβού για της 13 Μαΐου με τον γιατρό και θα δω μήπως μπορεσω να τον βρω 🤷‍♀️😮💨

και θα πάω να ξανά κάνω έναν επανέλεγχο από μόνη μου 

Ναι πάρε τηλ σε έναν ενδοκρινολόγο κ πες ότι είσαι εγκυος κ σίγουρα θα σε βάλει σε προτεραιότητα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

 

Που να τον βρω τώρα (και ειδικά μεγαλη βδομάδα) στο νοσοκομείο τον γιατρό άσε που θα φυγω σε λιγες μερες για το πατρικο μου δεν θα είμαι καν εδώ τηλέφωνο δεν έχω του γιατρού πρέπει να παρω τηλ νοσοκομείο και άντε να τον βρω τώρα.. δεν μου τα έβαλε ο ιδιώτης αυτά να παρω τηλ στο ιατρείο του 

Εγω πάλι έχω την ελπίδα ότι θα πέσει όταν κάνω επανέλεγχο 😅.. έχω που έχω θέμα με το ζαχαρο να έχω τώρα και τον θυροειδη ; Πουφ παρά είναι και τα δυο και έχω στεναχωρηθεί κάπως 

Διάβασα λέει το όριο στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσυνης είναι το 3🤷‍♀️

Ξεκίνησα την  εγκυμοσύνη με θυρεοειδή 4,5. Πρώτα πήγα ενδοκρινολογο κ μετά γυναικολόγο να μου επιβεβαιώσει την κύηση. Μου έδωσε πολύ μικρό χάπι και τώρα τον έχω γύρω στο 3. Αν μπορέσεις να πας μέσα στις γιορτές,  πήγαινε αλλιώς μη σκας κιολας.  Είσαι μέσα στο φυσιολογικό δεν έχει ξεφύγει τρελά να αγχωθείς. Απλά προετοιμασία ότι θα παίρνεις άλλο ένα χαπάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι κορίτσι μου επηρεάζουν και στη συληψη και σε αποβολη  λόγω μη ποιοτικών ωαρίων ! Αστοοοοο όλο και κάτι μαθαίνουμε ! Τα πήρες τα αποτελέσματα;

Ναι ναι τα πήρα και εννοείται ότι δεν του άρεσαν του γιατρού μου.. 🤭🤭

0- 97mg/dl

60-143mg/dl1

20-69mgdl

Γενικά τον τελευταίο καιρό που ξεκίνησα πιο εντατικά τις προσπάθειες για μωρό συνειδητοποίησα πόσοι πολλοί παράγοντες υπάρχουν που μπορεί να σου δυσκολέψουν την σύλληψη.. Και πόσα ακόμα μαθαίνω.. 🙄🙄 Τελικά πραγματικά είμαστε ήρωες.. 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Ναι ναι τα πήρα και εννοείται ότι δεν του άρεσαν του γιατρού μου.. 🤭🤭

0- 97mg/dl

60-143mg/dl1

20-69mgdl

Γενικά τον τελευταίο καιρό που ξεκίνησα πιο εντατικά τις προσπάθειες για μωρό συνειδητοποίησα πόσοι πολλοί παράγοντες υπάρχουν που μπορεί να σου δυσκολέψουν την σύλληψη.. Και πόσα ακόμα μαθαίνω.. 🙄🙄 Τελικά πραγματικά είμαστε ήρωες.. 😊😊

Δεν ξερω από έξω τις τιμές ! Σου είπε ότι δεν εγναι καλή η ινσουλίνη; Αν δεν είναι πρέπει να σου δώσει γλουκοφαζ κορίτσι μου! Όσο προσπαθούμε μαθαίνουμε και από κάτι καινούργιο ! 😩 είμαστε είμαστε💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα δω τι θα κάνω  θα παρω την Δευτέρα τηλ στο νοσοκομείο για να κλεισω ραντεβού για της 13 Μαΐου με τον γιατρό και θα δω μήπως μπορεσω να τον βρω 🤷‍♀️😮💨

και θα πάω να ξανά κάνω έναν επανέλεγχο από μόνη μου 

Για εμένα ψάξε να βρεις έναν ενδοκρινολόγο ! Πες του οτι εισαι έγκυος και θα σε βάλει ραντεβού έμμεσα μη το αφηνεις για τόσο πολύ! Δεν θέλω να σε άγχωσω απλά σου λέω τι μου είχε πει ο δικος μου γυναικολος και με παρότρυνα να πάω άμεσα σε ενδοκρινολόγο! Θέλει και λίγο χρόνο να πιάσει το χάπι! Θα περιμενουμε νέα σου🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν ξερω από έξω τις τιμές ! Σου είπε ότι δεν εγναι καλή η ινσουλίνη; Αν δεν είναι πρέπει να σου δώσει γλουκοφαζ κορίτσι μου! Όσο προσπαθούμε μαθαίνουμε και από κάτι καινούργιο ! 😩 είμαστε είμαστε💪

Δν μείναμε πολύ στις τιμές της καμπύλης γτ είδαμε ότι έχω πολυποδακι και διάφραγμα άρα εστιασαμε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση και να τσεκάρει και την μήτρα ότι είναι καθαρή γτ το 2013 που είχα την 1η μου αποβολή, δεν γνωρίζει εάν ο τότε γιατρός μου έκανε σωστό καθαρισμό, υπάρχει περίπτωση να μου το έχει γεμίσει πληγές όπου κ αυτό δυσκολεύει στην σύλληψη 😏😏.. 

Οπότε υποθέτω μόλις κάνω κ την υστεροσκοπηση, θα τα βάλουμε κάτω και θα τα δούμε όλα.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι πάρε τηλ σε έναν ενδοκρινολόγο κ πες ότι είσαι εγκυος κ σίγουρα θα σε βάλει σε προτεραιότητα  

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Ξεκίνησα την  εγκυμοσύνη με θυρεοειδή 4,5. Πρώτα πήγα ενδοκρινολογο κ μετά γυναικολόγο να μου επιβεβαιώσει την κύηση. Μου έδωσε πολύ μικρό χάπι και τώρα τον έχω γύρω στο 3. Αν μπορέσεις να πας μέσα στις γιορτές,  πήγαινε αλλιώς μη σκας κιολας.  Είσαι μέσα στο φυσιολογικό δεν έχει ξεφύγει τρελά να αγχωθείς. Απλά προετοιμασία ότι θα παίρνεις άλλο ένα χαπάκι 

Μεγάλη Δευτέρα θα φυγω μωρέ θα γυρίσω 7 Μαΐου.. η αλήθεια δεν θέλω να με πιάσει άγχος θέλω να πιστεύω και εγω για μια βοδμαδα δεν έγινε τίποτα.. 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τις απαντήσεις σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Δν μείναμε πολύ στις τιμές της καμπύλης γτ είδαμε ότι έχω πολυποδακι και διάφραγμα άρα εστιασαμε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση και να τσεκάρει και την μήτρα ότι είναι καθαρή γτ το 2013 που είχα την 1η μου αποβολή, δεν γνωρίζει εάν ο τότε γιατρός μου έκανε σωστό καθαρισμό, υπάρχει περίπτωση να μου το έχει γεμίσει πληγές όπου κ αυτό δυσκολεύει στην σύλληψη 😏😏.. 

Οπότε υποθέτω μόλις κάνω κ την υστεροσκοπηση, θα τα βάλουμε κάτω και θα τα δούμε όλα.. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Α εντάξει κορίτσι μου! Μην έκανες και καμία σύμφυση λες ε; Πφφφ ελεος ποια! Όπως και να έχει μετά την υστεροσκοπηση που θα φύγει και το πολύποδα κι θα είσαι και πιο γόνιμη ❤️ ναι κόριτσι μου να τα ρυθμίσετε ! Αν ξεχαστεί να του το υπενθυμίσεις γτ οδό να ναι και αυτοί ένα μυαλό το έχουν με τόσες γυναίκες που έχουν να διαχειριστούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Μεγάλη Δευτέρα θα φυγω μωρέ θα γυρίσω 7 Μαΐου.. η αλήθεια δεν θέλω να με πιάσει άγχος θέλω να πιστεύω και εγω για μια βοδμαδα δεν έγινε τίποτα.. 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τις απαντήσεις σας 🥰

Να πας να περάσεις ομορφα κορίτσι μου ❤️ Ε και εγώ για μια εβδομάδα δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα απλά να μη το αφήσεις ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να πας να περάσεις ομορφα κορίτσι μου ❤️ Ε και εγώ για μια εβδομάδα δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα απλά να μη το αφήσεις ! 🥰

Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου..

ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

 

Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕 101γρ κ θα ξαναπάμε σε ένα μηνα

της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm

Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊

Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου 

Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...