Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??


Recommended Posts

Γεια σας, εγω εχω ενα παιδακι εχω κανει ομως απο τοτε....10 αποβολες

δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο το οτι εχω μεγαλο κυκλο και ο συζηγος εχει ολιγοσπερμια.Εχω παει σε διαφορους γιατρους.Στον τελευταιο που επισκεφτικα εκανα σπερματεγχυση και σκεφτομαι οπως μου ειπε και ο γιατρος να κανω εξοσωματικη και θα ηθελα την γνωμη σας.....

απο την εμπειρια μου αυτο που καταλαβα οι περισσοτεροι γιατροι βλεπουν το πορτοφολι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!10 αποβολές είναι σοκαριστικο για σένα.είχες συλλαβει φυσιολογικά?για να αποβαλεις κατι θα υπαρχει που δεν το εχουν βρει.κατι δεν παει καλα.εχεις κανει εξετασεις?δεν εχει βρεθει κάτι?πιστευω οτι θα πρεπει καποιος σωστος γιατρος να βρει που οφείλονται οι αποβολές,είναι επώδυνο αυτό που σου συμβαίνει.εγω προσπαθω εδω και 3 1/2 χρονια να κανω ενα μωρακι και εχω απελπιστεί .αλλα αυτό που περνας εσυ ειναι χειρότερο.αν δεν βρεθει για πιο λογο αποβαλεις μπορει να ξανασυμβει ακόμα και αν κάνεις εξωσωματικη.παντως συμφωνώ μαζί σου οτι πολλοι γιατροί κοιτάζουν την τσέπη μας αλλα τι να κανουμε που τους εχουμε ανάγκη!τελοςπαντων εύχομαι πραγματικά να αποκτήσεις και εσυ ένα υγιέστατο μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο σύζυγος έχει ολιγοσπερμία και συνέλαβες 10 φορές??? Πολύ αισιόδοξο έως απίστευτο! Έχετε κάνει εξετάσεις αίματος? Έχεις ελέγξει τυχόν περίπτωση θρομβοφιλίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sos, λες για 10 αποβολες:( ,λυπαμαι πολυ κοριτσι μου,εκεινο που δεν καταλαβα ειναιτο εξης,εφοσον δεν εχεις προβλημα στη συλληψη αλλα στο να συνεχιστει η εγκυμοσυνη,τι θα αλλαξει με την εξωσωματικη που σου προτεινε ο γιατρος σου?και γιατι να κανεις εξωσωματικη αφου συλληψη κανεις φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo otan me anelave o sigekrimenos giatros o opoios fenete kalos edo kai 4 xronia dn mporo na mino eggios giafto kai sinestisa eksosomatikh

oi eksetaseis pou exo kanei edo kai 12 xronia gemizeis bibliothikes kai oles oi ekesetaseis pou exo kanei dixnoun entaksei!!!prepei na thelei ki o theos,,,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sos mou kalispera agapi mou....

10 apovoles???

Kai den exei evrei tin aitia o giatros sou???

Ma einai tipota palavos...

Agapi mou gia pigenne kai se allous giatrous...

Eilikrina einai asximoauto pou pernas sunexws...

Agapi mou eutixws pou exeis kai ena paidaki wmos...

Na sou zisei...

Sou euxwme mia KALITERI sunexeia,,,

Kai o theos mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω απολυτα με το τελευταιο που ειπες!!!και σου ευχομαι να τα καταφερεις γρηγορα και χωρις αλλη ταλαιπωρια!Αν νοιωθεις ευχαριστημενη απο τον γιατρο σου ακολουθησε οτι σου λεει,αν ομως αμφιβαλλεις παρε και δευτερη γνωμη.Καλη επιτυχια σου ευχομαι με την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den apelpizomai kai oso me pairnei ha prospaho.to idio kane kai esy.poio einai to problimasou;distixos ola einai kala an briskame to problima ha briskamai kai th lish.nomizo einai cixologiko giati prin emena eggios kai sto 2 mhna apebala edo kai 4 xronia den meno eggios.12 xronia stoys giatroys emaua an mh ti allo thn taktikh poy akoloyhoun.to mono pou den ekana einai eksosomatikh,aplos gia poio eggirh parakoloytish.exo 1 paidaki,ego kolisa sto deytero.ua eitela na mauo kai gia to dikosoy problima.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα..

Έχεις κάνει εξετάσεις για αντισώματα (αντιφωσφολιπιδικά, αντικαρδιολιπινικά, αντισερινικά, αντιπυρηνικά, θυρεοσφαιρίνης κλπ);;

Οι αποβολές πως έγιναν; Σε διάφορες εβδομάδες; Ή πάνω κάτω στην ίδια εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pragmatika poli periergo pou exeis silavei 10 fores fisiologika eno ipotithete pos o sintrofos sou exei oligospermia.... tha simfoniso k ego me tin sagria, tha prepei na episkefteis k enan deutero giatro!!!!

mia gnosti mou meta to proto tis paidi apevale 7 fores... den mporousan na vroun ti exei k gia pio logo sinevene auto, eixan ftasei se simeio na tis poune pos me ton sigkekrimeno sintrofo den prokeite na kataferei na kanei allo paidi.... kati to opoio den stekei, ap'oti mou eipe. katafere na kanei k deutero paidaki, ugiestato kai kanenas giatros den mporese na vrei tin aitia auton ton apovolon... milontas mazi mou mou exigise pos to agxos den simvalei mono sto na min mporeis na silaveis (eno den iparxei kapoio provlima) alla isos na dimiourgei kai alla provlimata kati tin diarkeia tis egkimosinis... i sigkekrimeni einai giatros kai opos katalaveneis einai k pio mesa sta pragmata, par'ola auta prospathisan na ekmetaleftoun tin katastasi tis.

i simvouli i diki mou einai na to psaxeis arketa prin ftaseis se simeio exosomatikis-spermategxiseis, iparxoun pragmatika poloi giatroi oi opoioi sto vomo tou xrimatos den thisiazoun mono ton orko pou edosan alla kai ton pono tous kosmaki!!!! sou euxomai kali epitixia se oti k an apofasiseis!!!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ.Ο.Σ γεια σου!Πραγματικα ειναι πολλες οι αποβολες!!χαρας το κουραγιο σου κοπελα μου!!!Θα συμφωνησω απολυτα με την folympia...το καλυτερο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να αναζητας κι αλλες γνωμες,δεν το συζητω!!

Σου ευχομαι οτι καλυτερο απο δω και περα να σου ζησει το παιδακι και με το καλο ολα να πανε καλα και να ερθει και το δευτερο να εισαι ηρεμη και χωρις αγχος αν νομιζεις οτι ειναι ψυχολογικο δουλεψε το πολυ κριμα ειναι....δεν χρειαζεται αγχος!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπωσδήποτε την γνώμη και άλλου ειδικού.. Μην μένεις σε μια γνώμη ποτέ! Κι αν χρειαστεί να πάρεις και 3η.. Πρόκειται για κάτι πολύ σοβαρό για να το αφήνεις έτσι! 10 αποβολές είναι πάάάάρα πολλέέές...

Η νύφη μου είχε 2 και την εξέταζε ολόκληρη ομάδα γενετικής για να βρουν την αιτία και κατάφερε να κάνει 2 κοριτσάκια με τις κατάλληλες κι απαραίτητες θεραπείες κατά την κύηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ 2Η ΚΑΙ 3Η ΓΝΩΜΗ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ! ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ? ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΚΑΝΕ 3 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΤΑΝ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην να χαιρεσαι το παιδακι σου.....θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι πρεπει να παρεις κι αλλες γνωμες....το μονο σιγουρο οτι μας κοιτανε σαν πορτοφολι....σου ευχομαι τα καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...