Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!!!

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙ 4 ΜΗΝΩΝ, ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ 2 ΓΕΥΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΛΕΙΠΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

ΟΜΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!

ΔΗΛΑΔΗ:ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ 70 ΜΕΧΡΙ 100-120ΓΡ.ΤΗΝ ΦΟΡΑ.ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!!!!

ΜΊΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ.ΟΜΩΣ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΠΙΝΕΙ!ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ Κ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ.ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΗΠΙΕ ΕΙΝΑΙ 110ΓΡ Κ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ.

ΕΙΝΑΙ ΕΥΔΙΆΘΕΤΟΣ, ΓΕΛΑΕΙ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ. ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΩΩΩΩΩ

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΕΣΑΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?????????

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεανα μου το πιο πιθανο ειναι να περναει φαση.τα κανουν αυτα τα μωρα.

εφοσον ειναι καλοδιαθετος να μην ανυσηχεις.αλλωστε καθε μωρο εχει τις δικες του αναγκες και θα φανει κι απο την αυξηση βαρους.

αυτο που δε καταλαβα ειναι γιατι σου ειπε η παιδιατρος αυστηρα ταισμα καθε 4 ωρες.εγω τοτε τον ταιζα σχεδον καθε 3 .μηπως πειναει πιο νωρις κι επειδη δεν του δινεις γαλα του κοβεις την ορεξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ

ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΝΑ 24 ΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΠΙΝΕΙ.ΑΦΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 4 ΩΡΕΣ.

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ 24ΩΡΟ.ΟΠΟΤΕ Κ ΘΑ ΜΙΛΉΣΩ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.

ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΒΕΤΕ Η ΟΡΕΞΗ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΤΡΙΣΗΜΙΣΗ ΩΡΕΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΕΙΝΑΕΙ.

ΑΑΑΧ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!

ΜΑΚΆΡΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤ ΑΛΛΟ.:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleana καλημέρα!

Οι μητέρες που ακολουθούν το μικτό σύστημα διατροφής ( θηλασμός και συμπλήρωμα ) δύσκολα μπορούν να υπολογίσουν πόσο πίνει το μωρό. Τα ίδια έχω περάσει και γω.

110 ml και θαλασμός μου ακούγονται καλά. Εμένα όταν θηλάζει πίνει 60-120 ml συμπλήρωμα και κοντεύει να πάει 5 μηνών.

Για πολλούς λόγους μπορεί να μη θέλει να πιει ξένο γάλα:

Μπορεί να προτιμά το στήθος από το μπουκάλι,να του αρέσει πιο πολύ το μητρικό από το ξένο γάλα (έχεις δοκιμάσει να βγάζεις γάλα με το θήλαστρο και να του το δίνεις αντί για ξένο;),να πίνει αρκετό γάλα όλη την ημέρα από το στήθος σου και να χορταίνει, να είναι μια φάση αφαγίας που θα περάσει ή να φταίνε τα δόντια του. Επίσης εμένα δεν πίνει την ίδια ποσότητα γάλακτος σε όλα τα γεύματα, πότε πίνει πιο λίγο και πότε πιο πολύ.

Βάρος παίρνει κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙΚΙ ΜΟΥ!!!

ΝΑΙ ΟΝΤΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΠΟΣΟ ΠΙΝΕΙ !!!!ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΝΑΩ ΟΠΩΣ Κ ΕΣΥ!!!

ΝΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ.

ΤΙ ΑΓΧΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleana mou geia sou agapi mou...

Kai na sou zisei to mwraki sou...

Kita min anxwnesai agapi mou...

Aman pernei varos to mwraki sou kanonikotata den yparxei logos na anisixas...

Kai aman anxwnesai einai xeirotera...

Antekse pigenne sto giatro,,,

Kai na kaneis oti sou pei agapi mou...

Sas euxwme oti kalitero...

O theos mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...