Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλά μωρέ ότι θα δεις θα δεις απλά η διαφορά είναι ότι δεν κρατάει τόση ώρα όσο θα στην κάνει ο ιδιώτης...αν και αυτό πάλι δεν είναι απαραίτητο...εγώ αυτές τις 3 τις μεγάλες έξω τις έκανα και στο πρώτο μου παιδακι και πάλι 10 λεπτα κράταγε ...

Εν τω μεταξύ έχω μια απορία και στην α και στην β δεν μου έβγαλε 3d φωτογραφίες τώρα στο doppler σκέφτομαι να τον ρωτήσω εγώ η ίδια....ενώ ο άλλος που πήγαινα στο πρώτο μου έβγαζε κανονικά...εσας σας βγάζουν?

Καλημέρα κοριτσια πως είστε ;

Εμένα ο ιδιώτης που πήγαινα στο πρώτο παιδί με έβγαλε μόνο στην β επιπέδου τέτοια φωτο και χάλια ανάλυση κιολας 

στο δεύτερο μωρο δεν με έβγαλε ο ούτε στην β επιπέδου 

Εγω είμαι που σε δημόσιο πλέον δεν νομίζω πως έχουν μηχάνημα για να μου κάνουν την Doppler λογικά θα με στείλει έξω πάλι.. πιστεύω αφού δεν με έβγαλε φωτο στην β επιπέδου δεν θα με βγάλει ούτε και στην Doppler 

στη δεύτερο μωρο δεν έχω καθόλου φωτο εγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Άντε πάει κι αυτό... Doppler νούμερο 1 την Παρασκευή!!!

Θα κανείς δηλαδή μια στο νοσοκομείο και μια στον ιδιώτη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα κανείς δηλαδή μια στο νοσοκομείο και μια στον ιδιώτη ;

Καλημέρα κορίτσια μου και απο εμένα... Όχι... Ο γιατρός μου δε θέλει να "μπει" άλλο στα πόδια της συναδέλφου που δέχτηκε να με αναλάβει. Άρα όλα απο εδώ και πέρα μόνο στο δημόσιο λογικά. Απλά όταν κατέβω τέλη του μήνα θα πάω να τον δω... Έτσι για να τον ευχαριστήσω και να δω πως θα κινηθούμε μετά τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλά μωρέ ότι θα δεις θα δεις απλά η διαφορά είναι ότι δεν κρατάει τόση ώρα όσο θα στην κάνει ο ιδιώτης...αν και αυτό πάλι δεν είναι απαραίτητο...εγώ αυτές τις 3 τις μεγάλες έξω τις έκανα και στο πρώτο μου παιδακι και πάλι 10 λεπτα κράταγε ...

Εν τω μεταξύ έχω μια απορία και στην α και στην β δεν μου έβγαλε 3d φωτογραφίες τώρα στο doppler σκέφτομαι να τον ρωτήσω εγώ η ίδια....ενώ ο άλλος που πήγαινα στο πρώτο μου έβγαζε κανονικά...εσας σας βγάζουν?

Καλημερα κοριτσια! Εμενα μου έβγαλε φωτο και στην α και στην β.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και απο εμένα... Όχι... Ο γιατρός μου δε θέλει να "μπει" άλλο στα πόδια της συναδέλφου που δέχτηκε να με αναλάβει. Άρα όλα απο εδώ και πέρα μόνο στο δημόσιο λογικά. Απλά όταν κατέβω τέλη του μήνα θα πάω να τον δω... Έτσι για να τον ευχαριστήσω και να δω πως θα κινηθούμε μετά τη γέννα.

Εντάξει νομίζω πως αυτό είναι και το σωστό αφού σε είπε η αλλη γιατρός ότι θα σε αναλάβει 

Και εγω έτσι έκανα όταν έκλεισα με τον άλλο πήρα το παλιό και του ειπα πως θα σταματήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εμενα μου έβγαλε φωτο και στην α και στην β.

Κανονικά έτσι πρέπει γιατί υποτίθεται πως είναι μέσα στην τιμή το πληρώνεις τουλάχιστον έτσι νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εντάξει νομίζω πως αυτό είναι και το σωστό αφού σε είπε η αλλη γιατρός ότι θα σε αναλάβει 

Και εγω έτσι έκανα όταν έκλεισα με τον άλλο πήρα το παλιό και του ειπα πως θα σταματήσω 

Μα εμένα όμως δε θα σταματήσει να είναι ο γιατρός μου. Απλά θα "χωρίσουμε" για 2 μήνες και κάτι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..πως τα πάτε;

παλεύεται η ζέστη; Εγω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.

έχω απο χθες κατι πονακια χαμηλά στην κοιλιά..να μιλήσω με τη γιατρό λέτε; να ανησυχήσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..πως τα πάτε;

παλεύεται η ζέστη; Εγω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.

έχω απο χθες κατι πονακια χαμηλά στην κοιλιά..να μιλήσω με τη γιατρό λέτε; να ανησυχήσω; 

Τι πονάκια κορίτσι μου;;; Να μην αγχωθείς για αρχή!!! Μίλα με τη γιατρό σου και εξήγησε της τι ακριβώς νιώθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μα εμένα όμως δε θα σταματήσει να είναι ο γιατρός μου. Απλά θα "χωρίσουμε" για 2 μήνες και κάτι!!! 

Εεε ναι και εγω δεν ξέρω αν θα τον σταματήσω οριστικά για την γεννά του ειπα μόνο τώρα για το μετά θα αποφασίσω αργότερα ποιον θα έχω εσυ τον έχεις και χρόνια τον γιατρό αυτον( αν κατάλαβα καλά ) εγω πάλι με αυτόν αρχισα επισκέψεις λίγο πριν μεινω εγκυος στο πρώτο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..πως τα πάτε;

παλεύεται η ζέστη; Εγω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.

έχω απο χθες κατι πονακια χαμηλά στην κοιλιά..να μιλήσω με τη γιατρό λέτε; να ανησυχήσω; 

Αχ δύσκολη η ζεστη εγω ειπα να πάω θάλασσα αλλά τελικά το άφησα για το απόγευμα λόγο φουλ ζέστης 

ειναι ελαφριά πονακια περιόδου ; Εμένα με έπιασε πριν λιγες μερες έτσι πονακια για μερικές ώρες περιόδου χαμηλά και εκείνη την μέρα ξάπλωσα δεν έκανα τίποτα όλη μετά καναπε τηλεόραση εστειλα και το παιδί για μερικές ώρες με τον μπαμπά της στην δουλειά του να την κρατήσει και μετά μου πέρασαν από 2-3 ώρες ήμουν κομπλέ αλλά δεν σηκώθηκα από τον καναπε εκείνη την μερα δεν έκανα τίποτα 

δοκιμασες να κανείς ένα ντουζ να χαλαρώσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εεε ναι και εγω δεν ξέρω αν θα τον σταματήσω οριστικά για την γεννά του ειπα μόνο τώρα για το μετά θα αποφασίσω αργότερα ποιον θα έχω εσυ τον έχεις και χρόνια τον γιατρό αυτον( αν κατάλαβα καλά ) εγω πάλι με αυτόν αρχισα επισκέψεις λίγο πριν μεινω εγκυος στο πρώτο.. 

Εμένα με παρακολουθεί απο τα 19 μου αλλά είναι πολλά χρόνια φίλος με το μπαμπά μου και παρακολουθεί πάρα πολλά χρόνια και τη 2η μητέρα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..πως τα πάτε;

παλεύεται η ζέστη; Εγω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.

έχω απο χθες κατι πονακια χαμηλά στην κοιλιά..να μιλήσω με τη γιατρό λέτε; να ανησυχήσω; 

Όσο για τη ζέστη... ΚΑΘΌΛΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΎΩ!!! Πρήζονται και τα άκρα μου βρε κορίτσια!!! Αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να πίνω νερό! Διψάω πάρα πολύ με αυτές τις θερμοκρασίες... Κι αφού εχθές ήταν μια χαρά οι εξετάσεις μου, τότε κάνω απλά κατακράτηση!!! Να σημειώσω ότι δε χρησιμοποιώ αλάτι. Σχεδόν καθόλου, πουθενά!!! Βοήθεια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, διαβάζω πολύ... Βρηκά λοιπόν το παρακάτω άρθρο που το βρήκα πολύ χρήσιμο για το μήνα που βρισκόμαστε και μετά!

 https://syllas.gr/εγκυμοσυνη/εγκυμοσύνη-3ο-τρίμηνο/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αχ δύσκολη η ζεστη εγω ειπα να πάω θάλασσα αλλά τελικά το άφησα για το απόγευμα λόγο φουλ ζέστης 

ειναι ελαφριά πονακια περιόδου ; Εμένα με έπιασε πριν λιγες μερες έτσι πονακια για μερικές ώρες περιόδου χαμηλά και εκείνη την μέρα ξάπλωσα δεν έκανα τίποτα όλη μετά καναπε τηλεόραση εστειλα και το παιδί για μερικές ώρες με τον μπαμπά της στην δουλειά του να την κρατήσει και μετά μου πέρασαν από 2-3 ώρες ήμουν κομπλέ αλλά δεν σηκώθηκα από τον καναπε εκείνη την μερα δεν έκανα τίποτα 

δοκιμασες να κανείς ένα ντουζ να χαλαρώσεις ;

οχι σαν περιόδου... είναι ενοχλητικός πονος ..οταν καθομαι ή ξαπλώνω ανάσκελα δεν με πονάει... όταν σηκώνομαι ή πάω να γυρίσω απο την δεξιά πλευρά τότε με πονάει...θα μιλήσω το απόγευμα με τη γιατρό...σηκωσα λίγο βαρος προχθές...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό 🤷

σημερα περιμένω και την συρταριέρα...θα εχω δουλειά 🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

οχι σαν περιόδου... είναι ενοχλητικός πονος ..οταν καθομαι ή ξαπλώνω ανάσκελα δεν με πονάει... όταν σηκώνομαι ή πάω να γυρίσω απο την δεξιά πλευρά τότε με πονάει...θα μιλήσω το απόγευμα με τη γιατρό...σηκωσα λίγο βαρος προχθές...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό 🤷

σημερα περιμένω και την συρταριέρα...θα εχω δουλειά 🤦

Να μην κάνεις τίποτα που να σε κουράσει πριν μιλήσεις με τη γιατρό σου. Λογικά δεν είναι τίποτα αλλά σίγουρα δε θέλεις να προκαλέσεις τον τοκετό απο τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Demy93 είπε:

Στη 1 🍉🍉🍉🍉

Κοντά είμαστε... Εμένα μ' έβαλαν 11:10. Θα περιμένουμε και τα δικά σας νεάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να μην κάνεις τίποτα που να σε κουράσει πριν μιλήσεις με τη γιατρό σου. Λογικά δεν είναι τίποτα αλλά σίγουρα δε θέλεις να προκαλέσεις τον τοκετό απο τώρα!

εννοείται ναι ... σήμερα είμαι ολη μερα στο κρεβάτι με τον ανεμιστήρα δίπλα 🤦

 

περιμένουμε νεα σας κορίτσια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

οχι σαν περιόδου... είναι ενοχλητικός πονος ..οταν καθομαι ή ξαπλώνω ανάσκελα δεν με πονάει... όταν σηκώνομαι ή πάω να γυρίσω απο την δεξιά πλευρά τότε με πονάει...θα μιλήσω το απόγευμα με τη γιατρό...σηκωσα λίγο βαρος προχθές...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό 🤷

σημερα περιμένω και την συρταριέρα...θα εχω δουλειά 🤦

Μίλησε με τον γιατρό σου για σίγουρα αφού τα έχεις από εχτές και δεν σε έχει περάσει λογικά δεν είναι κάτι ίσως να έχεις κουραστεί 

την συρταριερα μην την κανείς σήμερα κάτσε ξάπλωσε αφού όταν είσαι ξαπλωμένη δεν σε ενοχλεί κανε ενα μπανάκι βοηθάει,  κάτσε  χαλαρώσεις και άραξε σήμερα, λογικά ξεκούραση θέλεις κορίτσι μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Όσο για τη ζέστη... ΚΑΘΌΛΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΎΩ!!! Πρήζονται και τα άκρα μου βρε κορίτσια!!! Αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να πίνω νερό! Διψάω πάρα πολύ με αυτές τις θερμοκρασίες... Κι αφού εχθές ήταν μια χαρά οι εξετάσεις μου, τότε κάνω απλά κατακράτηση!!! Να σημειώσω ότι δε χρησιμοποιώ αλάτι. Σχεδόν καθόλου, πουθενά!!! Βοήθεια μας!!!

Κορίτσια κι εγώ σκάω κυριολεκτικά!! Νομίζω πιάσανε απότομα!! Πίνω κι εγώ συνέχεια νερό παγωμένο και στο τέλος τρώω και τα παγάκια! Δίνω και στο σκυλάκι παγάκια! 😀😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

οχι σαν περιόδου... είναι ενοχλητικός πονος ..οταν καθομαι ή ξαπλώνω ανάσκελα δεν με πονάει... όταν σηκώνομαι ή πάω να γυρίσω απο την δεξιά πλευρά τότε με πονάει...θα μιλήσω το απόγευμα με τη γιατρό...σηκωσα λίγο βαρος προχθές...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό 🤷

σημερα περιμένω και την συρταριέρα...θα εχω δουλειά 🤦

Όπως είπαν και τα κορίτσια άσε τη συρταριέρα για άλλη μέρα ή να στην κάνει κάποιος άλλος καλύτερα! Εγώ ούτε την κατσαρόλα δεν πλένω πλέον αν είναι γεμάτη! Μη σηκώνεις καθόλου βάρος! Κι εγώ δυσκολεύομαι να γυρίσω απτή μια μεριά στην άλλη αλλά πόνο ακόμη δεν έχω νιώσει.. απλά καμία φορά κάποια κλωτσιά μπορεί να με ενοχλήσει λίγο.. ίσως χρειάζεσαι ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόριτσια εμένα ντοπλερ την μεθεπόμενη Δευτέρα με έβαλε! Θα πω κι εγώ για φωτογραφία γιατί προσωπάκι έχω μόνο μία κι αυτή όχι παρά πολύ καλή γτ ήταν και μικρούλης τότε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..πως τα πάτε;

παλεύεται η ζέστη; Εγω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.

έχω απο χθες κατι πονακια χαμηλά στην κοιλιά..να μιλήσω με τη γιατρό λέτε; να ανησυχήσω; 

Αχχ ουτε εγω αντέχω την ζεστη αυτές τις μερες! Απορώ πως θα αντέξουμε μέχρι τον Αύγουστο!

ξεκουρασου και αν δεν σου περάσει παρε το γιατρο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...