Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ααααα... θεωρούν ότι δεν τρέφεται πια σωστά, ε; Πιστεύω θα τη γλιτώσετε την καισαρική. Συνήθως τα κορίτσια "συνεργάζονται" πιο εύκολα. Όπως και να 'χει... με το καλό να την κρατήσεις στα χέρια σου κορίτσι μου την μπέμπα! 

Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk  @Katiana1987 ναι έφυγε αυτό το εμπόδιο! 😊

@Barbiee όλα καλά να πάνε με τον γιατρό!

@Χρύσακι μου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα πολύ καλά! Θα περιμένουμε από Δευτέρα νέα σου! Θα τον ανοίξεις εσύ τον μήνα και θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Elk  @Katiana1987 ναι έφυγε αυτό το εμπόδιο! 😊

@Barbiee όλα καλά να πάνε με τον γιατρό!

@Χρύσακι μου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα πολύ καλά! Θα περιμένουμε από Δευτέρα νέα σου! Θα τον ανοίξεις εσύ τον μήνα και θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα! 

 

Ευχαριστω κορίτσι μου!! Εύχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας και να παρουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας υγιέστατα! 🙏

ναι θα σας ενημερώσω! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Τέλεια τα νέα σας!

εγω πηγα σημερα στην γιατρο μου! Δευτέρα πρωι κανω εισαγωγή! Ο τράχηλος μ δεν είναι ακομα έτοιμος για αυτο θα παω πρωι πρωι να μου βάλει τζελ. Θα παμε με πρόκληση, εκτός απροόπτου θα κανω καισαρική! 
αγχωθηκα λιγο, ελπιζω να πανε ολα καλα!

με το καλό κορίτσι μου!

σκεψου οτι θα κρατήσεις το μωρακι σου αγκαλιά και θα τα ξεχάσεις ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Τέλεια τα νέα σας!

εγω πηγα σημερα στην γιατρο μου! Δευτέρα πρωι κανω εισαγωγή! Ο τράχηλος μ δεν είναι ακομα έτοιμος για αυτο θα παω πρωι πρωι να μου βάλει τζελ. Θα παμε με πρόκληση, εκτός απροόπτου θα κανω καισαρική! 
αγχωθηκα λιγο, ελπιζω να πανε ολα καλα!

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην ανησυχήσεις εύχομαι να πιάσει η πρόκληση και να πάτε φυσιολογικά να έρθει το μωρακι σου

Αλλα οπως και να γεννησεις το σημαντικό είναι να είναι γερο το μωρακι σου και εσυ θα περιμένουμε νέα σου.. 

να δούμε πια κοπέλα θα μας κάνει ποδαρικό στις γέννες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην ανησυχήσεις εύχομαι να πιάσει η πρόκληση και να πάτε φυσιολογικά να έρθει το μωρακι σου

Αλλα οπως και να γεννησεις το σημαντικό είναι να είναι γερο το μωρακι σου και εσυ θα περιμένουμε νέα σου.. 

να δούμε πια κοπέλα θα μας κάνει ποδαρικό στις γέννες 🥰

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

@Χρύσακι από ότι φαίνεται θα μας κάνεις ποδαρικο!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Θα περιμένουμε νεα σου❤️

Εγώ πιστεύω πως έχει ήδη κάνει ποδαρικό η @Demy93.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 😁

Καλό μήνα 🍉🍉 ακόμα δεν έχω κάνει την αρχή,σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε πάλι που βρισκόμαστε και πως θα κινηθούμε μιας και τελειώνουν οι μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😁

Καλό μήνα 🍉🍉 ακόμα δεν έχω κάνει την αρχή,σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε πάλι που βρισκόμαστε και πως θα κινηθούμε μιας και τελειώνουν οι μέρες!!

Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου τι ώρα έχετε ραντεβού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!!!

Με το καλό να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά, γερά και να είμαστε κι εμείς γερές!!!

@Demy93δε σε έβλεπα τις τελευταίες 2 μέρες κι είπα μήπως ήσουν στο μαιευτήριο! Θα περιμένουμε τα νέα σας κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου τι ώρα έχετε ραντεβού ; 

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!!!

Με το καλό να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά, γερά και να είμαστε κι εμείς γερές!!!

@Demy93δε σε έβλεπα τις τελευταίες 2 μέρες κι είπα μήπως ήσουν στο μαιευτήριο! Θα περιμένουμε τα νέα σας κορίτσι μου!

Τώρα σε μια ωρίτσα έχουμε ραντεβού...θα σας ενημερώσω κορίτσια μου 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Ελκ μου ανέβηκε πάρα πολύ 

μέσα σε τρεις βδομάδες ανέβηκε τόσο που δεν θεωρείται πλέον χαμηλός!

Πάμε για φυσιολογικά εκτός απροόπτου!

Υπέροχα τα νέα σου κοριτσι! Τελικά όλα μπορούν να γίνουν! Να πάνε όλα όπως τα θέλεις τώρα!

@Χρύσακιτη Δευτέρα κιόλας ε? Ποπο σε λίγες μόνο μέρες! Όλα με ευκολία να γίνουν εύχομαι κ να κρατήσεις το μωράκι σου γερό στην αγκαλιά σου!

Εγώ παλι νομίζω πως θα κλείσω τον μήνα καθώς πιστεύω πως θα πάρω όλον τον καιρο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..Καλο μηνα να έχουμε...με το καλο τα μωρακια μας!

εγω μολις γύρισα απο τη γιατρό... όλα πολύ καλά! δεν είχα συσπάσεις που μ εβαλε στον καρδιοτοκογράφο..ο μπέμπης μου ειναι 2863...απο την προηγούμενη φορά πήρε 600 γραμμάρια!

εγω εχω πάρει 700 γραμμάρια από την προηγούμενη φορά αλλα τα 600 ειναι του μπέμπη 😃

ο τράχηλος ειναι στο 23.2 mm...μου ειπε η μαια να ξεκινήσω περπατημα...να ανεβαίνω σκάλες και να κανω κάτι ασκήσεις...

έχουμε ραντεβού ξανά την άλλη Πέμπτη στις 17.00...εξετασεις μου ειπε δεν χρειάζεται να ξανα κάνω... επίσης μου είπε οτι επιτρέπεται ο σύζυγος να μείνει μέσα...αλλα δεν επιτρέπεται το επισκεπτήριο! 

μου ειπε για τα βλαστοκύτταρα αν θέλω κοστίζουν 1500 ευρώ για 20 χρόνια!

ρωτησα και για rooming in... γενικά και η μαία ηταν κατατοπιστική ευτυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Καλο μηνα να έχουμε...με το καλο τα μωρακια μας!

εγω μολις γύρισα απο τη γιατρό... όλα πολύ καλά! δεν είχα συσπάσεις που μ εβαλε στον καρδιοτοκογράφο..ο μπέμπης μου ειναι 2863...απο την προηγούμενη φορά πήρε 600 γραμμάρια!

εγω εχω πάρει 700 γραμμάρια από την προηγούμενη φορά αλλα τα 600 ειναι του μπέμπη 😃

ο τράχηλος ειναι στο 23.2 mm...μου ειπε η μαια να ξεκινήσω περπατημα...να ανεβαίνω σκάλες και να κανω κάτι ασκήσεις...

έχουμε ραντεβού ξανά την άλλη Πέμπτη στις 17.00...εξετασεις μου ειπε δεν χρειάζεται να ξανα κάνω... επίσης μου είπε οτι επιτρέπεται ο σύζυγος να μείνει μέσα...αλλα δεν επιτρέπεται το επισκεπτήριο! 

μου ειπε για τα βλαστοκύτταρα αν θέλω κοστίζουν 1500 ευρώ για 20 χρόνια!

ρωτησα και για rooming in... γενικά και η μαία ηταν κατατοπιστική ευτυχώς!

Μια χαρά τα νέα σας. 

Κορίτσι μου εμας, μας είπαν οι μαίες στο μάθημα, ότι απαγορεύονται οι σκάλες και ειδικά το ανέβασμα! Περπάτημα θέλει λέει τουλάχιστον 1 ώρα την ημέρα. 

Για το rooming in τι σου είπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! @Χρύσακι κι έλεγα να στείλω να δούμε τι κάνεις! Με το καλό θα μας κάνεις ποδαρικό!! 🤗🤗 Όλα θα πάνε τέλεια!! Σε πολύ λίγο θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! 🤗🤗🌺

Κορίτσια προσέχετε με κοβιντ! Όλο κρούσματα ακούω! Φοβάμαι για τον σύζυγο! Μην κολλήσει και βρεθώ μόνη μου στο μαιευτήριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! @Χρύσακι κι έλεγα να στείλω να δούμε τι κάνεις! Με το καλό θα μας κάνεις ποδαρικό!! 🤗🤗 Όλα θα πάνε τέλεια!! Σε πολύ λίγο θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! 🤗🤗🌺

Κορίτσια προσέχετε με κοβιντ! Όλο κρούσματα ακούω! Φοβάμαι για τον σύζυγο! Μην κολλήσει και βρεθώ μόνη μου στο μαιευτήριο!!

Γίνεται χαμός... Εγώ είμαι παντού με μάσκα! Ελπίζω σήμερα που έχω τη φωτογράφιση να μην έχει κανένας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι όντως αυτο με τον κοβιντ και εγω το έχω ακούσει...παντου κρούσματα.. θέλει προσοχή...εγω πιο πολύ για εμένα φοβάμαι μην κολλήσω και με απομονώσουν 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μια χαρά τα νέα σας. 

Κορίτσι μου εμας, μας είπαν οι μαίες στο μάθημα, ότι απαγορεύονται οι σκάλες και ειδικά το ανέβασμα! Περπάτημα θέλει λέει τουλάχιστον 1 ώρα την ημέρα. 

Για το rooming in τι σου είπαν;

ααχ δεν ξέρω... εμένα μ είπε βοηθάει 🤷

βεβαια δεν νομίζω να το κάνω γιατι δεν έχω καπου σκαλες για να ανεβαίνω 😂 περπάτημα για αρχή μισή ωρα και μόλις ειμαι 38 εβδομάδων περπάτημα για καμιά ώρα ..

για το rooming in μου είπε οτι θα εχω το μωρό εγώ και ότι χρειάζομαι θα φωνάζω τις μαίες να με βοηθάνε...δηλωνω πριν πάω στο δωμάτιο ότι θέλω rooming in και θα το έχω εγώ το μωρό...απλα μ είπε εξαρτάται πως θα παει η γέννα μηπως το πάρω απο την επόμενη μερα...πχ μου λέει αν έρθεις πρωι και καταλήξεις να γεννήσεις 12 το βράδυ δεν θα έχεις κουραγιο για να εχεις και το μωρό... καλό είναι να ξεκουραστείς και να ξεκινήσεις απο την επόμενη μέρα 🤷

θα με βοηθήσουν και στο θηλασμό μου είπε οι μαίες... γενικά μ έδιωξε το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Καλο μηνα να έχουμε...με το καλο τα μωρακια μας!

εγω μολις γύρισα απο τη γιατρό... όλα πολύ καλά! δεν είχα συσπάσεις που μ εβαλε στον καρδιοτοκογράφο..ο μπέμπης μου ειναι 2863...απο την προηγούμενη φορά πήρε 600 γραμμάρια!

εγω εχω πάρει 700 γραμμάρια από την προηγούμενη φορά αλλα τα 600 ειναι του μπέμπη 😃

ο τράχηλος ειναι στο 23.2 mm...μου ειπε η μαια να ξεκινήσω περπατημα...να ανεβαίνω σκάλες και να κανω κάτι ασκήσεις...

έχουμε ραντεβού ξανά την άλλη Πέμπτη στις 17.00...εξετασεις μου ειπε δεν χρειάζεται να ξανα κάνω... επίσης μου είπε οτι επιτρέπεται ο σύζυγος να μείνει μέσα...αλλα δεν επιτρέπεται το επισκεπτήριο! 

μου ειπε για τα βλαστοκύτταρα αν θέλω κοστίζουν 1500 ευρώ για 20 χρόνια!

ρωτησα και για rooming in... γενικά και η μαία ηταν κατατοπιστική ευτυχώς!

Ωωω μια χαρά το μωρακι σου και εσενα κορίτσι μου στα ίδια κιλάκια είμαστε περίπου.. εγω τράχηλο δεν ξέρω ποσο δεν μου είπε.. ηθελα να ρωτήσω και το ξεχασα 

Και εμάς επισκεπτήριο στο Ιασώ μέσα στο δωμάτιο δεν άφηναν μόνο κάτω στην καφετέρια αν ήθελε να κατέβεις εσυ εννοείται χωρίς το μωρο 

εγω rooming in έκανα είναι πολύ κουραστικό εγω δεν κοιμήθηκα καθόλου σχεδόν 3 μερες στην κλινική αλλά αν θέλεις να θηλάσεις πρέπει το μωρο να είναι μαζί σου και επισης παθαίνουν τέτοιο σοκ τα μωρά από την γεννά που ειδικά τις πρωτες μερες σε έχουν φουλ ανάγκη γιατί νιώθουν τρομερή ανασφάλεια χώρις την μυρωδιά της μάνας έτσι μου είχε πει η μαία μου

Σκέφτεσαι να κρατήσεις βλαστοκύτταρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια και εδώ με κοβιτ γίνετε χαμός εύχομαι μην κολλήσω τίποτα στο παρά ένα ο αντρας μου το πέρασε όποτε δεν έχει φόβο τώρα στο καπάκι να κολλήσει εγω πάλι το φοβαμαι πολύ που δεν έχω κολλήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρέψαμε και εμείς κορίτσια μου...Ο μπέμπης μας σχεδόν 3.5 και στην κατάλληλη θέση για την μεγάλη έξοδο...Εκτός απροόπτου θα πάμε Σάββατο με την βαλιτσούλα μας και θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα 🩵🩵🧿🧿💙💙

Με το καλό σε όλες μας 🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...