Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Να δω κι εγώ την Τρίτη στο doppler τι θα μου πει!!! 

Πόσο ήταν οι τιμές σου αυτήν τη φορά;;; Δεν έχεις πάρει άλλα κιλά εσύ, ε;;; Εγώ ξέφυγα κορίτσια μου αυτό το μήνα! Έχω φτάσει τα +14! Ελπίζω να μείνουμε εκεί!😂

Θα περιμένουμε τα νέα σου από Doppler κορίτσι μου

οι τιμές στο ζαχαρο εννοείς ; Νηστείας 84 και μετά ήπια ένα ποτήρι γαλα εφαγα 2 φρυγανιές με μετρησε στα 60’ και ήταν 117 

σημερα τελικά ξανά έκανα εξετάσεις ενώ έλεγα δεν θα πάω αλλά βόλεψε και σταμάτησα στο μικροβιολογικό.. ο αιματοκρίτης πήγε 38,8 εντύπωση μου έκανε αυτό 

Και ζαχαρο 95 (μολις μου τα έστειλε ) αλλά αυτήν την βδομαδα εφαγα και βλακείες την χάλασα την διατροφη μου 😅 και γύρο και μπέργκερ 😂 την ψηλό παράτησα 

κιλα όχι δεν πήρα καθόλου για την ακρίβεια είμαι +9,5 κόλλησα εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα!! Μια χαρά είναι η μπέμπα για την εβδομάδα σου!! Κι έχεις 13 μέρες ακόμη! Και με απόκλιση προς τα κάτω να είναι και πάλι μια χαρά θα βγει! 

Ναι εντάξει πιστεύω πως θα είναι για να δούμε πάντως από κλωτσιές με έχει ταράξει ειδικά αυτά τα πλευρά με έχουν πεθάνει 🤷‍♀️

εσενα ειδα είχε βελτίωση ο μπέμπης κάπως άρχισε να γυρνάει άντε μακάρι βρε κορίτσι μου να πάρει την σωστή θέση να προχωρήσετε φυσιολογικά 🥰

Εσυ με το ζαχαρο πως πας; Το νηστείας σου είναι καλό ; Εγω βλέπω όταν τηρώ την διατροφη είναι μια χαρα μόλις κάνω και ξεφεύγω λίγο και τρώω καμία χαζομάρα τσουπ τσιμπάει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου, όλα καλά με τον γιατρό!

Ο μικρούλης είναι 2.500 κιλά και όλα φαίνονται καλά!

Το απίστευτο είναι ότι ο πλακούντας ανέβηκε και μάλιστα αρκετά!! Άργησε λίγο αλλά ανέβηκε! 😊

@nanouko μου μέσα έπεσες!!

Βλέπω κι ο μικρούλης σου είναι ακόμα σε διαδικασία μετακίνησηςκαι αυτό είναι πολύ καλό, οπότε περιμένουμε τι θα δούμε την επόμενη φορά!!

@Katiana1987 @Fighter πολύ καλά τα νέα σας! Προχωράτε δυναμικά βλέπω!!

@Demy93 είσαι μια ανάσα πριν το τέλος! Ένα από τα επόμενα μνμ σου θα είναι για να μας πεις τα ευχάριστα!!

@μαμά12345 ο γιατρός τι σου είπε; Πόσων βδομάδων είσαι; 

 

Άντε ανέβηκε πάει καλά δηλαδή όποτε έχεις περιθώριο μέχρι την γεννά να αναιβει και άλλο τέλεια όποτε φαντάζομαι πως θα πάτε για φυσιολογικό από την στιγμή που δεν θα σας ενοχλεί ο πλακούντας ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα εγώ εχθές πήγα για καρδιοτοκογράφο όλα καλά είχα και συσπάσεις μου είπαν…όλα φυσιολογικά…Τώρα θα πάω την Πέμπτη που γυρίζει ο γιατρός για να έχω και νεότερα…κοντεύω 39 εβδομάδων 

Έλα πολύ κοντά είσαι και εσυ τίποτα δεν έμεινε αντε με το καλό κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου στην Πέμπτη 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Τι καλά!! Μπαμπατσικος ο μπέμπης,σίγουρα θα έχει μαγουλακια!! Καλό σημάδι ότι άλλαξε θέση,μπορεί να προσπαθεί να γυρίσει κάτω ο μικρούλης σου..έχεις ακόμα περιθώριο!! Είσαι σε πολύ καλό δρόμο..Ξεκουράσου λοιπόν τώρα,έχεις φτάσει στην τελική ευθεία!!

Εμένα ο τράχηλος εχει παραμείνει εδώ και μέρες στα 2,1 χαμηλότερη μετρηση..είμαι ομως 35 κ 5 σήμερα.

Μπράβο όλα είναι καλά δηλαδή δούλεψε η ξεκούραση συνέχισε έτσι δεν έμεινε πολύ κορίτσι μου υπομονή όλα πηγαίνουν μια χαρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου από Doppler κορίτσι μου

οι τιμές στο ζαχαρο εννοείς ; Νηστείας 84 και μετά ήπια ένα ποτήρι γαλα εφαγα 2 φρυγανιές με μετρησε στα 60’ και ήταν 117 

σημερα τελικά ξανά έκανα εξετάσεις ενώ έλεγα δεν θα πάω αλλά βόλεψε και σταμάτησα στο μικροβιολογικό.. ο αιματοκρίτης πήγε 38,8 εντύπωση μου έκανε αυτό 

Και ζαχαρο 95 (μολις μου τα έστειλε ) αλλά αυτήν την βδομαδα εφαγα και βλακείες την χάλασα την διατροφη μου 😅 και γύρο και μπέργκερ 😂 την ψηλό παράτησα 

κιλα όχι δεν πήρα καθόλου για την ακρίβεια είμαι +9,5 κόλλησα εκεί 

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Τέλεια! 12 μέρες έμειναν! Απόλαυσε το όσο δεν πάει πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι εντάξει πιστεύω πως θα είναι για να δούμε πάντως από κλωτσιές με έχει ταράξει ειδικά αυτά τα πλευρά με έχουν πεθάνει 🤷‍♀️

εσενα ειδα είχε βελτίωση ο μπέμπης κάπως άρχισε να γυρνάει άντε μακάρι βρε κορίτσι μου να πάρει την σωστή θέση να προχωρήσετε φυσιολογικά 🥰

Εσυ με το ζαχαρο πως πας; Το νηστείας σου είναι καλό ; Εγω βλέπω όταν τηρώ την διατροφη είναι μια χαρα μόλις κάνω και ξεφεύγω λίγο και τρώω καμία χαζομάρα τσουπ τσιμπάει 🤷‍♀️

Νηστείας είναι κάτω από 90, συνήθως εκεί στο 86 και μετά το φαγητό μέχρι 120! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είμαι τυπική στις μετρήσεις μου πλέον, μετράω οπότε το θυμηθώ! Και τρώω και βλακείες! 🤭🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Να δω κι εγώ την Τρίτη στο doppler τι θα μου πει!!! 

Πόσο ήταν οι τιμές σου αυτήν τη φορά;;; Δεν έχεις πάρει άλλα κιλά εσύ, ε;;; Εγώ ξέφυγα κορίτσια μου αυτό το μήνα! Έχω φτάσει τα +14! Ελπίζω να μείνουμε εκεί!😂

Μωρέ αφού δεν έχεις θέμα με σάκχαρο ή κάτι άλλο φάε τώρα που έχεις δικαιολογία! 😀😀 Κι εγώ αν δεν είχα θέμα παραπάνω θα είχα φτάσει! Ανυπομονώ να γεννήσω να φάω πολύ!! 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Τέλεια! 12 μέρες έμειναν! Απόλαυσε το όσο δεν πάει πια!

Ναι τώρα μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα για καρδιοτοκογραφημα 

Μετά θα πάω Παρασκευή στις 9/8  για εξετάσεις και Κυριακή 11/8 το απόγευμα θα κάνω εισαγωγή.. Δευτέρα πρωί θα κάνουμε την καισαρική και πρώτα ο θεος αν είναι όλα καλά Πέμπτη θα βγω δίνουν εξιτήριο και ας είναι Δεκαπενταύγουστος.. αυτά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Νηστείας είναι κάτω από 90, συνήθως εκεί στο 86 και μετά το φαγητό μέχρι 120! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είμαι τυπική στις μετρήσεις μου πλέον, μετράω οπότε το θυμηθώ! Και τρώω και βλακείες! 🤭🤫

Εγω δεν κάνω μετρησεις στο σπίτι τα έχω παρατήσει εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν μου είχε ζητήσει και η Ενδοκρινολογος μετρησεις στο σπίτι

Το ζαχαρο το κοιτάω  πλέον μόνο στο μικροβιολογικό 

εγω συνήθως ήμουν 91-92 νηστείας με την διατροφη το έριξα 88 και 84

τωρα πάλι που αφέθηκα πήγε 95 αλλά εντάξει τώρα έφτασα και σου τέρμα οποτε τα παράτησα και εγω 

εσενα μια χαρά είναι το ζαχαρο αν είσαι και κάτω από 90 κομπλέ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε ανέβηκε πάει καλά δηλαδή όποτε έχεις περιθώριο μέχρι την γεννά να αναιβει και άλλο τέλεια όποτε φαντάζομαι πως θα πάτε για φυσιολογικό από την στιγμή που δεν θα σας ενοχλεί ο πλακούντας ☺️

Ελκ μου ανέβηκε πάρα πολύ 

μέσα σε τρεις βδομάδες ανέβηκε τόσο που δεν θεωρείται πλέον χαμηλός!

Πάμε για φυσιολογικά εκτός απροόπτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν κάνω μετρησεις στο σπίτι τα έχω παρατήσει εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν μου είχε ζητήσει και η Ενδοκρινολογος μετρησεις στο σπίτι

Το ζαχαρο το κοιτάω  πλέον μόνο στο μικροβιολογικό 

εγω συνήθως ήμουν 91-92 νηστείας με την διατροφη το έριξα 88 και 84

τωρα πάλι που αφέθηκα πήγε 95 αλλά εντάξει τώρα έφτασα και σου τέρμα οποτε τα παράτησα και εγω 

εσενα μια χαρά είναι το ζαχαρο αν είσαι και κάτω από 90 κομπλέ 😊

Χαχα τα παρατήσαμε και οι δύο!! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Να δω κι εγώ την Τρίτη στο doppler τι θα μου πει!!! 

Πόσο ήταν οι τιμές σου αυτήν τη φορά;;; Δεν έχεις πάρει άλλα κιλά εσύ, ε;;; Εγώ ξέφυγα κορίτσια μου αυτό το μήνα! Έχω φτάσει τα +14! Ελπίζω να μείνουμε εκεί!😂

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι! Ενώ έβαζα με έναν καλό Ρυθμό τώρα με παγωτά πίτσες κλπ άρχισα να ξεφεύγω! Πάνω που έλεγα ότι στο τρίτο τρίμηνο δεν βάζω και τόσα κιλά, άρχισα να παίρνω αβερτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μωρέ αφού δεν έχεις θέμα με σάκχαρο ή κάτι άλλο φάε τώρα που έχεις δικαιολογία! 😀😀 Κι εγώ αν δεν είχα θέμα παραπάνω θα είχα φτάσει! Ανυπομονώ να γεννήσω να φάω πολύ!! 😀😀

Nα σου πω την αλήθεια δε με πειράζει πια! Αφού δεν ξέφυγα πολύ (δηλαδή να πάω πάνω απο +20), ΌΛΑ ΚΑΛΆ!!! Ναι ευτυχώς όλα είναι μια χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι τώρα μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα για καρδιοτοκογραφημα 

Μετά θα πάω Παρασκευή στις 9/8  για εξετάσεις και Κυριακή 11/8 το απόγευμα θα κάνω εισαγωγή.. Δευτέρα πρωί θα κάνουμε την καισαρική και πρώτα ο θεος αν είναι όλα καλά Πέμπτη θα βγω δίνουν εξιτήριο και ας είναι Δεκαπενταύγουστος.. αυτά 😊

Μια χαρά κορίτσι μου! Σήμερα συνειδητοποίησα ότι πραγματικά δεν έχει μείνει τίποτα πια! Μια ανάσα μακριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ελκ μου ανέβηκε πάρα πολύ 

μέσα σε τρεις βδομάδες ανέβηκε τόσο που δεν θεωρείται πλέον χαμηλός!

Πάμε για φυσιολογικά εκτός απροόπτου!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΚΟΠΈΛΑ ΜΟΥ!!! Τα λέγαμε εμείς!!! Να που έγινε πια! Θετική σκέψη κορίτσια μου!!! Έτσι όμορφα θα πάει και για τη @nanouko!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι! Ενώ έβαζα με έναν καλό Ρυθμό τώρα με παγωτά πίτσες κλπ άρχισα να ξεφεύγω! Πάνω που έλεγα ότι στο τρίτο τρίμηνο δεν βάζω και τόσα κιλά, άρχισα να παίρνω αβερτα!

Πόσα έχεις βάλει κι εσύ κορίτσι μου; Μόλις γεννήσουμε θα χάσουμε αρκετά. Όσα μείνουν... σιγά σιγά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Χαχα τα παρατήσαμε και οι δύο!! 😅

Καλά αναμενόμενο ήταν τουλάχιστον για εμένα 😂 αφού και στην πρώτη τα παράτησα 

Είπαμε δεν είμαστε μηχανές τώρα γυναίκα εγκυμοσύνη και δίαιτα δεν πάνε εύκολα μαζί 😂

εγω κάτι ήξερα και δεν ηθελα να πάω πάλι για εξετάσεις αίματος αφού πριν μια βδομαδα τις έκανα και ήταν καλές😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ελκ μου ανέβηκε πάρα πολύ 

μέσα σε τρεις βδομάδες ανέβηκε τόσο που δεν θεωρείται πλέον χαμηλός!

Πάμε για φυσιολογικά εκτός απροόπτου!

Μπράβο στο φύλαγε για έκπληξη είδες μέχρι τελος ολα μπορούν να αλλάξουν  💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ευχάριστα νεα απο όλες!

ολα πάνε καλά!

πολυ χαίρομαι! Μπράβο κορίτσια...εγω αύριο έχω γιατρό το πρωί...θα σας ενημερώσω οτι μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

τι ευχάριστα νεα απο όλες!

ολα πάνε καλά!

πολυ χαίρομαι! Μπράβο κορίτσια...εγω αύριο έχω γιατρό το πρωί...θα σας ενημερώσω οτι μου πει!

Τι ώρα έχεις ραντεβού κορίτσι μου; Θα περιμένουμε τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τέλεια τα νέα σας!

εγω πηγα σημερα στην γιατρο μου! Δευτέρα πρωι κανω εισαγωγή! Ο τράχηλος μ δεν είναι ακομα έτοιμος για αυτο θα παω πρωι πρωι να μου βάλει τζελ. Θα παμε με πρόκληση, εκτός απροόπτου θα κανω καισαρική! 
αγχωθηκα λιγο, ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Τέλεια τα νέα σας!

εγω πηγα σημερα στην γιατρο μου! Δευτέρα πρωι κανω εισαγωγή! Ο τράχηλος μ δεν είναι ακομα έτοιμος για αυτο θα παω πρωι πρωι να μου βάλει τζελ. Θα παμε με πρόκληση, εκτός απροόπτου θα κανω καισαρική! 
αγχωθηκα λιγο, ελπιζω να πανε ολα καλα!

Συγγνώμη... γιατί μπαίνεις τόσο νωρίς κορίτσι μου; Λόγω μήκους τραχήλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγγνώμη... γιατί μπαίνεις τόσο νωρίς κορίτσι μου; Λόγω μήκους τραχήλου;

Οχιι λόγω πλακούντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρύσακι είπε:

Οχιι λόγω πλακούντα! 

Ααααα... θεωρούν ότι δεν τρέφεται πια σωστά, ε; Πιστεύω θα τη γλιτώσετε την καισαρική. Συνήθως τα κορίτσια "συνεργάζονται" πιο εύκολα. Όπως και να 'χει... με το καλό να την κρατήσεις στα χέρια σου κορίτσι μου την μπέμπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...