Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Α δεν το ήξερα. Συγγνώμη! Τις έχεις τις φιάλες; Αν όχι, ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε κι εμείς εδώ.

Ναι ναι το έχουμε!!Θα δώσει ο άντρας μου κ ένας φίλος. Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω αύριο θα πάω κορίτσια για καρδιοτοκογραφημα..την Τετάρτη ήταν αλλά θα πάω αύριο γιατί έχω ένα θέμα με τον μικρό ποιος να μου τον κρατήσει...Αντεεε κορίτσια κοντευουμεεεεεεεε..εγώ έχω ένα μιξ συναισθημάτων ας πούμε...ποτέ φόβο ποτέ άγχος χαρά ανυπομονησία λίγο απ' όλα...

Εκεί που θα γεννήσω εγώ στην καισαρική επιτρέπεται ένας σύνοδος μέρα νθχτα ...στον φυσιολογικο τη μέρα μόνο τη νύχτα φεύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maroo8 τέλεια που ο τράχηλος κρατιέται στο ίδιο πάχος! 

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά κι εσύ ακούγεται πιο ήρεμη και αισιόδοξη που θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό αυτό!

Χαίρομαι που όλα δρομολογούνται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@maroo8 τέλεια που ο τράχηλος κρατιέται στο ίδιο πάχος! 

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά κι εσύ ακούγεται πιο ήρεμη και αισιόδοξη που θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό αυτό!

Χαίρομαι που όλα δρομολογούνται!!

Ισχύει!! Ηρέμησα που πάνε καλύτερα τα πράγματα..Την Πέμπτη μπαίνω κ στον μήνα μου,οπότε σιγά σιγά δε θα υπάρχει θέμα με το μωρό αν γεννήσω πιο νωρις😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Ισχύει!! Ηρέμησα που πάνε καλύτερα τα πράγματα..Την Πέμπτη μπαίνω κ στον μήνα μου,οπότε σιγά σιγά δε θα υπάρχει θέμα με το μωρό αν γεννήσω πιο νωρις😊

Τέλεια κορίτσι μου!! 

Τελικά η ξεκούραση βοήθησε 

και τώρα που θα μπεις και στον μήνα σου ποιος σε πιάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συγγνώμη που πετάγομαι, εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια σας. Απλά στο θέμα του συζύγου στο δωμάτιο θα σας πω την εμπειρία μου. Στο πρώτο μου παιδάκι ερχόταν ο άντρας μου μια ώρα μόνο στο επισκεπτηριο, το δωμάτιο τρίκλινο. Ζορίστηκα διότι το μωρό ήταν στην εντατική. Στο δεύτερο ζοριζομουν να θηλασω μπροστά στους συζύγους των άλλων δύο κυριων, ήμασταν όλες με το στήθος έξω αρκετή ώρα για να συνηθίσουν τα μωρά τον θηλασμό, οι άλλες πρωτοτοκες ήταν ακόμα πιο δύσκολα. Μια μέρα από στρες δεν θήλασα σχεδόν όλη μέρα, ο άντρας μου ήταν σπίτι με το πρώτο μας παιδί. Ζήτησα μεταφορά σε δίκλινο και το έκαναν χωρίς επιπλέον χρέωση. Πήρα το μωρό μου κοντά μου rooming in και με ξαναείδαν στην έξοδο από το μαιευτήριο. Βέβαια εγώ δεν αισθάνομαι άνετα να θηλάζω και δημόσια οπότε ίσως είναι δικό μου πρόβλημα αλλά το μοιράζομαι μαζί σας να έχετε στο νου σας ότι θα είστε σε ένα δωμάτιο με άλλες δύο κοπέλες όσες είστε τρίκλινο, που θα προσπαθείτε να θηλασετε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι βολικό να είναι ο σύζυγος 24 ώρες μαζί. Εγώ που έκανα καισαρικες, το πρώτο 24ωρο ούτε καν ντυνομασταν. Με τη ρόμπα του χειρουργείου και τον καθετήρα ήμουν και ευτυχώς δεν είχα δεύτερο άτομο την πρώτη μέρα. Πάντως αν θέλει ο σύζυγος κάθεται όσο θέλει ακόμα και στα νοσοκομεία που λένε για επισκεπτηριο, δε λένε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου συγγνώμη που πετάγομαι, εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια σας. Απλά στο θέμα του συζύγου στο δωμάτιο θα σας πω την εμπειρία μου. Στο πρώτο μου παιδάκι ερχόταν ο άντρας μου μια ώρα μόνο στο επισκεπτηριο, το δωμάτιο τρίκλινο. Ζορίστηκα διότι το μωρό ήταν στην εντατική. Στο δεύτερο ζοριζομουν να θηλασω μπροστά στους συζύγους των άλλων δύο κυριων, ήμασταν όλες με το στήθος έξω αρκετή ώρα για να συνηθίσουν τα μωρά τον θηλασμό, οι άλλες πρωτοτοκες ήταν ακόμα πιο δύσκολα. Μια μέρα από στρες δεν θήλασα σχεδόν όλη μέρα, ο άντρας μου ήταν σπίτι με το πρώτο μας παιδί. Ζήτησα μεταφορά σε δίκλινο και το έκαναν χωρίς επιπλέον χρέωση. Πήρα το μωρό μου κοντά μου rooming in και με ξαναείδαν στην έξοδο από το μαιευτήριο. Βέβαια εγώ δεν αισθάνομαι άνετα να θηλάζω και δημόσια οπότε ίσως είναι δικό μου πρόβλημα αλλά το μοιράζομαι μαζί σας να έχετε στο νου σας ότι θα είστε σε ένα δωμάτιο με άλλες δύο κοπέλες όσες είστε τρίκλινο, που θα προσπαθείτε να θηλασετε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι βολικό να είναι ο σύζυγος 24 ώρες μαζί. Εγώ που έκανα καισαρικες, το πρώτο 24ωρο ούτε καν ντυνομασταν. Με τη ρόμπα του χειρουργείου και τον καθετήρα ήμουν και ευτυχώς δεν είχα δεύτερο άτομο την πρώτη μέρα. Πάντως αν θέλει ο σύζυγος κάθεται όσο θέλει ακόμα και στα νοσοκομεία που λένε για επισκεπτηριο, δε λένε κάτι. 

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου κορίτσι μου..! Στο νοσοκομείο που είχα γεννήσει ήμουν με άλλες 3...όλες είχαν κόσμο θυμάμαι ..ήταν και το 19 πριν τον κορονοιο..αλλά θυμάμαι ότι για να θηλάσω έκλεινα τις κουρτίνες η όταν ήθελα να κοιμηθώ η ν αλλάξω όπως και όλες δηλαδή...το κάθε κρεβάτι είχε από πάνω κουρτίνες που όποιος ήθελε τις έκλεινε ...και στον άντρα μου που καθόταν πάντως όντως δεν του έλεγαν τίποτα παρόλο που απαγορευόταν ...τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι θα δείξει σε λίγες μέρες🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Έφτασα στο Έλενα και περιμένω να μπω να κάμω το πρώτο καρδιοτοκογράφημα μας!!! Ευτυχώς δεν έχει πολύ κόσμο! Ελπίζω να τελειώσουμε νωρίς και με την καλλιέργεια του κολπικού υγρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου κορίτσι μου..! Στο νοσοκομείο που είχα γεννήσει ήμουν με άλλες 3...όλες είχαν κόσμο θυμάμαι ..ήταν και το 19 πριν τον κορονοιο..αλλά θυμάμαι ότι για να θηλάσω έκλεινα τις κουρτίνες η όταν ήθελα να κοιμηθώ η ν αλλάξω όπως και όλες δηλαδή...το κάθε κρεβάτι είχε από πάνω κουρτίνες που όποιος ήθελε τις έκλεινε ...και στον άντρα μου που καθόταν πάντως όντως δεν του έλεγαν τίποτα παρόλο που απαγορευόταν ...τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι θα δείξει σε λίγες μέρες🥰

Εμάς είχε παραβάν αλλά ήμουν παχουλή εγώ, παχουλός ο σύζυγος της απέναντι, παχουλή η μαία οπότε όλη την ώρα σε κάποιον σκαλωνε το παραβάν όπως πηγαινοερχομασταν και άνοιγαν οι κουρτίνες 😂😂😂, αν ήμουν πιο άνετη ως άνθρωπος θα περνούσα τέλεια. Ο σύζυγος της κοπέλας μπροστά μου μας έφερε χυμό από το κυλικείο και από τη χαρά του ήθελε να φέρει γλυκά αλλά του είπαν καλύτερα μετά την καισαρική να τη βγάλουμε με σούπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου συγγνώμη που πετάγομαι, εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια σας. Απλά στο θέμα του συζύγου στο δωμάτιο θα σας πω την εμπειρία μου. Στο πρώτο μου παιδάκι ερχόταν ο άντρας μου μια ώρα μόνο στο επισκεπτηριο, το δωμάτιο τρίκλινο. Ζορίστηκα διότι το μωρό ήταν στην εντατική. Στο δεύτερο ζοριζομουν να θηλασω μπροστά στους συζύγους των άλλων δύο κυριων, ήμασταν όλες με το στήθος έξω αρκετή ώρα για να συνηθίσουν τα μωρά τον θηλασμό, οι άλλες πρωτοτοκες ήταν ακόμα πιο δύσκολα. Μια μέρα από στρες δεν θήλασα σχεδόν όλη μέρα, ο άντρας μου ήταν σπίτι με το πρώτο μας παιδί. Ζήτησα μεταφορά σε δίκλινο και το έκαναν χωρίς επιπλέον χρέωση. Πήρα το μωρό μου κοντά μου rooming in και με ξαναείδαν στην έξοδο από το μαιευτήριο. Βέβαια εγώ δεν αισθάνομαι άνετα να θηλάζω και δημόσια οπότε ίσως είναι δικό μου πρόβλημα αλλά το μοιράζομαι μαζί σας να έχετε στο νου σας ότι θα είστε σε ένα δωμάτιο με άλλες δύο κοπέλες όσες είστε τρίκλινο, που θα προσπαθείτε να θηλασετε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι βολικό να είναι ο σύζυγος 24 ώρες μαζί. Εγώ που έκανα καισαρικες, το πρώτο 24ωρο ούτε καν ντυνομασταν. Με τη ρόμπα του χειρουργείου και τον καθετήρα ήμουν και ευτυχώς δεν είχα δεύτερο άτομο την πρώτη μέρα. Πάντως αν θέλει ο σύζυγος κάθεται όσο θέλει ακόμα και στα νοσοκομεία που λένε για επισκεπτηριο, δε λένε κάτι. 

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!

Όντως με το θηλασμό θα είναι ένα θέμα αλλά κι εμάς μας έχουν παραβάν διαχωριστικό αν θελήσουμε να το χρησιμοποιήσουμε! Δεν ξέρω τι γίνεται βέβαια αν είσαι από τη μεριά της πόρτας που σημαίνει ότι όποιος μπαίνει ή βγαίνει αναγκαστικά θα σε δει...🤔🤔

Εγώ προσωπικά αν είμαι σε δίκλινο δεν σκοπεύω να πω στον σύζυγο να κάτσει το βράδυ εφόσον δεν έχει κάποιο κρεβάτι να κοιμηθεί εκεί αλλά σίγουρα το να ξέρω ότι μπορεί να κάτσει μαζί μου παραπάνω από το επισκεπτήριο είναι μια ανακούφιση !

Θα κάνω και μια επιβεβαίωση αλλά δεν νομίζω Θεσσαλονίκη να αφήνουν συζύγους να μείνουν το βράδυ αν δεν είναι μονοκλινο. Για ευελιξία στις ώρες επισκεπτηρίου είμαι σίγουρη ότι θα υπάρξει μέχρι ενός σημείου !

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!

Όντως με το θηλασμό θα είναι ένα θέμα αλλά κι εμάς μας έχουν παραβάν διαχωριστικό αν θελήσουμε να το χρησιμοποιήσουμε! Δεν ξέρω τι γίνεται βέβαια αν είσαι από τη μεριά της πόρτας που σημαίνει ότι όποιος μπαίνει ή βγαίνει αναγκαστικά θα σε δει...🤔🤔

Εγώ προσωπικά αν είμαι σε δίκλινο δεν σκοπεύω να πω στον σύζυγο να κάτσει το βράδυ εφόσον δεν έχει κάποιο κρεβάτι να κοιμηθεί εκεί αλλά σίγουρα το να ξέρω ότι μπορεί να κάτσει μαζί μου παραπάνω από το επισκεπτήριο είναι μια ανακούφιση !

Θα κάνω και μια επιβεβαίωση αλλά δεν νομίζω Θεσσαλονίκη να αφήνουν συζύγους να μείνουν το βράδυ αν δεν είναι μονοκλινο. Για ευελιξία στις ώρες επισκεπτηρίου είμαι σίγουρη ότι θα υπάρξει μέχρι ενός σημείου !

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! 😊😊😊

Θεσσαλονίκη είμαι και εγώ. Μια χαρά τη μέρα σε αφήνουν, κατά τις 21.00 τους λένε να φύγουν. Αν κάποια κάνει καισαρική σίγουρα το πρώτο 24ωρο βοηθάει πολύ ένα δεύτερο άτομο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!

Όντως με το θηλασμό θα είναι ένα θέμα αλλά κι εμάς μας έχουν παραβάν διαχωριστικό αν θελήσουμε να το χρησιμοποιήσουμε! Δεν ξέρω τι γίνεται βέβαια αν είσαι από τη μεριά της πόρτας που σημαίνει ότι όποιος μπαίνει ή βγαίνει αναγκαστικά θα σε δει...🤔🤔

Εγώ προσωπικά αν είμαι σε δίκλινο δεν σκοπεύω να πω στον σύζυγο να κάτσει το βράδυ εφόσον δεν έχει κάποιο κρεβάτι να κοιμηθεί εκεί αλλά σίγουρα το να ξέρω ότι μπορεί να κάτσει μαζί μου παραπάνω από το επισκεπτήριο είναι μια ανακούφιση !

Θα κάνω και μια επιβεβαίωση αλλά δεν νομίζω Θεσσαλονίκη να αφήνουν συζύγους να μείνουν το βράδυ αν δεν είναι μονοκλινο. Για ευελιξία στις ώρες επισκεπτηρίου είμαι σίγουρη ότι θα υπάρξει μέχρι ενός σημείου !

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! 😊😊😊

Καλημέρα! Τα παραβάν αυτά πάνε γύρω γύρω απτά κρεβάτια και δημιουργούν ας πούμε τρεις τοίχους γύρω από το κρεβάτι και το κεφάλι είναι στον κανονικό τοίχο. Δηλαδή όντως απομονώνεσαι και δε σε βλέπει κανείς. Εγώ κορίτσια που ήμουν σε τρικλινο όταν γέννησα το 2021, δεν επιτρεπόταν ο σύζυγος στο δωμάτιο πέρα από τις δύο πρώτες ώρες μετά τον τοκετό αλλά να σας πω για φυσιολογικό τοκετό χωρίς rooming in ήταν καλύτερα. Είμαστε τρεις κοπέλες, με τα ίδια θέματα να μας απασχολούν εκείνη την ώρα και όσο δεν είχαμε τα μωράκια μια χαρά περνούσε η ώρα με συζήτηση και χαβαλέ :) οι άντρες μας πιο πολύ αμήχανοι ήταν. Και επίσης σκεφτείτε ότι δεν νιώθουν όλες οι κοπέλες το ίδιο καλά ώστε να έχουν όλη τη μέρα επισκέπτες στο δωματιό τους. Εμείς στην ώρα του επισκεπτηρίου βγαίναμε έξω και βλέπαμε μόνο συζύγους. Άλλοι λόγω κορονοιου δεν επιτρέπονταν στην κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Θεσσαλονίκη είμαι και εγώ. Μια χαρά τη μέρα σε αφήνουν, κατά τις 21.00 τους λένε να φύγουν. Αν κάποια κάνει καισαρική σίγουρα το πρώτο 24ωρο βοηθάει πολύ ένα δεύτερο άτομο. 

Αχ χαίρομαι πολύ με αυτό που λες! Ευχαριστώ!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα! Τα παραβάν αυτά πάνε γύρω γύρω απτά κρεβάτια και δημιουργούν ας πούμε τρεις τοίχους γύρω από το κρεβάτι και το κεφάλι είναι στον κανονικό τοίχο. Δηλαδή όντως απομονώνεσαι και δε σε βλέπει κανείς. Εγώ κορίτσια που ήμουν σε τρικλινο όταν γέννησα το 2021, δεν επιτρεπόταν ο σύζυγος στο δωμάτιο πέρα από τις δύο πρώτες ώρες μετά τον τοκετό αλλά να σας πω για φυσιολογικό τοκετό χωρίς rooming in ήταν καλύτερα. Είμαστε τρεις κοπέλες, με τα ίδια θέματα να μας απασχολούν εκείνη την ώρα και όσο δεν είχαμε τα μωράκια μια χαρά περνούσε η ώρα με συζήτηση και χαβαλέ :) οι άντρες μας πιο πολύ αμήχανοι ήταν. Και επίσης σκεφτείτε ότι δεν νιώθουν όλες οι κοπέλες το ίδιο καλά ώστε να έχουν όλη τη μέρα επισκέπτες στο δωματιό τους. Εμείς στην ώρα του επισκεπτηρίου βγαίναμε έξω και βλέπαμε μόνο συζύγους. Άλλοι λόγω κορονοιου δεν επιτρέπονταν στην κλινική.

Καλά εννοείται παίζει και αυτό το σενάριο 😅😅 το έχω σκεφτεί!

Θα φανεί!! 

Το καλό είναι ότι θα έχουμε επιλογή για το πόση ώρα θα κάτσει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Πήγα για καρδιοτοκογραφημα δεν είδαμε συσπάσεις πολύ λίγα πράγματα Μ εξέτασε μετά αλλά μου είπε ότι είναι λίγο ψηλά το μωρό...με αγχωσε όσο να ναι ...θέλω να ελπίζω ότι θα κατέβει...απ' ότι βλέπω θα κάτσει κι άλλο ο μπέμπης..δεν το χει πάρει απόφαση να βγει έξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, γύρισα!!! 

Καρδιοτοκογράφημα μια χαρά. Η μπουμπού και κινητική και καλό καρδιακό παλμό! Εγώ μια χαρά με 3 συσπάσεις σε 20 λεπτά! 

Με έστειλε και για καρδιολογικό έλεγχο. Καρδιογράφημα τέλειο και υπέρηχος καρδιάς άψογος. 

Καλλιέργεια κολπικού υγρού κάναμε και περιμένουμε τ' αποτελέσματα!

Ραντεβού την επόμενη Τρίτη και πάλι μετά το Doppler! 

Μου είπε ότι οι συσπάσεις θα γίνονται συχνότερες σιγά σιγά και πιο δυνατές. 'Αμα δω βλέννη δεν κάνω τίποτα γιατί απλά σημαίνει ότι ο τοκετός θα ξεκινήσει μέσα στην εβδομάδα. Και αν ξεκινήσουν οι συσπάσεις θα πάω στο νοσοκομείο όταν θα γίνονται κάθε 5 λεπτά. Επίσης, λόγος για να πάω στο νοσοκομείο είναι... να δω αίμα και αν σπάσουν τα νερά... αν είναι διαφάνα, κάνω μπάνιο και μετά αλλά τρέχω αν έχουν καφέ ή πράσινο χρώμα!!! 

Αυτά τα νέα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πήγα για καρδιοτοκογραφημα δεν είδαμε συσπάσεις πολύ λίγα πράγματα Μ εξέτασε μετά αλλά μου είπε ότι είναι λίγο ψηλά το μωρό...με αγχωσε όσο να ναι ...θέλω να ελπίζω ότι θα κατέβει...απ' ότι βλέπω θα κάτσει κι άλλο ο μπέμπης..δεν το χει πάρει απόφαση να βγει έξω...

Εμένα κορίτσι μου μου είπαν οι μαίες ότι έχει κατέβει η μπουμπού. Θα το δούμε την Τρίτη στο doppler πόσο έχει κατέβει! Αλλά κάνεις ασκήσεις για να κατέβει εσύ; Σου το επιτρέπει ο γιατρός;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για το θέμα του συνοδού και της "ιδιωτικότητας"... εγώ δεν έχω καθόλου το αίσθημα της ντροπής να σας πω την αλήθεια μου... και στο Έλενα τουλάχιστον επιτρέπεται όλη μέρα να έχεις συνοδό. Κι έχεις και το μωρό μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, γύρισα!!! 

Καρδιοτοκογράφημα μια χαρά. Η μπουμπού και κινητική και καλό καρδιακό παλμό! Εγώ μια χαρά με 3 συσπάσεις σε 20 λεπτά! 

Με έστειλε και για καρδιολογικό έλεγχο. Καρδιογράφημα τέλειο και υπέρηχος καρδιάς άψογος. 

Καλλιέργεια κολπικού υγρού κάναμε και περιμένουμε τ' αποτελέσματα!

Ραντεβού την επόμενη Τρίτη και πάλι μετά το Doppler! 

Μου είπε ότι οι συσπάσεις θα γίνονται συχνότερες σιγά σιγά και πιο δυνατές. 'Αμα δω βλέννη δεν κάνω τίποτα γιατί απλά σημαίνει ότι ο τοκετός θα ξεκινήσει μέσα στην εβδομάδα. Και αν ξεκινήσουν οι συσπάσεις θα πάω στο νοσοκομείο όταν θα γίνονται κάθε 5 λεπτά. Επίσης, λόγος για να πάω στο νοσοκομείο είναι... να δω αίμα και αν σπάσουν τα νερά... αν είναι διαφάνα, κάνω μπάνιο και μετά αλλά τρέχω αν έχουν καφέ ή πράσινο χρώμα!!! 

Αυτά τα νέα μας!!!

Τέλεια τα νέα σας!! Οπότε περιμένετε τη μπέμπα να αποφασίσει να σκάσει μύτη!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας! Νομίζω βλέποντας και κάνοντας στο νοσοκομείο!! Εμείς μάλλον για τρίκλινο τελικά.. πολλά τα χρήματα για δίκλινο.. άραγε στο δίκλινο ο γιατρός σας παίρνει περισσότερα; 

Πήγαμε στον γιατρό, όλα πολύ καλά 3.430 ο μπέμπης, σμρ είμαι 37+6..λέτε να έχει μαγουλάκια; 😀🤗 Έχει κάνει μια στροφή κι έκατσε κάπως οριζόντια τώρα..βρε τι πάθαμε με τον μούργο! Θα με ξαναδεί μου είπε το Σάββατο, και μετά δε μου δίνει άλλη διορία γτ ο τράχηλος έφτασε 1,6. Μου είπε να προσέχω, καμία δουλειά και ξεκούραση και με το παραμικρό σύμπτωμα να τον πάρω τηλ γτ θα πάμε επείγουσα καισαρική αν είμαστε έτσι.. οπότε είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω οι άντρες είτε συνοδοί είτε επισκέπτες πρέπει να βγαίνουν έξω όταν θηλάζουμε. Δεν είμαστε υποχρεωμένες, ειδικά στην αρχή, να τους έχουμε μέσα και να μη νιώθουμε άνετα! Εγώ θα ήθελα το rooming in, αλλά πάλι όπως είπα βλέποντας και κάνοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, γύρισα!!! 

Καρδιοτοκογράφημα μια χαρά. Η μπουμπού και κινητική και καλό καρδιακό παλμό! Εγώ μια χαρά με 3 συσπάσεις σε 20 λεπτά! 

Με έστειλε και για καρδιολογικό έλεγχο. Καρδιογράφημα τέλειο και υπέρηχος καρδιάς άψογος. 

Καλλιέργεια κολπικού υγρού κάναμε και περιμένουμε τ' αποτελέσματα!

Ραντεβού την επόμενη Τρίτη και πάλι μετά το Doppler! 

Μου είπε ότι οι συσπάσεις θα γίνονται συχνότερες σιγά σιγά και πιο δυνατές. 'Αμα δω βλέννη δεν κάνω τίποτα γιατί απλά σημαίνει ότι ο τοκετός θα ξεκινήσει μέσα στην εβδομάδα. Και αν ξεκινήσουν οι συσπάσεις θα πάω στο νοσοκομείο όταν θα γίνονται κάθε 5 λεπτά. Επίσης, λόγος για να πάω στο νοσοκομείο είναι... να δω αίμα και αν σπάσουν τα νερά... αν είναι διαφάνα, κάνω μπάνιο και μετά αλλά τρέχω αν έχουν καφέ ή πράσινο χρώμα!!! 

Αυτά τα νέα μας!!!

Άψογα τα νέα σου!! Ναι γτ αν έχουν πράσινο η καφέ σημαίνει ότι βγήκε μηκόνιο, κοινώς το μωράκι έκανε κακάκια του μέσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πήγα για καρδιοτοκογραφημα δεν είδαμε συσπάσεις πολύ λίγα πράγματα Μ εξέτασε μετά αλλά μου είπε ότι είναι λίγο ψηλά το μωρό...με αγχωσε όσο να ναι ...θέλω να ελπίζω ότι θα κατέβει...απ' ότι βλέπω θα κάτσει κι άλλο ο μπέμπης..δεν το χει πάρει απόφαση να βγει έξω...

Έχεις μερουλες ακόμη!! Με το περπάτημα και την κίνηση σίγουρα θα κατέβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!

Όντως με το θηλασμό θα είναι ένα θέμα αλλά κι εμάς μας έχουν παραβάν διαχωριστικό αν θελήσουμε να το χρησιμοποιήσουμε! Δεν ξέρω τι γίνεται βέβαια αν είσαι από τη μεριά της πόρτας που σημαίνει ότι όποιος μπαίνει ή βγαίνει αναγκαστικά θα σε δει...🤔🤔

Εγώ προσωπικά αν είμαι σε δίκλινο δεν σκοπεύω να πω στον σύζυγο να κάτσει το βράδυ εφόσον δεν έχει κάποιο κρεβάτι να κοιμηθεί εκεί αλλά σίγουρα το να ξέρω ότι μπορεί να κάτσει μαζί μου παραπάνω από το επισκεπτήριο είναι μια ανακούφιση !

Θα κάνω και μια επιβεβαίωση αλλά δεν νομίζω Θεσσαλονίκη να αφήνουν συζύγους να μείνουν το βράδυ αν δεν είναι μονοκλινο. Για ευελιξία στις ώρες επισκεπτηρίου είμαι σίγουρη ότι θα υπάρξει μέχρι ενός σημείου !

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! 😊😊😊

Εγώ θα παρακαλέσω για παράθυρο!! 😀Μια κλειστοφοβία την έχω χωρίς πλάκα! Πάντα και στα ξενοδοχεία απτην πλευρά του παραθύρου κοιμάμαι, σε έκτακτες περιπτώσεις να πεταχτώ απτό παράθυρο που λέμε! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...