Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα!!

Εγώ ήμουν Χαλκιδική αυτές τις μέρες αλλά με έπιασε ένα άγχος από το Σάββατο για τις ετοιμασίες!..

Νομίζω είναι το γενικότερο άγχος που πλησιάζει ο καιρός να έρθει το μωρό και πως σε λίγο μπαίνω στον μήνα μου και δεν είναι όλα έτοιμα όπως θα ήθελα..ll

@Barbiee νομίζω κι εγώ αυτό έχω αλλά θα το έπλενα μέσα στη βδομάδα.. προβληματίστηκα όμως αν είναι τόσο δύσκολη η συναρμολόγηση μετά 🤔🤔

Τι καλά που θα έχεις και τον άντρα σου μαζί. Εμείς για δίκλινο θα κλείσουμε μάλλον οπότε δεν θα μπορεί να μείνει.

@nanoukoαυτό για το μπάνιο κι εγώ το σκεφτόμουν. Να ζητήσω δλδ να μην τον πλύνουν το πρώτο 24Ώρο διάβασα ότι κάνει καλό. Εν τω μεταξύ μαζί έχουμε ραντεβού στον γιατρό! Κι εγώ αύριο θα πάω στις 14.30! Ελπίζω να είναι καλά τα μαρούλια μας! Και ο μικρούλης σου να πήρε θέση!! 🥰🥰🥰

Δλδ το βράδυ θα πρέπει να φεύγει ο σύζυγος;; Εσείς που γεννατε; Πω πω κι αν κάνω καισαρική θα μάι μόνη μου;😐 Ναι, για να δούμε αύριο τι κάνουν τα μικρούλια μας!! 🤗🤗🤗😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα!!

Εγώ ήμουν Χαλκιδική αυτές τις μέρες αλλά με έπιασε ένα άγχος από το Σάββατο για τις ετοιμασίες!..

Νομίζω είναι το γενικότερο άγχος που πλησιάζει ο καιρός να έρθει το μωρό και πως σε λίγο μπαίνω στον μήνα μου και δεν είναι όλα έτοιμα όπως θα ήθελα..ll

@Barbiee νομίζω κι εγώ αυτό έχω αλλά θα το έπλενα μέσα στη βδομάδα.. προβληματίστηκα όμως αν είναι τόσο δύσκολη η συναρμολόγηση μετά 🤔🤔

Τι καλά που θα έχεις και τον άντρα σου μαζί. Εμείς για δίκλινο θα κλείσουμε μάλλον οπότε δεν θα μπορεί να μείνει.

@nanoukoαυτό για το μπάνιο κι εγώ το σκεφτόμουν. Να ζητήσω δλδ να μην τον πλύνουν το πρώτο 24Ώρο διάβασα ότι κάνει καλό. Εν τω μεταξύ μαζί έχουμε ραντεβού στον γιατρό! Κι εγώ αύριο θα πάω στις 14.30! Ελπίζω να είναι καλά τα μαρούλια μας! Και ο μικρούλης σου να πήρε θέση!! 🥰🥰🥰

Καλησπέρα κορίτσια 

εγω πάντως που ήμουν σε 3κλινο ο αντρας μου όλη μερα και νύχτα ήταν μαζί μου στο δωμάτιο 

θα τα ετοιμάσεις κορίτσι μου σιγά σιγά δεν θα σε πάρει μερες αν τα έχεις αγοράσει όλα αυτά που θέλεις 

εγω ακόμα δεν την έκλεισα την βαλίτσα του μαιευτηρίου 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Διάβασα ότι αυτό το σμήγμα που έχουν στο σωματάκι του καλό είναι να μην αφαιρεθεί αμέσως!

αα δεν το ειχα διαβασει εγώ! θα το ψαξω και θα δω τι θα κάνω 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα!!

Εγώ ήμουν Χαλκιδική αυτές τις μέρες αλλά με έπιασε ένα άγχος από το Σάββατο για τις ετοιμασίες!..

Νομίζω είναι το γενικότερο άγχος που πλησιάζει ο καιρός να έρθει το μωρό και πως σε λίγο μπαίνω στον μήνα μου και δεν είναι όλα έτοιμα όπως θα ήθελα..ll

@Barbiee νομίζω κι εγώ αυτό έχω αλλά θα το έπλενα μέσα στη βδομάδα.. προβληματίστηκα όμως αν είναι τόσο δύσκολη η συναρμολόγηση μετά 🤔🤔

Τι καλά που θα έχεις και τον άντρα σου μαζί. Εμείς για δίκλινο θα κλείσουμε μάλλον οπότε δεν θα μπορεί να μείνει.

@nanoukoαυτό για το μπάνιο κι εγώ το σκεφτόμουν. Να ζητήσω δλδ να μην τον πλύνουν το πρώτο 24Ώρο διάβασα ότι κάνει καλό. Εν τω μεταξύ μαζί έχουμε ραντεβού στον γιατρό! Κι εγώ αύριο θα πάω στις 14.30! Ελπίζω να είναι καλά τα μαρούλια μας! Και ο μικρούλης σου να πήρε θέση!! 🥰🥰🥰

δίκλινο θα έχουμε και εμείς...στο Ιασώ θα γεννήσω..στη Λάρισα έχει μόνο δίκλινα νομίζω και μονοκλινα...τρικλινα δεν υπάρχουν...αλλα μου ειπανε οτι επιτρέπεται να μείνει ολες τις μέρες ο σύζυγος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

εγω πάντως που ήμουν σε 3κλινο ο αντρας μου όλη μερα και νύχτα ήταν μαζί μου στο δωμάτιο 

θα τα ετοιμάσεις κορίτσι μου σιγά σιγά δεν θα σε πάρει μερες αν τα έχεις αγοράσει όλα αυτά που θέλεις 

εγω ακόμα δεν την έκλεισα την βαλίτσα του μαιευτηρίου 😮💨

καλέ εσύ πας προγραμματισμένα... οπότε μέχρι τότε θα τα ετοιμάσεις! εμεις που δεν ξέρουμε πότε θα έρθουν τα μωράκια μας νομίζω είναι πιο αγχωτικό 😂 τόσο καιρό δεν αγχωνομουν... τώρα ομως εχω ένα άγχος 🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

καλέ εσύ πας προγραμματισμένα... οπότε μέχρι τότε θα τα ετοιμάσεις! εμεις που δεν ξέρουμε πότε θα έρθουν τα μωράκια μας νομίζω είναι πιο αγχωτικό 😂 τόσο καιρό δεν αγχωνομουν... τώρα ομως εχω ένα άγχος 🤦

Ναι εντάξει σε αυτό έχεις ένα δίκιο είναι η αλήθεια ότι είναι πιο αγχωτικό για εσας, είναι και το πρώτο σας, εγω έχω και ημερομηνια και πάνω κάτω ξέρω περίπου τι να περιμένω ..συμφωνώ 😊

εκτός αν μου κάνει καμία έκπληξη και μου σπάσουν τα νερά πριν την ημερομηνια 😂 (αλλα πολύ δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι εντάξει σε αυτό έχεις ένα δίκιο είναι η αλήθεια ότι είναι πιο αγχωτικό για εσας, είναι και το πρώτο σας, εγω έχω και ημερομηνια και πάνω κάτω ξέρω περίπου τι να περιμένω ..συμφωνώ 😊

εκτός αν μου κάνει καμία έκπληξη και μου σπάσουν τα νερά πριν την ημερομηνια 😂 (αλλα πολύ δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο )

Γτ το λες ότι είναι πολύ δύσκολο να σπάσουν νωρίτερα; Θα είχες καταλάβει τα συμπτώματα; Να σου πω!! Σε ποιο νοσοκομείο ήσουν στο πρώτο σου;; Κορίτσια αγχώθηκα κι εγώ λίγο!! 😮😮😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γτ το λες ότι είναι πολύ δύσκολο να σπάσουν νωρίτερα; Θα είχες καταλάβει τα συμπτώματα; Να σου πω!! Σε ποιο νοσοκομείο ήσουν στο πρώτο σου;; Κορίτσια αγχώθηκα κι εγώ λίγο!! 😮😮😮

Εγω το λέω επειδή στην κόρη μου δεν είχαν σπάσει τα νερά ούτε όταν κάναμε την πρόκληση τοκετού (λόγο κλειστού τραχήλου) ούτε να μου τα σπάσει ο γιατρός δεν μπορουσε εεε όποτε πόσες πιθανότητες να έχω τώρα να μου σπάσουν τα νερά από μονα τους και πριν της 38 εβδ ; 🤷‍♀️ για αυτό το λέω με βάση της πιθανότητες, δεν είμαι απίθανο αλλά πιστεύω πως είναι αρκετά δύσκολο  

Έτσι ήταν και η μαμα μου μας γέννησε 41 εβδ και τα νερά της τα σπάσανε οι γιατροι στο μαιευτήριο 

Στο Ιασώ Αθήνα γέννησε την κόρη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντάξει ποτέ δεν ξέρεις ναι ..αλλα και εγω πιστεύω οτι ειναι πιο δύσκολο!

εγώ βασικά δεν ξέρω γιατι αγχώνομαι..απλα έχω αγχος...ενω μέχρι τώρα δεν αγχωνομουν καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanouko κι εγώ αυτό διάβασα για το σμήγμα! @ElkΣτις δύο κλινικές που ρώτησα ο σύζυγος έρχεται στο επισκεπτήριο (ίσως κάθεται και λίγο παραπανω )αλλά μόνο στο μονοκλινο κοιμάται. Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως πάμε βιοκλινικη που κάνουν δωρεάν αναβάθμιση δωματίου αν υπάρχει διαθέσιμο μπας και πάμε σε μονοκλινο. 

Μπορεί να ισχύει κάτι διαφορετικό στη δική σας κλινική nanouko . Εγώ είμαι και σε άλλη πόλη 

@nanouko Άντε να δούμε εγώ προσπαθώ με τη λογική να σκέφτομαι ότι αφού δεν ανέβηκε εδώ και τόσες βδομάδες ο πλακουντασ το πιθανότερο είναι η καισαρική ώστε να είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά. Βλέπω κι ο άντρας μου άρχισε να το δουλεύει στο μυαλό του γιατί είναι το πιο πιθανό σενάριο! Κι αν ως εκ θαύματος ανέβει ακόμα καλύτερα! Ελπίζω ο μικρούλης σου να γύρισε και να είναι έτοιμος 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω το λέω επειδή στην κόρη μου δεν είχαν σπάσει τα νερά ούτε όταν κάναμε την πρόκληση τοκετού (λόγο κλειστού τραχήλου) ούτε να μου τα σπάσει ο γιατρός δεν μπορουσε εεε όποτε πόσες πιθανότητες να έχω τώρα να μου σπάσουν τα νερά από μονα τους και πριν της 38 εβδ ; 🤷‍♀️ για αυτό το λέω με βάση της πιθανότητες, δεν είμαι απίθανο αλλά πιστεύω πως είναι αρκετά δύσκολο  

Έτσι ήταν και η μαμα μου μας γέννησε 41 εβδ και τα νερά της τα σπάσανε οι γιατροι στο μαιευτήριο 

Στο Ιασώ Αθήνα γέννησε την κόρη μου

Ααα κατάλαβα..κι εγώ Ιασώ Αθήνα θα είμαι!..έτσι κι ο δικός μου τράχηλος..κάθε φορά πολύ κλειστός μου λέει ο γιατρός! Εντάξει κορίτσι μου καλύτερα έτσι αφού ούτως ή άλλως προγραμματισμένα πάτε να μην τρέχετε με απρόοπτα με πανικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εντάξει ποτέ δεν ξέρεις ναι ..αλλα και εγω πιστεύω οτι ειναι πιο δύσκολο!

εγώ βασικά δεν ξέρω γιατι αγχώνομαι..απλα έχω αγχος...ενω μέχρι τώρα δεν αγχωνομουν καθόλου!

@Barbiee κι εγώ νομίζω στην ίδια κατάσταση είμαι! 

Νομίζω επειδή είναι η γέννα είναι και το μετά που θέλουμε να είναι όλα εντάξει, μαζί με τη χαρά και την ανυπομονησία υπάρχει και το άγχος..για το να είναι όλα εντάξει, να γεννηθεί γερό, να καταφέρω να θηλάσω, να το φροντίζω όπως πρέπει! 

Είναι και το πρώτο (για μένα προσωπικά και μετά από πολλές απογοητεύσεις και μια απώλεια) και θέλω όλα να πάνε καλά, οπότε και το άγχος λογικό είναι μέχρι ενός σημείου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christi.D. είπε:

@nanouko κι εγώ αυτό διάβασα για το σμήγμα! @ElkΣτις δύο κλινικές που ρώτησα ο σύζυγος έρχεται στο επισκεπτήριο (ίσως κάθεται και λίγο παραπανω )αλλά μόνο στο μονοκλινο κοιμάται. Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως πάμε βιοκλινικη που κάνουν δωρεάν αναβάθμιση δωματίου αν υπάρχει διαθέσιμο μπας και πάμε σε μονοκλινο. 

Μπορεί να ισχύει κάτι διαφορετικό στη δική σας κλινική nanouko . Εγώ είμαι και σε άλλη πόλη 

@nanouko Άντε να δούμε εγώ προσπαθώ με τη λογική να σκέφτομαι ότι αφού δεν ανέβηκε εδώ και τόσες βδομάδες ο πλακουντασ το πιθανότερο είναι η καισαρική ώστε να είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά. Βλέπω κι ο άντρας μου άρχισε να το δουλεύει στο μυαλό του γιατί είναι το πιο πιθανό σενάριο! Κι αν ως εκ θαύματος ανέβει ακόμα καλύτερα! Ελπίζω ο μικρούλης σου να γύρισε και να είναι έτοιμος 

 

Κορίτσι μου εγώ σκέφτομαι ότι θα κάνει αυτό που θέλει το μωράκι μου κι εγώ το σέβομαι!! Έτσι έχω ηρεμήσει!! Ίσως αν το δεις έτσι σε βοηθήσει κι εσένα! Εκεί θέλει να ναι ο πλακούντας εκεί θα είναι! Έτσι βολεύει και το μωρό! Θα δούμε αύριο τι θα γίνει!! Κάτι μου λέει πάντως ότι θα έχει ανέβει ο πλακούντας σου!!

Κορίτσια θα ρωτήσω και αύριο τη μαία αν μπορεί να μείνει ο άντρας μου στο δωμάτιο και θα σας πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μου σήμερα αύριο και μεθαύριο θα πάμε για κάποια τελευταία ψώνια τώρα που πήρε άδεια ο άντρας μου γιατί τόσες μέρες με τον καύσωνα δεν μπορούσα μόνη μου να πηγαίνω να ψωνίζω (προφανώς κάποια τα παρήγγειλα ηλεκτρονικά) και ο άντρας μου σχολουσε κατά τις 7, οπότε θα ηρεμήσω κι εγώ ότι όλα μπαίνουν σε μια σειρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κάτω από αυτό το μαξιλαράκι δεν εχει αυτο εδω; το εχω βάλει σωστά; οι ζώνες έτσι πρέπει να περνάνε;

IMG_20240729_131810.jpg

Νομίζω πως είναι εντάξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου εγώ σκέφτομαι ότι θα κάνει αυτό που θέλει το μωράκι μου κι εγώ το σέβομαι!! Έτσι έχω ηρεμήσει!! Ίσως αν το δεις έτσι σε βοηθήσει κι εσένα! Εκεί θέλει να ναι ο πλακούντας εκεί θα είναι! Έτσι βολεύει και το μωρό! Θα δούμε αύριο τι θα γίνει!! Κάτι μου λέει πάντως ότι θα έχει ανέβει ο πλακούντας σου!!

Κορίτσια θα ρωτήσω και αύριο τη μαία αν μπορεί να μείνει ο άντρας μου στο δωμάτιο και θα σας πω!!

Κι εγώ νομίζω ότι θα έχει γυρίσει ο δικός σου! Μ αρέσει που είμαστε αισιόδοξες η μια για την άλλη!😊😊😊

Ναι έτσι το σκέφτομαι: όπως ήρθε αυτή το μωράκι όταν δεν το περιμέναμε και όλα πήγαν καλά έτσι και τώρα ότι και να είναι θα γίνει για καλό!!

Για την κλινική ρώτα για τον άντρα σου να μην το έχεις άγχος αν και νομίζω η ελκ που ήταν στην ίδια με σένα είπε ότι έμενε ο άντρας της το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@Barbiee κι εγώ νομίζω στην ίδια κατάσταση είμαι! 

Νομίζω επειδή είναι η γέννα είναι και το μετά που θέλουμε να είναι όλα εντάξει, μαζί με τη χαρά και την ανυπομονησία υπάρχει και το άγχος..για το να είναι όλα εντάξει, να γεννηθεί γερό, να καταφέρω να θηλάσω, να το φροντίζω όπως πρέπει! 

Είναι και το πρώτο (για μένα προσωπικά και μετά από πολλές απογοητεύσεις και μια απώλεια) και θέλω όλα να πάνε καλά, οπότε και το άγχος λογικό είναι μέχρι ενός σημείου!

είμαι ακριβώς στην ίδια φαση! ακριβώς ομως ότι εγραψες για όλα! ειχα και εγω μια απώλεια και όσο να ναι θέλω αυτή τη φορά ολα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

είμαι ακριβώς στην ίδια φαση! ακριβώς ομως ότι εγραψες για όλα! ειχα και εγω μια απώλεια και όσο να ναι θέλω αυτή τη φορά ολα να πάνε καλά!

Κατά βάθος ξέρω ότι όλα καλά θα πάνε! 

Από την πολλή μας την αγάπη, είναι το άγχος νομίζω! Και επειδή όλα θα είναι καινούρια και άγνωστα στην αρχή! Αλλά ξέρω ότι όταν έρθουν τα μωράκια μας η καθεμία θα κάνει το καλύτερο γι αυτά, οπότε θα είναι εντάξει!

(Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ 😅😅)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christi.D. είπε:

Κατά βάθος ξέρω ότι όλα καλά θα πάνε! 

Από την πολλή μας την αγάπη, είναι το άγχος νομίζω! Και επειδή όλα θα είναι καινούρια και άγνωστα στην αρχή! Αλλά ξέρω ότι όταν έρθουν τα μωράκια μας η καθεμία θα κάνει το καλύτερο γι αυτά, οπότε θα είναι εντάξει!

(Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ 😅😅)

 

χαχαχαχ 😂 πες τα πες τα!

ναι όντως.. νομίζω έτσι είναι! εγω ανυπομονώ να τον πάρω στην αγκαλιά μου τόσο πολύ! ισως ειναι και καλύτερη η άγνοια ομως στη φάση που είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου να ξέρετε πόσο ηρεμώ όταν μπαίνω και σας διαβάζω 🤗🦋🤗

Εμείς μέρες μετράμε και το άγχος έχει πιάσει πια ταβάνι!!Μια μέρα είμαι κομπλέ μια μέρα πιο περίεργα αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω ότι θα φτάσω μέχρι το ραντεβού μας την Πέμπτη χωρίς να χρειαστεί να τρέχω,δε ξέρω πάλι ανάλογα με τα κέφια του μπέμπη μας💙💙🧿🧿 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Αύριο έχουμε όλες γιατρό σχεδόν! Εγώ 8 και κάτι το πρωί θα είμαι στο Έλενα για το καρδιοτοκογράφημα και την καλλιέργεια κολπικού υγρού. 

Όσο για το άγχος που λέτε... εγώ... δεν!!! Είμαι πάρα πολύ ήρεμη γενικά! Νομίζω πως ευθύνεται η "άγνοια κινδύνου"! Τα έχω όλα έτοιμα και ίσως βοηθάει κι αυτό. Σήμερα πήρα και τα "βρακάκια" για το μαιευτήριο και έπλυνα και τα σουτιέν θηλασμού. Πλέον απλά περιμένω και κάνω ασκησούλες. Αυτήν τη βδομάδα δεν τη βλέπω να σκάει κεφαλάκι την μπουμπού (στόχος μου είναι να φτάσουμε την επόμενη Παρασκευή)... οπότε... όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα είχα γιατρό..Όλα καλά κι ο τράχηλος σταθερός..Θα με ξαναδεί την άλλη Δευτέρα κ ίσως μου πει κ πότε υπολογίζει να γεννησουμε,γιατί θα πάω προγραμματισμένα..Προς το παρόν δεν έχουμε αντένδειξη για φυσιολογικό τοκετό, αλλά είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο..Όσο για το άγχος,κι εμένα έχει αρχίσει σιγά σιγά κ με πιάνει..Είναι αυτός ο φόβος για το άγνωστο κι αν θα πάνε όλα καλά,γιατί όπως είπατε κάποιες το μωράκι ήρθε μετά από απώλειες..

Από ότι κατάλαβα αύριο μεθαύριο έχετε γιατρό πολλές,οπότε θα περιμένουμε νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα είχα γιατρό..Όλα καλά κι ο τράχηλος σταθερός..Θα με ξαναδεί την άλλη Δευτέρα κ ίσως μου πει κ πότε υπολογίζει να γεννησουμε,γιατί θα πάω προγραμματισμένα..Προς το παρόν δεν έχουμε αντένδειξη για φυσιολογικό τοκετό, αλλά είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο..Όσο για το άγχος,κι εμένα έχει αρχίσει σιγά σιγά κ με πιάνει..Είναι αυτός ο φόβος για το άγνωστο κι αν θα πάνε όλα καλά,γιατί όπως είπατε κάποιες το μωράκι ήρθε μετά από απώλειες..

Από ότι κατάλαβα αύριο μεθαύριο έχετε γιατρό πολλές,οπότε θα περιμένουμε νέα σας!!!

Μπερδεύτηκα... Αφού δεν έχετε αντένδειξη για φυσιολογικό τοκετό... γιατί πάτε προγραμματισμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπερδεύτηκα... Αφού δεν έχετε αντένδειξη για φυσιολογικό τοκετό... γιατί πάτε προγραμματισμένα;

Επειδή κάνω αντιπηκτικες..κ θέλουμε να αποφύγουμε πιθανή αιμορραγία..οπότε θα ξέρω κ δε θα έχω κάνει την ένεση..Μου έχουν ζητήσει κ δύο φιάλες αίμα για παν ενδεχόμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Επειδή κάνω αντιπηκτικες..κ θέλουμε να αποφύγουμε πιθανή αιμορραγία..οπότε θα ξέρω κ δε θα έχω κάνει την ένεση..Μου έχουν ζητήσει κ δύο φιάλες αίμα για παν ενδεχόμενο..

Α δεν το ήξερα. Συγγνώμη! Τις έχεις τις φιάλες; Αν όχι, ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε κι εμείς εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...