Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δε μου έχει πει κάτι; Αφού θα κάνω doppler τι να τον κάνει τον καρδιοτοκογράφο; Δεν ξέρω κιόλας αλλά μου φαίνεται ότι μόνο στον τοκετό θα τον δω.

Εεε μην το λες άλλη εξέταση η μια άλλη εξέταση η άλλη.. απλά στο καρδιοτοκογραφημα θα δεις αν εχεις συσπάσεις θα σε αφήσει 30-40’ στο μηχάνημα 

Και εγω πίστευα δεν θα με έβαζε αλλά τελικά να που με έβαλε 

Στην κόρη μου και εμένα μια φορά με έβαλαν μην νομίζεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! σκέφτομαι κι εγώ ότι ίσως όντως είναι πολλές γιατί εμάς πιστεύω θα γεννηθεί λίγο κάτω από τα 4 κιλά (3.700-3.800) έτσι όπως βλέπω τις καμπύλες του οπότε ίσως πρέπει να πάρω λιγότερες. 

@Katiana1987 σε μυριστηκε η μπουμπού ότι είσαι πανέτοιμη και άρχισε να προετοιμάζεται κι αυτή για να έρθει!

@Fighter λίγο έμεινε! Άντε να έρθει κι ο γιατρός σου να αισθάνεσαι πιο σίγουρη! Λίγο σου έμεινε κι εσένα!

Έτσι φαίνεται... Όποτε είναι έτοιμη ας έρθει!!! Μια χαρά παίδαρος θα σας βγει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εεε μην το λες άλλη εξέταση η μια άλλη εξέταση η άλλη.. απλά στο καρδιοτοκογραφημα θα δεις αν εχεις συσπάσεις θα σε αφήσει 30-40’ στο μηχάνημα 

Και εγω πίστευα δεν θα με έβαζε αλλά τελικά να που με έβαλε 

Στην κόρη μου και εμένα μια φορά με έβαλαν μην νομίζεις 

Δεν έχω πρόβλημα να σου πω την αλήθεια. Αύριο θα στείλω μήνυμα στη γιατρό μου να μου πει για τις εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

🥳ουουου... Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Ελπίζω να σας κάνει τη χάρη ο μπεμπούκος σας! 

Μπήκες στο μήνα σου κοριτσάκι μου. Όσο παραπάνω μένει μέσα απο εδώ και περά το μωράκι είναι κέρδος. Θα σε πάει με πρόκληση; Για πότε λένε;;;

Μπράβο κορίτσι μου. Με το καλό να έρθει ο μπεμπούλης σας!

Με το καλό κορίτσι μου να μας κάνεις την αρχή! 

Στο τελευταίο ραντεβού με την γυναικολόγο μ μου είχε πει για 5 Αυγούστου κορίτσι μου. 
Τωρα είναι ταξίδι κ θα επιστρέψει στις 31/7 και θα παω να με ξαναδεί για να καταλήξουμε φαντάζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! σκέφτομαι κι εγώ ότι ίσως όντως είναι πολλές γιατί εμάς πιστεύω θα γεννηθεί λίγο κάτω από τα 4 κιλά (3.700-3.800) έτσι όπως βλέπω τις καμπύλες του οπότε ίσως πρέπει να πάρω λιγότερες. 

@Katiana1987 σε μυριστηκε η μπουμπού ότι είσαι πανέτοιμη και άρχισε να προετοιμάζεται κι αυτή για να έρθει!

@Fighter λίγο έμεινε! Άντε να έρθει κι ο γιατρός σου να αισθάνεσαι πιο σίγουρη! Λίγο σου έμεινε κι εσένα!

Μπαμπάτσικος ο μπέμπης 😊 εμείς με το ζόρι αν θα φτάσουμε τα 3 κιλά θα έχει μπουτακια μια χαρά ο δικός σου 😊

ναι μεγαλούτσικος θα είναι, το νούμερο 1 σε μπιμπιλινα δεν θα το φορέσει για μεγάλο διάστημα αν τον γεννήσεις τόσο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Έχω doppler στις 6 Αυγούστου. Την ίδια μέρα θα με δει και η γιατρός. Ευτυχώς είναι κοντά. Και επειδή σήμερα ρώτησα το μικροβιολογικό δίπλα και μου είπαν ότι κλείνουν 2 Αυγούστου, πρέπει να μιλήσω με τη γιατρό για να μου γράψει να κάνω και τις τελευταιές λογικά! Εχθές μας είπε η μαία ότι κανονικά θα πρέπει να έχουμε κάνει και καλλιέργεια κολπικού υγρού... αλλά εδώ βλέπω ότι δεν το έχει κάνει καμία. 

2300 ήδη;;; Μπράβο κορίτσια!!! Εγώ που πήρα άλλα 4 κιλά ελπίζω να έχει πάρει και η δική μου λίγο παραπάνω!

Κι εγώ έκανα καλλιέργεια προχθές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω κιλά αλλά δεν εβαλα, για την ώρα γιατί μέχρι να γεννήσω ποτε δεν ξερεις..  το κακο είναι ότι με έπιασε δυσκοιλιότητα δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα καινούργιο τώρα και αυτό 

εγω έκανα καλλιέργεια ούρων δεν μου ζήτησε κάτι άλλο γιατί λογικά πάμε με καισαρική 

2300γρ είπε αλλά πιστευω είναι λίγο παρά πάνω για να δούμε ποσο θα την βγάλω στο τέλος 😂 

6/8 θα σε βάλει και για καρδιοτοκογραφημα ; Εμενα με έβαλε τελικά και δεν μου το είχε πει και νωρίτερα να κανονίσω το πρόγραμμα μου τέλος πάντων 

 

Κι εγώ είναι κάποιες μέρες που έχω δυσκοιλιότητα..μου έδωσε κάτι φακελάκια που διαλύονται στο νερό,με βοήθησαν τις μέρες που είχα θέμα..Αν δεις ότι ζοριζεσαι πολύ πες μου να σου πω μήπως πάρεις κ σε βοηθήσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κι εγώ είναι κάποιες μέρες που έχω δυσκοιλιότητα..μου έδωσε κάτι φακελάκια που διαλύονται στο νερό,με βοήθησαν τις μέρες που είχα θέμα..Αν δεις ότι ζοριζεσαι πολύ πες μου να σου πω μήπως πάρεις κ σε βοηθήσουν..

Δεν ξέρω μήπως φταίει η διατροφη τώρα άρχισα σιγά σιγά να σου πω την αλήθεια να την παρατάω 

Ενώ πήγαινα κάθε μέρα τώρα παίρναν 3 μερες και τίποτα 🤷‍♀️ δεν νιωθω ότι θέλω να πάω ναι θα το δω και θα σου πω αν είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπαμπάτσικος ο μπέμπης 😊 εμείς με το ζόρι αν θα φτάσουμε τα 3 κιλά θα έχει μπουτακια μια χαρά ο δικός σου 😊

ναι μεγαλούτσικος θα είναι, το νούμερο 1 σε μπιμπιλινα δεν θα το φορέσει για μεγάλο διάστημα αν τον γεννήσεις τόσο 😊

Ναι και εγώ και ο άντρας μου ήμασταν πάνω από 3.5 καο τώρα κι αυτός για εκεί πάει! Θα δούμε πόσο θα βγει!

Για τη δυσκοιλιότητα που είπες εγώ έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης ενώ κανονικά πήγαινα κάθε μέρα. Τώρα λίγο καλύτερα όταν πίνω πολύ νερό αλλά και πάλι μην φανταστείς μεγάλη βελτίωση..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Αυτό το κάνει γυναικόλογος; Γιατί εμένα θα με δει 37+4.

Ναι ο γυναικολόγος!!Εντάξει δεν υπάρχει θέμα θεωρώ σε αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! σκέφτομαι κι εγώ ότι ίσως όντως είναι πολλές γιατί εμάς πιστεύω θα γεννηθεί λίγο κάτω από τα 4 κιλά (3.700-3.800) έτσι όπως βλέπω τις καμπύλες του οπότε ίσως πρέπει να πάρω λιγότερες. 

@Katiana1987 σε μυριστηκε η μπουμπού ότι είσαι πανέτοιμη και άρχισε να προετοιμάζεται κι αυτή για να έρθει!

@Fighter λίγο έμεινε! Άντε να έρθει κι ο γιατρός σου να αισθάνεσαι πιο σίγουρη! Λίγο σου έμεινε κι εσένα!

Ναι η αλήθεια μ έχεις καταλάβει θέλω να γυρίσει ο γιατρός να ηρεμήσω πια!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Μα τι ωραία νέα που έχετε όλες! Πλησιάζει κιόλας η μέρα, τι καλά!

Εγώ πάλι επειδή πιστεύω θα φάω όλες τις εβδομάδες όπως κ στην κόρη μου, ακόμα νομίζω πως είναι αρκετός ο καιρός. Κ να πω την αλήθεια καλύτερα γιατί ακόμα έχω πολλά να κανω🤣

Εμείς εχθές γυρίσαμε από τις διακοπές κ όπως φαντάζεστε επικρατεί ένα χάος στο σπιτι🤣 Εντωμεταξύ κόλλησα κ covid κ είμαι κάπως ατονη κ δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να τα ταιριαξω🫣

@Katiana1987 κ εγώ έκανα καλλιέργεια, εχει βέβαια καιρο. Ο γυναικολόγος συλλέγει το κολπικο υγρο, αλλά το πας στο μικροβιολογικο μετά.

Ποπο ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι από μέρα σε μέρα θα έρθουν τα μωρακια σας🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...

Έστειλα μήνυμα στη γυναικολόγο μου σήμερα για να τη ρωτήσω για τις τελευταίες εξετάσεις που θα χρειαστούν. Μου είπε πως δε θα χρειαστούν άλλες αίματος παρά μόνο καλλιέργεια κολπικού υγρού. Πάλι καλά που έστειλα σήμερα γιατί μου είπε να πάω την Τρίτη το πρωί για καρδιοτοκογράφημα και να κάνω και την καλλιέργεια εκεί στο νοσοκομείο. Τρίτη πρωί στις 8 θα πάω!!! Αξημέρωτα θα φύγω απο το σπίτι! χαχαχα

@Elkμου... Μπήκαμε κορίτσι μου κι εμείς στο μήνα μας!!! Με το καλό να μας έρθουν οι κοράκλες μας!

@katerinayiaόλων μας τα μωράκια ετοιμάζονται να έρθουν κορίτσι μου!!! 

Ααααα και κορίτσια μου... έκλεισα και για φωτογρ΄΄αφιση την Πέμπτη το απόγευμα! Θα κάνω μια τώρα και μια μετά με την μπουμπού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Έστειλα μήνυμα στη γυναικολόγο μου σήμερα για να τη ρωτήσω για τις τελευταίες εξετάσεις που θα χρειαστούν. Μου είπε πως δε θα χρειαστούν άλλες αίματος παρά μόνο καλλιέργεια κολπικού υγρού. Πάλι καλά που έστειλα σήμερα γιατί μου είπε να πάω την Τρίτη το πρωί για καρδιοτοκογράφημα και να κάνω και την καλλιέργεια εκεί στο νοσοκομείο. Τρίτη πρωί στις 8 θα πάω!!! Αξημέρωτα θα φύγω απο το σπίτι! χαχαχα

@Elkμου... Μπήκαμε κορίτσι μου κι εμείς στο μήνα μας!!! Με το καλό να μας έρθουν οι κοράκλες μας!

@katerinayiaόλων μας τα μωράκια ετοιμάζονται να έρθουν κορίτσι μου!!! 

Ααααα και κορίτσια μου... έκλεισα και για φωτογρ΄΄αφιση την Πέμπτη το απόγευμα! Θα κάνω μια τώρα και μια μετά με την μπουμπού!!!

Ααα σε είπε για καρδιοτοκογραφημα τελικά άντε ωραία μια χαρά εεε ναι λογικά θα σε έβαζε μωρέ 

εμενα στην κόρη μου επειδή έπρεπε να πάω Αθήνα να το κάνω δεν με είχε βάλει να κάνω 

τώρα φαντάζομαι θα πάω την Τετάρτη και λογικά θα με ξανά βάλει και την μεθεπόμενη βδομαδα 

εμενα πάλι γιατί με έχουν ταράξει στις εξετάσεις δεν μπορω να καταλάβω 

και οι τελευταίες που έκανα ήταν καλές 🤷‍♀️ και η αίματος και η mini καμπύλη ζαχαρου και η γενική ούρων και η καλλιέργεια όλα είναι μια χαρά και να δεις μέχρι να γεννήσω θα με ξανά βάλει και άλλες 😮💨

ναι μπήκαμε 🥳 άντε με το καλό τώρα να τις πάρουμε αγκαλιά 🩷… φτασαμε  στην τελική ευθεία 17 μερες έμειναν για εμένα τις μετράω σαν το φαντάρο 😂

περιμενω και την μαμα μου να έρθει σε 2-3 μερες να έχω και βοήθεια και παρέα 

ααα τι ωραία θα κανείς άλμπουμ ε; Τέλεια !! Καλά το σκέφτηκες 😊 είναι ακριβό ; 
εγω πάλι κουράγιο και διάθεση για τέτοια δεν έχω καθόλου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα σε είπε για καρδιοτοκογραφημα τελικά άντε ωραία μια χαρά εεε ναι λογικά θα σε έβαζε μωρέ 

εμενα στην κόρη μου επειδή έπρεπε να πάω Αθήνα να το κάνω δεν με είχε βάλει να κάνω 

τώρα φαντάζομαι θα πάω την Τετάρτη και λογικά θα με ξανά βάλει και την μεθεπόμενη βδομαδα 

εμενα πάλι γιατί με έχουν ταράξει στις εξετάσεις δεν μπορω να καταλάβω 

και οι τελευταίες που έκανα ήταν καλές 🤷‍♀️ και η αίματος και η mini καμπύλη ζαχαρου και η γενική ούρων και η καλλιέργεια όλα είναι μια χαρά και να δεις μέχρι να γεννήσω θα με ξανά βάλει και άλλες 😮💨

ναι μπήκαμε 🥳 άντε με το καλό τώρα να τις πάρουμε αγκαλιά 🩷… φτασαμε  στην τελική ευθεία 17 μερες έμειναν για εμένα τις μετράω σαν το φαντάρο 😂

περιμενω και την μαμα μου να έρθει σε 2-3 μερες να έχω και βοήθεια και παρέα 

ααα τι ωραία θα κανείς άλμπουμ ε; Τέλεια !! Καλά το σκέφτηκες 😊 είναι ακριβό ; 
εγω πάλι κουράγιο και διάθεση για τέτοια δεν έχω καθόλου 😂

Ναι μου είπε γιατί της έστειλα εγώ. Αλλιώς θα με έβλεπε κατ' ευθείαν στις 6 του μήνα που έχω το doppler. Μάλλον είναι πολύ ικανοποιημένη απο τις εξετάσεις που έχουν ήδη γίνει... τι να πω;;;

Εμένα 28 με το καλό... ελπίζω ακόμα ότι θα πάρει όλες τις μέρες... Δε μετράω αντίστροφα... Απολαμβάνω την κάθε στιγμή...

Είναι ακριβό, ναι! Αλλά για μένα αξίζει. Είναι το 1ο μου και μπορεί και να μην κάνω άλλο. Θέλω να μας το κάνω αυτό το δώρο... Για τις 2 φωτογραφίσεις θα δώσω 200€... Ο φωτογράφος έχει ήδη κάνει μια φωτογράφιση σε μια πολύ καλή μου φίλη και είναι εξαιρετικός!!! Το σκεφτόμουν απο τη Λευκάδα κι έχω φέρει και ρούχα γι' αυτό μαζί μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι μου είπε γιατί της έστειλα εγώ. Αλλιώς θα με έβλεπε κατ' ευθείαν στις 6 του μήνα που έχω το doppler. Μάλλον είναι πολύ ικανοποιημένη απο τις εξετάσεις που έχουν ήδη γίνει... τι να πω;;;

Εμένα 28 με το καλό... ελπίζω ακόμα ότι θα πάρει όλες τις μέρες... Δε μετράω αντίστροφα... Απολαμβάνω την κάθε στιγμή...

Είναι ακριβό, ναι! Αλλά για μένα αξίζει. Είναι το 1ο μου και μπορεί και να μην κάνω άλλο. Θέλω να μας το κάνω αυτό το δώρο... Για τις 2 φωτογραφίσεις θα δώσω 200€... Ο φωτογράφος έχει ήδη κάνει μια φωτογράφιση σε μια πολύ καλή μου φίλη και είναι εξαιρετικός!!! Το σκεφτόμουν απο τη Λευκάδα κι έχω φέρει και ρούχα γι' αυτό μαζί μου!

Καλά έκανες και την έστειλες αφού τουλάχιστον η δικιά σου απαντάει γιατί εμένα ο δικός μου δεν απαντάει καν 😅

Εγω κουραστικά κάπως να είμαι εγκυος αλλά από την άλλη θέλω να απολαύσω λίγο την ηρεμία ακόμα ανάμεικτα συναισθήματα αλλα της μετράω τις μερες 😂

ααα είναι ακριβούτσικη η φωτογράφιση εντάξει σίγουρα αξίζει εμένα μου αρέσουν αυτά θα τα έχεις μια ζωη και πιο πολύ για το μωρακι σου θα τα έχει όταν μεγαλώσει θα της αρέσει σίγουρα 🥰

Καλά εμείς εδώ τέτοια έτσι και αλλιώς δεν εχουμε στο χωριό, αλλα δεν έχω και την διάθεση τον τελευταίο καιρό είμαι λίγο πεσμένη από διάθεση και νεύρα αρκετά έχω κουραστεί κάπως και με ένα δίχρονο στο σπίτι μόνη μου δεν είναι πολύ εύκολα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι μου είπε γιατί της έστειλα εγώ. Αλλιώς θα με έβλεπε κατ' ευθείαν στις 6 του μήνα που έχω το doppler. Μάλλον είναι πολύ ικανοποιημένη απο τις εξετάσεις που έχουν ήδη γίνει... τι να πω;;;

Εμένα 28 με το καλό... ελπίζω ακόμα ότι θα πάρει όλες τις μέρες... Δε μετράω αντίστροφα... Απολαμβάνω την κάθε στιγμή...

Είναι ακριβό, ναι! Αλλά για μένα αξίζει. Είναι το 1ο μου και μπορεί και να μην κάνω άλλο. Θέλω να μας το κάνω αυτό το δώρο... Για τις 2 φωτογραφίσεις θα δώσω 200€... Ο φωτογράφος έχει ήδη κάνει μια φωτογράφιση σε μια πολύ καλή μου φίλη και είναι εξαιρετικός!!! Το σκεφτόμουν απο τη Λευκάδα κι έχω φέρει και ρούχα γι' αυτό μαζί μου!

Ωωω έλα τέλειο! Πού θα γίνει η φωτογράφηση; Στο σπίτι σου ή σε στούντιο; Θα βάλεις αυτά τα αέρινα που φαίνεται η κοιλιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά έκανες και την έστειλες αφού τουλάχιστον η δικιά σου απαντάει γιατί εμένα ο δικός μου δεν απαντάει καν 😅

Εγω κουραστικά κάπως να είμαι εγκυος αλλά από την άλλη θέλω να απολαύσω λίγο την ηρεμία ακόμα ανάμεικτα συναισθήματα αλλα της μετράω τις μερες 😂

ααα είναι ακριβούτσικη η φωτογράφιση εντάξει σίγουρα αξίζει εμένα μου αρέσουν αυτά θα τα έχεις μια ζωη και πιο πολύ για το μωρακι σου θα τα έχει όταν μεγαλώσει θα της αρέσει σίγουρα 🥰

Καλά εμείς εδώ τέτοια έτσι και αλλιώς δεν εχουμε στο χωριό, αλλα δεν έχω και την διάθεση τον τελευταίο καιρό είμαι λίγο πεσμένη από διάθεση και νεύρα αρκετά έχω κουραστεί κάπως και με ένα δίχρονο στο σπίτι μόνη μου δεν είναι πολύ εύκολα 

Ναι σίγουρα αξίζει, αλλά πρώτον εγώ δεν πρόλαβα να το προγραμματίσω κι έπειτα έχω δώσει παρά πολλά λεφτά στις αγορές συν τώρα πρέπει να ρωτήσουμε πόσο θα πάει η γέννα αν γίνει με καισαρική ,θα είναι περισσότερα! Τελικά με πήρανε τηλ άκυρο το σημερινό ραντεβού γτ έτυχε κάτι έκτακτο στον γιατρό, μου είπε αν μπορώ να πάω αύριο να με δει στο Ιασώ ή μετά την Τρίτη στο ιατρείο..

Κορίτσια έχω άλλη μια απορία για το μπανάκι του μωρού..έχω ένα μπανιερό από αυτά που έχουν μέσα σαν καρεκλάκι ξαπλωτό κι έχει μπροστά ένα εξόγκωμα για να μη φεύγει το μωρό μπροστά..όμως σκέφτομαι αυτό μήπως ενοχλεί στο πουλάκι του μωρού; Επειδή είναι και αγοράκι..🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι σίγουρα αξίζει, αλλά πρώτον εγώ δεν πρόλαβα να το προγραμματίσω κι έπειτα έχω δώσει παρά πολλά λεφτά στις αγορές συν τώρα πρέπει να ρωτήσουμε πόσο θα πάει η γέννα αν γίνει με καισαρική ,θα είναι περισσότερα! Τελικά με πήρανε τηλ άκυρο το σημερινό ραντεβού γτ έτυχε κάτι έκτακτο στον γιατρό, μου είπε αν μπορώ να πάω αύριο να με δει στο Ιασώ ή μετά την Τρίτη στο ιατρείο..

Κορίτσια έχω άλλη μια απορία για το μπανάκι του μωρού..έχω ένα μπανιερό από αυτά που έχουν μέσα σαν καρεκλάκι ξαπλωτό κι έχει μπροστά ένα εξόγκωμα για να μη φεύγει το μωρό μπροστά..όμως σκέφτομαι αυτό μήπως ενοχλεί στο πουλάκι του μωρού; Επειδή είναι και αγοράκι..🤔🤔

Αχ σαν τον άντρα μου που πάντα τραβάει το pampers προς τα κάτω για να μην πιέζεται το τσουτσουνάκι του γιου του :) άντε καλέ τίποτα δεν τα ενοχλεί μη στεναχωριέσαι. Άσε που καλύτερα για να είναι λίγο πιο μαλακό να βάζεις μια μικρή πετσετούλα και να κάθεται επάνω σε αυτή και έτσι δεν θα ακουμπάει ούτε στο εξόγκωμα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι σίγουρα αξίζει, αλλά πρώτον εγώ δεν πρόλαβα να το προγραμματίσω κι έπειτα έχω δώσει παρά πολλά λεφτά στις αγορές συν τώρα πρέπει να ρωτήσουμε πόσο θα πάει η γέννα αν γίνει με καισαρική ,θα είναι περισσότερα! Τελικά με πήρανε τηλ άκυρο το σημερινό ραντεβού γτ έτυχε κάτι έκτακτο στον γιατρό, μου είπε αν μπορώ να πάω αύριο να με δει στο Ιασώ ή μετά την Τρίτη στο ιατρείο..

Κορίτσια έχω άλλη μια απορία για το μπανάκι του μωρού..έχω ένα μπανιερό από αυτά που έχουν μέσα σαν καρεκλάκι ξαπλωτό κι έχει μπροστά ένα εξόγκωμα για να μη φεύγει το μωρό μπροστά..όμως σκέφτομαι αυτό μήπως ενοχλεί στο πουλάκι του μωρού; Επειδή είναι και αγοράκι..🤔🤔

Ααα δεν πειράζει αφού έτυχε κάτι έκτακτο στο γιατρό θα πας λίγο αργότερα 

εμενα ο γιατρός έπαιρνε ίδια χρήματα όπως και να γεννούσες το ποσο ήταν ίδιο.. το Ιασώ αν κανείς καισαρική θέλει πιο πολλά λεφτά από φυσιολογικό τοκετο γιατί καθεσε και μια μέρα παρά πάνω στην καισαρική 

Και εγω τέτοια μπανιερα έχω δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα με το πουλάκι του γιατί είναι ξαπλωμένο και ουσιαστικά αυτό κρατάει τον πωπω του μωρού τουλάχιστον σε εμένα που είναι κορίτσι δεν είχε θέμα δηλαδή το πιπί δεν ακουμπούσε καν εκεί στο πλαστικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Αχ σαν τον άντρα μου που πάντα τραβάει το pampers προς τα κάτω για να μην πιέζεται το τσουτσουνάκι του γιου του :) άντε καλέ τίποτα δεν τα ενοχλεί μη στεναχωριέσαι. Άσε που καλύτερα για να είναι λίγο πιο μαλακό να βάζεις μια μικρή πετσετούλα και να κάθεται επάνω σε αυτή και έτσι δεν θα ακουμπάει ούτε στο εξόγκωμα :)

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα δεν πειράζει αφού έτυχε κάτι έκτακτο στο γιατρό θα πας λίγο αργότερα 

εμενα ο γιατρός έπαιρνε ίδια χρήματα όπως και να γεννούσες το ποσο ήταν ίδιο.. το Ιασώ αν κανείς καισαρική θέλει πιο πολλά λεφτά από φυσιολογικό τοκετο γιατί καθεσε και μια μέρα παρά πάνω στην καισαρική 

Και εγω τέτοια μπανιερα έχω δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα με το πουλάκι του γιατί είναι ξαπλωμένο και ουσιαστικά αυτό κρατάει τον πωπω του μωρού τουλάχιστον σε εμένα που είναι κορίτσι δεν είχε θέμα δηλαδή το πιπί δεν ακουμπούσε καν εκεί στο πλαστικό 

😅😅😅😅

Ωχ ας δω τουλάχιστον το θετικό μήπως με βοηθήσουν άλλη μια μέρα με το θηλασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ωωω έλα τέλειο! Πού θα γίνει η φωτογράφηση; Στο σπίτι σου ή σε στούντιο; Θα βάλεις αυτά τα αέρινα που φαίνεται η κοιλιά;

Σε studio θα την κάνω. Έχω πάρει 2 σετ για να δω ποιο μου κάθεται πιο όμορφα... Και στα 2 όμως φαίνεται η κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά έκανες και την έστειλες αφού τουλάχιστον η δικιά σου απαντάει γιατί εμένα ο δικός μου δεν απαντάει καν 😅

Εγω κουραστικά κάπως να είμαι εγκυος αλλά από την άλλη θέλω να απολαύσω λίγο την ηρεμία ακόμα ανάμεικτα συναισθήματα αλλα της μετράω τις μερες 😂

ααα είναι ακριβούτσικη η φωτογράφιση εντάξει σίγουρα αξίζει εμένα μου αρέσουν αυτά θα τα έχεις μια ζωη και πιο πολύ για το μωρακι σου θα τα έχει όταν μεγαλώσει θα της αρέσει σίγουρα 🥰

Καλά εμείς εδώ τέτοια έτσι και αλλιώς δεν εχουμε στο χωριό, αλλα δεν έχω και την διάθεση τον τελευταίο καιρό είμαι λίγο πεσμένη από διάθεση και νεύρα αρκετά έχω κουραστεί κάπως και με ένα δίχρονο στο σπίτι μόνη μου δεν είναι πολύ εύκολα 

Δεν έχω παράπονο να πω την αλήθεια. Την Τρίτη θα κάνουμε και την καλλιέργεια κολπικού υγρού. Είναι όντως ακριβή η φωτογράφιση αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει και τίποτα. Αυτά θα είναι ουσιαστικά τα έξοδα μου!!! Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Έχεις δίκιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Εμείς περάσαμε ένα δύσκολο βράδυ με προπαρασκευαστικές συσπάσεις που δε παλεύονταν ιδιαίτερα η αλήθεια είναι αλλά με την ηρεμία του αντρούλη μου κατάφερα να είμαι και εγώ ήρεμη...Μίλησα με τον γιατρό μου,μου είπε ότι αυτά περιμένουμε από δω και πέρα και να φροντίζω να ξεκουράζομαι όσο μπορώ...Κοντευουμε 🥰🥰🥰.. 39η εβδομάδα σήμερα 💙🧿💙🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...