Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Δεν μου είχαν αναφέρει κάτι για τον πλακούντα γενικά..αν υπήρχε κάποια ιδιαιτερότητα δεν θα το έλεγαν? ούτε στην αυχενική..όλα τα είδαν σούπερ..σκέφτομαι μόνο ότι είχα κάτι ελαφρά πονάκια στον κόλπο και μπορεί να ΄ήταν απο αυτό..

όσο για το σαλοσπιρ δεν με πείραξε και πολ΄ύ..γενικά είμαι συνηθισμένη στα φάρμακα λόγω του διαβήτη μου οπότε ένα παραπάνω δεν θα κάνει τη διαφορά :P 

εσύ έκανες αυχενική ? είδατε φύλο?

Εμένα το γραφει στο χαρτι από το υπέρηχο που μου δίνει ο γιατρός ότι είναι χαμηλός αλλά μου το είχε πει και εκεινος…λογικα θα στο είχε πει αν ήταν χαμηλά  

Ναι την έκανα την αυχενική πριν κανα 2 βδομαδες όλα καλά με είπαν… το φύλο το εμαθα εχτές είναι κοριτσάκι 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα το γραφει στο χαρτι από το υπέρηχο που μου δίνει ο γιατρός ότι είναι χαμηλός αλλά μου το είχε πει και εκεινος…λογικα θα στο είχε πει αν ήταν χαμηλά  

Ναι την έκανα την αυχενική πριν κανα 2 βδομαδες όλα καλά με είπαν… το φύλο το εμαθα εχτές είναι κοριτσάκι 🩷

αχ τι καλαααα....με το καλό η μπουμπού!!! εγώ στη ζωή μου έχω δεί 3 αγοράκια απο την οικογένεια μου και πάλι αγοράκι μας ήρθε..μάλλον είναι γραφτό να έχω δίπλα μου πάντα ένα αγοράκι..<3

έχεις άλλα παιδιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

αχ τι καλαααα....με το καλό η μπουμπού!!! εγώ στη ζωή μου έχω δεί 3 αγοράκια απο την οικογένεια μου και πάλι αγοράκι μας ήρθε..μάλλον είναι γραφτό να έχω δίπλα μου πάντα ένα αγοράκι..<3

έχεις άλλα παιδιά?

Χαχαχα έτσι φαίνεται το έχει η οικογένεια σας με τα αγόρια  😂 τωρα θα γίνεις και αγορομανα  τι ωραία 🩵

Έχω άλλο ένα κοριτσάκι 1,5 χρόνων θα γεμίσουμε ροζ εμείς 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα έτσι φαίνεται το έχει η οικογένεια σας με τα αγόρια  😂 τωρα θα γίνεις και αγορομανα  τι ωραία 🩵

Έχω άλλο ένα κοριτσάκι 1,5 χρόνων θα γεμίσουμε ροζ εμείς 😂

τέλεια...ότι καλύτερο για τα αδέρφια..και πολύ καλή διαφορά έχουν και θα κάνουν και παρέα..<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

τέλεια...ότι καλύτερο για τα αδέρφια..και πολύ καλή διαφορά έχουν και θα κάνουν και παρέα..<3

Ναι θα έχουν δυο χρόνια ακριβώς διαφορά .. την κόρη την γέννησα 27/8/22 τώρα στο δεύτερο έχω ΠΗΤ 23/8/24 😂 

αυτες μια χαρά θα είναι εγω αγχώνομαι λιγο δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα με δυο παιδάκια που θα είναι τόσο κοντά σε ηλικία γιατί η κόρη μου δεν πάει και βρεφικό  😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι θα έχουν δυο χρόνια ακριβώς διαφορά .. την κόρη την γέννησα 27/8/22 τώρα στο δεύτερο έχω ΠΗΤ 23/8/24 😂 

αυτες μια χαρά θα είναι εγω αγχώνομαι λιγο δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα με δυο παιδάκια που θα είναι τόσο κοντά σε ηλικία γιατί η κόρη μου δεν πάει και βρεφικό  😅

χαχαχ...σχεδόν ίδια μέρα τα έπιασες..

εργάζεσαι?

εγω έχω πητ 13/8/2024 αλλα θα μου το πάρουν νωρ΄ίτερα για να μην με ταλαιπωρήσει ο διαβήτης μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ TEAM ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2024!!!!! ❤️ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ..

ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗ 16η ΕΒΔ +2 ΚΑΙ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ 😛 ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ..ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Σ ΕΜΕΝΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΒΗΤΗ ΕΔΩΣΑΝ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑΣ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑΣ..ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ, ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ.. 😛 

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΥΓΡΑ Ή ΚΑΦΕ ΑΙΜΑ..ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΥΓΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΔΑ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, 3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ..ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΕΠΑΦΗ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΦΤΑΙΞΕ ΑΥΤΟ..

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 11/3 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΑΝ.. 😕 

 

Καλημέρα κορίτσι μου. Μια χαρά θα σου πάνε όλα. Για τα καφέ... εγώ είχα λίγα στην 5η και μετά στη 10η εβδομάδα αλλά μου είχε πει ο γιατρός μου να μην ανησυχώ. Απο την άλλη βέβαια εγώ είμαι μόνη μου οπότε θέμα επαφής δεν υπάρχει. Έκανα αυχενική στις 13/2 αλλά δεν είδαμε ουσιαστικά το φύλλο, οπότε περιμένω μέχρι τις 19/3 που έχω το επόμενο ραντεβού για να το μάθω. Τελικά μετράει το ένστικτο λέτε;;; Μέχρι τότε ελπίζω να το νιώσω κιόλας... Ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΘΑΑ_61 @Elk εμένα μου είχε πει οτι είναι πρόσθιος ο πλακούντας και στο χαρτί γράφει φυσιολογικός. Τώρα τι σημαίνει αυτό... ιδέα δεν έχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰 Μάλλον εγώ ανοίγω τον Αύγουστο με ΠΗΤ 3/8 🥳🥳🧿🧿..Πως είστε??κιλά??διάθεση??συμπτώματα???Εμείς δεν έχουμε καταφέρει να δούμε ακόμα φύλο,λογικά στην β επιπέδου που έχουμε στις 15 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Μια χαρά θα σου πάνε όλα. Για τα καφέ... εγώ είχα λίγα στην 5η και μετά στη 10η εβδομάδα αλλά μου είχε πει ο γιατρός μου να μην ανησυχώ. Απο την άλλη βέβαια εγώ είμαι μόνη μου οπότε θέμα επαφής δεν υπάρχει. Έκανα αυχενική στις 13/2 αλλά δεν είδαμε ουσιαστικά το φύλλο, οπότε περιμένω μέχρι τις 19/3 που έχω το επόμενο ραντεβού για να το μάθω. Τελικά μετράει το ένστικτο λέτε;;; Μέχρι τότε ελπίζω να το νιώσω κιόλας... Ανυπομονώ!!!

σχετικά μ τα καφέ, εχθές έγιναν προς το κίτρινο και σήμερα πάνε προς το λευκό, το οποίο λευκό το είχα σε όλη τη διάρκεια..αρα ψιλοηρεμώ με αυτό γιατί απ ότι φαίνεται ήταν εκκρίσεις του κόλπου και όχι αίμα...

θα δείτε σίγουρα φύλο στις 19/3..εσύ τι πιστεύεις?? εγώ στο ένστικτο έπεσα έξω πάντως.. :P 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰 Μάλλον εγώ ανοίγω τον Αύγουστο με ΠΗΤ 3/8 🥳🥳🧿🧿..Πως είστε??κιλά??διάθεση??συμπτώματα???Εμείς δεν έχουμε καταφέρει να δούμε ακόμα φύλο,λογικά στην β επιπέδου που έχουμε στις 15 😁

με το καλό να μάθετε και το φύλο..<3 θα περιμένουμε νέα..εγώ έχω β επιπέδου στις 9/4..περιμένω πως και πως...

σχετικά με δι΄άθεση και κιλά..κιλά έχω πάρει 3,5 μέχρι στιγμής χωρίς να αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου..πιστεύω είναι απο τις ορμόνες.. και η διάθεση σαν να μην συμβαίνει τίποτα..μια χαρά..γενικά είναι μια πολύ ήρεμη περίοδος της ζζωής μου συγκριτικά με το βασικό μου χαρακτήρα ο οποίος είναι φούλ αγχώδης και έντονος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰 Μάλλον εγώ ανοίγω τον Αύγουστο με ΠΗΤ 3/8 🥳🥳🧿🧿..Πως είστε??κιλά??διάθεση??συμπτώματα???Εμείς δεν έχουμε καταφέρει να δούμε ακόμα φύλο,λογικά στην β επιπέδου που έχουμε στις 15 😁

Εγώ απο διάθεση είμαι μια χαρά ακόμα. Κιλά έχω πάρει 2 μέχρι στιγμής και ελπίζω να είμαι μέσα στα φυσιολογικά επίπεδα ακόμα. Απο συμπτώματα έχω εμετούς, ελαφρά δυσκοιλιότητα και ένα μπούκωμα στη μύτη, που η αλλεργική ρινίτιδα που μου παρουσιάστηκε για 1η φορά λίγο πριν την εγκυμοσύνη... δε βοηθάει!!! Φύλλο όπως έγραψα και παραπάνω ελπίζω να μάθω στις 19/3 που έχω το επόμενο ραντεβού. Εσύ το έχεις αισθανθεί το μπεμπάκι σου ή όχι ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

σχετικά μ τα καφέ, εχθές έγιναν προς το κίτρινο και σήμερα πάνε προς το λευκό, το οποίο λευκό το είχα σε όλη τη διάρκεια..αρα ψιλοηρεμώ με αυτό γιατί απ ότι φαίνεται ήταν εκκρίσεις του κόλπου και όχι αίμα...

θα δείτε σίγουρα φύλο στις 19/3..εσύ τι πιστεύεις?? εγώ στο ένστικτο έπεσα έξω πάντως.. :P 

με το καλό να μάθετε και το φύλο..<3 θα περιμένουμε νέα..εγώ έχω β επιπέδου στις 9/4..περιμένω πως και πως...

σχετικά με δι΄άθεση και κιλά..κιλά έχω πάρει 3,5 μέχρι στιγμής χωρίς να αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου..πιστεύω είναι απο τις ορμόνες.. και η διάθεση σαν να μην συμβαίνει τίποτα..μια χαρά..γενικά είναι μια πολύ ήρεμη περίοδος της ζζωής μου συγκριτικά με το βασικό μου χαρακτήρα ο οποίος είναι φούλ αγχώδης και έντονος..

Εγώ, όπως και οι περισσότεροι γύρω μου που το ξέρουν, λέμε αγοράκι. Αλλά γερό να είναι κι ότι να 'ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

σχετικά μ τα καφέ, εχθές έγιναν προς το κίτρινο και σήμερα πάνε προς το λευκό, το οποίο λευκό το είχα σε όλη τη διάρκεια..αρα ψιλοηρεμώ με αυτό γιατί απ ότι φαίνεται ήταν εκκρίσεις του κόλπου και όχι αίμα...

θα δείτε σίγουρα φύλο στις 19/3..εσύ τι πιστεύεις?? εγώ στο ένστικτο έπεσα έξω πάντως.. :P 

με το καλό να μάθετε και το φύλο..<3 θα περιμένουμε νέα..εγώ έχω β επιπέδου στις 9/4..περιμένω πως και πως...

σχετικά με δι΄άθεση και κιλά..κιλά έχω πάρει 3,5 μέχρι στιγμής χωρίς να αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου..πιστεύω είναι απο τις ορμόνες.. και η διάθεση σαν να μην συμβαίνει τίποτα..μια χαρά..γενικά είναι μια πολύ ήρεμη περίοδος της ζζωής μου συγκριτικά με το βασικό μου χαρακτήρα ο οποίος είναι φούλ αγχώδης και έντονος..

Χαχαχα πόσο συμφωνώ και εγώ που είμαι γενικά νευρικός και αγχωδης άνθρωπος τώρα νιώθω ζεν 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ απο διάθεση είμαι μια χαρά ακόμα. Κιλά έχω πάρει 2 μέχρι στιγμής και ελπίζω να είμαι μέσα στα φυσιολογικά επίπεδα ακόμα. Απο συμπτώματα έχω εμετούς, ελαφρά δυσκοιλιότητα και ένα μπούκωμα στη μύτη, που η αλλεργική ρινίτιδα που μου παρουσιάστηκε για 1η φορά λίγο πριν την εγκυμοσύνη... δε βοηθάει!!! Φύλλο όπως έγραψα και παραπάνω ελπίζω να μάθω στις 19/3 που έχω το επόμενο ραντεβού. Εσύ το έχεις αισθανθεί το μπεμπάκι σου ή όχι ακόμα;

Εγώ από συμπτώματα πήγα καλά από την αρχή δλδ τίποτα έντονο πάρα πολύ χαλαρά όλα εκτός από την ρινίτιδα που το 1ο τρίμηνο με τσάκισε αλλά μόνο αυτό...Τώρα απλά κουράζομαι εύκολα,σε ότι αφορά τα κιλά το 1ο τρίμηνο έχασα 3 και ουσιαστικά αυτά έχω πάρει οπότε πάλι είμαι στα κιλά μου!!!Και εμείς ελπίζουμε να μάθουμε πια γιατί οι απόψεις διίστανται 😂..Βρε κορίτσια νομίζω το νιώθω,δλδ αυτές τις μέρες νιώθω πολύ αυτό το φτερούγισμα,αυτό το κυματακι δε μπορεί να είναι πάντα ιδέα μου ή πάντα το έντερο μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ, όπως και οι περισσότεροι γύρω μου που το ξέρουν, λέμε αγοράκι. Αλλά γερό να είναι κι ότι να 'ναι!!!

εννοείται να είναι γερό...εγώ όταν ξεκίνησε η εξέταση της αυχενικής σκεφτόμουν το φύλο..ωστόσο όσο περνούσε η ώρα και ένιωσα το πόσο σημαντική ήταν η εξέταση, ξέχασα και το φύλο και τα πάντα..οπότε αυτό έρχεται δεύτερο μπροστά στο ταξίδι που έχουμε να κάνουμε έως τη γέννα :) 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Χαχαχα πόσο συμφωνώ και εγώ που είμαι γενικά νευρικός και αγχωδης άνθρωπος τώρα νιώθω ζεν 😂😂

δεν είναι τέλειο όλο αυτό???μακάρι να μας μείνει και μετά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

εννοείται να είναι γερό...εγώ όταν ξεκίνησε η εξέταση της αυχενικής σκεφτόμουν το φύλο..ωστόσο όσο περνούσε η ώρα και ένιωσα το πόσο σημαντική ήταν η εξέταση, ξέχασα και το φύλο και τα πάντα..οπότε αυτό έρχεται δεύτερο μπροστά στο ταξίδι που έχουμε να κάνουμε έως τη γέννα :) 

 

δεν είναι τέλειο όλο αυτό???μακάρι να μας μείνει και μετά ;)

Πραγματικά 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

χαχαχ...σχεδόν ίδια μέρα τα έπιασες..

εργάζεσαι?

εγω έχω πητ 13/8/2024 αλλα θα μου το πάρουν νωρ΄ίτερα για να μην με ταλαιπωρήσει ο διαβήτης μου..

Ναι ναι σχεδόν ίδια μερα τα έπιασα με λιγες μερες διαφορά 😂

Όχι που να εργαστώ δεν υπάρχει χρόνος για δουλειά είμαι full time με το παιδί εσυ εργάζεσαι ;

εύχομαι πάει μια χαρά και ο διαβήτης όποτε να μην χρειαστεί να γεννήσεις νωρίτερα.. την κόρη τις εφαγα όλες τις βδομαδες  40 εβδ &2 μερες μπήκαμε με πρόκληση αλλά τελικά κατέληξα με καισαρική δεν έλεγε να βγει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰 Μάλλον εγώ ανοίγω τον Αύγουστο με ΠΗΤ 3/8 🥳🥳🧿🧿..Πως είστε??κιλά??διάθεση??συμπτώματα???Εμείς δεν έχουμε καταφέρει να δούμε ακόμα φύλο,λογικά στην β επιπέδου που έχουμε στις 15 😁

Ααα εσυ θα ανοίξεις της γεννάς του Αυγούστου 2024 δηλαδή  με το καλό να κανείς την αρχή όταν έρθει η ώρα 🥰

εγω συμπτώματα είχα παρά πολλούς εμετούς που ευτυχώς σταμάτησαν.. αυτα που εχω τώρα είναι ότι λαχανιαζω και κουράζομαι πολύ εύκολα τσιμπηματάκια στην κοιλιά, το βράδυ πρήζομαι ακρετα και με πιάνει λιγο Το στομάχι αλλά μπροστά στους εμετούς που είχα αυτά τώρα δεν είναι τίποτα 😂

απο κιλά δεν έχω πάρει γιατί είχα τόσους εμετούς που δεν εβαλα αλλά δεν εχασα κιολας.. στην πρώτη εγκυμοσύνη σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 12,5 κιλά αλλά σε αυτήν πιστεύω θα παρω πιο πολλά 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι ναι σχεδόν ίδια μερα τα έπιασα με λιγες μερες διαφορά 😂

Όχι που να εργαστώ δεν υπάρχει χρόνος για δουλειά είμαι full time με το παιδί εσυ εργάζεσαι ;

εύχομαι πάει μια χαρά και ο διαβήτης όποτε να μην χρειαστεί να γεννήσεις νωρίτερα.. την κόρη τις εφαγα όλες τις βδομαδες  40 εβδ &2 μερες μπήκαμε με πρόκληση αλλά τελικά κατέληξα με καισαρική δεν έλεγε να βγει 😅

εγώ δουλεύω σε γραφείο πρωινά 7 με 4...περιμένω πως και πως να πάρω την άδεια μου και να φύγω γιατί το κλίμα εδώ είναι άθλιο..

αναφορικά με το σάκχαρο, η ημερομηνία ίσως είναι νωρίτερα για να μην ταλαιπωρηθώ και όχι λόγω απορρύθμισης..και ο διαβητολόγος τα ίδια είπε..37-38 εβδ..οπότε τέλος ιουλίου..

σώπα καλέ??? άργησες τόσο???φαντάζομαι πως ήσουν μέσα στο κατακαλόκαιρο με την αναμονή και την κοιλιά τούρλα..τώρα θα πάς πάλι για καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

εγώ δουλεύω σε γραφείο πρωινά 7 με 4...περιμένω πως και πως να πάρω την άδεια μου και να φύγω γιατί το κλίμα εδώ είναι άθλιο..

αναφορικά με το σάκχαρο, η ημερομηνία ίσως είναι νωρίτερα για να μην ταλαιπωρηθώ και όχι λόγω απορρύθμισης..και ο διαβητολόγος τα ίδια είπε..37-38 εβδ..οπότε τέλος ιουλίου..

σώπα καλέ??? άργησες τόσο???φαντάζομαι πως ήσουν μέσα στο κατακαλόκαιρο με την αναμονή και την κοιλιά τούρλα..τώρα θα πάς πάλι για καισαρική?

Αστα μεγάλη ταλαιπωρία γιατί είμαι και σε παραθαλάσσιο μερος είχαμε πολύ ζεστη εδώ χάλια μαύρα προς το τέλος με έπιασε και το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και πονούσαν τα χέρια μου χάλια δεν μπορούσα  να κουνηθώ 

εεε ναι λογικά καισαρική θα κανω δεν νομίζω να μπορεσω να γεννήσω φυσιολογικά   
 

ποτε σκέφτεσαι να βγεις σε άδεια από το γραφείο ; Αν δεν είναι και καλό το κλίμα φαντάζομαι λογικό να θέλεις να φύγεις

ενταξει μέχρι τότε βλέποντας και κάνοντας θα πάτε αν έχει και καλά κιλάκια θα έχει μπει και στο μήνα σου τότε μια χαρά θα είναι 38 εδβ αλλά που ξέρεις μπορεί και να σου σπάσουν τα νερά και να έρθει μόνο του το μπεμπακι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰 Μάλλον εγώ ανοίγω τον Αύγουστο με ΠΗΤ 3/8 🥳🥳🧿🧿..Πως είστε??κιλά??διάθεση??συμπτώματα???Εμείς δεν έχουμε καταφέρει να δούμε ακόμα φύλο,λογικά στην β επιπέδου που έχουμε στις 15 😁

Και εγώ έχω 6/8 ΠΗΤ είμαστε αρκετά κοντα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ; IMG_6684.thumb.jpeg.dc3d9179c1b38ff35b6243fa65fb02b7.jpeg

Καλημέρα και καλή Τσικνοπέμπτη κορίτσια μου!!! Εγώ όσο μπορώ στο κρεβάτι. Γουλιά γουλιά νερό με λεμόνι!!! Μικρά, ελαφριά, στεγνά και συχνά γεύματα... Και στην καλύτερη μέρα 2 εμετούς!!! Κατά τ' άλλα... ΌΛΑ καλά!!! Λίγο πόνο στις θηλές μόνο. Αυτά απο μένα!!! Όσο πλησιάζει η μέρα για το ραντεβού ανυπομονώ!!! 12 μέρες ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα και καλή Τσικνοπέμπτη κορίτσια μου!!! Εγώ όσο μπορώ στο κρεβάτι. Γουλιά γουλιά νερό με λεμόνι!!! Μικρά, ελαφριά, στεγνά και συχνά γεύματα... Και στην καλύτερη μέρα 2 εμετούς!!! Κατά τ' άλλα... ΌΛΑ καλά!!! Λίγο πόνο στις θηλές μόνο. Αυτά απο μένα!!! Όσο πλησιάζει η μέρα για το ραντεβού ανυπομονώ!!! 12 μέρες ακόμα...

Άντε υπομονή που θα πάει θα περάσουν και οι εμετοί τι να πω μεγάλη ταλαιπωρία είναι δεν μπορείς να κανείς τίποτα.. όσο μπορείς γουλιές γουλιές το νεράκι και μακάρι να νιώσεις καλύτερα σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...