Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Εγω κορίτσια τελικά εστειλα μνμ στον γιατρό για να του πω ότι θυρεοειδής είναι στο 3.09 αν χρειάζεται να κάνω κάτι .. για την ώρα δεν μου έχει απαντήσει.. 

και τελικά για να είμαι σίγουρη έκλεισα ραντεβού την Τετάρτη σε ενδοκρινολόγο να πάω τις εξετάσεις μου να δούμε τι θα μου πει.. υποτίθεται πάω για διακοπές στο πατρικο μου και τελικά σε γιατρους θα τρέχω πάλι😅  αλλά για να μου φύγει το άγχος πιο πολύ να μην το σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσια τελικά εστειλα μνμ στον γιατρό για να του πω ότι θυρεοειδής είναι στο 3.09 αν χρειάζεται να κάνω κάτι .. για την ώρα δεν μου έχει απαντήσει.. 

και τελικά για να είμαι σίγουρη έκλεισα ραντεβού την Τετάρτη σε ενδοκρινολόγο να πάω τις εξετάσεις μου να δούμε τι θα μου πει.. υποτίθεται πάω για διακοπές στο πατρικο μου και τελικά σε γιατρους θα τρέχω πάλι😅  αλλά για να μου φύγει το άγχος πιο πολύ να μην το σκέφτομαι 

Και πολύ καλά έκανες. Εγώ προσωπικά δε θα το άφηνα! Πότε φεύγετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ δεν βάζω τίποτα είναι η αλήθεια αλλά το σκέφτομαι. Κ για τις ραγάδες κ για τις θηλες. Βέβαια δεν έχω ιδέα κ ποιες να παρω, οπότε θέλει λίγο ψάξιμο.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει μια της frezyderm για ραγάδες αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιαστηκα!

Εγώ, όπως είπα και πιο πάνω, βάζω απο το 3ο μήνα της Pharmasept. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και με την υφή και με το άρωμα. Αλλά δεν είναι για τις θηλές όταν θηλάζεις. Εκεί θα πάρω άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Και πολύ καλά έκανες. Εγώ προσωπικά δε θα το άφηνα! Πότε φεύγετε;

Το πρόβλημα ήταν να βρω γιατρό λόγο μεγάλης βδομάδας και να με δεχτεί τελευταία στιγμή αλλά αφού μπόρεσε η μαμα μου με βρει ραντεβού ειπα να πάω να με δει να κάνω και με ηρεμία δισκοπες 

σημερα το βράδυ θα φυγω 9-10 η ώρα  και ο θεος βοηθός ελπίζω να κοιμάται η μικρή στην διαδρομή γιατί αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Το πρόβλημα ήταν να βρω γιατρό λόγο μεγάλης βδομάδας και να με δεχτεί τελευταία στιγμή αλλά αφού μπόρεσε η μαμα μου με βρει ραντεβού ειπα να πάω να με δει να κάνω και με ηρεμία δισκοπες 

σημερα το βράδυ θα φυγω 9-10 η ώρα  και ο θεος βοηθός ελπίζω να κοιμάται η μικρή στην διαδρομή γιατί αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα 😕

Συνήθως κοιμάται στο αυτοκίνητο;;; Εμένα ήταν το καλύτερο μου. Με το που ξεκινούσαμε για ταξίδι ξερενόμουν αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Βρε κορίτσια μου... όσες έχετε ήδη ένα παιδάκι, τι γνώμη έχετε για τον αποκλειστικό θηλασμό;;;

Κορίτσι μου ο θηλασμός είναι λίγο πολύπλοκο πράγμα δεν είναι και πολύ απλη διαδικασία, οι περισσότερες γυναίκες δεν το αντέχουν και το καταλαβαίνω δηλαδή..

Εντάξει τα ωφέλη του θηλασμού όλες λίγο πολύ τα γνωρίζουμε..

 Θέλει παααααρα πολλές ώρες στο στήθος.. θυμαμαι καθόμουν σε έναν καναπε από το πρωί μέχρι το βράδυ χωρίς υπερβολη με το στήθος έξω.. και επισης άντε πες θηλαζεις ωραία μια χαρά.. ενα ακόμα πολύ δύσκολο πράγμα που δεν το ακούς συχνα από πουθενά είναι ο αποθηλασμος αυτό σαν διαδικασία να κόψεις το παιδί από το στήθος (σε αποκλειστικό θηλασμό) είναι πολύ δύσκολο πιο πολύ για την μαμα και μετά για το παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Συνήθως κοιμάται στο αυτοκίνητο;;; Εμένα ήταν το καλύτερο μου. Με το που ξεκινούσαμε για ταξίδι ξερενόμουν αμέσως!

Όχι δεν κοιμάται στο αμαξι δεν κάθετε καν στο κάθισμα της περιορίζεται παρά πολύ και έχουμε κλάματα θέλει να σηκωθεί.. ακομα και σε μικρες διαδρομες.. επισης άρχισε να ζαλίζεται κιολας όποτε έχουμε και εμετούς 😕ειναι και 7 ώρες δρόμος δεν είναι και λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου ο θηλασμός είναι λίγο πολύπλοκο πράγμα δεν είναι και πολύ απλη διαδικασία, οι περισσότερες γυναίκες δεν το αντέχουν και το καταλαβαίνω δηλαδή..

Εντάξει τα ωφέλη του θηλασμού όλες λίγο πολύ τα γνωρίζουμε..

 Θέλει παααααρα πολλές ώρες στο στήθος.. θυμαμαι καθόμουν σε έναν καναπε από το πρωί μέχρι το βράδυ χωρίς υπερβολη με το στήθος έξω.. και επισης άντε πες θηλαζεις ωραία μια χαρά.. ενα ακόμα πολύ δύσκολο πράγμα που δεν το ακούς συχνα από πουθενά είναι ο αποθηλασμος αυτό σαν διαδικασία να κόψεις το παιδί από το στήθος (σε αποκλειστικό θηλασμό) είναι πολύ δύσκολο πιο πολύ για την μαμα και μετά για το παιδί 

Τα καταλαβαίνω αυτά... Αλλά εμένα η απορία μου είναι άλλη. Η πλύση εγκεφάλου που δεχόμαστε για το γάλα σε σκόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Τα καταλαβαίνω αυτά... Αλλά εμένα η απορία μου είναι άλλη. Η πλύση εγκεφάλου που δεχόμαστε για το γάλα σε σκόνη.

Ααα δεν κατάλαβα οτι εννουσες αυτό

Κοιτα να δεις εδώ είναι το τι θες εσυ εμένα το καλό ήταν πως αυτό το πρόβλημα δεν το είχα.. είχαν το αντρα μου που ήταν πολύ υπέρ και με βοήθησε παρά πολύ αλλά και η μαμα μου επισης όπου μας θήλασε αποκλειστικά εμένα και τον αδερφό μου γιατί τους πρώτους μήνες την είχα μαζί μου για να με βοηθάει με το σπίτι 

επισης θα σου πρότεινα να βρεις παιδιατρο που θα είναι σύμβουλος θηλασμού ώστε να ξέρεις πως θα εξέταση ένα παιδάκι που θηλάζει αποκλειστικά .. γιατί οι περισσότεροι γιατροί δεν έχουν ιδέα  και συμβουλεύουν λαθος μια μαμα για τον θηλασμό 

η κουμπαρα μου πάλι δέχτηκε πολύ πόλεμο για τον θηλασμό και από τον σύζυγο και από τον μαμα της αλλά εκείνη έκανε αυτό που ήθελε και δεν ακουσε πραγματικά κανέναν.. (έριξε πολυ κλάμα για το πόλεμο που έφαγε ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα δεν κατάλαβα οτι εννουσες αυτό

Κοιτα να δεις εδώ είναι το τι θες εσυ εμένα το καλό ήταν πως αυτό το πρόβλημα δεν το είχα.. είχαν το αντρα μου που ήταν πολύ υπέρ και με βοήθησε παρά πολύ αλλά και η μαμα μου επισης όπου μας θήλασε αποκλειστικά εμένα και τον αδερφό μου γιατί τους πρώτους μήνες την είχα μαζί μου για να με βοηθάει με το σπίτι 

επισης θα σου πρότεινα να βρεις παιδιατρο που θα είναι σύμβουλος θηλασμού ώστε να ξέρεις πως θα εξέταση ένα παιδάκι που θηλάζει αποκλειστικά .. γιατί οι περισσότεροι γιατροί δεν έχουν ιδέα  και συμβουλεύουν λαθος μια μαμα για τον θηλασμό 

η κουμπαρα μου πάλι δέχτηκε πολύ πόλεμο για τον θηλασμό και από τον σύζυγο και από τον μαμα της αλλά εκείνη έκανε αυτό που ήθελε και δεν ακουσε πραγματικά κανέναν.. (έριξε πολυ κλάμα για το πόλεμο που έφαγε ) 

Εγώ όπως ξέρεις ούτε τη μαμά μου θα έχω μαζί ούτε τον μπαμπά της μπουμπούς στο σπίτι... Ο μπαμπάς μου ξεκίνησε ήδη να με πιπιλάει για το ξένο!!! Εγώ θέλω τον αποκλειστικό. Μόλις επιστρέψω Λευκάδα θα πρέπει να ρωτήσω φίλες και γνωστές για παιδίατρο. Να έχω μια πρώτη ίδεα... Υπάρχουν και παιδίατροι σύμβουλοι θηλασμού;;; Νόμιζα πως μόνο οι μαίες έκαναν αυτήν τη δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. Είσαι σίγουρη πως δεν υπάρχει η μέτρηση στην αυχενική ή πιο πριν; Γιατί χρειάζεται οπωσδήποτε μια μέτρηση πριν τη Β' επιπέδου για να μπορεί να γίνει η σύγκριση! Στις περισσότερες απ' ότι έχω καταλάβει το μετράνε ενδοκολπικά. Αλλά εμένα μου είπε να μην κατουρήσω για να πιέζει η κύστη μπροστά τη μήτρα και το μέτρησε απο την κοιλιά!

Ναι σίγουρα δεν την έχει στα αποτελέσματα αυχενικής γιατί εγώ σε αυτά είμαι πολύ ψείρας και κοίταξα πόσες φορές. Όλα είναι με μετρήσεις του μωρού.

Θα το ανέβαζα να σας το δείξω αλλά ακόμα είμαι δοκιμαστικό μέλος και δεν με αφήνει.

Ενδοκολπικα σίγουρα δεν έκανε τπτ στην αυχενική από την κοιλιά μου έκανε υπέρηχο.

Αύριο θα πάω και θα τον ρωτήσω και για την αυχενική 

Πάντως να φύγω χωρίς να τον μετρήσει δεν υπάρχει περίπτωση 😅😅 Αφού σκέφτομαι να του πω ενδοκολπικα που είναι με μεγαλύτερη ακρίβεια η μέτρηση για να μην αγχώνομαι 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ όπως ξέρεις ούτε τη μαμά μου θα έχω μαζί ούτε τον μπαμπά της μπουμπούς στο σπίτι... Ο μπαμπάς μου ξεκίνησε ήδη να με πιπιλάει για το ξένο!!! Εγώ θέλω τον αποκλειστικό. Μόλις επιστρέψω Λευκάδα θα πρέπει να ρωτήσω φίλες και γνωστές για παιδίατρο. Να έχω μια πρώτη ίδεα... Υπάρχουν και παιδίατροι σύμβουλοι θηλασμού;;; Νόμιζα πως μόνο οι μαίες έκαναν αυτήν τη δουλειά!

ναι ναι φυσικά υπάρχουν εμένα η παιδιατρος μου είναι σύμβουλος θηλασμού.. έχω 2 φιλες που σταμάτησε τον θηλασμό εξαετίας γιατρού.. 🤷‍♀️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

ναι ναι φυσικά υπάρχουν εμένα η παιδιατρος μου είναι σύμβουλος θηλασμού.. έχω 2 φιλες που σταμάτησε τον θηλασμό εξαετίας γιατρού.. 🤷‍♀️

 

Αααα θα πρέπει να το ψάξω καλά!!! Ευχαριστώ πολύ γι' αυτήν την πληροφορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Κι εγω εχω σκύλο 😝

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

 

Ααα και εγω κορίτσια έχω σκυλιά 😂
έχουμε και γάτες αλλά στο κτημα στο σπίτι δεν έχω 

Εσύ Χρυσάκι τον έχεις μέσα; Θα πρέπει να τους προετοιμάσουμε κάπως λες; Εμένα είναι κολλημένο πάνω μου! Να δω τι θα κάνω με τις ζήλειες! 😀 Εσύ Ελκ δεν έχεις θέμα αφού είναι έξω στο κτήμα, ποιος τη χάρη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ έχω αρχίσει και λαχανιάζω πολύ πιο εύκολα απ' ότι πριν. Είναι φυσιολογικό λέτε;

Κι εγώ το ίδιο! Κάποιες μέρες νιώθω και γενικά κούραση..😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ δεν βάζω τίποτα είναι η αλήθεια αλλά το σκέφτομαι. Κ για τις ραγάδες κ για τις θηλες. Βέβαια δεν έχω ιδέα κ ποιες να παρω, οπότε θέλει λίγο ψάξιμο.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει μια της frezyderm για ραγάδες αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιαστηκα!

Ποια λες να πάρεις τώρα; Όντως κι εγώ δεν έχω ακούσει κάποια να ενθουσιαστεί με της frezyderm.. Αλλά και για τα βρεφικά σαπούνια μου είπαν καλύτερα της laroche..🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ποια λες να πάρεις τώρα; Όντως κι εγώ δεν έχω ακούσει κάποια να ενθουσιαστεί με της frezyderm.. Αλλά και για τα βρεφικά σαπούνια μου είπαν καλύτερα της laroche..🤔

Εγώ χρησιμοποιώ μια της sebamed,μου την έχει προτείνει μια φίλη μου που τα ψάχνει πάρα πολύ..Κ εγώ προς το παρόν ευχαριστημένη είμαι..Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για ένα λαδακι απο την εταιρεία kyklos αλλά δεν το δοκίμασα,είναι κ κάπως ακριβουτσικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Στην Β επιπέδου εμένα μου τον μέτρησε από την κοιλιά. Στην αυχενική να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι καθόλου.

Εμένα στην αυχενική τον είχε μετρήσει από την κοιλιά..τώρα στη β επιπέδου ενδοκολπικα..Κ η γιατρός μου με μετράει κάθε φορά ενδοκολπικα..(αυχενική και β επιπέδου έκανα σε άλλη γιατρό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

 

Εσύ Χρυσάκι τον έχεις μέσα; Θα πρέπει να τους προετοιμάσουμε κάπως λες; Εμένα είναι κολλημένο πάνω μου! Να δω τι θα κάνω με τις ζήλειες! 😀 Εσύ Ελκ δεν έχεις θέμα αφού είναι έξω στο κτήμα, ποιος τη χάρη τους!

Εγω έχω δυο σκυλιά στην αυλη του σπιτιού με το μεγάλο παίζουν τον θέλει πολύ η δικιά μου, μόνο όταν τρώει ο μεγαλος δεν θέλει να τον πειράζει το παιδί όποτε τον βάζω φαγητό νύχτα μόνο που το παιδι το έχω μέσα

στο κτημα έχω αλλά δυο σκυλιά  + 5 γάτες + κότες κουνέλια και 2 προβατα με αρνάκια έχει μαθει πολύ με τα ζώα  😂

επισης τώρα που θα πάω στο πατρικο θα φέρει ο αδερφός το σκύλο μας (αυτό το είχαμε μαζί όταν μέναμε σπίτι αλλά όταν εγω έφυγα το πήρε ο αδερφός μου μαζί του ) ένα λαμπραντορ θυληκο 11 χρόνων πλέον εεε τα πάνε πολύ καλά και ας μην την βλέπει συχνα όλο την αγκαλιάζει με αυτήν δεν έχει κανένα θέμα ούτε όταν τρώει που λέει ο λογος να την πάρει το φαγητο από στομα δεν την πειράζει  😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω έχω δυο σκυλιά στην αυλη του σπιτιού με το μεγάλο παίζουν τον θέλει πολύ η δικιά μου, μόνο όταν τρώει ο μεγαλος δεν θέλει να τον πειράζει το παιδί όποτε τον βάζω φαγητό νύχτα μόνο που το παιδι το έχω μέσα

στο κτημα έχω αλλά δυο σκυλιά  + 5 γάτες + κότες κουνέλια και 2 προβατα με αρνάκια έχει μαθει πολύ με τα ζώα  😂

επισης τώρα που θα πάω στο πατρικο θα φέρει ο αδερφός το σκύλο μας (αυτό το είχαμε μαζί όταν μέναμε σπίτι αλλά όταν εγω έφυγα το πήρε ο αδερφός μου μαζί του ) ένα λαμπραντορ θυληκο 11 χρόνων πλέον εεε τα πάνε πολύ καλά και ας μην την βλέπει συχνα όλο την αγκαλιάζει με αυτήν δεν έχει κανένα θέμα ούτε όταν τρώει που λέει ο λογος να την πάρει το φαγητο από στομα δεν την πειράζει  😂

 

ΑΑΑΑΧΧΧΧ ΤΙ ΚΑΛΆ!!!!!! Μακάρι να μεγάλωνε και η δική μου κόρη με πολλά ζώα. Είχα μια θυληκή Labrador μαύρη που την έχασα πριν 19 μήνες. Είχε φτάσει 18 χρονών!!! Όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη όλοι μου είπαν να διώξω τα γατάκια μου! Μου γύρισε το μάτι ανάποδα!! Ο γάτος που μου έχει μείνει τώρα είναι πολύ αγαθός γενικά. Πιστεύω πως θα τα πάνε πολύ καλά, όταν με το καλό την πάω σπίτι την μπουμπού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κι εγώ το ίδιο! Κάποιες μέρες νιώθω και γενικά κούραση..😑

Κούραση στις χαλαρές μέρες δε νοιώθω ιδιαίτερα. Αλλά αν δεν κοιμάμαι καλά, ναι, έχω πρόβλημα! Αλλά επειδή βγαίνω κάθε μέρα για περπάτημα και κάνω την ίδια διαδρομή... βλέπω και ότι κόβω ταχύτητα σιγά σιγα και ότι λαχανιάζω στα μισά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

ΑΑΑΑΧΧΧΧ ΤΙ ΚΑΛΆ!!!!!! Μακάρι να μεγάλωνε και η δική μου κόρη με πολλά ζώα. Είχα μια θυληκή Labrador μαύρη που την έχασα πριν 19 μήνες. Είχε φτάσει 18 χρονών!!! Όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη όλοι μου είπαν να διώξω τα γατάκια μου! Μου γύρισε το μάτι ανάποδα!! Ο γάτος που μου έχει μείνει τώρα είναι πολύ αγαθός γενικά. Πιστεύω πως θα τα πάνε πολύ καλά, όταν με το καλό την πάω σπίτι την μπουμπού!

Ωωω 18 έφτασε; Έλα μωρέ μπράβο παρά πολύ.. στην καλύτερη έχω ακούσει 14-15 χρόνια να πάνε.. εμένα είναι το ξανθό το χρώμα ειδικά τα λαμπραντορ με τα παιδεία τα πάνε πολύ καλα

Αυτός που έχω στην αυλη είναι 1,5 χρ ακόμα είναι μικρός δεν είναι καποια ράτσα ας πουμε τσοπανόσκυλο 😂

κοιτα εγω τις γάτες παράδειγμα που έχω στο κτημα επειδή γυρίζουν έξω δεν την αφήνω να της πιάνει η μικρή αλλά ούτε και εγω.. δεν είναι «καθαρές» γιατί της έχω για να κυνηγάνε ποντίκια φίδια σαύρες..

Τώρα αν τις γάτες της έχεις μέσα στο σπίτι είναι αλλιώς νομίζω αν κανείς τα βασικά είναι οκ δεν ξέρω και πολλά από γάτες γιατί δεν είχα ποτε μέσα στο σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κούραση στις χαλαρές μέρες δε νοιώθω ιδιαίτερα. Αλλά αν δεν κοιμάμαι καλά, ναι, έχω πρόβλημα! Αλλά επειδή βγαίνω κάθε μέρα για περπάτημα και κάνω την ίδια διαδρομή... βλέπω και ότι κόβω ταχύτητα σιγά σιγα και ότι λαχανιάζω στα μισά!

Άρχισαν πέφτουν οι ρυθμοί σιγά σιγά λογικό είναι και όσο μεγαλώνει θα σε ρίχνει και άλλο εδώ είναι μισο κιλό και σε κουράζει που να φτάσει και 2 κιλά να δεις κούραση 😂 ..τουλάχιστον εγω δεν άντεχα και πολύ να περπατήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω έχω δυο σκυλιά στην αυλη του σπιτιού με το μεγάλο παίζουν τον θέλει πολύ η δικιά μου, μόνο όταν τρώει ο μεγαλος δεν θέλει να τον πειράζει το παιδί όποτε τον βάζω φαγητό νύχτα μόνο που το παιδι το έχω μέσα

στο κτημα έχω αλλά δυο σκυλιά  + 5 γάτες + κότες κουνέλια και 2 προβατα με αρνάκια έχει μαθει πολύ με τα ζώα  😂

επισης τώρα που θα πάω στο πατρικο θα φέρει ο αδερφός το σκύλο μας (αυτό το είχαμε μαζί όταν μέναμε σπίτι αλλά όταν εγω έφυγα το πήρε ο αδερφός μου μαζί του ) ένα λαμπραντορ θυληκο 11 χρόνων πλέον εεε τα πάνε πολύ καλά και ας μην την βλέπει συχνα όλο την αγκαλιάζει με αυτήν δεν έχει κανένα θέμα ούτε όταν τρώει που λέει ο λογος να την πάρει το φαγητο από στομα δεν την πειράζει  😂

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

ΑΑΑΑΧΧΧΧ ΤΙ ΚΑΛΆ!!!!!! Μακάρι να μεγάλωνε και η δική μου κόρη με πολλά ζώα. Είχα μια θυληκή Labrador μαύρη που την έχασα πριν 19 μήνες. Είχε φτάσει 18 χρονών!!! Όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη όλοι μου είπαν να διώξω τα γατάκια μου! Μου γύρισε το μάτι ανάποδα!! Ο γάτος που μου έχει μείνει τώρα είναι πολύ αγαθός γενικά. Πιστεύω πως θα τα πάνε πολύ καλά, όταν με το καλό την πάω σπίτι την μπουμπού!

Τα παιδιά δένονται πολύ με τα ζώα! Και για τα Λαμπραντόρ έχω ακούσει τα καλύτερα! Εμείς έχουμε ένα πουντλ το οποίο είναι αξιαγάπητο, πάει σε όλους και γυρνάει την κοιλίτσα του για χάδια, αν κάνει αταξίες και το μαλώσεις σε κοιτάζει λυπημένα σαν ανθρωπάκι το γλυκούλι.. γατούλες είχαμε παλιά αλλά τύπου έξω στην αυλή μαζεύαμε τις γάτες της γειτονιάς και τις ταΐζαμε..μια φορά είχαμε πάρει έναν γατούλη μέσα αλλά το έσκασε, θυμάμαι έκλαιγα για μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...