Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Είμαι στον 5ο μήνα και περιμένω το πρώτο μου! Αγοράκι! Προς το παρόν φαίνεται όλα να πηγαίνουν καλά ευτυχώς!! Σε λίγες μέρες έχω και τη β επιπέδου και ανυπομονώ να πάω και να περάσει κι αυτή η εξέταση!

Καλώς ήρθες και εσυ κορίτσι μου στην παρέα μας με το καλό το αγορακι σου 😊 φουλ αγόρι ο Αύγουστος λοιπόν 🩵😂

θα περιμένουμε νέα σου από την β επιπέδου 

Αν θέλεις στείλε μου και την ΠΗΤ σου να σε συμπληρώσω στο πινακα μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Έκανα κ εγώ σήμερα τη β επιπέδου! Όλα καλά ευτυχώς, 480 γρ. ο μπέμπης κ είμαι 22 εβδομάδων..Καμπύλη σακχάρου θα κάνω λογικά μετά το Πάσχα,δε μου έχει πει κάτι προς το παρόν η γιατρός..Πράγματι χαμός με τα αγοράκια τον Αύγουστο ☺️

Άντε πάει και αυτήν η μεγάλη εξέταση  με το καλό το μωρακι σου 😊

και εγω μετά το Πάσχα θα την κάνω την καμπύλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα ούτε αυτό δε βοηθούσε για να είμαι ειλικρινής! Μακάρι να σου περάσει γρήγορα κορίτσι μου.

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κι εγώ είχα καούρες από την αρχή. Ηρέμησα λίγο τον 4ο μήνα και τώρα τελευταία ξαναεχω.

Εγώ ό,τι και να έκανα με έπιανε πάντα μετά το μεσημεριανό που είναι πιο μεγάλο γεύμα από τα υπόλοιπα (ότι και να έτρωγα, είτε ξάπλωνα είτε όχι).

Καμία φορά αν έπινα λίγη σόδα ή μασούσα μαστίχα Χίου λίγο ανακουφιζομουν. 

Επίσης και το περπάτημα το απόγευμα (όχι κατευθείαν μετά το μεσημεριανό) βοηθούσε αρκετά 

Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεις πολύ..!

Μάλλον στα ίδια είμαστε κορίτσια.. όντως το περπάτημα ανακουφίζει λίγο αλλά δεν έχω πάντα την ενέργεια να πάω..τα αναψυκτικά τα έκοψα λόγω σακχάρου😑 ένα δροσερό αγγουράκι δίνει μια ανάσα .. ευτυχώς δεν είμαι όπως στο α τρίμηνο.. ελπίζω να μη χειροτερεύσει τόσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Είμαι στον 5ο μήνα και περιμένω το πρώτο μου! Αγοράκι! Προς το παρόν φαίνεται όλα να πηγαίνουν καλά ευτυχώς!! Σε λίγες μέρες έχω και τη β επιπέδου και ανυπομονώ να πάω και να περάσει κι αυτή η εξέταση!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Όλα καλά θα είναι και στη β επιπέδου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Είμαι στον 5ο μήνα και περιμένω το πρώτο μου! Αγοράκι! Προς το παρόν φαίνεται όλα να πηγαίνουν καλά ευτυχώς!! Σε λίγες μέρες έχω και τη β επιπέδου και ανυπομονώ να πάω και να περάσει κι αυτή η εξέταση!

Καλώς ήρθες κι εσύ κορίτσι μου και με το καλό το αγοράκι σας. Πότε έχεις ΠΗΤ; Θα περιμένουμε τα νέα σου απο τη Β' επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

 

Μάλλον στα ίδια είμαστε κορίτσια.. όντως το περπάτημα ανακουφίζει λίγο αλλά δεν έχω πάντα την ενέργεια να πάω..τα αναψυκτικά τα έκοψα λόγω σακχάρου😑 ένα δροσερό αγγουράκι δίνει μια ανάσα .. ευτυχώς δεν είμαι όπως στο α τρίμηνο.. ελπίζω να μη χειροτερεύσει τόσο!

Ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα γιατί πραγματικά δεν παλεύεται είναι η αλήθεια να έχεις το στομάχι σου και εμενα με βοηθούσε το αναψυκτικό αλλά και εγω κομμένα τα έχω πίνω πολύ σπανια πλέον ένα μικρό ποτηράκι 

Η στεβια σε πειράζει ; Την χρησιμοποιείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

 

Μάλλον στα ίδια είμαστε κορίτσια.. όντως το περπάτημα ανακουφίζει λίγο αλλά δεν έχω πάντα την ενέργεια να πάω..τα αναψυκτικά τα έκοψα λόγω σακχάρου😑 ένα δροσερό αγγουράκι δίνει μια ανάσα .. ευτυχώς δεν είμαι όπως στο α τρίμηνο.. ελπίζω να μη χειροτερεύσει τόσο!

Εγώ δεν έχω σταματήσει καθόλου το περπάτημα είναι η αλήθεια αλλά αν με πιάσει δε με βοηθάει τίποτα. Εσύ φυσικά ελπίζω να βρεις κάτι να σε ανακουφίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα γιατί πραγματικά δεν παλεύεται είναι η αλήθεια να έχεις το στομάχι σου και εμενα με βοηθούσε το αναψυκτικό αλλά και εγω κομμένα τα έχω πίνω πολύ σπανια πλέον ένα μικρό ποτηράκι 

Η στεβια σε πειράζει ; Την χρησιμοποιείς ; 

Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν έχω σταματήσει καθόλου το περπάτημα είναι η αλήθεια αλλά αν με πιάσει δε με βοηθάει τίποτα. Εσύ φυσικά ελπίζω να βρεις κάτι να σε ανακουφίζει!

Και καλά κάνεις και περτατάς!! Βγήκα κι εγώ τώρα λίγο στον ήλιο, έχει τέλεια μέρα και μου έφτιαξε πολύ η διάθεση!! Ο καλύτερος καιρός είναι για μένα τώρα, στους καύσωνες υποφέρω! Και ευτυχώς έφυγε και αυτή η απαίσια σκόνη, το σπίτι ακόμη το καθαρίζουμε λίγο λίγο, τι κακό ήταν κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄

Εμένα αν είναι σε μικρή ποσότητα δεν με ενοχλεί πχ στο καφέ που βάζω αλλά αν φάω σε σοκολάτα με πειράζει και αυτήν 

εγω γαλα δεν πίνω σχεδόν ποτε μόνο αν φάω καμία φορά δημητριακά αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη όταν επιασαν οι ζεστές  το επινα και εγω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Έκανα κ εγώ σήμερα τη β επιπέδου! Όλα καλά ευτυχώς, 480 γρ. ο μπέμπης κ είμαι 22 εβδομάδων..Καμπύλη σακχάρου θα κάνω λογικά μετά το Πάσχα,δε μου έχει πει κάτι προς το παρόν η γιατρός..Πράγματι χαμός με τα αγοράκια τον Αύγουστο ☺️

Μαζί είμαστε σχεδόν !!

Εγώ θα πάω τη Μ.Τριτη για τη β επιπέδου!

Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα άγχος αλλά οι μέρες πλησιάζουν και θα δούμε τι γίνεται!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Στέλνω λίγο πιο συχνά για να φτάσω τα 20 μνμ αλλά είναι και μια ευκαιρία να λύσω μια δυο απορίες.

Εσάς στην αυχενική σας μέτρησε τον τράχηλο; Γιατί σε μένα ούτε είπε κάτι ούτε το γράφει στις μετρήσεις της αυχενικής.

 

Και τώρα στη β επιπέδου τον τράχηλο τον μετράει ο γιατρός από την κοιλιά ή ενδοκολπικα;

Ρωτάω για να ξέρω τι να περιμένω.

Γενικά με αγχωνει που δεν έχει μετρηθεί ακριβώς το πάχος του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄

Καλό αυτό με το γάλα, παίρνεις και ασβέστιο!! Και τώρα με τις ζεστές θα σου είναι πολύ δροσιστικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες και εσυ κορίτσι μου στην παρέα μας με το καλό το αγορακι σου 😊 φουλ αγόρι ο Αύγουστος λοιπόν 🩵😂

θα περιμένουμε νέα σου από την β επιπέδου 

Αν θέλεις στείλε μου και την ΠΗΤ σου να σε συμπληρώσω στο πινακα μας 😊

Ευχαριστώ πολύ!! ☺️☺️

 31/8 

Περιμένω και στη β επιπέδου να δω αν θα μου την αλλάξουν γιατί στην αυχενική μου την είχαν  αλλάξει την ΠΙΤ γιατί φαινόταν 5-6 μέρες μεγαλύτερος από την ΠΙΤ που υπολόγιζε ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα αν είναι σε μικρή ποσότητα δεν με ενοχλεί πχ στο καφέ που βάζω αλλά αν φάω σε σοκολάτα με πειράζει και αυτήν 

εγω γαλα δεν πίνω σχεδόν ποτε μόνο αν φάω καμία φορά δημητριακά αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη όταν επιασαν οι ζεστές  το επινα και εγω 😂

Να παρακαλάμε να μην έχουμε πολλούς καύσωνες φέτος!! 😄 Όσο σκέφτομαι το παγωμένο καρπουζάκι που θα λαχταρώ και δε θα μπορώ να φάω..αχχχ...δεν πειράζει όμως, να ναι καλά τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Να παρακαλάμε να μην έχουμε πολλούς καύσωνες φέτος!! 😄 Όσο σκέφτομαι το παγωμένο καρπουζάκι που θα λαχταρώ και δε θα μπορώ να φάω..αχχχ...δεν πειράζει όμως, να ναι καλά τα μωράκια μας!

Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔

 αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔

 αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂

Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄

Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄

Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄

Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄

Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;

Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂

δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂

δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 

Τελικά δε νομίζω να έχει και πολλή σημασία..που το έψαξα λίγο μετά..θα δούμε! Ναι, είναι πού θα βολευτούν τα μικρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Τελικά δε νομίζω να έχει και πολλή σημασία..που το έψαξα λίγο μετά..θα δούμε! Ναι, είναι πού θα βολευτούν τα μικρά.. 

καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω θα έλεγα να παρεις αυτήν που σου άρεσε και αν είναι και η πιο οικονομική ακόμα καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄

Εμένα πάντως στην πρώτη εγκυμοσυνη που είχα θέματα με το στομάχι, με βοηθούσε και το αριανι. Δοκίμασε το κ αυτό αν θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Τι κανετε;

ξυπνατε κι εσεις τα βραδιά; 
εγω ξυπνάω συνέχεια, δεν κοιμάμαι καλα και στις 6:30 ειμαι πανω! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄

Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄

Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;

Καλημέρα κι εγώ έχω κούνια απ' το πρώτο μου παιδάκι η οποία έκανε 350€ και μια χαρά βγήκε ..την είχα κολλήσει στο κρεβάτι είχα κατεβάσει το κάγκελο τέρμα κάτω στην αρχή και μια χαρά βολευτηκαμε..για μένα δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια! Τι κανετε;

ξυπνατε κι εσεις τα βραδιά; 
εγω ξυπνάω συνέχεια, δεν κοιμάμαι καλα και στις 6:30 ειμαι πανω! 

 

Καλημέρα! Εγώ ευτυχώς δεν ξυπνάω..άντε καμιά φορά για τουαλέτα ..είμαι ευκολη στον ύπνο ευτυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια! Τι κανετε;

ξυπνατε κι εσεις τα βραδιά; 
εγω ξυπνάω συνέχεια, δεν κοιμάμαι καλα και στις 6:30 ειμαι πανω! 

 

Καλημέρα κορίτσι μου όχι εγω από μόνη δεν ξυπναω εύκολα είναι η αλήθεια μόνο αν με ξυπνήσει το παιδί ή αν θελήσω τουαλέτα αλλά γενικα κοιμάμαι καλά το πρωί σηκώνομαι περίπου 8 

εσυ ξυπνάς την νύχτα και δυσκολεύεσαι  να ξανά κοιμηθείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...