Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κι είχα μια ελπίδα να τα βγάζουν πιο πάνω😀 εγώ θα προσπαθήσω μες στη βδομάδα που έρχεται να πάω!

Μπα τώρα έδειξε σωστά με το μικροβιολογικό.. με το άλλο γιατί είχε τοση διαφορά δεν ξέρω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο αυτό είναι πολύ καλό που είσαι πιο ήρεμη 😊Θα κάτσεις αθηνα για γιορτές ; Ή σκέφτεσαι να γυρίσεις ; 

Σκέφτομαι να φύγω. Αλλά μέχρι την Πρωτομαγιά ΠΡΈΠΕΙ να είμαι εδώ για ένα θέμα! Θα δούμε μέχρι τότε! Ούτε μια συγγνώμη δεν έχει ζητήσει για όσα είπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σκέφτομαι να φύγω. Αλλά μέχρι την Πρωτομαγιά ΠΡΈΠΕΙ να είμαι εδώ για ένα θέμα! Θα δούμε μέχρι τότε! Ούτε μια συγγνώμη δεν έχει ζητήσει για όσα είπε!

Ααα όποτε θα αναγκαστείς να κάτσεις δηλαδή είναι αρκετες οι μερες που θα είστε μαζί, υπομονή τότε και ελπίζω να ηρεμήσουν τα πράγματα και να τα βρείτε κορίτσι μου 

εεε όσο να πεις οι πιο μεγάλοι άνθρωποι έχουν και έναν εγωισμό δεν λένε εύκολα συγγνώμη… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σκέφτομαι να φύγω. Αλλά μέχρι την Πρωτομαγιά ΠΡΈΠΕΙ να είμαι εδώ για ένα θέμα! Θα δούμε μέχρι τότε! Ούτε μια συγγνώμη δεν έχει ζητήσει για όσα είπε!

Αχ.. δεν καταλαβαίνουν..Κουράγιο και υπομονή, εσύ να σκέφτεσαι την μπέμπα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2024 at 1:19 ΠΜ, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό κι αποφάσισα  να γράψω.. Περιμένω κι εγώ το πρώτο μου μωράκι, με ΠΗΤ 29/8 και είναι αγοράκι. Μεθαύριο πάω για β επιπέδου. Εύχομαι σε όλες με το καλό!!!!

Γεια σου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Να το δεις και να το καμαρώσεις στη β επιπέδου! Στείλε μας τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από χθες και περισσότερο σήμερα άρχισε να με ενοχλεί το στομάχι μου..το νιώθω κάπως βαρύ..και σήμερα νιώθω και λίγο περισσότερη κούραση παρότι κοιμήθηκα σχετικά καλά..να σας πω ότι στο α τρίμηνο υπέφερα από το στομάχι και την παλινδρόμηση..φφ ελπίζω να μην ξεκινάει πάλι.. εσείς πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα όποτε θα αναγκαστείς να κάτσεις δηλαδή είναι αρκετες οι μερες που θα είστε μαζί, υπομονή τότε και ελπίζω να ηρεμήσουν τα πράγματα και να τα βρείτε κορίτσι μου 

εεε όσο να πεις οι πιο μεγάλοι άνθρωποι έχουν και έναν εγωισμό δεν λένε εύκολα συγγνώμη… 

Και ο συγκεκριμένος είναι πραγματικά η προσωποποιήση του εγωισμού!!! 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αχ.. δεν καταλαβαίνουν..Κουράγιο και υπομονή, εσύ να σκέφτεσαι την μπέμπα σου!

Μακάρι να καταλάβαιναν οι άντρες τι συμβαίνει στο σώμα μας και στις ορμόνες μας. Αλλά απο την άλλη δεν είπα κάτι "κακό" ή παράλογο εγώ! ΌΛΑ εκείνος τα έκανε! Γι' αυτό και περιμένω απο εκείνον να κάνει βήμα. ΜΌΝΟ την μπεμπούλα μου σκέφτομαι!!! Η οποία εχθές με τάραξε στην κλωτσιά η καημένη... σα να με προτρέπει να ηρεμήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2024 at 1:19 ΠΜ, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό κι αποφάσισα  να γράψω.. Περιμένω κι εγώ το πρώτο μου μωράκι, με ΠΗΤ 29/8 και είναι αγοράκι. Μεθαύριο πάω για β επιπέδου. Εύχομαι σε όλες με το καλό!!!!

Καλώς ήρθες κι εσύ στην ομάδα του Αυγούστου!!! Με το καλό το αγοράκι σας. Ως δοκιμαστικό μέλος θα αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματα σου. Μόλις φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις θα φαίνονται αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια από χθες και περισσότερο σήμερα άρχισε να με ενοχλεί το στομάχι μου..το νιώθω κάπως βαρύ..και σήμερα νιώθω και λίγο περισσότερη κούραση παρότι κοιμήθηκα σχετικά καλά..να σας πω ότι στο α τρίμηνο υπέφερα από το στομάχι και την παλινδρόμηση..φφ ελπίζω να μην ξεκινάει πάλι.. εσείς πώς είστε;

Κοίτα... Εμένα ουσιαστικά η ΓΟΠ δε με έχει αφήσει καθόλου. Απλά δεν κάνω πια κάθε μέρα εμετό! Εχθές έκανα 2 αλλά λόγω έντασης! Κούραση δεν μπορώ να πω οτι νιώθω ιδιαίτερη... αλλά δε δουλεύω! Και όταν λες υπέφερες απο το στομάχι, τι εννοείς; Πόνο ή ανακατοσούρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2024 at 1:19 ΠΜ, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό κι αποφάσισα  να γράψω.. Περιμένω κι εγώ το πρώτο μου μωράκι, με ΠΗΤ 29/8 και είναι αγοράκι. Μεθαύριο πάω για β επιπέδου. Εύχομαι σε όλες με το καλό!!!!

Καλώς ήρθες με το καλό το μωρακι σου αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά να στέλνεις όποτε μπορείς για φτάσεις τα 20 μνμ να εμφανίζονται αμέσως .. θα περιμένουμε νέα σου από την β επιπέδου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8  Κοριτσάκι 🩷

@Benar  ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

@μαμά12345  ΠΗΤ 10/8 Αγορακι 🩵

@nanouko  ΠΗΤ  14/8 Αγορακι 🩵

@maroo8 ΠΗΤ  29/8 Αγορακι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Elk ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8  Κοριτσάκι 🩷

@Benar  ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

@μαμά12345  ΠΗΤ 10/8 Αγορακι 🩵

@nanouko  ΠΗΤ  14/8 Αγορακι 🩵

@maroo8 ΠΗΤ  29/8 Αγορακι 🩵

Του αγοριού ο μήνας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοίτα... Εμένα ουσιαστικά η ΓΟΠ δε με έχει αφήσει καθόλου. Απλά δεν κάνω πια κάθε μέρα εμετό! Εχθές έκανα 2 αλλά λόγω έντασης! Κούραση δεν μπορώ να πω οτι νιώθω ιδιαίτερη... αλλά δε δουλεύω! Και όταν λες υπέφερες απο το στομάχι, τι εννοείς; Πόνο ή ανακατοσούρα;

Πόνο και κάψιμο κυρίως!! Εμετούς είχα κάνει πολύ λίγους.. εκεί 2ο μήνα με 3ο άντε έναν την ημέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Πόνο και κάψιμο κυρίως!! Εμετούς είχα κάνει πολύ λίγους.. εκεί 2ο μήνα με 3ο άντε έναν την ημέρα..

Ο γιατρός σου τι λέει κορίτσι μου; Μήπωε πρέπει να περιορίσεις κάποιες τροφές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@Elk ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8  Κοριτσάκι 🩷

@Benar  ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

@μαμά12345  ΠΗΤ 10/8 Αγορακι 🩵

@nanouko  ΠΗΤ  14/8 Αγορακι 🩵

@maroo8 ΠΗΤ  29/8 Αγορακι 🩵

σας τρώμε λάχανο 😂😂

πολύ αγόρι φέτος... όσες γνωστές έχω όλες αγόρια περιμένουν 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Να μην σε αγχώνει κ κυρίως να μην σε στεναχωρεί ούτε κ η περίπτωση της καισαρικής. Εμάς μας ενδιαφέρει να έρθουν τα μωρακια μας υγιή στον κόσμο κι ας είναι με όποιον τρόπο να'ναι. Δεν είναι δα κ τίποτα τόσο τρομακτικό η καισαρική. Φυσικά εύχομαι να γεννήσεις φυσιολογικά, απλά να μην σε τρομάζει αυτό το ενδεχόμενο. 

Προφανώς παίζει ρόλο κ σε ποια εβδομάδα έκανε η κάθε μία την β επιπέδου. Φαντάζομαι πως μερε με τη μέρα το βάρος τους αλλάζει.

εννοείται να είναι υγιή τα μωρακια μας είναι το κυριότερο...απλα με ανησυχεί η ανάρρωση... επειδή εχω κανει 4 χειρουργεία μέχρι τώρα και η ανάρρωση ήταν δύσκολη... σκέφτομαι πιο πολύ αυτό... τίποτα αλλοο.. μακάρι βέβαια να πανε ολα καλά και να ερθει φυσιολογικά ο μπεμπάκος μου💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Σκέφτομαι να φύγω. Αλλά μέχρι την Πρωτομαγιά ΠΡΈΠΕΙ να είμαι εδώ για ένα θέμα! Θα δούμε μέχρι τότε! Ούτε μια συγγνώμη δεν έχει ζητήσει για όσα είπε!

υπομονή κορίτσι μου!

να προσπαθείς να είσαι ήρεμη!

αν ΠΡΕΠΕΙ κανε αυτό που είναι καλύτερο για εσένα και το μωράκι σου ❤️

σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ο γιατρός σου τι λέει κορίτσι μου; Μήπωε πρέπει να περιορίσεις κάποιες τροφές;

Μου είχε πει να μην ξαπλώνω αμέσως και πολλά μικρά γεύματα! Για να δούμε και τώρα πώς θα τα πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εννοείται να είναι υγιή τα μωρακια μας είναι το κυριότερο...απλα με ανησυχεί η ανάρρωση... επειδή εχω κανει 4 χειρουργεία μέχρι τώρα και η ανάρρωση ήταν δύσκολη... σκέφτομαι πιο πολύ αυτό... τίποτα αλλοο.. μακάρι βέβαια να πανε ολα καλά και να ερθει φυσιολογικά ο μπεμπάκος μου💙💙

Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Είμαι στον 5ο μήνα και περιμένω το πρώτο μου! Αγοράκι! Προς το παρόν φαίνεται όλα να πηγαίνουν καλά ευτυχώς!! Σε λίγες μέρες έχω και τη β επιπέδου και ανυπομονώ να πάω και να περάσει κι αυτή η εξέταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

υπομονή κορίτσι μου!

να προσπαθείς να είσαι ήρεμη!

αν ΠΡΕΠΕΙ κανε αυτό που είναι καλύτερο για εσένα και το μωράκι σου ❤️

σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια😍

Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Μου είχε πει να μην ξαπλώνω αμέσως και πολλά μικρά γεύματα! Για να δούμε και τώρα πώς θα τα πάμε!

Εμένα ούτε αυτό δε βοηθούσε για να είμαι ειλικρινής! Μακάρι να σου περάσει γρήγορα κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες με το καλό το μωρακι σου αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά να στέλνεις όποτε μπορείς για φτάσεις τα 20 μνμ να εμφανίζονται αμέσως .. θα περιμένουμε νέα σου από την β επιπέδου 😊

Το κατάλαβα ότι αργούν να εμφανιστούν.. Ωραία,ευχαριστώ θα γράφω συχνότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Έκανα κ εγώ σήμερα τη β επιπέδου! Όλα καλά ευτυχώς, 480 γρ. ο μπέμπης κ είμαι 22 εβδομάδων..Καμπύλη σακχάρου θα κάνω λογικά μετά το Πάσχα,δε μου έχει πει κάτι προς το παρόν η γιατρός..Πράγματι χαμός με τα αγοράκια τον Αύγουστο ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μου είχε πει να μην ξαπλώνω αμέσως και πολλά μικρά γεύματα! Για να δούμε και τώρα πώς θα τα πάμε!

Κι εγώ είχα καούρες από την αρχή. Ηρέμησα λίγο τον 4ο μήνα και τώρα τελευταία ξαναεχω.

Εγώ ό,τι και να έκανα με έπιανε πάντα μετά το μεσημεριανό που είναι πιο μεγάλο γεύμα από τα υπόλοιπα (ότι και να έτρωγα, είτε ξάπλωνα είτε όχι).

Καμία φορά αν έπινα λίγη σόδα ή μασούσα μαστίχα Χίου λίγο ανακουφιζομουν. 

Επίσης και το περπάτημα το απόγευμα (όχι κατευθείαν μετά το μεσημεριανό) βοηθούσε αρκετά 

Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεις πολύ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...