Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

@Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 

Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!

Σωστά! και μπορεί η λύση να περιμένει.. επέβαλε μία παύση κι όταν είσαι έτοιμη τότε να πάρεις τις οριστικές αποφάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄

Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95

εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη

τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος 

εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα 

Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!

Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95

εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη

τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος 

εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα 

Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬

κι εμένα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλά το αμνιακό υγρό και τα κιλά του μωρού, στον μέσο όρο μας είπε! εγώ έχω το contour ascensia.. για να δούμε τ θα δείξει.. εσύ ποιο έχεις? οπότε υπολογίζεις με αφαίρεση πόσο έχεις θεωρώντας ότι δείχνει 16 μονάδες πάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

κι εμένα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλά το αμνιακό υγρό και τα κιλά του μωρού, στον μέσο όρο μας είπε! εγώ έχω το contour ascensia.. για να δούμε τ θα δείξει.. εσύ ποιο έχεις? οπότε υπολογίζεις με αφαίρεση πόσο έχεις θεωρώντας ότι δείχνει 16 μονάδες πάνω?

Εγω έχω το contour next όχι εγω σημειώνω όσο λέει το μηχανάκι για να μην μπερδεύομαι και περιμένω να δω και την καμπύλη να δούμε πως θα προχωρήσουμε μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

χάθηκα πάλι λίγο!

είπατε πολλά εδω...ας τα πάρω λιγο με την σειρά...εγώ καμπύλη θα κάνω μετά το Πάσχα στην 24η εβδομάδα μου ειπε η γιατρός! με αγχώνει λίγο γιατί καθε μέρα τρωω γλυκά η αλήθεια είναι...αλλα θα δείξει... εγώ θέλω να γεννήσω φυσιολογικά..αν μ πουνε για καισαρική θα βαλω τα κλάματα και θα σηκωθώ να φύγω νομίζω 😂😂 το μόνο που φοβάμαι είναι η καισαρική σε ολο αυτό...δεν νομίζω να φοβάμαι κάτι άλλο...κατι αλλο που είδα επίσης..οσες γραψατε οτι κανατε β επιπέδου και μετρησαν τα μωρακια σας ειναι όλα πολύ μεγαλυτερα απο τον μπέμπη μου... εμένα γιατί είναι μονο 380 γρ; να ανησυχήσω; η γιατρός βέβαια είπε οτι όλα είναι άψογα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/4/2024 at 2:41 ΜΜ, ο/η μαμά12345 είπε:

Τους πόνους σκέφτομαι όχι κάτι άλλο..εκεί που γένναω δεν κάνουν κι επισκληριδιο ...κι εγώ θέλω φυσιολογικό εκτός αν υπάρξει άλλο θέμα υγείας στη μέση...κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν την σκεφτόμουν καθόλου τη γέννα😂😂😂

Το σώμα μας είναι σχεδιασμένο για να τα "τραβήξει" αυτά! Υπάρχουν βέβαια γυναίκες που δεν αντέχουν καθόλου το πόνο... οι "μυγιάγγιχτες" που λένε! Εγώ πάλι επειδή αντέχω αρκετά τον πόνο, νομίζω πως με τα μαθήματα θα μπορέσω να το διαχειριστώ αρκετά καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

χάθηκα πάλι λίγο!

είπατε πολλά εδω...ας τα πάρω λιγο με την σειρά...εγώ καμπύλη θα κάνω μετά το Πάσχα στην 24η εβδομάδα μου ειπε η γιατρός! με αγχώνει λίγο γιατί καθε μέρα τρωω γλυκά η αλήθεια είναι...αλλα θα δείξει... εγώ θέλω να γεννήσω φυσιολογικά..αν μ πουνε για καισαρική θα βαλω τα κλάματα και θα σηκωθώ να φύγω νομίζω 😂😂 το μόνο που φοβάμαι είναι η καισαρική σε ολο αυτό...δεν νομίζω να φοβάμαι κάτι άλλο...κατι αλλο που είδα επίσης..οσες γραψατε οτι κανατε β επιπέδου και μετρησαν τα μωρακια σας ειναι όλα πολύ μεγαλυτερα απο τον μπέμπη μου... εμένα γιατί είναι μονο 380 γρ; να ανησυχήσω; η γιατρός βέβαια είπε οτι όλα είναι άψογα!

Στις πόσες βδομάδες την έκανες κορίτσι μου;;; Αφού λέει έτσι ο γιατρός σου, να μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Στις πόσες βδομάδες την έκανες κορίτσι μου;;; Αφού λέει έτσι ο γιατρός σου, να μην ανησυχείς!

ημουν 21+1...την προηγούμενη Τετάρτη. Απλά μου φαίνεται περίεργο..ή ο δικός μου θα βγει πολύ μικρός 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

χάθηκα πάλι λίγο!

είπατε πολλά εδω...ας τα πάρω λιγο με την σειρά...εγώ καμπύλη θα κάνω μετά το Πάσχα στην 24η εβδομάδα μου ειπε η γιατρός! με αγχώνει λίγο γιατί καθε μέρα τρωω γλυκά η αλήθεια είναι...αλλα θα δείξει... εγώ θέλω να γεννήσω φυσιολογικά..αν μ πουνε για καισαρική θα βαλω τα κλάματα και θα σηκωθώ να φύγω νομίζω 😂😂 το μόνο που φοβάμαι είναι η καισαρική σε ολο αυτό...δεν νομίζω να φοβάμαι κάτι άλλο...κατι αλλο που είδα επίσης..οσες γραψατε οτι κανατε β επιπέδου και μετρησαν τα μωρακια σας ειναι όλα πολύ μεγαλυτερα απο τον μπέμπη μου... εμένα γιατί είναι μονο 380 γρ; να ανησυχήσω; η γιατρός βέβαια είπε οτι όλα είναι άψογα!

Εγώ την έκανα ήδη από τη 18η εβδομάδα την καμπύλη. Δεν ξέρω αν κάτι φοβόταν ο γιατρός μου και μου την έβαλε έτσι νωρίς. Δεν είναι τόσο χάλια το υγρό. Ειδικά αν πίνεις και ενδιάμεσα λίγο νερό για να φεύγει η πολλή γλυκά. Κι εγώ δεν άρχισα τώρα τα γλυκά όμως και δεν ξέρω αν έκανα τώρα πώς θα ήταν...

Επειδή κι εμένα με αγχωνουν αυτά με τις μετρήσεις έχω καταλάβει πως αν υπάρχει έστω και υποψία ότι κάτι δεν είναι καλά ο γιατρός στο λέει για να είναι καλυμμένος για παν ενδεχόμενο. Ειδικά σε μια τέτοια σημαντική εξέταση. Οπότε εμπιστευσου τα λόγια του γιατρού! Κάθε μωράκι είναι διαφορετικό άλλωστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ημουν 21+1...την προηγούμενη Τετάρτη. Απλά μου φαίνεται περίεργο..ή ο δικός μου θα βγει πολύ μικρός 🤷

Εμείς την κάναμε 22+4 την β επιπέδο για αυτό εμένα γραφει 507γρ αλλά το μετρησε 2 φορές και κρατησε την πιο μεγάλη πιστεύω πως είναι λιγότερο αλλά τέλος πάντων 😅

επισης στην βδομαδα που είσαι είχα κάνει στην κόρη μου και ήταν 380 όπως και σε εσενα ☺️ μια χαρά είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

ημουν 21+1...την προηγούμενη Τετάρτη. Απλά μου φαίνεται περίεργο..ή ο δικός μου θα βγει πολύ μικρός 🤷

Κι εγώ 22+2 την έκανα οπότε μια χαρά βγαίνουν τα νούμερα! Όλα τα μωράκια καλά είναι όσο πρέπει στα κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από εξετάσεις  αίματος τώρα το ζαχαρο νηστείας 93 και στην γενική ούρων οξονη όχι.. 

τωρα βέβαια με έβγαλαν θυροειδη 3 που πριν λίγο καιρο έκανα ήταν 1,8 πρώτη φορά πήγε 3.. άντε λέω καινούργιο τώρα αυτό με τον θυροειδη 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από εξετάσεις  αίματος τώρα το ζαχαρο νηστείας 93 και στην γενική ούρων οξονη όχι.. 

τωρα βέβαια με έβγαλαν θυροειδη 3 που πριν λίγο καιρο έκανα ήταν 1,8 πρώτη φορά πήγε 3.. άντε λέω καινούργιο τώρα αυτό με τον θυροειδη 🤷‍♀️

Ο θυρεοειδής ζορίζεται αρκετά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μην ξεχνάς ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ακόμα και στην ίδια γυναίκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ο θυρεοειδής ζορίζεται αρκετά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μην ξεχνάς ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ακόμα και στην ίδια γυναίκα!

Ναι ξέρω μωρέ ετσι είναι όπως τα λες αλλά 20/3 που είχα κάνει εξετάσεις ήταν 1,84 ..  τέτοια αύξηση μου έκανε εντύπωση θα δω τι θα πει και ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι ξέρω μωρέ ετσι είναι όπως τα λες αλλά 20/3 που είχα κάνει εξετάσεις ήταν 1,84 ..  τέτοια αύξηση μου έκανε εντύπωση θα δω τι θα πει και ο γιατρός 

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ που έχω θέμα και παίρνω χάπι, είχα 2,51 και 4 βδομάδες μετά 5,52. Όσο είσαι μέσα στα επιτρεπτά όρια, μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από εξετάσεις  αίματος τώρα το ζαχαρο νηστείας 93 και στην γενική ούρων οξονη όχι.. 

τωρα βέβαια με έβγαλαν θυροειδη 3 που πριν λίγο καιρο έκανα ήταν 1,8 πρώτη φορά πήγε 3.. άντε λέω καινούργιο τώρα αυτό με τον θυροειδη 🤷‍♀️

μην αγχώνεσαι... μίλα με τον γιατρό σου πρώτα!

τελικά αλλάζουν πολλά στην εγκυμοσύνη 🤷

Καλημέρα σε ολεςςςς❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

ναι μετά το Πάσχα που έχω ραντεβού θα πάω να δει τις εξετάσεις και να μου πει 

@nanouko πάντως το μηχανάκι τώρα ειχε μόνο 2 μονάδες διαφορά με το μικροβιολογικό (πήγα σε άλλο μικροβιολογικό τώρα) το μηχανάκι με έβγαλε 95 και το μικροβιολογικό 93 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!

Ξέρω πόσο δύσκολη σου είναι όλη αυτή η κατάσταση, όμως πάρε τον χρόνο σου, πάρε κ τις αποστάσεις σου εφόσον χρειάζεται κ ο καιρός θα δείξει τι θα γίνει. Εσύ προσπάθησε να μένεις ήρεμη, όσο μπορείς τουλάχιστον. Εύχομαι να βρεθεί πάντως η καλύτερη δυνατή λύση για όλους σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

χάθηκα πάλι λίγο!

είπατε πολλά εδω...ας τα πάρω λιγο με την σειρά...εγώ καμπύλη θα κάνω μετά το Πάσχα στην 24η εβδομάδα μου ειπε η γιατρός! με αγχώνει λίγο γιατί καθε μέρα τρωω γλυκά η αλήθεια είναι...αλλα θα δείξει... εγώ θέλω να γεννήσω φυσιολογικά..αν μ πουνε για καισαρική θα βαλω τα κλάματα και θα σηκωθώ να φύγω νομίζω 😂😂 το μόνο που φοβάμαι είναι η καισαρική σε ολο αυτό...δεν νομίζω να φοβάμαι κάτι άλλο...κατι αλλο που είδα επίσης..οσες γραψατε οτι κανατε β επιπέδου και μετρησαν τα μωρακια σας ειναι όλα πολύ μεγαλυτερα απο τον μπέμπη μου... εμένα γιατί είναι μονο 380 γρ; να ανησυχήσω; η γιατρός βέβαια είπε οτι όλα είναι άψογα!

Να μην σε αγχώνει κ κυρίως να μην σε στεναχωρεί ούτε κ η περίπτωση της καισαρικής. Εμάς μας ενδιαφέρει να έρθουν τα μωρακια μας υγιή στον κόσμο κι ας είναι με όποιον τρόπο να'ναι. Δεν είναι δα κ τίποτα τόσο τρομακτικό η καισαρική. Φυσικά εύχομαι να γεννήσεις φυσιολογικά, απλά να μην σε τρομάζει αυτό το ενδεχόμενο. 

Προφανώς παίζει ρόλο κ σε ποια εβδομάδα έκανε η κάθε μία την β επιπέδου. Φαντάζομαι πως μερε με τη μέρα το βάρος τους αλλάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

ναι μετά το Πάσχα που έχω ραντεβού θα πάω να δει τις εξετάσεις και να μου πει 

@nanouko πάντως το μηχανάκι τώρα ειχε μόνο 2 μονάδες διαφορά με το μικροβιολογικό (πήγα σε άλλο μικροβιολογικό τώρα) το μηχανάκι με έβγαλε 95 και το μικροβιολογικό 93 🤷‍♀️

Κι είχα μια ελπίδα να τα βγάζουν πιο πάνω😀 εγώ θα προσπαθήσω μες στη βδομάδα που έρχεται να πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Ξέρω πόσο δύσκολη σου είναι όλη αυτή η κατάσταση, όμως πάρε τον χρόνο σου, πάρε κ τις αποστάσεις σου εφόσον χρειάζεται κ ο καιρός θα δείξει τι θα γίνει. Εσύ προσπάθησε να μένεις ήρεμη, όσο μπορείς τουλάχιστον. Εύχομαι να βρεθεί πάντως η καλύτερη δυνατή λύση για όλους σας!

Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Μπράβο αυτό είναι πολύ καλό που είσαι πιο ήρεμη 😊Θα κάτσεις αθηνα για γιορτές ; Ή σκέφτεσαι να γυρίσεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...