Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

και εγω χάθηκα λιγάκι.. από τότε που βγήκα σε αναρρωτική προσπαθώ να ξεκουράζομαι και η αλήθεια ειναι οτι εχω πάρει αρκετά τα πάνω μου!

απο ψώνια εγώ δεν εχω πάρει ΤΙΠΟΤΑ..καροτσι θα μου δώσει η συνυφαδα μου οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω.. όπως επίσης και ριλαξ σκέφτομαι να πάρω αφού γεννήσω!

αλλά γενικά εχω φτιάξει μια λίστα με πράγματα που θέλω να πάρω... να περάσει το Πάσχα και θα τα παρω όλα μην τρεχω τον Ιούλιο με την κοιλιά να..να ψαχνω πράγματα!

Με τον καιρό πως τα πάτε;😂 εγω ηδη ζεσταίνομαι πολύ 🤦🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

και εγω χάθηκα λιγάκι.. από τότε που βγήκα σε αναρρωτική προσπαθώ να ξεκουράζομαι και η αλήθεια ειναι οτι εχω πάρει αρκετά τα πάνω μου!

απο ψώνια εγώ δεν εχω πάρει ΤΙΠΟΤΑ..καροτσι θα μου δώσει η συνυφαδα μου οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω.. όπως επίσης και ριλαξ σκέφτομαι να πάρω αφού γεννήσω!

αλλά γενικά εχω φτιάξει μια λίστα με πράγματα που θέλω να πάρω... να περάσει το Πάσχα και θα τα παρω όλα μην τρεχω τον Ιούλιο με την κοιλιά να..να ψαχνω πράγματα!

Με τον καιρό πως τα πάτε;😂 εγω ηδη ζεσταίνομαι πολύ 🤦🤦

Εμείς έχουμε ζεστη εδω είναι η αλήθεια εγω βέβαια ακόμα δεν νιωθω να με ζορίζει η ζεστη είμαι οκ για εμένα είναι η καλύτερη θερμοκρασία και εποχή 😊

Όταν όμως αρχίσουν οι καλές οι ζεστές εκεί μετά αρχίζω να ζορίζομαι 

Ααα οργανωμένη σε βρίσκω αφού αρχισες να γράφεις και λίστα με το τι θες να πάρεις 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμείς έχουμε ζεστη εδω είναι η αλήθεια εγω βέβαια ακόμα δεν νιωθω να με ζορίζει η ζεστη είμαι οκ για εμένα είναι η καλύτερη θερμοκρασία και εποχή 😊

Όταν όμως αρχίσουν οι καλές οι ζεστές εκεί μετά αρχίζω να ζορίζομαι 

Ααα οργανωμένη σε βρίσκω αφού αρχισες να γράφεις και λίστα με το τι θες να πάρεις 😊

 

γενικά ποτέ δεν αφήνω τα πράγματα στην τύχη τους... πάντα θέλω να είναι απο πριν εντάξει οπότε ναι..ασε που αγχώνομαι!

εχω εδω και καιρο που ψαχνω να δω τι ειναι καλυτερο και τι όχι 😂😂 τι θα με βολεψει πιο πολυ πχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

γενικά ποτέ δεν αφήνω τα πράγματα στην τύχη τους... πάντα θέλω να είναι απο πριν εντάξει οπότε ναι..ασε που αγχώνομαι!

εχω εδω και καιρο που ψαχνω να δω τι ειναι καλυτερο και τι όχι 😂😂 τι θα με βολεψει πιο πολυ πχ..

Μπράβο εμένα μου αρέσει αυτό πολύ στον άνθρωπο η οργάνωση επειδή εγω δεν είμαι καθόλου έτσι αλλά ευτυχώς είναι ο αντρας μου όλα τα ψώνια και ότι χρειαζόμουν για το μαιευτήριο τα ειχε οργανώσει εκείνος.. έψαχνε κριτικές τι είναι καλό τι όχι και μου τα είχε παραγγείλει μου τα ετοίμασε όλα το μόνο που με ρωτούσε είναι πχ καμία τζαντα ποιο χρώμα μου αρέσει και τέτοια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

και εγω χάθηκα λιγάκι.. από τότε που βγήκα σε αναρρωτική προσπαθώ να ξεκουράζομαι και η αλήθεια ειναι οτι εχω πάρει αρκετά τα πάνω μου!

απο ψώνια εγώ δεν εχω πάρει ΤΙΠΟΤΑ..καροτσι θα μου δώσει η συνυφαδα μου οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω.. όπως επίσης και ριλαξ σκέφτομαι να πάρω αφού γεννήσω!

αλλά γενικά εχω φτιάξει μια λίστα με πράγματα που θέλω να πάρω... να περάσει το Πάσχα και θα τα παρω όλα μην τρεχω τον Ιούλιο με την κοιλιά να..να ψαχνω πράγματα!

Με τον καιρό πως τα πάτε;😂 εγω ηδη ζεσταίνομαι πολύ 🤦🤦

Εγώ φέτος με την εγκυμοσύνη δεν έχω καταλάβει χειμώνα... Φοβάμαι το καλοκαίρι που έρχεται!!!🤣 Με βλέπω κλείσμενη μέσα όπου έχει air-condition!!! 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ από τώρα σκέφτομαι πως θα βγάλουμε το καλοκαίρι. Βουνό μου φαίνεται! Ήδη άρχισα να ζεσταινομαι.

Να σας ρωτήσω κ κάτι, σκέφτεστε να πάτε διακοπές? Η όχι λόγω εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ φέτος με την εγκυμοσύνη δεν έχω καταλάβει χειμώνα... Φοβάμαι το καλοκαίρι που έρχεται!!!🤣 Με βλέπω κλείσμενη μέσα όπου έχει air-condition!!! 😱

εγω σίγουρα μέσα με air condition θα είμαι!

ηδη βγαίνω καμια βόλτα και είμαι μούσκεμα στον ιδρώτα 🤷🤷

πρέπει να εχω πάντα μαζί φορητό ανεμιστήρα μαλλον😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εγω σίγουρα μέσα με air condition θα είμαι!

ηδη βγαίνω καμια βόλτα και είμαι μούσκεμα στον ιδρώτα 🤷🤷

πρέπει να εχω πάντα μαζί φορητό ανεμιστήρα μαλλον😂😂

Εγώ βγαίνω ακόμα για μισή ώρα περπάτημα κάθε μερα αλλά όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία κουράζομαι πιο εύκολα!!! Αλλά το τελευταίο δίμηνο θά είμαι Αθήνα και πιστεύω δε θα παλεύεται η βόλτα πριν τις 9 το βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ φέτος με την εγκυμοσύνη δεν έχω καταλάβει χειμώνα... Φοβάμαι το καλοκαίρι που έρχεται!!!🤣 Με βλέπω κλείσμενη μέσα όπου έχει air-condition!!! 😱

Εγω γενικα που με λες και κρυουλιαρα το καλοκαίρι δεινοπάθησα με ανεμιστήρα την έβγαζα πιο πολύ γιατί το κλιμαστικο δεν το μπορω και συνέχεια είναι η αλήθεια αλλά όπου πήγαινα είχα πάντα μια βεντάλια στα χέρια να μου κάνω αέρα στο πρόσωπο εμένα με ζόριζε η ζεστη εκεί που καθόμουν άνετη και χαλαρή στον καναπέ ανέβαζα παλμούς είχα ταχυκαρδίες μετά άρχισε και το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω γενικα που με λες και κρυουλιαρα το καλοκαίρι δεινοπάθησα με ανεμιστήρα την έβγαζα πιο πολύ γιατί το κλιμαστικο δεν το μπορω και συνέχεια είναι η αλήθεια αλλά όπου πήγαινα είχα πάντα μια βεντάλια στα χέρια να μου κάνω αέρα στο πρόσωπο εμένα με ζόριζε η ζεστη εκεί που καθόμουν άνετη και χαλαρή στον καναπέ ανέβαζα παλμούς είχα ταχυκαρδίες μετά άρχισε και το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα 

Αααα βεντάλια χρησιμοποιώ κι εγώ... Και δεν μπορώ τα κλιματιστικά καθόλου... Αλλά τι να κάνω; Θα δούμε πως θα το αντιμετωπίσουμε και φέτος... ΣΚΣ έπαθες απο τη βεντάλια;;; ΣΟΚ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αααα βεντάλια χρησιμοποιώ κι εγώ... Και δεν μπορώ τα κλιματιστικά καθόλου... Αλλά τι να κάνω; Θα δούμε πως θα το αντιμετωπίσουμε και φέτος... ΣΚΣ έπαθες απο τη βεντάλια;;; ΣΟΚ!!!

Όχι από το πρήξιμο της εγκυμοσυνης το επαθα το σύνδρομο στα χέρια δεν γινόταν καλή κυκλοφορία του αίματος… το βράδυ στον ύπνο ειδικά ήταν ανυπόφορο ξυπνούσα από τον πόνο.. χάλια … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω γενικα που με λες και κρυουλιαρα το καλοκαίρι δεινοπάθησα με ανεμιστήρα την έβγαζα πιο πολύ γιατί το κλιμαστικο δεν το μπορω και συνέχεια είναι η αλήθεια αλλά όπου πήγαινα είχα πάντα μια βεντάλια στα χέρια να μου κάνω αέρα στο πρόσωπο εμένα με ζόριζε η ζεστη εκεί που καθόμουν άνετη και χαλαρή στον καναπέ ανέβαζα παλμούς είχα ταχυκαρδίες μετά άρχισε και το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα 

τι ειναι αυτό το σύνδρομο;

εγω εχω ενα μικρο αμεμιστηρακι που το συνδεεις σε power bank και κανει αρκετα καλό αέρα...με βλεπω να μην το αποχωρίζομαι φετος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ από τώρα σκέφτομαι πως θα βγάλουμε το καλοκαίρι. Βουνό μου φαίνεται! Ήδη άρχισα να ζεσταινομαι.

Να σας ρωτήσω κ κάτι, σκέφτεστε να πάτε διακοπές? Η όχι λόγω εγκυμοσυνης?

εγω αν παω διακοπες δεν θα φύγω μακριά απο το μερος που ειναι η γιατρός μου...και αν πάω σίγουρα αρχες Ιουλίου θα πάω...αλλα χωρις να μπω θάλασσα κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ από τώρα σκέφτομαι πως θα βγάλουμε το καλοκαίρι. Βουνό μου φαίνεται! Ήδη άρχισα να ζεσταινομαι.

Να σας ρωτήσω κ κάτι, σκέφτεστε να πάτε διακοπές? Η όχι λόγω εγκυμοσυνης?

Εμείς διακοπές η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε καταφέρει να πάμε από τότε που είμαι με τον αντρα μου μαζί.. παράπονο το έχω …  αλλά το καλό είναι ότι ζω σε παραθαλάσσιο μερος όποτε θάλασσα τουλάχιστον έχουμε 

Εσύ θα πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εγω αν παω διακοπες δεν θα φύγω μακριά απο το μερος που ειναι η γιατρός μου...και αν πάω σίγουρα αρχες Ιουλίου θα πάω...αλλα χωρις να μπω θάλασσα κτλ..

Το μπάνιο επιτρέπεται πάντως αν θέλεις να κανείς βέβαια θα ρωτήσεις και τον γιατρό σου ίσα ίσα που κάνει και καλό η θάλασσα στην εγκυμοσύνη (εκτός από καποιες περιπτώσεις)

εγω δεν πολύ μπαίνω θάλασσα γιατί δεν νιωθω πολύ άνετα  τουλάχιστον στην πρώτη εγκυμοσύνη τώρα δεν ξέρω πως θα είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

τι ειναι αυτό το σύνδρομο;

εγω εχω ενα μικρο αμεμιστηρακι που το συνδεεις σε power bank και κανει αρκετα καλό αέρα...με βλεπω να μην το αποχωρίζομαι φετος...

Το σύνδρομο αυτο ειναι σε όλη την παλάμη και του χεριού νιώθεις συνέχεια ενα μούδιασμα αυτά το μυρμήγκιασμα που λένε και δεν έχουν τοση δύναμη τα χέρια μπορεί να πας να πιάσεις ένα ποτήρι με νερό και να σου φύγει δεν δουλεύουν πολύ καλά τα νεύρα αλλά πονάει κιολας.. αυτό άρχισε όταν μπήκα στο μήνα μου το είχα ένα μήνα την μέρα που γέννησα πέρασε την ίδια μέρα 

Χαχαχα σε βλέπω όλη μέρα με το ανεμιστηρακι να είσαι να πηγαίνεις για καφέ με αυτό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όχι από το πρήξιμο της εγκυμοσυνης το επαθα το σύνδρομο στα χέρια δεν γινόταν καλή κυκλοφορία του αίματος… το βράδυ στον ύπνο ειδικά ήταν ανυπόφορο ξυπνούσα από τον πόνο.. χάλια … 

Πωωω... Τι λες βρε κορίτσι μου; Είχε καμία σχέση το ζάχαρο εγκυμοσύνης που είχες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Πωωω... Τι λες βρε κορίτσι μου; Είχε καμία σχέση το ζάχαρο εγκυμοσύνης που είχες;;;

Όχι δεν έχει σχέση από όσο ξέρω είναι ανάλογο τον οργανισμό είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνης τρίτου τριμήνου άλλες το έχουν άλλες όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ από τώρα σκέφτομαι πως θα βγάλουμε το καλοκαίρι. Βουνό μου φαίνεται! Ήδη άρχισα να ζεσταινομαι.

Να σας ρωτήσω κ κάτι, σκέφτεστε να πάτε διακοπές? Η όχι λόγω εγκυμοσυνης?

Εγώ να σου πω την αλήθεια επειδή μένω Λευκάδα και δε δουλεύω φέτος λόγω εγκυμοσύνης... δε νιώθω την  ανάγκη για διακοπές... Τέλη Ιουνίου που θα μπω στον 8ο θα κατέβω Αθήνα που είναι οι δικοί μου και δεν ξέρω αν θα πάμε πουθενά κανά 3ήμερο... Θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εγω αν παω διακοπες δεν θα φύγω μακριά απο το μερος που ειναι η γιατρός μου...και αν πάω σίγουρα αρχες Ιουλίου θα πάω...αλλα χωρις να μπω θάλασσα κτλ..

Γιατί να μην μπεις στη θάλασσα; Δεν απαγορεύεται απ' όσο ξέρω. Η γυναίκα του μπάμπα μου 7ο κι 8ο έμπαινε κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι δεν έχει σχέση από όσο ξέρω είναι ανάλογο τον οργανισμό είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνης τρίτου τριμήνου άλλες το έχουν άλλες όχι 

Ξέρω για το πρήξιμο αλλά δεν έχω ξανά ακούσει για ΣΚΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την αλήθεια αν εξαρτιοταν μόνο από μένα δεν θα πηγαίναμε διακοπές. Αλλά δεν μπορώ να τις στερησω από την κόρη μου που είναι ήδη 7 χρόνων κ καταλαβαίνει, δεν είναι μωρό εννοώ. Κ επειδή εμείς μένουμε σε ορεινό μέρος γενικά κάθε χρόνο τις περιμένουμε πως κ πως. Οπότε λέω να πάμε κ ο Θεός βοηθος🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ξέρω για το πρήξιμο αλλά δεν έχω ξανά ακούσει για ΣΚΣ...

Και εγω δεν το γνώριζα μέχρι που με έπιασε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί να μην μπεις στη θάλασσα; Δεν απαγορεύεται απ' όσο ξέρω. Η γυναίκα του μπάμπα μου 7ο κι 8ο έμπαινε κανονικά.

γενικά δεν τα πάω και πολύ καλά με τη θάλασσα...τα τελευταία 5 χρόνια πάω διακοπες και ζητημα να μπαίνω μια φορά στη θάλασσα...επειδη ειχα και ενα αλλο γυναικολογικο θεμα και δεν μπορούσα...και παντα μ επιανε στις διακοπές...ΠΑΝΤΑ όμως!

παραπονο το εχω να πάω διακοπες και να είμαι ήρεμη!

ετσι για τη βόλτα όμως ίσως παμε κάπου κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 9:22 ΠΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Με το καλό, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Επίσης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...