Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου έτσι ήταν η κουμπάρου μου μέχρι να γεννησει πολύ τάση για λιποθυμία να προσεχείς λίγο μην πέσεις.. κανε τις εξετάσεις σου μήπως σου δώσει πιο πολύ 

Εμένα μου έδωσε στην τελευταία φορά που πήγα σίδηρο και αυτό επειδή του το είπε εγω γιατί μόνο φολικο επινα τόσο καιρό και τον ρώτησα μήπως να παρω τίποτα άλλο χρειάζεται ; Και έτσι μου το έγραψε ένα χάπι για μια βδομαδα και μετα να το κάνω 2 χάπια

να πάρεις άδεια να ξεκουραστείς εννοείται αν μπορείς 😊  

Ναι κορίτσι μ παίρνω κι εγω ενα αλλα μαλλον πρεπει να το αυξήσω. Εμενα μέχρι τωρα με επιασε 3 φορες. Θα τις κανω απο βδομάδας να δουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι κορίτσι μ παίρνω κι εγω ενα αλλα μαλλον πρεπει να το αυξήσω. Εμενα μέχρι τωρα με επιασε 3 φορες. Θα τις κανω απο βδομάδας να δουμε! 

Ααα δεν είναι και λιγες 3 φορές λογικά θα στο αύξηση 

Να μας πεις τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Κορίτσια μου αρχίσατε τις αγορές εσεις; Εγω 

Εγώ όχι ακόμα. Είπα ότι μέχρι να μπω στον 7ο δε θέλω να κάνω αγορές. Αλλά σήμερα μου έφερε μια φίλη μου την κούνια γιατί της έπιανε χώρο. Οπότε μόνο αυτό έχω για την ώρα. Είναι πολύ νωρίς πιστεύω για να κάνω αγορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Κορίτσια μου αρχίσατε τις αγορές εσεις; Εγω 

Εγω κορίτσι μου δεν εχω να αγοράσω και τίποτα τα έχω όλα επειδή είναι το δεύτερο μωρακι 

τωρα τα μόνο που θα εχω να παρω είναι αυτά που θα χρειαστώ στην βαλίτσα του μαιευτηρίου 

εσυ άρχισες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσι μου δεν εχω να αγοράσω και τίποτα τα έχω όλα επειδή είναι το δεύτερο μωρακι 

τωρα τα μόνο που θα εχω να παρω είναι αυτά που θα χρειαστώ στην βαλίτσα του μαιευτηρίου 

εσυ άρχισες ;

Εγω πήρα το καρότσι, μας  το έκανε δώρο η αδελφή του συντρόφου μου. Και τωρα θα παρω σιγα σιγα κ την κούνια. Θα παίρνω λίγα λίγα γιατι είναι πολλα όταν είναι το πρώτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω πήρα το καρότσι, μας  το έκανε δώρο η αδελφή του συντρόφου μου. Και τωρα θα παρω σιγα σιγα κ την κούνια. Θα παίρνω λίγα λίγα γιατι είναι πολλα όταν είναι το πρώτο. 

Καρότσι θα πάρω κι εγώ αλλά στον 7ο... Σιγά... λίγο έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καρότσι θα πάρω κι εγώ αλλά στον 7ο... Σιγά... λίγο έμεινε!

Εγω αγχώνομαι γιατι είναι πολλα τα πράγματα π πρεπει να παρουμε και θα αρχίσω σιγα σιγα καθε μήνα και κατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω αγχώνομαι γιατι είναι πολλα τα πράγματα π πρεπει να παρουμε και θα αρχίσω σιγα σιγα καθε μήνα και κατι. 

Καλέ ναι... η καθέμια όπως αισθάνεται!!! Απλά εγώ δε θέλω και το "μάτι"! Άσε που εγώ θα αγόρασω λίγα πράγματα γιατί πολλά θα μου τα δώσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω πήρα το καρότσι, μας  το έκανε δώρο η αδελφή του συντρόφου μου. Και τωρα θα παρω σιγα σιγα κ την κούνια. Θα παίρνω λίγα λίγα γιατι είναι πολλα όταν είναι το πρώτο. 

Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο παιδάκι είναι κάπως αρκετά τα πραγματακια εγω πήρα τα απαραίτητα και μετά όταν γέννησα συμπλήρωνα ότι χρειαζόμουν με αυτόν το τρόπο γλίτωσα καποιες άσκοπες αγορές 

τι καρότσι πήρατε ; 3 σε 1;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο παιδάκι είναι κάπως αρκετά τα πραγματακια εγω πήρα τα απαραίτητα και μετά όταν γέννησα συμπλήρωνα ότι χρειαζόμουν με αυτόν το τρόπο γλίτωσα καποιες άσκοπες αγορές 

τι καρότσι πήρατε ; 3 σε 1;

Βρε 'συ Elk μου... μιας και τα έχεις περάσει και ξέρεις, ποιά είναι τα πρώτα απαραίτητα πράγματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο παιδάκι είναι κάπως αρκετά τα πραγματακια εγω πήρα τα απαραίτητα και μετά όταν γέννησα συμπλήρωνα ότι χρειαζόμουν με αυτόν το τρόπο γλίτωσα καποιες άσκοπες αγορές 

τι καρότσι πήρατε ; 3 σε 1;

Ναι αυτο πήρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Βρε 'συ Elk μου... μιας και τα έχεις περάσει και ξέρεις, ποιά είναι τα πρώτα απαραίτητα πράγματα;;;

Για αρχή θα πρεπει να πάρεις αβγό ή θα είναι μαζί με το καρότσι ή χωριστά γιατί χωρίς αυτό το μωρο δεν μπορεί να φυγει από νοσοκομείο 

μετα έχει να κάνει με την κάθε μαμα τι θέλει και με το παιδί εγω θα πω τι με βόλεψε εμένα 

Εγω πήρα φωλιά, μαξιλάρι θηλασμού, μου έδωσαν λικνο κουνια αλλαξιερα, η κουνια πιστευω στην αρχή δεν χρειάζεται μπορείς να την πάρει και λίγο αργότερα από επιπλα στην αρχή αυτά είχα πάρει και το καρότσι εννοείται εγω πήρα 3 σε 1 το οποίο έχει το αβγό την καλαθουνα και το κλασικό κάθισμα από το καρότσι 

μετα είναι η προίκα του μωρού και η δικιά σου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Για αρχή θα πρεπει να πάρεις αβγό ή θα είναι μαζί με το καρότσι ή χωριστά γιατί χωρίς αυτό το μωρο δεν μπορεί να φυγει από νοσοκομείο 

μετα έχει να κάνει με την κάθε μαμα τι θέλει και με το παιδί εγω θα πω τι με βόλεψε εμένα 

Εγω πήρα φωλιά, μαξιλάρι θηλασμού, μου έδωσαν λικνο κουνια αλλαξιερα, η κουνια πιστευω στην αρχή δεν χρειάζεται μπορείς να την πάρει και λίγο αργότερα από επιπλα στην αρχή αυτά είχα πάρει και το καρότσι εννοείται εγω πήρα 3 σε 1 το οποίο έχει το αβγό την καλαθουνα και το κλασικό κάθισμα από το καρότσι 

μετα είναι η προίκα του μωρού και η δικιά σου 

 

Καλαθούνα θα μου δώσουνε. Port-bebe χρειάζεται παρ' όλο την καλαθούνα;;; Αλλαξιέρα δε θα πάρω... Κούνια μου έφεραν σημέρα! Σε καλό δρόμο είμαι!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλαθούνα θα μου δώσουνε. Port-bebe χρειάζεται παρ' όλο την καλαθούνα;;; Αλλαξιέρα δε θα πάρω... Κούνια μου έφεραν σημέρα! Σε καλό δρόμο είμαι!!!🤣

Το port Bebe είναι το αβγο που λέω χωρίς αυτό δεν αφήνουν να βγεις από το νοσοκομείο πρέπει να το έχεις αυτό δεν το βγάζεις με την καλαθουνα

Πιστεύω πως η αλλαξιερα είναι απαιτητή για να μπορείς να αλλάζεις το μωρο pampers και να το ντύνεις 

Όχι βρε τι να με κουραζεις 😊προίκα εννοώ από τα φορμάκια του μωρού σεντόνια πετσέτες κρεμες περιποιήσεις σαμπουαν μπιμπερό πιπιλα ( αν χρειαστείς )  τέτοια πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω αρρώστησα με πονάει ο λαιμός και έχω λίγο μπούκωμα 

είχα την φαεινή ιδέα να πάω την κόρη μου να παίξει μισώ ώρα με κάτι παιδάκια και μου την αρρώστησαν ευτυχώς αυτήν έκανα μια μέρα πυρετο και τέλος αλλά κόλλησε και εμένα είχα 3 χρόνια να αρρωστήσω ελπίζω να μην μου κρατήσει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω αρρώστησα με πονάει ο λαιμός και έχω λίγο μπούκωμα 

είχα την φαεινή ιδέα να πάω την κόρη μου να παίξει μισώ ώρα με κάτι παιδάκια και μου την αρρώστησαν ευτυχώς αυτήν έκανα μια μέρα πυρετο και τέλος αλλά κόλλησε και εμένα είχα 3 χρόνια να αρρωστήσω ελπίζω να μην μου κρατήσει πολύ 

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Ώχου βρε κορίτσι μου... Περαστικά σας. Είναι ότι χειρότερο πιστεύω ν' αρρωσταίνεις όταν έχει καλό καιρό! Πάλι καλά που το πέρασε ελαφριά η μικρή σου!  

Εγώ μια χαρά είμαι. Απο τότε που σταμάτησαν οι αναγούλες και οι εμετοί αν δε φούσκωνε η κοιλιά και δεν κλωτσούσε η μικρή δε θα καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Ώχου βρε κορίτσι μου... Περαστικά σας. Είναι ότι χειρότερο πιστεύω ν' αρρωσταίνεις όταν έχει καλό καιρό! Πάλι καλά που το πέρασε ελαφριά η μικρή σου!  

Εγώ μια χαρά είμαι. Απο τότε που σταμάτησαν οι αναγούλες και οι εμετοί αν δε φούσκωνε η κοιλιά και δεν κλωτσούσε η μικρή δε θα καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος!!!

Ευχαριστούμε η μικρη για την ώρα φαίνεται καλά αλλά από γκρίνια έχουμε αρκετή όμως 

Και εγω καλά νιωθω για αυτό λένε το δεύτερο τρίμηνο την εγκυμοσυνης είναι το πιο καλό 😊

έχουμε φτάσει στα μισά της εγκυμοσυνης  αλλα τόσο μας έχει μείνει περίπου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστούμε η μικρη για την ώρα φαίνεται καλά αλλά από γκρίνια έχουμε αρκετή όμως 

Και εγω καλά νιωθω για αυτό λένε το δεύτερο τρίμηνο την εγκυμοσυνης είναι το πιο καλό 😊

έχουμε φτάσει στα μισά της εγκυμοσυνης  αλλα τόσο μας έχει μείνει περίπου 😊

Ισχύει... Εγώ με το που μπήκαμε στον 5ο άρχισα να συνέρχομαι!

Για να δούμε πότε θ' αποφασίσουν να έρθουν στον έξω κόσμο οι μπεμπούλες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω αρρώστησα με πονάει ο λαιμός και έχω λίγο μπούκωμα 

είχα την φαεινή ιδέα να πάω την κόρη μου να παίξει μισώ ώρα με κάτι παιδάκια και μου την αρρώστησαν ευτυχώς αυτήν έκανα μια μέρα πυρετο και τέλος αλλά κόλλησε και εμένα είχα 3 χρόνια να αρρωστήσω ελπίζω να μην μου κρατήσει πολύ 

Περαστικά κορίτσι μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ισχύει... Εγώ με το που μπήκαμε στον 5ο άρχισα να συνέρχομαι!

Για να δούμε πότε θ' αποφασίσουν να έρθουν στον έξω κόσμο οι μπεμπούλες μας... 

λενε τα κορίτσια τις τρώνε ολες τις βδομαδες 

η πρώτη μου κόρη δεν έλεγε να βγει με τίποτα έφτασα 40 εβδ και 2 μερες εεε μετά δεν με άφησε άλλο ο γιατρός με πήρε τηλ και μου λέει θα πάμε να γεννήσεις 

τωρα η δεύτερη δεν ξέρω τι σκοπούς έχει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάθηκα πάλι. Πώς είστε κορίτσια;

Εμείς με το βρεφικό η μια ίωση πίσω από την άλλη. Κόλλησα και μια γαστρεντερίτιδα και ισιωσα 😆🤯. Πραγματικά με ισοπέδωσε. Έχω πάρει λίγο τα πάνω μου αλλά κουράζομαι πολύ γρηγορα.

Ξεκίνησα και δουλειά εδώ και 3 εβδομάδες περίπου και μου φάνηκε βουνο. Ίσως δεν μπορώ να προσαρμοστώ λόγω της εγκυμοσύνης.

Σήμερα έκανα και την β επιπέδου και όλα καλά το αγόρι μου. Είχα ανησυχήσει λίγο μετά τη γαστρεντερίτιδα.

Εγώ από ψώνια δεν χρειάζομαι σχεδόν τίποτα γιατί έχω από το πρώτο παιδί. Θα χρειαστώ μόνο κάποια πράγματα για αγοράκι γιατί είμαστε όλο ροζ στο σπίτι αυτή τη στιγμή 🩷. Περισσότερο σε φορμακια. Άλλωστε στην αρχή θα έχει και ζεστή . Δε νομίζω να χρειαστώ πολλά.  Σίγουρα θα πάρω κάποια πράγματα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου αλλά πολύ λιγότερα από την πρώτη φορά. Στο ιδιωτικό μαιευτήριο μου χρειάστηκαν ελάχιστα πράγματα. 

Σκέφτομαι να αγοράσω ριλαξ που κουνάει μόνο του. Η κόρη μου είχε βολεύει πολύ στο απλό ριλαξ απλά αν δεν την κουνούσε κάποιος είχαμε επανάσταση στο σπίτι😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Christine Pilates είπε:

Χάθηκα πάλι. Πώς είστε κορίτσια;

Εμείς με το βρεφικό η μια ίωση πίσω από την άλλη. Κόλλησα και μια γαστρεντερίτιδα και ισιωσα 😆🤯. Πραγματικά με ισοπέδωσε. Έχω πάρει λίγο τα πάνω μου αλλά κουράζομαι πολύ γρηγορα.

Ξεκίνησα και δουλειά εδώ και 3 εβδομάδες περίπου και μου φάνηκε βουνο. Ίσως δεν μπορώ να προσαρμοστώ λόγω της εγκυμοσύνης.

Σήμερα έκανα και την β επιπέδου και όλα καλά το αγόρι μου. Είχα ανησυχήσει λίγο μετά τη γαστρεντερίτιδα.

Εγώ από ψώνια δεν χρειάζομαι σχεδόν τίποτα γιατί έχω από το πρώτο παιδί. Θα χρειαστώ μόνο κάποια πράγματα για αγοράκι γιατί είμαστε όλο ροζ στο σπίτι αυτή τη στιγμή 🩷. Περισσότερο σε φορμακια. Άλλωστε στην αρχή θα έχει και ζεστή . Δε νομίζω να χρειαστώ πολλά.  Σίγουρα θα πάρω κάποια πράγματα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου αλλά πολύ λιγότερα από την πρώτη φορά. Στο ιδιωτικό μαιευτήριο μου χρειάστηκαν ελάχιστα πράγματα. 

Σκέφτομαι να αγοράσω ριλαξ που κουνάει μόνο του. Η κόρη μου είχε βολεύει πολύ στο απλό ριλαξ απλά αν δεν την κουνούσε κάποιος είχαμε επανάσταση στο σπίτι😆

 

Ωχ ζόρικη η γαστρεντερίτιδα αλλά ευτυχώς είσαι καλά 

τι ωραία πηγες εκανες και την β επιπέδου ξεμπέρδεψες μια χαρά 😊

Εμένα στο ριλαξ  δεν κάθησε μου το είχαν δώσει (δεν το έχω πλέον) τώρα δεν ξέρω αν θα παρω ξανά για το επόμενο αλλά αν αποφασίσω να παρω σίγουρα θα το παρω μετά την γεννά 

εμενα σχεδόν ούτε ρούχα δεν θα χρειαστώ να παρω έτσι κανένα φορμάκι απλά για να την φορέσω και κατι καινούργιο 

Στα ιδιωτικά μαιευτήρια δίνουν αρκετά  πράγματα εγω πάλι βέβαια και στο ιδιωτικό που είχα πάει πάλι πήρα πράγματα και χρησιμοποίησα τα δικά μου  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine Pilates είπε:

Χάθηκα πάλι. Πώς είστε κορίτσια;

Εμείς με το βρεφικό η μια ίωση πίσω από την άλλη. Κόλλησα και μια γαστρεντερίτιδα και ισιωσα 😆🤯. Πραγματικά με ισοπέδωσε. Έχω πάρει λίγο τα πάνω μου αλλά κουράζομαι πολύ γρηγορα.

Ξεκίνησα και δουλειά εδώ και 3 εβδομάδες περίπου και μου φάνηκε βουνο. Ίσως δεν μπορώ να προσαρμοστώ λόγω της εγκυμοσύνης.

Σήμερα έκανα και την β επιπέδου και όλα καλά το αγόρι μου. Είχα ανησυχήσει λίγο μετά τη γαστρεντερίτιδα.

Εγώ από ψώνια δεν χρειάζομαι σχεδόν τίποτα γιατί έχω από το πρώτο παιδί. Θα χρειαστώ μόνο κάποια πράγματα για αγοράκι γιατί είμαστε όλο ροζ στο σπίτι αυτή τη στιγμή 🩷. Περισσότερο σε φορμακια. Άλλωστε στην αρχή θα έχει και ζεστή . Δε νομίζω να χρειαστώ πολλά.  Σίγουρα θα πάρω κάποια πράγματα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου αλλά πολύ λιγότερα από την πρώτη φορά. Στο ιδιωτικό μαιευτήριο μου χρειάστηκαν ελάχιστα πράγματα. 

Σκέφτομαι να αγοράσω ριλαξ που κουνάει μόνο του. Η κόρη μου είχε βολεύει πολύ στο απλό ριλαξ απλά αν δεν την κουνούσε κάποιος είχαμε επανάσταση στο σπίτι😆

 

Αααα την έκανες νωρίς νωρίς εσύ τη Β' επιπέδου!!! Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!! Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω ρηλάξ που κουνιέται κι έχει μουσική... Θα δούμε τώρα. Πρώτα θα πάρω το καρότσι της και μετά βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...